Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Aleksandrowie Kujawskim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Dokumenty a utylizacja opon w w Aleksandrowie Kujawskim

Formalności są często uciążliwym obowiązkiem, zwłaszcza w kwestii zarządzania odpadami. Jednak są one konieczne, ponieważ stanowią narzędzie kontroli, czy dany podmiot legalnie utylizuje np. opony w w Aleksandrowie Kujawskim. Zatem jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów, musisz prowadzić aktualny rejestr odpadów w BDO. W innym wypadku grożą Ci wysokie kary. Dodatkowo, jeśli organizujesz odbiór zużytych opon w w Aleksandrowie Kujawskim, musisz wypełnić KPO i oddać je kierowcy, który zabiera Twój ładunek (ten druk zapewnia legalny przewóz do skupu). Ponadto każdy - w tym osoby fizyczne - musi uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która będzie użyteczna w razie kontroli. Osoby prywatne dostają Formularz Przekazania Odpadu. Nie muszą buć widoczne w BDO ani oddawać KPO. Pamiętaj o tych formalnościach, są one niezwykle istotne, jeśli chcesz legalnie dokonać utylizacji opon w w Aleksandrowie Kujawskim.

Gdzie możemy zostawić zużyte opony w w Aleksandrowie Kujawskim?

Miejsce zużytych opon jest w odpowiednio do tego przystosowanym skupie. Jeżeli masz małe ilości ogumienia - możesz spróbować go przetransportować do PSZOK-u lub zostawić go w zakładzie wulkanizacyjnym. Jednak nie zawsze mamy pewność, że te placówki przyjmą nasze opony. Skupy z kolei są do tego zobligowane. W momencie, kiedy posiadasz duże ilości ogumienia możliwa jest realizacja odbioru zużytych opon w w Aleksandrowie Kujawskim. Najczęściej jest to usługa wykonywana w ramach działania skupu, rzadko kiedy zajmują się tym firmy zewnętrzne. Podkreślamy jednak, że jako wytwórca tego rodzaju śmieci, jesteś prawnie zobowiązany do właściwej utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Aleksandrowie Kujawskim.

Utylizacja opon w w Aleksandrowie Kujawskim - baza wiedzy

Kierujesz warsztatem? A może wymieniłeś opony na zimowe lub letnie? Nie wiesz, co zrobić z zalegającymi oponami? WasteMaster z pewnością Ci pomoże. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak najszybciej zorganizować recykling opon w w Aleksandrowie Kujawskim. Prawo w Polsce (z tytułu Kodeksu Wykroczeń art. 162) zakazuje i surowo (do 5 tys. zł) karze za wyrzucanie np. opon do lasów czy jezior. Warto dodać, że taka opona rozkłada się ponad 100 lat, a zawarte w niej polimery mogą mieć toksyczny wpływ na okoliczną faunę i florę. Powyższe zasady służą przede wszystkim temu, żeby ograniczyć powstawanie dzikich wysypisk i zadbać o środowisko. Dlatego jeśli cenisz sobie zgodną z prawem działalność oraz ekologię, czytaj dalej, a dowiesz się najważniejszych rzeczy na temat utylizacji opon w w Aleksandrowie Kujawskim.

Jak wyglądają ceny utylizacji opon w w Aleksandrowie Kujawskim?

Ile będzie Cię kosztować recykling opon w w Aleksandrowie Kujawskim? Jak kształtują się ceny skupu odpadów gumowych w w Aleksandrowie Kujawskim? Od czego zależy cena za utylizację? W skupach najczęściej możesz się spotkać z następującymi rodzajami opon: pochodzącymi z aut osobowych, pojazdów rolniczych lub ciężarówek. W oczywisty sposób rodzaj ogumienia łączy się z zastosowaniem. Ile zapłacisz za utylizację każdego z wymienionych rodzajów? To zależy od kilku czynników – głónie od Twojej lokalizacji – nie we wszystkich województwach cena będzie wyglądać tak samo. Również od stopnia zużycia – skup może podwyższyć cenę, jeśli dostarczymy opony, z których trudno będzie wytworzyć wartościowe materiały. Według naszych danych, za utylizację jednej opony osobowej, zapłacisz minimum 3,5 zł/szt. netto, a maksymalnie 8 zł/szt. netto. W przypadku ogumienia rolniczego to skup dokonuje indywidualnej wyceny, a jeśli chodzi o opony ciężarowe, to trzeba zapłacić minimum 18 zł/szt. netto, podczas gdy najwyższa cena wynosi 30 zł/szt. netto. Jak sam doskonale zauważyłeś, stworzone przedziały cenowe są dość szerokie, co podkreśla różnice w cenach skupu gumy w w Aleksandrowie Kujawskim. Jeśli chcesz otrzymać precyzyjną wycenę – skontaktuj się z WasteMaster!

W jakie sposób najszybciej zorganizujesz odbiór zużytych opon w w Aleksandrowie Kujawskim?

W jaki sposób najszybciej zrealizujesz odbiór zużytych opon w w Aleksandrowie Kujawskim? Za pomocą WasteMaster! Nasi pracownicy znajdą dla Ciebie najkorzystniejsze ogłoszenia w okolicy! Wyszukujemy nie tylko usługi odbioru zużytych opon w w Aleksandrowie Kujawskim, ale i najtańsze placówki skupujące, które mógłbyś przeoczyć w toku poszukiwań internetowych. Zadzwoń do nas lub wyślij formularz zgłoszeniowy - nasi specjaliści wycenią dla Ciebie opony, a także stworzą listę najlepszych ofert. Numer i formularz znajdziesz na naszej stronie w interesującym Cię ogłoszeniu. Możesz także samodzielnie zamieścić zlecenie w aplikacji WasteMaster i przeglądać ceny utylizacji opon w w Aleksandrowie Kujawskim. Aplikacja jest również dostępna na stronie - możesz jej użyć nawet bez pobierania! Opiekun Klienta, który zostanie do Ciebie przydzielony, wyselekcjonuje dla Ciebie najkorzystniejsze oferty. W każdym przypadku to Ty decydujesz, z której oferty skorzystasz - nie jesteś do niczego zobligowany! Gwarantujemy, że w ten sposób zdecydowanie przyśpieszysz utylizację opon w w Aleksandrowie Kujawskim!

Jak oznaczamy zużyte opony?

Oznaczamy je za pomocą kodów. Zostały one określone mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska w styczniu 2020 roku. Wprowadza on system identyfikowania śmieci za pomocą numerów, które oznaczają miejsce wytworzenia, rodzaj oraz charakterystykę danej pozostałości. Dla zużytych opon oznaczenim jest 16 01 03. Następną ważną rzeczą w kontekście zarządzania zużytym ogumieniem jest przechowywyanie. Nie zapominaj o zasadach BHP - większe ilości opon mogą stanowić zagrożenie w miejscu pracy!

Ile kosztują usługi WasteMaster?

Kompletnie nic! Nie pobieramy opłat ani za użytkowanie naszej aplikacji, ani za konsultacje z ekspertami. Ponadto pomożemy Ci w formalnościach, zwłaszcza z BDO. WasteMaster nie pobiera opłat, ponieważ filozofia naszej firmy oparta jest na potrzebie zoptymalizowania zarzadządzania odpadami w Polsce. To, jak szybko zdecydujesz się na konkretną placówkę oferującą utylizację i recykling opon w w Aleksandrowie Kujawskim wpłynie na to, jak szybko skup przepracuje Twoje ogumienie i sprzeda wytworzone materiały. Cały proces zostaje przyspieszony, a Ty zaoszczędzisz mnóstwo czasu!

Recykling opon w w Aleksandrowie Kujawskim

Czy recykling opon w w Aleksandrowie Kujawskim ma sens? Jak najbardziej! Stare opony można wykorzystać na wiele sposobów. Wyróżniamy m.in. recykling materiałowy i energetyczny. Pierwszy z nich zajmuje się przerabianiem ogumienia w nowe materiały. Są to na przykład gumowe uszczelki, pył lub granulat gumowy mający szerokie zastosowania, dywaniki, asfalt lub też podłoża do placów zabaw czy bariery akustyczne. Kolejny rodzaj recyklingu polega na tym, że zużyte elementy przetwarzamy w energię. Spory procent opon służy jako paliwo do specjalnie do tego przygotowanych pieców. Korzystają z nich przeważnie cementownie. Jak sam widzisz recykling opon w w Aleksandrowie Kujawskim jest bardzo efektywny. Skorzystaj z naszych bezpłatnych usług, a zobaczysz, że dzięki nam w równie efektywny sposób zorganizujesz wywózkę i utylizację swoich starych opon. Nie zwlekaj – zadzwoń już teraz!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Całe szczęście, że skorzystałam z WasteMaster, kiedy szukałam miejscówki utylizującej opony w w Aleksandrowie Kujawskim. Dzięki nim miałam szansę nawiązać współpracę z naprawdę tanim skupem!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Myślałam, że wiem gdzie oddać opony w w Aleksandrowie Kujawskim, jednak wolałam jeszcze upewnić się, czy konsultanci z WasteMaster nie znajdą lepszych ofert. Dobrze zrobiłam! Faktycznie wyszukali dla mnie kilka korzystniejszych opcji. Jestem wyjątkowo zadowolona!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster znalazłam naprawdę porządny skup zużytych opon z aut osobowych. Jeśli nie jesteś przekonany/przekonana gdzie oddać opony w swojej okolicy - polecam skorzystać z WasteMaster!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Wydawało mi się, że wiem gdzie oddać opony w w Aleksandrowie Kujawskim, jednak wolałam jeszcze upewnić się, czy konsultanci z WasteMaster nie znajdą lepszych ofert. Dobrze zrobiłam! Faktycznie wyszukali dla mnie kilka tańszych opcji. Jestem wyjątkowo zadowolona!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Bezpłatne usługi, a jednak najwyższej jakości! Zorganizowali dla mnie stosunkowo tani odbiór zużytych opon w w Aleksandrowie Kujawskim. Wiem, że oszczędziłem mnóstwo czasu, ale i pieniędzy. Polecam zwłaszcza przedsiębiorcom!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon