Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Ożarowie Mazowieckim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Ile zapłacisz za usługi od WasteMaster?

Nasze usługi są kompletnie darmowe. Nie zapłacisz ani za korzystanie z naszej aplikacji, ani za pomoc Opiekuna Klienta. Co więcej, wesprzemy Cię także w kwestiach formalnych – np. z BDO. Dlaczego nasze usługi są bezpłatne? Ponieważ wyższym celem naszej firmy jest zoptymalizowanie zarządzania odpadami w Polsce. Z tego powodu zachęcamy naszych użytkowników do korzystania z aplikacji. Im szybciej zorganizujesz utylizację i recykling opon w w Ożarowie Mazowieckim, tym szybciej skup dostanie Twój odpad. W związku z tym przyśpieszony zostanie proces recyklingu, a skup w krótszym czasie sprzeda przerobione surowce.

Kody odpadów

Każdy z powyższych dokumentów wykorzystuje tzw. kody odpadów. Jest to system wprowadzony poprzez Rozporządzenie Ministra Środowiska, który wprowadza katalog odpadów. Do każdego typu pozostałości przypisane jest oznaczenie numeryczne, które określa jego kategorię, grupę i specyficzną podgrupę. Dla zużytych opon kodem jest 16 01 03. Należy pamiętać o właściwym składowaniu tego rodzaju śmieci. Jeśli prowadzisz warsztat samochodowy, to z pewnością zalegają u Ciebie setki opon. Musisz wydzielić określone miejsce, tak aby nie zagrażały Twoim pracownikiem i innym.

Kto przyjmie zużyte opony w Ożarowie Mazowieckim?

Przyjmowaniem tego typu odpadów zajmują się skupy dostosowane do utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w Ożarowie Mazowieckim. W momencie, jeśli nie dysponujesz dużymi ilościami ogumienia - możesz pozostawić swoje opony w punkcie typu PSZOK, czy niektórych zakładach wulkanizacyjnych. Jednak obie możliwości są dość niepewne - PSZOK często ma spore ograniczenia, a placówki zajmujące się ogumieniem nie zawsze chcą przyjmować stare opony. Dlatego miejscem pewnym, które zawsze przyjmie tego typu odpady jest skup opon. Jeżeli nie posiadasz możliwości wywozu swoich odpadów do punktu utylizacyjnego - warto zrealizować odbiór zużytych opon w Ożarowie Mazowieckim. Zazwyczaj same skupy oferują tego rodzaju usługi - jednak wprowadzają tzw. minimum logistyczne - tj. najmniejszą ilością ogumienia osobowego, która zostanie odebrana jest np. 150 opon.

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji opon w w Ożarowie Mazowieckim?

Jeżeli jesteś użytkownikiem tzw. "czterech kółek" - powyższy artykuł może Cię zainteresować! Użytkowanie wszelkiego rodzaju pojazdów w większości przypadków wiążę się z wymianą ogumienia. Jednak co później zrobić ze starymi oponami? W jaki sposób najefektywniej przeprowadzić recykling opon w w Ożarowie Mazowieckim? Da się zorganizować wywózkę opon? Czytaj dalej, a na pewno otrzymasz wszystkie odpowiedzi na zadane pytania! Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce, zakazuje się wyrzucania starych opon np. do lasów. Jest to związane z tym, że stanowią one zagrożenie dla środowiska naturalnego, a w dodatku rozkładają się ok. 100 lat. Za zostawienie opon np. w lesie, grozi grzywna sięgająca nawet do 5 tys. zł. Są to środki prewencyjne, konieczne, aby zmusić pomioty do ekologicznej utylizacji opon w w Ożarowie Mazowieckim. Jak ją przeprowadzić? Czytaj do końca!

Recykling opon w w Ożarowie Mazowieckim

Czy recykling opon w w Ożarowie Mazowieckim ma rację bytu? Jak najbardziej! Stare opony można wykorzystać na wiele sposobów. Wyróżniamy głównie recykling materiałowy i energetyczny. Pierwszy z nich zajmuje się przetwarzaniem ogumienia w nowe materiały. Mogą to być na przykład gumowe uszczelki, pył lub granulat gumowy mający różne zastosowania, dywaniki, asfalt lub też podłoża do placów zabaw czy bariery akustyczne. Kolejny rodzaj recyklingu polega na tym, że zużyte elementy przetwarzamy w energię. Spory procent opon służy jako opał do specjalnie do tego przygotowanych pieców. Korzystają z nich głównie cementownie. Jak sam możesz zauważyć recykling opon w w Ożarowie Mazowieckim jest bardzo efektywny. Skorzystaj z naszych bezpłatnych usług, a zobaczysz, że dzięki nam w równie efektywny sposób zrealizujesz wywózkę i utylizację swoich starych opon. Nie czekaj – zadzwoń już teraz!

Formalności a odbiór zużytych opon w w Ożarowie Mazowieckim

Kwestie formalne grają istotną rolę, jeśli chodzi o utylizację opon w w Ożarowie Mazowieckim. Jeżeli jakiś ich element zostanie pominięty, możliwe, że zostaniesz obciążony karami finansowymi. Całość służy głównie kontroli i monitorowaniu utylizacji opon w w Ożarowie Mazowieckim i innych odpadów. Jeśli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem (z gruntami powyżej 75 ha), to musisz pamiętać o regularnym uzupełnianiu BDO. Także w przypadku organizacji odbioru zużytych opon w w Ożarowie Mazowieckim obowiązują Cię inne dokumenty. Musisz przekazać dokument KPO kierowcy, który odbiera Twoje pozostałości. Ponadto każdy musi wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej - która stanowi dowód w razie kontroli. Dodatkowo osoby fizyczne powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu. Są zwolnione z BDO i KPO.

Najszybsza realizacja odbioru zużytych opon w Ożarowie Mazowieckim

W najłatwiejszy sposób możesz zrealizować odbiór zużytych opon w Ożarowie Mazowieckim z pomocą WasteMaster. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, zadzwoń do naszych konsultantów lub samodzielnie użyj naszej aplikacji. Wszelkie dane i dostęp do aplikacji WasteMaster, znajdziesz na naszej witrynie. Udziel danych o swoich oponach, przedstaw swoje preferencje, a później uzbrój się w cierpliwość! W kilka chwil dostaniesz szacunkową cenę utylizacji opon w Ożarowie Mazowieckim oraz listę najkorzystniejszych skupów w okolicy! Na podany wcześniej adres mailowy przyjdą wszystkie informacje, które udało się zebrać na temat usługi, która wzbudziła Twoje zainteresowanie. Jeśli chcesz na własną rękę wyszukać placówki zajmującej się utylizacją opon w Ożarowie Mazowieckim, możesz wykorzystać naszą aplikację - pobierz ją na telefon lub obsługuj za pośrednictwem przeglądarki. Z góry przypisany do Ciebie Opiekun Klienta, będzie wysyłał na Twoje konto najtrafniejsze opcje. Wszystkie decyzje należą do Ciebie, w każdym z podanych przypadków, naszym zadaniem jest jedynie pokazanie szerokiego wachlarza możliwości.

Od czego zależy wysokość cen utylizacji opon w Ożarowie Mazowieckim?

Trudno określić cenę skupu odpadów gumowych w Ożarowie Mazowieckim, ponieważ jest ona zależna od bardzo wielu czynników. Głównie to rodzaj ogumienia jest niezwykle istotny. Można wymienić opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Jeśli mówimy o wysokości cen recyklingu opon w Ożarowie Mazowieckim dla pierwszego przypadku: plasuje się ona na pomiędzy 3,5 a 8 zł/szt. Ogumienie dla ciężarówek, jest dużo droższe - kosztuje ok. 18-30 zł/szt., a koszt recyklingu opon rolniczych jest wyceniany indywidualnie ze względu na unikatowe cechy danej gumy. To, jaką ilością opon dysponujesz także jest ważne - pamiętaj o tzw. minimum logistycznym w wypadku, gdy organizujesz odbiór ogumienia. Jeżeli jesteś zainteresowany właśnie tą usługą - miej na uwadze, że im dalej znajdujesz się od skupu, tym większa będzie cena w skupie ogumienia w Ożarowie Mazowieckim. Jeżeli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną - zachęcamy do skorzystania z usług WasteMaster - nasi eksperci są niezwykle doświadczeni w branży odpadowej!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Niezależnie od cen skupu odpadów gumowych - polegam na konsultantach z WasteMaster. Wyceniając moje opony, uwzględniają stan rynku, zapotrzebowanie na takie odpady itd. Wiem, że to rzetelne źródło informacji!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Najbardziej efektywny sposób na przeanalizowanie cen skupu odpadów gumowych w w Ożarowie Mazowieckim to użycie aplikacji WasteMaster. Po obejrzeniu oferowanych ogłoszeń, wszystko się rozjaśnia. Jest to realnie pomocne narzędzie w kontekście gospodarowania odpadami!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Kiedy chcę dotrzeć do najrzetelniejszych informacji o cenach utylizacji opon w w Ożarowie Mazowieckim, zwracam się do WasteMaster. Zazwyczaj także organizują mi darmową wycenę moich opon ciężarowych i przygotowują listę ofert - zawsze jestem zadowolony!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Najbardziej efektywny sposób na przeanalizowanie cen skupu odpadów gumowych w w Ożarowie Mazowieckim to użycie aplikacji WasteMaster. Po przeglądnięciu oferowanych ogłoszeń, wszystko się rozjaśnia. Jest to realnie pomocne narzędzie w kontekście zarządzania gospodarką odpadową!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mimo że, wiedziałam gdzie oddać opony w w Ożarowie Mazowieckim, nie byłam *3*pewna|przekonana#*#, czy to najkorzystniejsza opcja. Postanowiłam skontaktować się z WasteMaster i dowiedzieć się wszystkiego. Nie żałuję! Znalazłam skup, w którym naprawdę zaoszczędziłam dużo pieniędzy!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat