Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Słupcy

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak oznaczamy zużyte opony?

Oznaczamy je za pośrednictwem kodów. Zostały one określone mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska w styczniu 2020 roku. Wprowadza on system identyfikowania śmieci za pomocą numerów, które oznaczają miejsce wytworzenia, rodzaj oraz specyfikę danej pozostałości. Dla zużytych opon oznaczenim jest 16 01 03. Następną ważną rzeczą w kontekście zarządzania zużytym ogumieniem jest składowanie. Pamiętaj o zasadach BHP - większe ilości opon mogą stanowić zagrożenie w środowisku pracy!

Jak najszybciej zrealizować odbiór zużytych opon w w Słupcy?

Najszybciej zorganizujesz odbiór zużytych opon w w Słupcy z pomocą ekspertów z WasteMaster. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego lub porozmawiaj z konsultantami (i numer telefonu i formularz wyświetli się tuż po kliknięciu w interesującą Cię ofertę), udziel najważniejszych informacji i czekaj. Na podanego maila zostanie wysłana szacunkowa cena utylizacji opon w w Słupcy oraz lista najbardziej opłacalnych ofert wywozu w Twojej okolicy. Jeżeli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka możliwość. Ściągnij ją na telefon lub otwórz w przeglądarce, zamieść ogłoszenie i to tyle! Przydzielony z góry Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najkorzystniejsze oferty odbioru zużytych opon w w Słupcy. W obu przypadkach otrzymasz absolutną wolność wyboru - naszym zadaniem jest jedynie pokazanie Ci różnorodności dostępnych opcji transportu i utylizacji opon w w Słupcy.

Co możemy otrzymać w wyniku recyklingu opon w w Słupcy?

W wyniku recyklingu opon w w Słupcy możemy wyprodukować nowe materiały lub energię. Z zużytego ogumienia (w zależności od stopnia zużycia) możemy wyprodukować np. pył lub granulat gumowy, wycieraczki, dywaniki, uszczelki, płyty gumowe używane na placach zabaw czy nawet bariery akustyczne lub asfalt. A energię uzyskujemy poprzez spalanie w specjalnych piecach. Energię produkowaną w ten sposób wykorzystują najczęściej cementownie. Zatem recykling opon w w Słupcy jest niezwykle efektywny. Nie czekaj i pozbądź się zużytego ogumienia z WasteMaster!

Ile zapłacisz za usługi od WasteMaster?

Nasze usługi są kompletnie darmowe. Nie zapłacisz ani za użycie naszej aplikacji, ani za pomoc Opiekuna Klienta. Co więcej, pomożemy Ci także w kwestiach formalnych – np. z BDO. Dlaczego nasze usługi są darmowe? Ponieważ wyższym celem naszej firmy jest usprawnienie zarządzania odpadami w Polsce. Dlatego zachęcamy naszych użytkowników do wykorzystywania aplikacji. Im szybciej zrealizujesz utylizację i recykling opon w w Słupcy, tym szybciej skup dostanie Twój odpad. W związku z tym przyśpieszony zostanie proces recyklingu, a skup w krótszym czasie sprzeda przerobione surowce.

Kwestie formalne a utylizacja opon w Słupcy

Jeżeli chcesz zrealizować utylizację opon w Słupcy, musisz pamiętać o wypełnieniu kilku niezbędnych formalności. Służą one kontrolowaniu i koordynowaniu zarządzania pozostałościami, a także monitorowaniu tego, czy zgodnie z prawem się nimi gospodaruje. Zatem w momencie, kiedy jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha zmieni - musisz prowadzić bieżącą ewidencję w BDO. Dodatkowo, jeśli realizujesz odbiór zużytych opon w Słupcy, to koniecznie wypełnij i oddaj Kartę Przekazania Odpadu kierowcy, który zabiera od Ciebie ogumienie. Osoby fizyczne są zwolnione z obu obowiązków, jednak obliguje się je do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność przeprowadzonej transakcji. Ponadto, osoby prywatne powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu, który z kolei potwierdza przeprowadzenie transakcji. Jak sam widzisz, utylizacja opon w Słupcy jest obwarowana wieloma formalnościami, dlatego jeśli nie wiesz, jak się w nich poruszać - skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci ze wszystkim!

Od czego zależy wysokość cen utylizacji opon w Słupcy?

Trudno określić cenę skupu odpadów gumowych w Słupcy, ponieważ jest ona zależna od bardzo wielu czynników. Głównie to rodzaj ogumienia jest niezwykle istotny. Można wyróżnić opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Jeśli mówimy o wysokości kosztów recyklingu opon w Słupcy dla pierwszego przypadku: plasuje się ona na pomiędzy 3,5 a 8 zł/szt. Ogumienie dla ciężarówek, jest dużo droższe - kosztuje ok. 18-30 zł/szt., a koszt recyklingu opon rolniczych jest wyceniany indywidualnie ze względu na unikatowe cechy dostarczonej gumy. To, jaką masą opon dysponujesz także jest ważne - pamiętaj o tzw. minimum logistycznym w wypadku, gdy organizujesz odbiór ogumienia. Jeżeli interesujesz się właśnie tą usługą - miej na uwadze, że im dalej znajdujesz się od skupu, tym większa będzie cena w skupie ogumienia w Słupcy. Jeżeli jesteś zainteresowany dokładną wyceną - zachęcamy do skorzystania z pomocy WasteMaster - nasi eksperci są niezwykle doświadczeni w branży odpadowej!

Gdzie możemy zostawić zużyte opony w w Słupcy?

Miejsce zużytych opon jest w prawidłowo do tego przystosowanym skupie. Jeżeli masz małe ilości ogumienia - możesz spróbować go wywieźć do PSZOK-u lub zostawić go w zakładzie wulkanizacyjnym. Jednak nie zawsze mamy pewność, że te placówki przyjmą nasze opony. Skupy z kolei są niezawodne. W momencie, kiedy posiadasz spore ilości ogumienia możliwa jest realizacja odbioru zużytych opon w w Słupcy. Zazwyczaj jest to usługa wykonywana w ramach funkcjonowania skupu, rzadko kiedy zajmują się tym przedsiębiorstwa zewnętrzne. Podkreślamy jednak, że jako producent tego rodzaju śmieci, jesteś prawnie zobowiązany do właściwej utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Słupcy.

Co warto wiedzieć o utylizacji opon w Słupcy

Jeżeli masz sporo zużytych opon - zapoznaj się z poniższym tekstem - jest bardzo użyteczny w kontekście utylizacji opon w Słupcy. Na samym początku warto zaznaczyć, że zabronione jest wyrzucanie starych opon w dowolne miejsca. Zarówno składowanie dużych ilości, jak i wywożenie ich np. na pola, jest karane grzywną. Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń za zaśmiecanie środowiska grozi do 5 tys. zł kary, a w skrajnych przypadkach - można nawet trafić do aresztu. Jeżeli grzywna *#Cię nie przekonuje|nie wydaje się przekonująca#*# - warto pomyśleć o kwestiach ekologicznych. Opona w środowisku natualnym może się rozkładać nawet do 100 lat, ponieważ jest zbudowana z polimerów gumy, które mają bardzo skomplikowaną strukturę. Poza tym, przez ten czas, stare ogumienie może wydzielić bardzo dużo szkodliwych substancji i faktycznie zagrozić zdrowiu ludzkiemu, jak i samej naturze. Jeżeli ważne są dla Ciebie kwestie ekologiczne, legalność oraz chciałbyś dowiedzieć się więcej o recyklingu opon w Słupcy - zachęcamy do czytania!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Ceny skupu gumy nigdy nie były czymś, na czym się znałam. Z tego powodu zawsze wolę zadzwonić do konsultantów z WasteMaster. Miły Pan Rafał szybko wyjaśnił mi co i jak oraz oszacował koszt utylizacji moich opon ciężarowych - jestem bardzo wdzięczna!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Super opcja! Nie sądziłem, że wycena, przygotowanie listy ofert, czy konsultacja w kwestii recyklingu opon w w Słupcy może być za darmo! Bardzo solidna usługa!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Skontaktowanie się z WasteMaster przed wybraniem konkretnego skupu to była właściwa decyzja! Dzięki przygotowanej przez nich serii ofert, mogłam porównać ceny skupu gumy w w Słupcy i zweryfikować moje wybory. Koniec końców oszczędziłam - nie tylko czas!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Mimo że, wiedziałam gdzie oddać opony w w Słupcy, nie byłam *3*pewna|przekonana#*#, czy to najkorzystniejsza opcja. Uznałam że warto skontaktować się z WasteMaster i dowiedzieć się wszystkiego. Dobrze zrobiłam! Znalazłam skup, w którym naprawdę zaoszczędziłam dużo pieniędzy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam realizację recyklingu opon z WasteMaster. Są profesjonalni, nad każdym moim zleceniem pochylali się z uwagą, a koniec końców trafiałem na wartościowe oferty za ich pośrednictwem. Polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat