Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Strzelinie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji opon w w Strzelinie?

Jeżeli jesteś użytkownikiem tzw. "czterech kółek" - powyższy artykuł może Cię zaciekawić! Użytkowanie wszelkiego typu pojazdów w większości przypadków wiążę się z wymienianiem ogumienia. Jednak co później zrobić ze starymi oponami? W jaki sposób najoptymalniej przeprowadzić recykling opon w w Strzelinie? Da się zrealizować wywózkę opon? Czytaj dalej, a na pewno otrzymasz wszystkie odpowiedzi na zadane pytania! Zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce, zakazuje się wyrzucania starych opon np. do lasów. Jest to związane z tym, że stanowią one zagrożenie dla środowiska naturalnego, a w dodatku rozkładają się ok. 100 lat. Za pozostawienie opon np. w lesie, grozi grzywna sięgająca nawet do 5 tys. zł. Są to środki prewencyjne, niezbędne, aby zmusić pomioty do ekologicznej utylizacji opon w w Strzelinie. Jak ją przeprowadzić? Czytaj dalej!

Ile kosztują usługi WasteMaster?

Absolutnie nic! Nie pobieramy opłat ani za użytkowanie naszej aplikacji, ani za konsultacje z ekspertami. Ponadto pomożemy Ci w kwestiach formalnych, zwłaszcza z BDO. WasteMaster nie pobiera opłat, ponieważ filozofia naszej firmy oparta jest na potrzebie zoptymalizowania zarzadządzania odpadami w Polsce. To, jak szybko zdecydujesz się na konkretną placówkę oferującą utylizację i recykling opon w w Strzelinie wpłynie na to, jak szybko skup przetworzy Twoje ogumienie i sprzeda wytworzone materiały. Cały proces zostaje skrócony, a Ty zaoszczędzisz mnóstwo czasu!

Materiały, które można uzyskać w ramach recyklingu opon w Strzelinie

Jeżeli się zastanawiasz, czy recykling opon w Strzelinie jest w ogóle efektywny - już spieszymy z odpowiedzią! To, jak efektowny jest proces przetwarzania starych opon, jest niesamowite. W zależności od tego, jaki jest stopień zużycia danego ogumienia, możemy z niego wytworzyć pył lub granulat gumowy, ale i wycieraczki, dywaniki do samochodów, płyty gumowe używane do wyłożenia podłoża placów zabaw, a nawet bariery akustyczne lub asfalt. Jeżeli jakiś materiał nie nadaje się do recyklingu opon w Strzelinie, jest on poddawany obróbce termicznej, w wyniku której uzyskujemy energię. Zwłaszcza cementownie wykorzystują tę właściwość opon. Oczywiście są one utylizowane w specjalistycznych piecach. Nie czekaj i pozbądź się swojego starego ogumienia z WasteMaster! Zapraszamy do kontaktu!

Gdzie możemy zostawić zużyte opony w w Strzelinie?

Miejsce zużytych opon jest w odpowiednio do tego przystosowanym skupie. Jeżeli masz małe ilości ogumienia - możesz spróbować go wywieźć do PSZOK-u lub zostawić go w zakładzie wulkanizacyjnym. Jednak nie zawsze mamy gwarancję, że te placówki przyjmą nasze opony. Skupy z kolei są do tego zobligowane. W momencie, kiedy posiadasz spore ilości ogumienia możliwa jest realizacja odbioru zużytych opon w w Strzelinie. Najczęściej jest to usługa wykonywana w ramach funkcjonowania skupu, rzadko kiedy zajmują się tym przedsiębiorstwa zewnętrzne. Podkreślamy jednak, że jako wytwórca tego rodzaju śmieci, jesteś prawnie zobowiązany do właściwej utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Strzelinie.

Dokumenty a utylizacja opon w w Strzelinie

Dokumenty są często uciążliwym obowiązkiem, zwłaszcza w kwestii zarządzania odpadami. Jednak są one konieczne, ponieważ stanowią sposób kontroli, czy dany podmiot zgodnie z prawem utylizuje np. opony w w Strzelinie. Zatem jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów, musisz prowadzić aktualny rejestr odpadów w BDO. W innym wypadku grożą Ci bolsne kary. Dodatkowo, jeśli organizujesz odbiór zużytych opon w w Strzelinie, musisz wypełnić KPO i oddać je kierowcy, który zabiera Twój ładunek (ten druk zapewnia legalny przewóz do skupu). Dodatkowo każdy - w tym osoby fizyczne - musi uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która będzie przydatna w razie kontroli. Osoby prywatne otrzymają Formularz Przekazania Odpadu. Nie muszą buć widoczne w BDO ani oddawać KPO. Pamiętaj o powyższych formalnościach, są one niezwykle istotne, jeśli chcesz legalnie dokonać utylizacji opon w w Strzelinie.

W jakie sposób najszybciej zorganizujesz odbiór zużytych opon w w Strzelinie?

W jaki sposób najłatwiej zrealizujesz odbiór zużytych opon w w Strzelinie? Z pomocą WasteMaster! Nasi pracownicy znajdą dla Ciebie najkorzystniejsze ogłoszenia w okolicy! Wyszukujemy nie tylko usługi odbioru zużytych opon w w Strzelinie, ale i najtańsze placówki skupujące, które mógłbyś przeoczyć w toku poszukiwań internetowych. Zadzwoń do nas lub wyślij formularz zgłoszeniowy - nasi specjaliści wycenią dla Ciebie opony, a także przygotują listę najlepszych ofert. Numer i formularz znajdziesz na naszej stronie w interesującym Cię ogłoszeniu. Możesz także bez naszej ingerencji zamieścić zlecenie w aplikacji WasteMaster i przeglądać ceny utylizacji opon w w Strzelinie. Aplikacja jest również dostępna na naszej witrynie - możesz jej użyć nawet na poziomie przeglądarki! Opiekun Klienta, który zostanie do Ciebie przydzielony, wyselekcjonuje dla Ciebie najkorzystniejsze oferty. W każdym przypadku to Ty podejmujesz decyzję, z której oferty skorzystasz - nie jesteś do niczego zobowiązany! Gwarantujemy, że w ten sposób zdecydowanie usprawnisz utylizację opon w w Strzelinie!

Oznaczenia zużytych opon

Wymienione wyżej dokumenty wykorzystują tzw. kody odpadów, które zostały wprowadzone za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku. Powyższy dokument określa katalog odpadów - podział na kategorie. Każda z nich ma przypisane konkretne numery oznaczające rodzaj, grupę oraz podgrupę. Zużyte opony to 16 01 03. Kolejną istotną sprawą są przepisy BHP. Pamiętaj o prawidłowym zabezpieczaniu ogumienia w swojej firmie, tak aby zapewnić bezpieczeństwo w środowisku pracy.

Jak wyglądają ceny utylizacji opon w w Strzelinie?

Ile zapłacisz za recykling opon w w Strzelinie? Jak wyglądają ceny skupu odpadów gumowych w w Strzelinie? Od czego zależy cena za utylizację? W skupach najczęściej możesz się spotkać z następującymi rodzajami opon: pochodzącymi z aut osobowych, maszyn rolniczych lub ciężarówek. W oczywisty sposób typ ogumienia łączy się z zastosowaniem. Ile zapłacisz za utylizację każdego z wymienionych rodzajów? To zależy od wielu czynników – głónie od Twojej lokalizacji – nie we wszystkich województwach cena będzie identyczna. Również od stopnia zużycia – skup ma prawo podwyższyć cenę, jeśli dostarczymy opony, z których trudno będzie uzyskać wartościowe substancje. Według naszych danych, za utylizację jednej opony osobowej, zapłacisz najmniej 3,5 zł/szt. netto, a maksymalnie 8 zł/szt. netto. W wypadku ogumienia rolniczego to skup dokonuje indywidualnej wyceny, a jeśli chodzi o opony ciężarowe, to trzeba zapłacić minimum 18 zł/szt. netto, podczas gdy maksymalna cena wynosi 30 zł/szt. netto. Jak sam doskonale widzisz, stworzone przedziały cenowe są dość szerokie, co podkreśla różnice w cenach skupu gumy w w Strzelinie. Jeśli chcesz otrzymać precyzyjną wycenę – skontaktuj się z WasteMaster!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Kiedy korzystam z WasteMaster, mam pewność, że utylizacja opon, którą jestem zainteresowany, będzie tania i porządna.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Martwiłam się jak zutylizuję opony w w Strzelinie, jednak niepotrzebnie - w parę minut konsultant z WasteMaster znalazł dla mnie dobrą ofertę, z której niezwłocznie skorzystałam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zastanawiałem się gdzie oddać opony w w Strzelinie, więc po prostu zadzwoniłem do WasteMaster, a oni doradzili mi, do którego skupu najlepiej się udać. Wszystko szybko, wygodnie i bez płacenia!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Odbiór zużytych opon w w Strzelinie organizuję tylko z WasteMaster! Są solidni, profesjonalni i ich darmowe usługi znacznie ułatwiają mi zarządzanie gospodarką odpadową! Polecam najmocniej!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę serwis samochodowy mojego męża i często mamy kłopot z tym, żeby znaleźć skup, który zajmie się utylizacją opon rolniczych. Dlatego zwracam się zawsze do WasteMaster, pracownicy tej firmy zawsze znajdą dla nas tani punkt recyklingu opon w w Strzelinie.

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon