Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Słupcy

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co odbierze od Ciebie skup złomu stalowego w Słupcy?

Jak już zostało wcześniej podkreślone - istnieją co najmniej dwa rodzaje skupów. W skupie złomu stalowego w Słupcy możesz zostawić wszystkie elementy stalowe oraz żeliwne. Żeliwo czyli wysokowęglowy stop żelaza z węglem - jest bardzo cenny! Zatem przykładami tego, co możesz przetransportować do skupu złomu stalowego w Słupcy jest: blacha, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki stalowe, profile, części urządzeń, instalacji elektrycznych oraz części trakcji kolejowych, szyn. Zazwyczaj to zakłady produkcyjne, serwisy samochodowe czy firmy budowlane dostarczają skupom złomu stalowego w Słupcy odpadów. Warto jednak zaznaczyć, że jeżeli dostarczane materiały będą w złym stanie - placówka może nie zgodzić się na odbiór. Przyjmuje się, że skup złomu w Słupcy nie przyjmie metali zanieczyszczonych substancjami toksycznymi, radioaktywnymi, pokrytymi smarami, olejami, tworzywami sztucznymi lub innymi materiałami, których nie da się łatwo usunąć z powierzchni metali.

Co otrzymamy w wyniku recyklingu złomu?

Recykling we wstępnej formie ma miejsce już w skupie złomu w Słupcy, gdzie w zależności od tego, czy jest wsadowy czy nie, jest oczyszczany, składowany i strzępiony. Segreguje się go, a następnie pozbawia części niestalowych. Kolejnym etapem jest przygotowanie do sprzedaży oraz przekazania surówki do hut i stalowni. W wyniku działania tych zakładów możemy otrzymać (ze stali i stali nierdzewnej) blachy do samochodów, rury, belki wykorzystywane do budowy mostów, a nawet części do pralek. Oddając odpady do skupów złomu w Słupcy nie tylko postępujesz słusznie z punktu widzenia ekonomii, ale także przyczyniasz się do redukcji wydobycia metali, czy eksploatacji środowiska. Warto przekazywać swój złom do placówek skupujących - jeśli chcesz znaleźć tę najbardziej opłacalną - zadzwoń do nas! Wyszukamy za darmo najbardziej opłacalne skupy!

Sprzedaż złomu a kwestie formalne

Aby uniknąć kar finansowych, należy przestrzegać konkretnych wytycznych formalnych. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub posiadaczem gospodarstwa rolnego (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź aktualną ewidencję pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Grzywny za brak rejestrowania produkowanych odpadów potrafią być ogromne - nawet do miliona złotych! Osoby fizyczne nie muszą ewidencjonować odpadów w BDO, jednak są - jak wszyscy producenci złomu - zobligowani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność w razie kontroli. Także osoby prywatne powinny odebrać od skupów złomu w Słupcy Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to w większości przedsiębiorcy i wielkie firmy wytwarzają odpady metalowe - z tego powodu należy pamiętać o wszelkich formalnościach. Im większy podmiot, tym rośnie kara za niedopełnienie formalności!

Skup złomu w Słupcy - co musisz wiedzieć?

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że wyrzucanie złomu w dowolne miejsca jest niedozwolone. Za takie działania grożą kary rzędu 5 tys. złotych. Tak wysokie grzywny są wprowadzane głównie po to żeby odstraszyć od zakładania dzikich wysypisk. Zwłaszcza złom - czyli wszystkie materiały metalurgiczne, które zostały zużyte i można je przekazać do punktu recyklingu - może wyrządzić dużą krzywdę, zarówno człowiekowi, jak i naturze. Zatem jeśli posiadasz takie odpady, najlepszym rozwiązaniem byłoby wywiezienie ich do skupu złomu w Słupcy. Istnieje kilka rodzajów takich instytucji, w zależności od tego, jakie metale przetwarzają. Wyróżniamy skup złomu stalowego w Słupcy i placówki skupujące metale kolorowe. W pierwszym z wymienionych możemy zostawić wszelkie materiały stalowe i stopy stalowe - muszą zawierać dużo żelaza i do dwóch procent węgla. Do placówek skupujących metale kolorowe możemy wywieźć wszystkie metale nieżelazne - miedź, mosiądz, aluminium etc. Jeżeli kwestie ekologiczne są dla Ciebie mniej istotne, to warto podkreślić, że za praktycznie każdy materiał dostarczony do skupu złomu w Słupcy możesz otrzymać pieniądze! Chcesz się dowiedzieć, co jest najbardziej opłacalnym odpadem do sprzedaży? A może chciałbyś wiedzieć więcej o recyklingu złomu? Jeśli tak, to zachęcamy do czytania!

Jakie wyróżniamy kategorie złomu?

Złom stalowy możemy podzielić na poszczególne kategorie, które są zależne od jego wymiarów oraz procentowej ilości zanieczyszczeń. Dodatkowo można wyróżnić złom wsadowy i niewsadowy. Do pierwszego rodzaju zaliczamy wszelkie odpady, które są gotowe do bezpośredniego wykorzystania w procesie stalowniczym, bez uprzedniego przygotowywania. Złomem wsadowym jest np. blacha, złom do cięcia, gruby złom wsadowy czy grube wióry stalowe. Z kolei niewsadowy wymaga wcześniejszego przetworzenia do obróbki w skupie złomu w Słupcy. Do tej kategorii zaliczamy cienkie blachy poamortyzacyjne, niewielkie konstrukcje stalowe, czy szyny kolejowe. Warto kojarzyć oznaczenia wykorzystywane w skupach złomu stalowego w Słupcy, ponieważ uprości to odczytywanie, chociażby cennika. Zatem metale wsadowe określa się literą „W” i liczbą oznaczającą klasę, żeliwo „ZZ”, a niewsadowy – literą „N”. Dodatkowo wyróżnia się także stal poprodukcyjną niewsadową, w której po numerze również występuje litera, jak np. N-1N – czyli blaszane odpady poprodukcyjne do grubości 6 mm

W jaki sposób najszybciej znajdziesz skup złomu w Słupcy?

Najszybciej i najefektywniej wyszukasz skup złomu stalowego w Słupcy ze wsparciem WasteMaster! Wystarczy skontaktować się z nami, udzielić informacji o złomie, który posiadasz i Twoich preferencjach, a my zajmiemy się wszystkim! Najczęściej ustalenie konkretnej ceny sprzedaży odpadów metalurgicznych lub skupowania złomu z dojazdem do klienta w Słupcy pochłania sporo czasu. Nie tylko trzeba znać lokalny rynek zajmujący się tymi odpadami, ale i potrzeba dużo energii, żeby znaleźć te najkorzystniejsze ceny. Aby oszczędzić Ci zachodu, proponujemy skorzystanie z WasteMaster – nasi specjaliści nie tylko wycenią Twój złom, ale i skonstruują listę takich placówek, z których opłaci Ci się skorzystać. Zachęcamy do kontaktu - za pomocą rozmowy telefonicznej, formularza zgłoszeniowego lub zwyczajnie użyj naszej aplikacji. Podziel się danymi odpadu, wymogami dotyczącymi cen skupu złomu w Słupcy, a Twój Opiekun Klienta wprowadzi Twoje ogłoszenie do aplikacji, z której w krótkim czasie pozyska wykaz ciekawych ofert. Jeśli chcesz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji – istnieje taka możliwość! Wówczas Opiekun Klienta, zastępując nieprecyzyjny algorytm, skieruje do Ciebie najlepsze oferty. W każdym przypadku ostateczna decyzja należy do Ciebie! Pamiętaj, że znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejsze skupy złomu z odbiorem w Słupcy kompletnie za darmo!

Jak kształtuje się cennik skupu złomu w Słupcy?

Cenniki skupu złomu w Słupcy są wyjątkowo zróżnicowane - potrafią się różnić nie tylko w skali kraju, ale i samych województw! Jest to powiązane z kosztami utrzymania takich placówek oraz wyglądem lokalnego rynku. Ponadto na wszystkie ceny złomu w Słupcy ma wpływ Londyńska Giełda Metali - która w zależności od aktualnej koniunktury, podnosi lub obniża koszty sprzedaży. Zatem co jeszcze wpływa na kształt cen skupu złomu w Słupcy? Ilość odpadu, który dostarczasz, jego typ oraz to, jaki ma skład lub poziom jego zanieczyszczenia. Także Twoja lokalizacja ma znaczenie - jeśli chcesz zrealizować odbiór złomu, pamiętaj, że im dalej się znajdujesz od danej placówki - tym koszt usługi będzie rósł. Aby zobrazować odrobinę cennik skupu złomu w Słupcy warto przywołać przykładowe ceny. Najdroższym matriałem jest żeliwo oraz wsadowa stal poprodukcyjna (N7) - 1400 zł/t netto. Najtańszym materiałem jest zaś złom klasy N10 (cienkie wióry stalowe, blaszki etc.) - 1100 zł/t netto. Jeśli zależy Ci na dokładnej wycenie - zadzwoń do WasteMaster - nasi eksperci wezmą pod uwagę wszystkie zmienne!

Jak zorganizować usługę skupu złomu z odbiorem w Słupcy?

W taki sam sposób - z pomocą specjalistów z WasteMaster! Zgłoś się do nas za pomocą wcześniej wymienionych narzędzi, a znajdziemy dla Ciebie najbardziej opłacalne oferty od skupów złomu z dojazdem do klienta w Słupcy! Pamiętaj jednak o dokładnej charakterystyce odpadów - od tego zależy sprawność wykonania całej usługi. Część skupów złomu w Słupcy zastrzega sobie tzw. minimum logistyczne, które wynosi zazwyczaj ok. pół tony (0,5 Mg). Ładunki poniżej tej wagi mogą nie zostać odebrane. Czasami zdarzają się przypadki, że twój adres jest na trasie ciężarówki zawożącej odpady do skupu złomu stalowego w Słupcy. Wówczas Twoje odpady poniżej 0,5 Mg mogą zostać odebrane, jednak nie ma co do tego pewności. Kolejną istotną kwestią jest zabezpieczanie i posregregowanie swoich odpadów - może to spowodować obniżenie się kosztów usługi. Dodatkowo, jeśli jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów lub przedsiębiorcą - pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który zabierze Twoje odpady. Ten dokument zapewnia zgodny z prawem przewóz do skupu. W razie pytań zachęcamy do kontaktu - nasze konsultacje również są za darmo!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Najbliższe skupy złomu w w Słupcy? WasteMaster sprawdza to za mnie! Naprawdę mogę się skupić na prowadzeniu przedsiębiorstwa, wszystkie dane zostaną znalezione za mnie, a ja muszę jedynie wybrać określoną firmę i ją opłacić. Warto spróbować!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna usługa - naprawdę polecam spróbować. Przede wszystkim tym, którzy są "zieloni" jeśli chodzi o rynek odpadowy.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zarządzam składowiskiem złomu i do niedawna, nie odnotowałam żadnych znaczących zysków. Tak było, zanim zaczęliśmy działać z WasteMaster. Dzięki ich poleceniom zyskaliśmy sporo nowych klientów i możemy powiększyć nasz zakład!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Apka od WasteMaster bardzo mi pomogła - dzięki niej mogłam na bieżąco sprawdzać spływające oferty od skupów złomu w Słupcy, a na końcu wybrać tę najkorzystniejszą!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Komunikatywny konsultant poinformował mnie, gdzie w okolicy znajdę składowisko złomu w w Słupcy, w którym rzeczywiście nie przepłacę. Jestem naprawdę zadowolona z obsługi!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Naprawdę ułatwili mi zarządzanie odpadami w moim zakładzie produkcyjnym - nie muszę już szukać miejsc, w których zarobię najwięcej na konstrukcjach stalowych - pracownicy z WasteMaster robią to za mnie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Naprawdę polecam! Nie sądziłam, że mogę wyszukać tak szybko skup złomu w Słupcy, który zaproponuje mi tak korzystne stawki za stalowe kątowniki!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon