Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Brzegu Dolnym

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak kształtują się ceny utylizacji opon w w Brzegu Dolnym?

Ceny skupu odpadów gumowych w w Brzegu Dolnym nie są wcale stałe, zmieniają się w zależności od kilku czynników. To, ile ogumienia przywieziesz do skupu i jakiego jest ono rodzaju, jest bardzo istotne. Wyróżniamy opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Recykling opon osobowych w w Brzegu Dolnym to koszt wysokości ok. 3,5-8 zł/szt. netto. Za opony ciężarowe trzeba zapłacić 18-30 zł/szt. netto, a ogumienie rolnicze jest wyceniane induwidulnie. Także to, gdzie zamierzasz przeprowadzić recykling ma znaczenie, we wszystkich województwach, mogą się pojawić najróżniejsze ceny. Przedziały cenowe, które zostały podane, są tak obszerne, ponieważ oddziałują na nie czynniki wymienione powyżej. Jeśli organizujesz wywózkę ze swojej okolicy - Twoja lokalizacja i oddalenie od skupu może spowodować podwyższenie się ceny. Chcesz dokładnie wiedzieć, ile zapłacisz w skupie? Skontaktuj się z WasteMaster, a nasi specjaliści w krótkim czasie określą szacunkowe ceny w skupie ogumienia w w Brzegu Dolnym!

Jak oznaczamy zużyte opony?

Oznaczamy je za pośrednictwem kodów. Zostały one wprowadzone mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska w styczniu 2020 roku. Wprowadza on system identyfikowania śmieci za pomocą numerów, które oznaczają miejsce wytworzenia, rodzaj oraz specyfikę danej pozostałości. Dla zużytych opon kod to 16 01 03. Kolejną ważną rzeczą w kontekście zarządzania zużytym ogumieniem jest składowanie. Nie zapominaj o zasadach BHP - większe ilości opon mogą stanowić zagrożenie w środowisku pracy!

Cena usług WasteMaster?

Nasze usługi są całkowicie bezpłatne. Nie pobieramy opłat za pracę Opiekuna Klienta, obsługę aplikacji ani za konsultacje np. w sprawie BDO. Naszym celem nie jest doraźny zysk, ale systematyczne usprawnianie obrotu odpadami w Polsce. Czas gra tutaj istotną rolę. Im krócej zajmie Ci wybór miejsca, które zajmie się utylizacją i recyklingiem opon w w Brzegu Dolnym, tym szybciej skup przetworzy ogumienie i puści w obieg nowe materiały. W ten sposób wszyscy oszczędzą naprawdę dużo czasu!

Co możemy otrzymać w wyniku recyklingu opon w w Brzegu Dolnym?

W wyniku recyklingu opon w w Brzegu Dolnym możemy wyprodukować nowe materiały lub energię. Z zużytego ogumienia (w zależności od stopnia zużycia) możemy wytworzyć np. pył lub granulat gumowy, wycieraczki, dywaniki, uszczelki, płyty gumowe używane na placach zabaw czy nawet bariery akustyczne lub asfalt. Z kolei energię uzyskujemy poprzez spalanie w odpowiednio do tego przystosowanych piecach. Energię produkowaną w ten sposób wykorzystują najczęściej cementownie. Zatem recykling opon w w Brzegu Dolnym jest niezwykle efektywny. Nie czekaj i pozbądź się starego ogumienia z WasteMaster!

Gdzie możemy zostawić zużyte opony w w Brzegu Dolnym?

Miejsce zużytych opon jest w prawidłowo do tego przystosowanym skupie. Jeżeli posiadasz małe ilości ogumienia - możesz spróbować go przetransportować do PSZOK-u lub zostawić go w zakładzie wulkanizacyjnym. Jednak nie zawsze mamy pewność, że te placówki przyjmą nasze opony. Skupy z kolei są niezawodne. W momencie, kiedy posiadasz spore ilości ogumienia możliwa jest organizacja odbioru zużytych opon w w Brzegu Dolnym. Zazwyczaj jest to usługa wykonywana w ramach działania skupu, rzadko kiedy zajmują się tym przedsiębiorstwa zewnętrzne. Podkreślamy jednak, że jako producent tego rodzaju śmieci, jesteś prawnie zobowiązany do właściwej utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Brzegu Dolnym.

Jak wyglądają kwestie formalne?

Formalności dotyczące utylizacji opon w w Brzegu Dolnym są bardzo istotne. Zwłaszcza jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów, musisz prowadzić aktualną ewidencję odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Jest to system, który ma za zadanie monitorować produkcję i utylizację np. opon w w Brzegu Dolnym. Jeżeli nie będziesz prowadzić tam ewidencji, grożą Ci bolesne kary. Jeśli interesuje Cię także organizacja odbioru zużytych opon w Brzegu Dolnym, a należysz do powyższej grupy – musisz oddać Kartę Przekazania Odpadów kierowcy, który zabierze Twoje ogumienie. Dodatkowo każdy (także osoby nie będące przedsiębiorcami) musi wypełnić Kartę Ewidencji Odpadu, która jest dowodem na legalne utylizowanie odpadów podczas kontroli odpowiednich służb. Osoby prywatne nie muszą uzupełniać KPO ani BDO, a ponadto powinny otrzymać od placówki zajmującej się recyklingiem opon w w Brzegu Dolnym Formularz Przekazania Odpadu. Czy to tylko bezsensowna biurokracja? Nie do końca. Całość ma służyć maksymalnej kontroli produkujących śmieci, tak aby zapobiegać powstawaniu dzikich wysypisk i zatruwaniu środowiska.

Najszybsza realizacja odbioru zużytych opon w Brzegu Dolnym

W najszybszy sposób możesz zrealizować odbiór zużytych opon w Brzegu Dolnym ze wsparciem od WasteMaster. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, zadzwoń do naszych konsultantów lub samodzielnie użyj naszej aplikacji. Wszelkie dane i dostęp do aplikacji WasteMaster, znajdziesz na naszej witrynie. Udziel informacji o swoich oponach, zdradź swoje preferencje, a później uzbrój się w cierpliwość! W kilka chwil otrzymasz szacunkową cenę utylizacji opon w Brzegu Dolnym oraz listę najbardziej opłacalnych skupów w okolicy! Na podany wcześniej adres mailowy przyjdą wszystkie informacje, które udało się zebrać na temat usługi, która Cię interesuje. Jeśli chcesz na własną rękę szukać placówki zajmującej się utylizacją opon w Brzegu Dolnym, możesz wykorzystać naszą aplikację - pobierz ją na telefon lub obsługuj z poziomu przeglądarki. Z góry przypisany do Ciebie Opiekun Klienta, będzie wysyłał na Twoje konto najtrafniejsze opcje. Wszelkie decyzje należą do Ciebie, w każdym z wymienionych przypadków, naszym zadaniem jest jedynie pokazanie szerokiego wachlarza możliwości.

Co warto wiedzieć o utylizacji opon w Brzegu Dolnym

Jeżeli masz sporo zużytych opon - zapoznaj się z podanym tekstem - może Ci się bardzo przydać w kontekście utylizacji opon w Brzegu Dolnym. Na samym początku warto zaznaczyć, że zabronione jest wyrzucanie starych opon w losowe miejsca. Zarówno składowanie dużych ilości, jak i zawożenie ich np. do lasu, jest karane grzywną. Według Kodeksu Wykroczeń za zaśmiecanie środowiska grozi do 5 tys. zł kary, a w ekstremalnych przypadkach - można nawet trafić do aresztu. Jeżeli grzywna Cię nie przekonuje - warto pomyśleć o kwestiach ekologii. Opona w środowisku natualnym może się rozkładać nawet do 100 lat, ponieważ jest zbudowana z polimerów gumy, które mają bardzo skomplikowaną strukturę. Ponadto, przez ten czas, zużyte ogumienie może wydzielić bardzo wiele szkodliwych substancji i realnie zagrozić zdrowiu ludzkiemu, jak i samej przyrodzie. Jeżeli ważne są dla Ciebie kwestie ekologiczne, legalność oraz chciałbyś wiedzieć więcej o recyklingu opon w Brzegu Dolnym - zachęcamy do lektury!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Recykling opon to ważna sprawa! Żeby mieć pewność, że skupy funkcjonują ekologicznie i legalnie, zawsze załatwiam cały proces przez WasteMaster. Jeszcze nigdy mnie nie zawiedli!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Za pomocą usług od WasteMaster oszczędziłam naprawdę masę czasu. Po krótkim czasie miałam na skrzynce mailowej listę ciekawych ofert odbioru zużytych opon w w Brzegu Dolnym. Mogłam dowolnie wybierać spośród nich, a nawet gdybym się nie zdecydowała na żadną, nie poniosłabym żadnych kosztów!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Myślałam, że wiem gdzie oddać opony w w Brzegu Dolnym, jednak wolałam jeszcze upewnić się, czy konsultanci z WasteMaster nie znajdą ciekawszych ofert. Dobrze , że o tym pomyślałam! Faktycznie wyszukali dla mnie kilka korzystniejszych opcji. Jestem wyjątkowo zadowolona!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster wyszukałam naprawdę porządny skup zużytych opon z aut osobowych. Jeśli nie jesteś przekonany/przekonana gdzie oddać opony w swojej okolicy - polecam skorzystać z WasteMaster!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Zastanawiałam się jak zutylizuję opony w w Brzegu Dolnym, jednak niepotrzebnie - w parę minut pracownik WasteMaster znalazł dla mnie doskonałą ofertę, z której niezwłocznie skorzystałam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon