Skup złomu w Tucholi

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 080 220
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!
Ceny
Złom stalowy cienki/blachy (N10) 0,89 zł netto
Złom stalowy gruby (N2) 0,93 zł netto
Złom stalowy gruby (N7) 0,96 zł netto
Złom stalowy gruby (W2) 0,99 zł netto
Złom stalowy gruby (W7) 1,03 zł netto
Złom stalowy gruby (W5) 1,05 zł netto
Złom stalowy poprodukcyjny (W7N) 1,05 zł netto
Żeliwo 0,92 zł netto
Warunki współpracy

Wcześniejszy podział na metale kolorowe i stal, wynikał z rozróżnienia na skład danego materiału. Następnym, bardzo ważnym sposobem kategoryzowania złomu, jest ten ze względu na prostotę przetwarzania. W nawiązaniu do tego, w skupach złomu w Tucholi wyróżniamy podział na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich nadaje się od razu do przewiezienia do hut, stalowni i przetworzenia na inne materiały. Z kolei złom niewsadowy wymaga dodatkowych działań ze strony skupu złomu stalowego w Tucholi, czyli np. oczyszczania. Przykładami złomu wsadowego mogą być grube blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy czy wióry stalowe. Złom niewsadowy to cienkie blachy poamortyzacyjne i konstrukcje stalowe, cienkie wióry stalowe czy tory kolejowe. Wiedza o konkretnych kategoriach jest istotna, ponieważ pomaga sprawnie odczytywać cenniki skupów złomu w Tucholi. Literą "W" możemy oznaczyć złom wsadowy, "N" niewsadowy, a "ZZ" żeliwo. Ponadto, każdy typ złomu posiada liczbę oznaczającą klasę. Za przykład może posłużyć: "N-1N" to niewsadowy blaszany poprodukcyjny złom o grubości 6 mm.

Jeśli chodzi o formalności, wyróżniamy dwie grupy osób, które muszą je wypełniać. Właściciele przedsiębiorstw i rolnicy posiadający powyżej 75 ha ziemi oraz osoby prywatne. Pierwsza grupa jest bezwzględnie zobowiązana do rejestrowania swojego złomu w systemie BDO. Za nieprowadzenie konta w Bazie Danych Odpadowych grożą naprawdę surowe kary – nawet do miliona złotych! A z drugiej strony, osoby fizyczne są zwolnione z tego obowiązku, muszą natomiast wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest poświadczeniem legalności przeprowadzonej transakcji. Oprócz tego, osoby fizyczne powinny otrzymać Formularz Przyjęcia Odpadu, który jest dowodem transakcji ze skupem złomu w Tucholi. Jednak zazwyczaj to firmy, serwisy samochodowe, zakłady produkcyjne wytwarzają najwięcej złomu stalowego. Dlatego miej na uwadze wszystkie powyższe dokumenty – w ten sposób masz szanse na legalne prowadzenie działalności oraz uniknięcie kar!

Jak już zostało wyżej podkreślone - istnieją co najmniej dwa rodzaje skupów. W skupie złomu stalowego w Tucholi możesz zostawić wszystkie elementy stalowe oraz żeliwne. Żeliwo to wysokowęglowy stop żelaza z węglem - jest bardzo cenny! Zatem przykładami tego, co możesz przywieźć do skupu złomu stalowego w Tucholi jest: blacha, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki stalowe, profile, części urządzeń, instalacji elektrycznych oraz części trakcji kolejowych, szyn. Zazwyczaj to zakłady produkcyjne, serwisy samochodowe czy firmy budowlane dostarczają skupom złomu stalowego w Tucholi odpadów. Warto jednak zaznaczyć, że jeżeli dostarczane materiały będą w złym stanie - placówka może nie zgodzić się na odbiór. Przyjmuje się, że skup złomu w Tucholi nie bierze metali zanieczyszczonych substancjami toksycznymi, radioaktywnymi, pokrytymi smarami, olejami, plastikami lub innymi materiałami, których nie da się mechanicznie usunąć z powierzchni metali.

Skup złomu w Tucholi najszybciej wyszukasz przy pomocy WasteMaster! Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy, rozmowę telefoniczną lub użyj naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel danych o swoich odpadach i preferencjach co do skupu złomu stalowego w Tucholi. Podaj przedziały cenowe, ewentualnie czy interesuje Cię opcja odbioru złomu etc. Nasi specjaliści są bardzo doświadczeni w poruszaniu się po rynku odpadowym, więc śmiało możesz im powierzyć swoje zlecenie! Aby oszczędzić Ci wysiłku żmudnych poszukiwań skupu złomu z dojazdem do klienta w Tucholi warto zgłosić się do WasteMaster. Po podaniu danych, nasi konsultanci prześlą Ci wycenę Twojego złomu i wrzucą Twoje zlecenie do aplikacji - po krótkim czasie prześlą Ci wyniki wyszukiwania, tj. wykaz skupów, z których opłaca się korzystać. Jeśli wolisz skorzystać z aplikacji samodzielnie - istnieje też taka opcja! Otwórz naszą stronę (na której również znajdziesz numer do konsultanta oraz formularz wycenowy), wejdź w aplikację, którą możesz obsługiwać nawet z poziomu przeglądarki - i dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. Twój osobisty Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najkorzystniejsze oferty spośród, których możesz dowolnie wybierać. W każdym przypadku nasze usługi są bezpłatne i nie zobowiązują Cię do konkretnych decyzji. Naszym zadaniem jest jedynie dostarczyć Ci możliwości wyboru spośród wielu skupów z odbiorem w Tucholi!

W momencie, kiedy Twoje odpady znajdują się już w skupie złomu w Tucholi są one poddawane segregacji i oczyszczaniu. Określa się ich zawartość, strzępi się je, opłukuje z zanieczyszczeń i usuwa materiały inne niż stalowe. Po tych wszystkich zabiegach przygotowuje się je do sprzedaży i wywozi do hut czy stalowni. W ramach recyklingu powstają surowce, z których można wyprodukować rury, cienkie blachy samochodowe, belki do budowy mostów, czy nawet elementy pralek. Wszystko to powstaje ze stali regularnej i nierdzewnej. Miej na uwadze, to że po sprzedaniu swoich pozostałości do skupu złomu w Tucholi, ograniczasz wydobycie metali i redukujesz energię, którą używa się do ich obróbki. Chronisz planetę i przy okazji zarabiasz! Żeby oszczędzić jak najwięcej czasu zgłoś się do WasteMaster - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Jeśli w Twoim miejscu pracy zalega dużo odpadów metalowych – ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Przepisy w Polsce zakazują wyrzucania złomu w dowolne miejsca. Grzywny z tego tytułu mogą sięgać nawet do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. w lesie czy w osiedlowym śmietniku, może spowodować realne zagrożenie zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia ludzkiego. Z tego powodu należy oddawać swoje odpady do skupu złomu w Tucholi, który zajmie się recyklingiem i zagospodarowaniem pozostałości. Złomem nazywamy tutaj wszelkie materiały metalurgiczne, które się zużyły i są przeznaczone do recyklingu. Wymieniamy skupy złomu stalowego w Tucholi oraz skupy metali kolorowych. Do tego pierwszego należy wywozić materiały stalowe, czyli składające się w większej części z żelaza i do 2% węgla. Drugi rodzaj skupów zajmuje się metalami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto podkreślić, że przekazywanie metali do skupu złomu w Tucholi jest bardzo dobre zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej placówki. Za określone materiały o konkretnym składzie, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz dowiedzieć się więcej o powyższym zagadnieniu? A może jesteś zainteresowany recyklingiem złomu stalowego? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz!

Tak samo - z pomocą specjalistów z WasteMaster! Zgłoś się do nas za pomocą wcześniej wymienionych narzędzi, a wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze oferty od skupów złomu z dojazdem do klienta w Tucholi! NIe zapomnij jednak o precyzyjnym opisaniu odpadów - od tego zależy szybkość wykonania całej usługi. Część skupów złomu w Tucholi zastrzega sobie tzw. minimum logistyczne, które wynosi najczęściej ok. pół tony (0,5 Mg). Odpady poniżej tej wagi mogą nie zostać obsłużone. Czasami zdarzają się przypadki, że twój adres jest na trasie ciężarówki zawożącej odpady do skupu złomu stalowego w Tucholi. Wówczas Twoje odpady poniżej 0,5 Mg mogą zostać odebrane, jednak nie ma co do tego pewności. Kolejną istotną kwestią jest zabezpieczanie i posortowanie swoich odpadów - może to sprawić, że koszty usługi się obniżą. Ponadto, jeśli jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi lub przedsiębiorcą - pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który zabierze Twoje odpady. Ten dokument zapewnia zgodny z prawem przewóz do skupu. W razie pytań zapraszamy do kontaktu - nasze konsultacje również są bezpłatne!

Cennik skupu złomu w Tucholi jest zależny od bardzo wielu czynników. Głównie rodzaj, który wywieziesz do skupu ma znaczenie, ale także ilość oraz zawartość czy stopień zanieczyszczenia Twoich odpadów. Ze względu na to, że skupy zyskują na sprzedaży przerobionych metali np. do hut, najbardziej opłaca się im skupować złom wsadowego. Zatem jest on sporo droższy od złomu niewsadowego. Według cenników skupu złomu w Tucholi, które skatalogowaliśmy w naszej bazie, wynika, że najbardziej opłacalnym do sprzedaży materiałem jest stal wsadowa poprodukcyjna o oznaczeniu 7N - można za nią otrzymać 1400 zł/t netto. Także materały żeliwne są bardzo opłacalne. Najtańsze z kolei są cienkie wióry stalowe, blaszki poamortyzacyjne (N10), które osiągają cenę 1100 zł/t netto. Oprócz wyżej wymienionych czynników na cenę skupu złomu w Tucholi wpływa także Twoja lokalizacja - kwoty potrafią być bardzo zróżnicowane w skali kraju, jak i województw. A także wszystko jest zależne od Londyńskiej Giełdy Metali, która jest tym czynnikiem na rynku, który może wpłynąć zarówno na obniżenie się cen skupu złomu w Tucholi, jak i podwyżkę. Jeśli potrzebujesz indywidualnej wyceny swoich odpadów - skontaktuj się z WasteMaster! Nasi specjaliści z pewnością Ci pomogą!
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Tucholi, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Jaki złom opłaca się zbierać?
16-01-2023
Jaki złom opłaca się zbierać?

Niekiedy osoby prywatne, które chcą sobie nieco dorobić, zastanawiają się, jaki złom opłaca się zbierać. To zależy, czy mamy na myśli złom stalowy czy kolorowy. Pod względem cen...

Więcej -->
Ile kosztuje 1 kg złomu stalowego?
10-01-2023
Ile kosztuje 1 kg złomu stalowego?

Aktualnie (podawany stan na styczeń 2023) za 1 kg złomu stalowego cienkiego otrzymamy w okolicach 1 zł. Znacznie lepiej w zestawieniu wypada złom stalowy gruby – tutaj ceny zacz...

Więcej -->
Ile kosztuje tona złomu?
13-12-2022
Ile kosztuje tona złomu?

Obecnie za 1 tonę złomu grubego otrzymamy od 1100 zł w górę (stan na styczeń 2023). Nieco gorzej opłacany jest złom cienki oraz blachy, których ceny za 1 tonę zaczynają się od 1...

Więcej -->
Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Fotografia przedstawia robotników na złomowisku, w rogu kadru z lewej znajduje się ciężarówka załadowana odpadami. Jest to ilustracja do tekstu o tytule: "Jak wygląda transport złomu?".
26-10-2023
Jak wygląda transport złomu?

Jeśli prowadzisz złomowisko lub masz do czynienia ze złomem stalowym, czy metalami kolorowymi – ten tekst może Cię zainteresować! Jak przewozić złom, aby był to jak najbardziej ...

Więcej -->
Sprzedaż i skup złomu online
01-05-2023
Sprzedaż i skup złomu online

W dzisiejszych czasach większość usług oraz czynności można załatwić przez Internet. Dla niektórych niemal codziennością stały się zakupy czy załatwianie niektórych wniosków urz...

Więcej -->
Rodzaje złomu stalowego. Co jest najdroższe na złomie?
15-01-2023
Rodzaje złomu stalowego. Co jest najdroższe na złomie?

Zazwyczaj słowo „złom” nie kojarzy nam się z niczym konkretnym. Tymczasem okazuje się, że posiada on swoje konkretne rodzaje oraz klasy, z którymi możemy spotkać się w skupach. ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master