Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Ustce

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skup złomu w Ustce - co opłaca się wiedzieć?

Wszyscy wytwórcy złomu są zobligowani prawnie do utylizacji swoich odpadów. Zakazuje się wyrzucania odpadów metalowych w losowe miejsca - grozi za to kara do 5 tys. złotych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wywózka swoich odpadów do skupu złomu w Ustce. Warto doprecyzować, czym jest ta w zasadzie złom. Są to zużyte materiały metalowe, które przeznacza się do składowania oraz recyklingu. Więc jeśli posiadasz tego typu odpady - nie wahaj się - wywieź je jak najszybciej do skupu złomu stalowego w Ustce, który nie dość, że odda śmieciom świetność, to jeszcze za nie zapłaci! Warto zanaczyć, że wyróżniamy różne rodzaje skupów złomu w Ustce - te zajmujące się stalą oraz te skupujące metale kolorowe. Stal to inaczej materiały w większości żelazne lub stopy stali, zawierające do kilku procent węgla. Z kolei metalami kolorowymi nazywamy miedź, mosiądz, aluminium, cynk i inne nieżelazne materiały. Chcesz wiedzieć więcej na temat podanego zagadnienia? Zachęcamy do lektury - z niej dowiesz się wszystkiego!

Recykling złomu

Co się dzieje ze złomem, który ląduje w skupie? Jest on sortowany, strzępiony, pozbawiony zostanie części niestalowych oraz płucze się go z resztek zawartości, a także bada się szczegółowo jego skład i potencjalne zastosowanie. Dostarczone do skupu złomu w Ustce odpady są przekazywane do stalowni lub hut, gdzie są przekształcane w najróżniejsze przedmioty. Cienkie blachy samochodowe, rury i belki do budowania mostów i innych konstrukcji, produkcja rur, a nawet pralek – i to wszystko ze stali i stali nierdzewnej. Oddając materiały metalowe do skupu złomu w Ustce redukujesz, chociażby zużycie energii potrzebnej do wydobycia i przetworzenia danych metali. Dbaj o planetę i zarabiaj z WasteMaster! Zgłoś się do nas po bezpłatną wycenę i porady – wystarczy zadzwonić!

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Jeśli chodzi o formalności, wyróżniamy dwie grupy osób, które muszą je wypełniać. Przedsiębiorcy i rolnicy posiadający powyżej 75 ha gruntów oraz osoby fizyczne. Pierwsza grupa jest bezwzględnie zobligowana do ewidencjonowania swojego złomu w systemie BDO. Za nieprowadzenie konta w Bazie Danych Odpadowych grożą naprawdę wysokie kary – nawet do miliona złotych! A z drugiej strony, osoby fizyczne są zwolnione z tego obowiązku, muszą natomiast uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest poświadczeniem legalności przeprowadzonej transakcji. Oprócz tego, osoby prywatne powinny dostać Formularz Przyjęcia Odpadu, który jest dowodem transakcji ze skupem złomu w Ustce. Jednak zazwyczaj to firmy, serwisy samochodowe, zakłady produkcyjne wytwarzają najwięcej złomu stalowego. Z tego powodu miej na uwadze wszystkie powyższe dokumenty – w ten sposób masz szanse na legalne prowadzenie działalności oraz uniknięcie kar!

Jak kształtuje się cennik skupu złomu w Ustce?

Cenniki skupu złomu w Ustce są niezwykle zróżnicowane - mogą się różnić nie tylko w skali kraju, ale i województwa! Jest to powiązane z kosztami utrzymania takich placówek oraz wyglądem okolicznego rynku. Dodatkowo na wszystkie ceny złomu w Ustce ma wpływ Londyńska Giełda Metali - która w zależności od aktualnej koniunktury, podnosi lub obniża koszty sprzedaży. Zatem co jeszcze wpływa na kształt cen skupu złomu w Ustce? Ilość odpadu, który dostarczasz, jego typ oraz to, jaki ma skład lub stopień jego zanieczyszczenia. Także Twój adres ma znaczenie - jeśli chcesz zrealizować odbiór złomu, pamiętaj, że im dalej się znajdujesz od skupu - tym koszt usługi będzie rósł. Aby zobrazować nieco cennik skupu złomu w Ustce warto podać przykładowe ceny. Najdroższym matriałem jest żeliwo oraz wsadowa stal poprodukcyjna (N7) - 1400 zł/t netto. Najtańszym materiałem jest zaś złom klasy N10 (cienkie wióry stalowe, blaszki etc.) - 1100 zł/t netto. Jeśli zależy Ci na precyzyjnej wycenie - zadzwoń do WasteMaster - nasi eksperci wezmą pod uwagę wszystkie zmienne!

Jak najszybciej znajdziesz skup złomu w Ustce?

Skup złomu w Ustce najszybciej znajdziesz przy pomocy WasteMaster! Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy, rozmowę telefoniczną lub użyj naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel danych o swoich odpadach i preferencjach co do skupu złomu stalowego w Ustce. Podaj widełki cenowe, ewentualnie czy interesuje Cię opcja odbioru złomu etc. Nasi eksperci są niezwykle doświadczeni w poruszaniu się po rynku odpadowym, więc śmiało możesz im zaufać! Aby oszczędzić Ci wysiłku żmudnych poszukiwań skupu złomu z dojazdem do klienta w Ustce warto zgłosić się do WasteMaster. Po podaniu danych, nasi konsultanci prześlą Ci wycenę Twojego złomu i dodadzą Twoje zlecenie do aplikacji - po krótkim czasie prześlą Ci wyniki poszukiwań, tj. listę skupów, z których opłaca się korzystać. Jeśli wolisz skorzystać z aplikacji samodzielnie - nic nie stoi na przeszkodzie! Otwórz naszą stronę (na której również znajduje się numer do konsultanta oraz formularz wycenowy), wejdź w aplikację, którą możesz obsługiwać nawet z poziomu przeglądarki - i dodaj ogłoszenie wraz ze zdjęciem. Twój indywidualny Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najlepsze oferty spośród, których możesz dowolnie wybierać. W każdym przypadku nasze usługi są darmowe i nie zobowiązują Cię do konkretnych decyzji. Naszą misją jest jedynie dostarczyć Ci możliwości wyboru spośród wielu skupów z odbiorem w Ustce!

Jakie wyróżniamy kategorie złomu?

Złom stalowy możemy podzielić na poszczególne kategorie, które są uzależnione od jego wymiarów oraz procentowej ilości zanieczyszczeń. Ponadto wyróżniamy złom wsadowy i niewsadowy. Do pierwszego typu zaliczamy wszelkie odpady, które są gotowe do użycia w procesie stalowniczym, bez uprzedniego przygotowywania. Złomem wsadowym może być np. blacha, złom do cięcia, gruby złom wsadowy czy grube wióry stalowe. Z drugiej strony niewsadowy wymaga wcześniejszego przygotowania do obróbki w skupie złomu w Ustce. Do tej kategorii możemy zaliczyć cienkie blachy poamortyzacyjne, niewielkie konstrukcje stalowe, czy szyny kolejowe. Warto kojarzyć oznaczenia wykorzystywane w skupach złomu stalowego w Ustce, ponieważ ułatwi to odczytywanie, chociażby cennika. Czyli metale wsadowe oznacza się literą „W” i numerem oznaczającym klasę, żeliwo „ZZ”, a niewsadowy – literą „N”. Ponadto wyróżnia się także stal poprodukcyjną niewsadową, w której po numerze również pojawia się litera, jak np. N-1N – czyli złom blaszany poprodukcyjny do grubości 6 mm

Skup złomu z odbiorem w Ustce

W ten sam sposób wyszukasz skup złomu z dojazdem do klienta w Ustce. Wyślij zgłoszenie, zadzwoń do nas lub użyj aplikacji. W razie wszelkich wątpliwości, nie czekaj - dzwoń! Konsultacje, które świadczy WasteMaster również są za darmo! Jednak w kwestii transportu do skupu złomu w Ustce musisz pamiętać o kilku istotnych sprawach. Przede wszystkim: skupy wprowadzają tzw. minimum logistyczne, najczęściej podaje się ok. 0,5 Mg (czyli pół tony). Jest to najmniejsza ilość, która jest opłacalna do transportu. Jeśli znajdujesz się na trasie pojazdu wywożącego odpady do skupu złomu stalowego w Ustce - może te niewielkie ilości Twoich odpadów zostaną zabrane, jednak nie jest to opcja, na którą można zawsze liczyć. Wszystkie materiały muszą być właściwie zabezpieczone, w taki sposób żeby nie powodować zagrożenia dla ekipy transportowej. Najlepiej aby złom został przez Ciebie posortowany - może to wpłynąć na spadek kosztów. Jeśli chodzi o dokumenty dotyczące transportu do skupu złomu stalowego w Ustce - jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi - musisz wypełnić Kartę Przekazania Odpadu i zwrócić ją kierowcy, który zabiera Twoje śmieci. Osoby fizyczne muszą jedynie pokazać dowód osobisty. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości - zapraszamy do kontaktu!

Jakie materiały możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Ustce?

Zasadniczo wyróżniamy trzy rodzaje złomu. Jest nimi złom stalowy, kolorowy oraz żeliwny. W zależności od posiadanego materiału, do takiego skupu złomu w Ustce należy pojechać. Jeśli chodzi o skup złomu stalowego w Ustce, weźmie on materiały poprodukcyjne lub po prostu zużyte, ale nadające się do przeróbki technicznej. Dlatego, zanim udasz się do konkretnej placówki, zwróć uwagę, w jakim stanie są Twoje metale. Najczęściej są one dostarczane przez zakłady przemysłowe oraz serwisy samochodowe, czy przedsiębiorstwa budowlane. Zatem skup złomu stalowego w Ustce odbierze od Ciebie następujące materiały: wszystkie blachy i konstrukcje stalowe, stalowe dachówki, puszki, profile stalowe, elementy maszyn, czy instalacji elektrycznych lub kolejowych, trakcyjnych. Są to jedynie wybrane elementy, które możesz zostawić w skupie. Najlepiej znać skład posiadanego odpadu – to niezwykle upraszcza sprawę! Warto jednak wiedzieć, czego skup złomu w Ustce nie odbierze. A będą to materiały niebezpieczne, wybuchowe oraz zanieczyszczone wszelkimi smarami, cementem, tworzywami sztucznymi, gumą etc.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem warto korzystać z aplikacji od WasteMaster. Korzystając z niej, udało mi się wyszukać najlepszy skup złomu w Ustce, z którym współpracuję do dziś!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłam pewna ile kosztuje złom w w Ustce, dlatego wolałam zrobić research na własną rękę. Jednak okazało się, że wystarczyło skontaktować się z WasteMaster. Są wyjątkowo rzetelni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Szczerze polecam! Nie sądziłam, że mogę znaleźć tak szybko skup złomu w Ustce, który zaproponuje mi tak korzystne stawki za kątowniki ze stali!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Jestem usatysfakcjonowana! Szybko i wygodnie ogarnęłam sprawę organizacji odbioru złomu i wywózki z mojego warsztatu do skupu. Polecam zwłaszcza tym, którzy nie mają czasu!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster zutylizowałem już kilka ton złomu stalowego. Zawsze, kiedy poszukuję skupu złomu w Ustce dzwonię do nich - wiem, że mi dobrze doradzą!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem zadowolona! Szybko i wygodnie załatwiłam sprawę organizacji odbioru złomu i transportu z mojego warsztatu do skupu. Polecam zapracowanym!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Solidni, wykonują dokładnie to, do czego obligują ich informacje na stronie. Dzięki konsultacji z Panem Arkiem szybciutko znalazłam skup złomu w Ustce, z którego warto było skorzystać!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon