Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Hrubieszowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Od czego zależy wysokość cen utylizacji opon w Hrubieszowie?

Trudno określić cenę skupu odpadów gumowych w Hrubieszowie, ponieważ zależy ona od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim rodzaj ogumienia jest bardzo istotny. Można wymienić opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Jeśli chodzi o wysokość kosztów recyklingu opon w Hrubieszowie dla pierwszego przypadku: plasuje się ona na pomiędzy 3,5 a 8 zł/szt. Ogumienie dla samochodów ciężarowych, jest dużo droższe - kosztuje ok. 18-30 zł/szt., a koszt recyklingu opon rolniczych jest wyceniany indywidualnie ze względu na unikatowe cechy danej gumy. To, jaką masą opon dysponujesz także jest istotne - pamiętaj o tzw. minimum logistycznym w wypadku, gdy realizujesz odbiór ogumienia. Jeżeli interesujesz się właśnie tą usługą - miej na uwadze, że im dalej znajdujesz się od skupu, tym większa będzie cena w skupie ogumienia w Hrubieszowie. Jeżeli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną - zachęcamy do skorzystania z pomocy WasteMaster - nasi eksperci są niezwykle doświadczeni w branży odpadowej!

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji opon w w Hrubieszowie?

Jeżeli jesteś użytkownikiem tzw. "czterech kółek" - poniższy artykuł może Cię zainteresować! Użytkowanie wszelkiego typu pojazdów w większości przypadków wiążę się z wymianą ogumienia. Jednak co później zrobić z zużytymi oponami? W jaki sposób najefektywniej przeprowadzić recykling opon w w Hrubieszowie? Da się zorganizować wywózkę opon? Czytaj dalej, a z pewnością otrzymasz wszystkie odpowiedzi na zadane pytania! Zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce, zakazuje się wyrzucania starych opon np. do lasów. Jest to związane z tym, że stanowią one zagrożenie dla środowiska naturalnego, a w dodatku rozkładają się ok. 100 lat. Za zostawienie opon np. w lesie, grozi grzywna sięgająca nawet do 5 tys. zł. Są to środki prewencyjne, niezbędne, aby zmusić pomioty do ekologicznej utylizacji opon w w Hrubieszowie. Jak ją przeprowadzić? Czytaj do końca!

Jak najłatwiej zorganizować odbiór zużytych opon w w Hrubieszowie?

Odbiór zużytych opon w w Hrubieszowie najprościej zorganizujesz z WasteMaster! W jaki sposób możesz tego dokonać? Nasza firma oferuje pomoc w organizacji wywozu opon do skupu. Znajdziemy dla Ciebie najbliższy punkt utylizacji opon w w Hrubieszowie, a także określimy szacunkową cenę Twojego odpadu! Skontaktuj się z naszymi specjalistami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (znajdują się w ofercie dostępnej na stronie) albo wykorzystaj aplikację WasteMaster. Po udzieleniu informacji o Twoich pozostałościach nasi pracownicy określą szacunkową cenę utylizacji opon w w Hrubieszowie, a także przygotują specjalnie dla Ciebie listę najkorzystniejszych ofert w okolicy! Jeśli chcesz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji, możesz to zrobić z poziomu przeglądarki – nie musisz jej pobierać na telefon! Dodaj ogłoszenie, fotografię i informacje o swoim ogumieniu i czekaj aż zaczną spływać zgłoszenia. Opiekun Klienta, którego przypiszemy do Ciebie z góry, zajmie się przekierowywaniem do Ciebie najlepszych ofert od firm odbierających zużyte opony w w Hrubieszowie. W każdym wypadku ostateczna decyzja należy do Ciebie – my jedynie podsuwamy Ci korzystne opcje.

Cena usług WasteMaster?

Nasze usługi są całkowicie bezpłatne. Nie pobieramy opłat za pomoc Opiekuna Klienta, obsługę aplikacji ani za konsultacje np. w kwestii BDO. Naszym celem nie jest doraźny zysk, ale systematyczne usprawnianie zarządzania gospodarką odpadową w Polsce. Czas gra tutaj istotną rolę. Im krócej zajmie Ci wybór placówki, która zajmie się utylizacją i recyklingiem opon w w Hrubieszowie, tym szybciej skup przerobi ogumienie i puści w obieg nowe materiały. W ten sposób wszyscy oszczędzą naprawdę dużo czasu!

Czy recykling opon w w Hrubieszowie naprawdę działa?

Działa i to jak! Recykling opon w w Hrubieszowie wbrew pozorom jest bardzo efektywny. Ze starych opon możemy uzyskać zarówno nowe materiały, jak i energię. W ramach pierwszego typu recyklingu możemy uzyskać materiały służące do produkcji m.in. granulatu gumowego, wycieraczek, uszczelek, dywaników, podłoża na placach zabaw lub też barier akustycznych. Z kolei używanie starych opon, jako paliwa spalanego w specjalnych piecach, ma miejsce najczęściej w cementowniach. Recykling opon w w Hrubieszowie opłaca się wszystkim! Zorganizuj go bezpłatnie z WasteMaster! Zachęcamy do kontaktu!

Jak wyglądają kwestie formalne?

Formalności dotyczące utylizacji opon w w Hrubieszowie są bardzo istotne. Zwłaszcza jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów, musisz prowadzić aktualną ewidencję odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Jest to system, który ma za zadanie monitorować produkcję i utylizację np. opon w w Hrubieszowie. Jeżeli nie będziesz prowadzić tam ewidencji, grożą Ci bolesne kary. Jeśli interesuje Cię także organizacja odbioru zużytych opon w Hrubieszowie, a należysz do powyższej grupy – musisz oddać Kartę Przekazania Odpadów kierowcy, który zabierze Twoje ogumienie. Dodatkowo każdy (także osoby fizyczne) musi wypełnić Kartę Ewidencji Odpadu, która jest dowodem na legalne utylizowanie pozostałości podczas kontroli odpowiednich służb. Osoby prywatne nie muszą wypełniać KPO ani BDO, a ponadto powinny otrzymać od placówki zajmującej się recyklingiem opon w w Hrubieszowie Formularz Przekazania Odpadu. Czy to tylko bezużyteczna biurokracja? Nie do końca. Całość ma służyć maksymalnej kontroli produkujących śmieci, tak aby zapobiegać powstawaniu dzikich wysypisk i zanieczyszczaniu środowiska.

W jakich miejscach możemy zostawić zużyte opony w w Hrubieszowie?

Zużyte opony pozostawiamy w skupach przystosowanych do utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Hrubieszowie. Jeżeli jednak posiadasz nieduże ilości ogumienia, możesz go zawieźć do okolicznego PSZOK-u, warsztatu lub zakładu wulkanizacyjnego. Jednak te instytucje nie zawsze gwarantują możliwość zostawienia u nich zużytych opon. Skup, po uiszczeniu opłaty, jest zobligowany do przyjęcia legalnie wytworzonego odpadu gumowego. Jeżeli nie dysponujesz odpowiednio dużym pojazdem, którym mógłbyś przewieźć zużyte ogumienie - zorganizuj odbiór zużytych opon w w Hrubieszowie. Najczęściej same placówki skupujące świadczą tego rodzaju usługi.

Jak oznaczamy zużyte opony?

Oznaczamy je za pośrednictwem kodów. Zostały one określone mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska w styczniu 2020 roku. Wprowadza on system oznaczania śmieci za pomocą numerów, które oznaczają miejsce wytworzenia, rodzaj oraz charakterystykę danej pozostałości. Dla zużytych opon oznaczenim jest 16 01 03. Następną ważną rzeczą w kontekście zarządzania zużytym ogumieniem jest składowanie. Pamiętaj o zasadach BHP - większe ilości opon mogą stanowić zagrożenie w środowisku pracy!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Kiedy chcę otrzymać najrzetelniejsze informacje o cenach utylizacji opon w w Hrubieszowie, zwracam się do WasteMaster. Zazwyczaj także organizują mi darmową wycenę moich opon autobusowych i przygotowują listę ofert - zawsze jestem usatysfakcjonowany!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę serwis samochodowy mojego męża i często mamy kłopot z tym, żeby znaleźć skup, który zajmie się utylizacją opon rolniczych. Dlatego zwracam się zawsze do WasteMaster, konsultanci tej firmy zawsze znajdą dla nas tani punkt recyklingu opon w w Hrubieszowie.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Usługi , które oferuje WasteMaster są bardzo innowacyjne i rzeczywiście usprawniają zarządzenie odpadami w mojej firmie. Polecam realizować recykling opon z ich pomocą - są naprawdę solidni i rzetelni!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Skontaktowanie się z WasteMaster przed skorzystaniem z konkretnego skupu to była dobra decyzja! Dzięki przygotowanej przez nich serii ofert, mogłam porównać ceny skupu gumy w w Hrubieszowie i zweryfikować moje wybory. Koniec końców oszczędziłam - nie tylko czas!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster to prawdziwa przyszłość zarządzania odpadami. Szybko, solidnie i za darmo zrealizowali dla mnie utylizację opon w w Hrubieszowie. Serio polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon