Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu we Włodawie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skup złomu we Włodawie - co musisz wiedzieć?

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że wyrzucanie złomu w losowe miejsca jest zabronione. Za takie czynności grożą kary rzędu 5 tys. złotych. Tak wysokie grzywny są nakładane głównie po to żeby odstraszyć od zakładania dzikich wysypisk. Zwłaszcza złom - czyli wszelkie materiały metalurgiczne, które nie nadają się już do użytku i można je oddać do punktu recyklingu - może wyrządzić dużą krzywdę, zarówno człowiekowi, jak i naturze. Zatem jeśli posiadasz takie odpady, najlepszym rozwiązaniem byłoby wywiezienie ich do skupu złomu we Włodawie. Istnieje parę rodzajów takich instytucji, w zależności od tego, jakie metale przetwarzają. Wyróżniamy skup złomu stalowego we Włodawie i skupy metali kolorowych. W pierwszym z wymienionych możemy pozostawić wszelkie materiały stalowe i stopy stalowe - muszą zawierać w większości żelazo i do dwóch procent węgla. Do placówek skupujących metale kolorowe możemy wywieźć wszystkie metale nieżelazne - miedź, mosiądz, aluminium etc. Jeżeli kwestie ekologiczne są dla Ciebie mniej istotne, to warto podkreślić, że za praktycznie każdy materiał dostarczony do skupu złomu we Włodawie możesz otrzymać gotówkę! Chcesz się dowiedzieć, co najkorzystniej sprzedawać? A może chciałbyś wiedzieć więcej o recyklingu złomu? Jeśli tak, to zachęcamy do czytania!

Jak wygląda cennik skupu złomu we Włodawie?

Cennik skupu złomu we Włodawie jest zależny od bardzo wielu czynników. Głównie typ, który wywieziesz do skupu ma znaczenie, ale także ilość oraz zawartość czy poziom zanieczyszczenia Twoich odpadów. Ze względu na to, że skupy zyskują na sprzedaży przerobionych metali np. do hut, najbardziej opłaca się im skupowanie złomu wsadowego. Zatem jest on sporo droższy od złomu niewsadowego. Według cenników skupu złomu we Włodawie, które skatalogowaliśmy w naszej bazie, wynika, że najbardziej opłacalnym do sprzedaży materiałem jest stal wsadowa poprodukcyjna o oznaczeniu 7N - można za nią dostać 1400 zł/t netto. Także surowce żeliwne są bardzo opłacalne. Najtańsze z kolei są cienkie wióry stalowe, blaszki poamortyzacyjne (N10), które osiągają cenę 1100 zł/t netto. Oprócz wyżej wymienionych zmiennych na cenę skupu złomu we Włodawie wpływa także Twój adres - kwoty potrafią być bardzo zróżnicowane w skali kraju, jak i województw. A także wszystko jest zależne od Londyńskiej Giełdy Metali, która jest tym elementem rynku, który może wpłynąć zarówno na obniżenie się cen skupu złomu we Włodawie, jak i ich podwyższenie. Jeśli potrzebujesz indywidualnej wyceny swoich odpadów - skontaktuj się z WasteMaster! Nasi eksperci z pewnością Ci pomogą!

Jakie wyróżniamy rodzaje złomu?

Najbardziej popularnym podziałem złomu ze względu na to, jak łatwo możemy przekształcić dany materiał, jest ten na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich charakteryzuje się tym, że nie musi być nadprogramowo przekształcany przed przekazaniem do huty lub stalowni. Jednak niewsadowy musi zostać przekształcony przez skup złomu we Włodawie, tak aby nadawał się do dalszej przeróbki. Przykładami złomu wsadowego są grube blachy, wióry stalowe, złom do cięcia i ogólnie złom stalowy o sporej objętości. Jednak odpady niewsadowe, które możemy zostawić w skupie złomu stalowego we Włodawie to cienki blaszki poamortyzacyjne, konstrukcje, niewielkie wióry stalowe czy tory kolejowe. Aby łatwiej odczytywać cenniki w skupach złomu we Włodawie warto znać podstawowe oznaczenia poszczególnych surowców. Złom niewsadowy możemy oznaczyć literką "N", wsadowy "W", a żeliwny "ZZ". Ponadto do każdej litery przypisany jest numer - tj. klasa złomu. Za przykład może posłużyć niewsadowa poprodukcyjna blacha o grubości 6 mm - "N-1N".

Jak najszybciej znajdziesz skup złomu we Włodawie?

Skup złomu we Włodawie najszybciej znajdziesz przy pomocy WasteMaster! Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy, rozmowę telefoniczną lub użyj naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel informacji o swoich odpadach i preferencjach co do skupu złomu stalowego we Włodawie. Podaj widełki cenowe, ewentualnie czy interesuje Cię opcja transportu złomu etc. Nasi specjaliści są bardzo doświadczeni w poruszaniu się po rynku odpadowym, więc śmiało możesz im zaufać! Aby oszczędzić Ci wysiłku żmudnych poszukiwań skupu złomu z dojazdem do klienta we Włodawie warto skontaktować się z WasteMaster. Po podaniu informacji, nasi konsultanci prześlą Ci wycenę Twojego złomu i dodadzą Twoje zlecenie do aplikacji - po krótkim czasie prześlą Ci wyniki poszukiwań, tj. listę skupów, z których opłaca się korzystać. Jeśli wolisz użyć aplikacji samodzielnie - istnieje też taka opcja! Odwiedź naszą stronę (na której również znajdziesz numer do konsultanta oraz formularz wycenowy), wejdź w aplikację, którą możesz obsługiwać nawet z poziomu przeglądarki - i dodaj ogłoszenie wraz ze zdjęciem. Twój indywidualny Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najkorzystniejsze oferty spośród, których możesz swobodnie wybierać. W każdym wariancie nasze usługi są darmowe i nie zobowiązują Cię do konkretnych decyzji. Naszą misją jest jedynie dostarczyć Ci możliwości wyboru spośród licznych skupów z odbiorem we Włodawie!

Dokumenty, które należy wypełnić

Warto pamiętać o kwestiach formalnych dotyczących wywozu odpadów do skupu złomu we Włodawie. Są one istotne, chociażby z tego względu, że za ich niedopełnienie mogą Ci grozić wysokie kary. Właściciele przedsiębiorstw oraz niektórzy rolnicy muszą regularnie rejestrować swoje pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Za nieprwadzenie rejestracji w tym systemie grożą kary nawet do miliona złotych! Osoby fizyczne nie muszą przestrzegać tego obowiązku, jednak są zobligowane - jak wszyscy - do wypełniania Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi świadectwo legalności podczas kontroli. Osoby fizyczne powinny również otrzymać Formularz Przyjęcia Odpadu. Największym producentem złomu są jednak duże zakłady przemysłowe, warsztaty samochodowe czy *#*firmy|przedsiębiorstwa*#* budowlane. Jeśli nie jesteś przekonany, jak się zabrać za uzupełnianie BDO - zgłoś się do nas - ze wszystkim pomożemy Ci bezpłatnie!

Jak wygląda recykling złomu?

Po tym, jak odpady trafią już do skupu złomu we Włodawie, są one oczyszczane i segregowane. Pozbawia się je elementów niestalowych, strzępi, a także płucze się je z resztek, zanieczyszczeń. Następnym etapem jest zbadanie zawartości i określenie, do czego dany materiał będzie najlepszy. Następnie skupy złomu we Włodawie sprzedają poszczególne materiały do hut i stalowni, gdzie są przekształcane w np. cienkie blaszki dla aut, rury, belki do budowy mostów, a nawet w części do pralek! Te przedmioty wytapiane są zazwyczaj ze stali oraz stali nierdzewnej. Miej w pamięci, że oddając tego typu materiały do skupów, nie tylko zyskasz, ale i obniżysz wytwarzanie oraz wydobycie poszczególnych metali. To pewny krok w stronę chronienia przyrody! Jeśli potrzebujesz pomocy w organizacji całego procesu - zgłoś się do nas! Pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Co zostanie przyjęte w skupie złomu stalowego we Włodawie?

Zanim przejdziemy do mnożenia przykładów odpadów, które możesz pozostawić w skupie złomu stalowego we Włodawie, warto przyjrzeć się poszczególnym kategoriom. W zasadzie wyróżniamy trzy rodzaje złomu: stalowy, żeliwny oraz kolorowy. Żeliwo jest wysokowęglowym stopem związku żelaza i węgla - zatem materiały żeliwne również możemy zostawić w skupie złomu stalowego we Włodawie. Zatem taka instytucja odbierze od Ciebie wszystkie materiały poprodukcyjne, konstrukcyjne, budowlane, samochodowe, ale muszą się one nadawać do obróbki technicznej. W takim wypadku skup złomu stalowego we Włodawie musi przyjąć następujące materiały: blachy, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki, profile ze stali, elementy maszyn, instalacji elektrycznych, a także elementy trakcji, szyn etc. Oczywiście są to niektóre odpady, które weźmie skup, jednak najważniejszą kwestią jest wiedza o zawartości swojego odpadu. Pamiętajmy, że skup złomu we Włodawie nie weźmie od Ciebie zanieczyszczonych elementów metalowych, pokrytych smarami, olejami lub substancjami niebezpiecznymi.

Zamów usługę skupu złomu z odbiorem we Włodawie z WasteMaster!

Wystarczy skontaktować się z nami za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, rozmowy telefonicznej lub aplikacji! Pomoc w organizacji tego procesu również jest darmowy! Jednak w przypadku organizacji wywózki do skupu złomu we Włodawie musisz być bardzo dokładny w opisie swojego odpadu. Wiele placówek określa tzw. minimum logistyczne - zazwyczaj najmniejszą ilością zabieraną jest 0,5 t (0,5 Mg). W niektórych przypadkach, jeśli posiadasz niewiele odpadów, ale Twój adres znajduje się na trasie do skupu złomu stalowego we Włodawie, mogą one zostać od Ciebie odebrane, jednak nie jest to zawsze pewne. Kolejną ważną sprawą jest zabezpieczenie ładunku - jeżeli będzie stwarzał on zagrożenie dla personelu wywożącego złom, może nie zostać odebrany. W kontekście cen w skupach złomu z dojazdem do klienta we Włodawie warto pamiętać o segregacji - może ona wpłynąć na obniżenie się kosztów. Warto również pamiętać o formalnościach. Jeśli masz gospodarstwo rolne powyżej 75 ha lub jesteś właścicielem przedsiębiorstwa - musisz uzupełnić i oddać dokument KPO kierowcy, który #*#wywozi Twoje|zajął się wywózką Twoich#*# śmieci. Stanowi on o zgodności z prawem transportu do placówki skupującej. Osoby fizyczne muszą jedynie okazać dowód tożsamości. W razie jakichkolwiek problemów np. z BDO - dzwoń do nas!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dobrze, że spróbowałam z nimi współpracować! Faktycznie przykładają się do każdego zlecenia. A dzięki pomocy od Pana Artura - znalazłam wymarzony skup złomu z dojazdem do klienta!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałem, że *#*jst coś takiego jak|istnieją*# mobilne skupy złomu, ale dzięki WasteMaster miałem możliwość skorzystania z ich usług. To naprawdę wartościowe usługi i w dodatku są całkowicie darmowe!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo polecam - wysoka jakość usług, uprzejma obsługa, a co najważniejsze - są bardzo skuteczni!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Usługi WasteMaster to przyszłość gospodarowania odpadami w Polsce. Warto wykorzystywa ich pomoc w wyszukiwaniu najbliższego złomu w we Włodawie. Są bardzo pomocni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę mały skup złomu stalowego - przez długi czas nie mieliśmy wysokich obrotów, nie było co sprzedawać do hut. Odkąd zacząłem współpracę z WasteMaster spływa do mnie regularnie spora liczba klientów i udało mi się uratować biznes. Polecam serdecznie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna usługa - naprawdę polecam spróbować. Przede wszystkim tym, którzy są "zieloni" jeśli chodzi o rynek odpadowy.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam skorzystanie z aplikacji WasteMaster. Sprawnie zamieściłem ogłoszenie, bez problemów udzieliłem najpotrzebiejszych informacji i tyle! Dzięki wyświetlanym ogłoszeniom, wiem po ile jest złom gruby w we Włodawie.

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon