Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Dęblinie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Ceny utylizacji opon w w Dęblinie

Ile zapłacisz za recykling opon w w Dęblinie? Nie jest to tak łatwe do określenia jakby można przypuszczać. Wysokość ceny skupu odpadów gumowych w w Dęblinie zależy od wielu czynników. To, jak bardzo zużyte są opony, w jakim województwie się znajdujesz, czy jaka jest Twoja lokalizacja (to w kontekście odbioru ogumienia). Oczywistą zmienną jest także masa dostarczanych opon oraz ich rodzaj. Wyróżniamy opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Na przykładzie cennika dostępnego na naszej witrynie można ustalić przedziały cenowe do wszystkich kategorii. Za oponę osobową należy zapłacić od 3,5 do 8 zł/szt. netto. Utylizacja opon rolniczych jest dużo bardziej wymagająca, a ze względu na wielość różnych rodzajów, skupy indywidualnie wyceniają takie odpady. Z kolei za opony ciężarowe trzeba zapłacić od 18 do 30 zł/szt. netto. Łatwo zauważyć, że przedziały cenowe są dość rozległe, co ma związek z czynnikami wymienionymi wyżej. Jeżeli jesteś zainteresowany indywidualnym i dokładnym określeniem ceny w skupie ogumienia w w Dęblinie - zapraszamy do kontaktu!

Co możemy otrzymać w wyniku recyklingu opon w w Dęblinie?

W wyniku recyklingu opon w w Dęblinie możemy otrzymać nowe materiały lub energię. Ze starego ogumienia (w zależności od stopnia zużycia) możemy wyprodukować np. pył lub granulat gumowy, wycieraczki, dywaniki, uszczelki, płyty gumowe wykorzystywane na placach zabaw czy nawet bariery akustyczne lub asfalt. Z kolei energię uzyskujemy poprzez spalanie w specjalnych piecach. Energię produkowaną w ten sposób wykorzystują zazwyczaj cementownie. Zatem recykling opon w w Dęblinie jest niezwykle efektywny. Nie czekaj i pozbądź się starego ogumienia z WasteMaster!

Cena usług WasteMaster?

Nasze usługi są w całości bezpłatne. Nie pobieramy opłat za pracę Opiekuna Klienta, obsługę aplikacji ani za konsultacje np. w kwestii BDO. Naszym celem nie jest doraźny zysk, ale systematyczne usprawnianie obrotu odpadami w Polsce. Czas gra tutaj ważną rolę. Im krócej zajmie Ci wybór miejsca, które zajmie się utylizacją i recyklingiem opon w w Dęblinie, tym szybciej skup przetworzy ogumienie i puści w obieg nowe surowce. W ten sposób wszyscy oszczędzą mnóstwo czasu!

Jak wyglądają kwestie formalne?

Formalności dotyczące utylizacji opon w w Dęblinie są bardzo istotne. Zwłaszcza jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów, musisz prowadzić aktualną rejestrację odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Jest to system, który ma za zadanie monitorować produkcję i utylizację np. opon w w Dęblinie. Jeżeli nie będziesz prowadzić tam ewidencji, grożą Ci wysokie kary. Jeśli interesuje Cię także organizacja odbioru zużytych opon w Dęblinie, a należysz do powyższej grupy – musisz oddać Kartę Przekazania Odpadów kierowcy, który zabierze Twoje ogumienie. Dodatkowo każdy (także osoby fizyczne) musi wypełnić Kartę Ewidencji Odpadu, która jest dowodem na legalne utylizowanie pozostałości podczas kontroli odpowiednich służb. Osoby prywatne nie muszą wypełniać KPO ani BDO, a ponadto powinny dostać od placówki zajmującej się recyklingiem opon w w Dęblinie Formularz Przekazania Odpadu. Czy to tylko bezsensowna biurokracja? Nie do końca. Całość ma służyć zwiększeniu kontroli produkujących śmieci, tak aby zapobiegać powstawaniu dzikich wysypisk i zanieczyszczaniu środowiska.

Utylizacja opon w w Dęblinie – co musisz wiedzieć?

Masz warsztat samochodowy? A może wymieniłeś ostatnio opony na zimowe lub letnie? Nie jesteś przekoanany co z nimi zrobić? Jak zrealizować recykling opon w w Dęblinie? Przeczytaj poniższy tekst, a wszystko się wyjaśni! Polskie prawo zabrania wyrzucania wszelkich odpadów do środowiska przyrodniczego. Według Kodeksu Wykroczeń art. 162, za wywożenie np. zużytych opon do lasu, grozi kara do nawet 5 tys. zł. Jest to bardzo toskyczne działanie – w związku z tym, że jest to materiał zbudowany z mieszanki gumowej polimerów, odpad tego typu będzie się rozkładał przez setki lat. Zatem co musisz zrobić ze starymi? Najlepiej zorganizować utylizację opon w w Dęblinie. Aby tego dokonać, należy wywieźć je do konkretnego skupu.

W jakich miejscach możemy zostawić zużyte opony w w Dęblinie?

Zużyte opony zostawiamy w skupach przystosowanych do utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Dęblinie. Jeżeli jednak posiadasz nieduże ilości ogumienia, możesz go zawieźć do najbliższego PSZOK-u, warsztatu lub zakładu wulkanizacyjnego. Jednak te instytucje nie zawsze gwarantują możliwość zostawienia u nich zużytych opon. Skup, po uiszczeniu opłaty, jest zobowiązany do przyjęcia legalnie wytworzonego odpadu gumowego. Jeżeli nie dysponujesz odpowiednio dużym pojazdem, którym mógłbyś przewieźć zużyte ogumienie - zorganizuj odbiór zużytych opon w w Dęblinie. Najczęściej same placówki skupujące świadczą tego rodzaju usługi.

Jak najszybciej zrealizować odbiór zużytych opon w w Dęblinie?

Najszybciej zorganizujesz odbiór zużytych opon w w Dęblinie z pomocą ekspertów z WasteMaster. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego lub porozmawiaj z konsultantami (i numer telefonu i formularz wyświetli się tuż po kliknięciu w interesującą Cię ofertę), udziel najważniejszych informacji i czekaj. Na podaną skrzynkę mailową zostanie wysłana szacunkowa cena utylizacji opon w w Dęblinie oraz lista najkorzystniejszych ofert wywozu w Twojej okolicy. Jeżeli wolisz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka opcja. Pobierz ją na telefon lub otwórz w przeglądarce, zamieść zlecenie i to tyle! Przydzielony z góry Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najlepsze oferty odbioru zużytych opon w w Dęblinie. W obu przypadkach otrzymasz całkowitą wolność wyboru - naszym zadaniem jest jedynie przybliżenie Ci różnorodności dostępnych opcji wywozu i utylizacji opon w w Dęblinie.

Jak oznaczamy zużyte opony?

Oznaczamy je za pośrednictwem kodów. Zostały one określone mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska w styczniu 2020 roku. Wprowadza on system identyfikowania śmieci za pomocą numerów, które oznaczają miejsce wytworzenia, rodzaj oraz charakterystykę danej pozostałości. Dla zużytych opon kod to 16 01 03. Kolejną ważną rzeczą w kontekście zarządzania zużytym ogumieniem jest składowanie. Nie zapominaj o zasadach BHP - większe ilości opon mogą stanowić zagrożenie w miejscu pracy!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dzięki usługom od WasteMaster oszczędziłam naprawdę dużo czasu. Po krótkim czasie miałam na mailu listę ciekawych ofert odbioru zużytych opon w w Dęblinie. Mogłam dowolnie wybierać spośród nich, a nawet gdybym się nie zdecydowała na żadną z podesłanych, nie poniosłabym żadnych kosztów!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster jest dla mnie ważnym ogniwem w procesie realizacji wywozu starych opon. Dzięki ich poradom, wcale nie muszę śledzić cen utylizacji opon - mogę skupić się na swoim biznesie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jeśli chcę dowiedzieć się gdzie najlepiej zamówić odbiór zużytych opon - dzwonię do WasteMaster. Wówczas mam pewność, że otrzymam wszystkie korzystne oferty z okolicy.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie mam kiedy monitorować cen skupu gumy w w Dęblinie, dlatego skorzystałem z WasteMaster. Jestem przekonany, co do rzetelności tych usług!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster to rzetelne źródło informacji - dlatego kiedy szukam czegoś więcej na temat cen skupu gumy w w Dęblinie, rozmawiam z ich konsultantami!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon