Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Ostrzeszowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakie wyróżniamy rodzaje złomu?

Najbardziej powszechnym podziałem złomu ze względu na to, jak łatwo możemy przekształcić dany materiał, jest ten na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich odznacza się tym, że nie musi być dodatkowo przekształcany przed sprzedaniem do huty lub stalowni. Jednak niewsadowy musi zostać przerobiony przez skup złomu w Ostrzeszowie, tak aby nadawał się do dalszej obróbki. Przykładami złomu wsadowego są grube blachy, wióry stalowe, złom do cięcia i ogólnie złom stalowy o sporej objętości. Z kolei odpady niewsadowe, które da się zostawić w skupie złomu stalowego w Ostrzeszowie to cienki blachy poamortyzacyjne, konstrukcje, niewielkie wióry stalowe czy szyny kolejowe. Aby łatwiej odczytywać cenniki w skupach złomu w Ostrzeszowie warto znać najpopularniejsze oznaczenia poszczególnych surowców. Złom niewsadowy oznaczamy literką "N", wsadowy "W", a żeliwny "ZZ". Ponadto każda litera ma do siebie przypisany numer - tj. klasa złomu. Za przykład może posłużyć niewsadowa poprodukcyjna blacha o grubości 6 mm - "N-1N".

Sprzedaż złomu a kwestie formalne

Aby uniknąć kar finansowych, trzeba przestrzegać określonych przepisów. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub posiadaczem gruntów rolnych (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź aktualną ewidencję pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Kary za brak rejestrowania wytwarzanych odpadów potrafią być ogromne - nawet do miliona złotych! Osoby prywatne nie muszą prowadzić ewidencji w BDO, jednak są - jak wszyscy producenci złomu - zobligowani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność w razie inspekcji. Także osoby fizyczne powinny otrzymać od skupów złomu w Ostrzeszowie Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to najczęściej przedsiębiorcy i wielkie firmy wytwarzają odpady metalowe - z tego powodu należy mieć w pamięci wszystkie formalności. Im większy podmiot, tym rośnie kara za niedopełnienie formalności!

Co wpływa na zmiany w cenniku skupu złomy w Ostrzeszowie?

Warto zaznaczyć, że cenniki skupu złomu w Ostrzeszowie są wyjątkowo zmienne - muszą być monitorowane na bieżąco. Głównie wynika to z przyczyny, że skupy zarabiają na sprzedaży metali hutom i stalowniom, więc cena w skupie będzie zależna od aktualnego kształtu rynku. Wszystko zależy od Londyńskiej Giełdy Metali, jednak obecne kryzysy gospodarcze powodują gwałtowne zmiany w cenach skupu złomu w Ostrzeszowie. To, ile materiału dostarczysz do placówki, jakiego jest on rodzaju, jaką ma zawartość oraz czy jest zanieczyszczony - to wszystko ma wpływ na finalną cenę skupu złomu w Ostrzeszowie. Jeśli realizujesz wywózkę do placówki - bierz pod uwagę swoją lokalizację - im dalej od skupu się znajdujesz, tym kwota na rachunku będzie się rosła. Jednak, aby zobrazować cennik skupu złomu w Ostrzeszowie warto pokazać kilka przykładów. Najdroższe są metale wsadowe - stal wsadowa poprodukcyjna osiąga cenę 1400 zł/t netto, jeszcze więcej można zyskać za materiały żeliwne. Z kolei najmniej można zarobić na materiałach z N10 - blaszki, wióry stalowe etc. - za które możemy dostać 1100 zł/t netto. W razie jakichkolwiek wątpliwości - zachęcamy do kontaktu - oferujemy precyzyjną wycenę wszystkich metali!

Jak zrealizować skup złomu z odbiorem w Ostrzeszowie?

W analogiczny sposób – skorzystaj z naszych usług, zaznacz, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Ostrzeszowie, a my wyślemy Ci przybliżoną wycenę oraz wykaz placówek. Jednak w przypadku realizacji odbioru złomu musisz mieć na uwadze przynajmniej kilka kwestii. Po pierwsze: minimum logistyczne – najczęściej najmniejszą ilością przewożoną do skupu złomu w Ostrzeszowie jest 0,5 Mg (ton). W specjalnych przypadkach – jeśli Twoja lokalizacja znajduje się na trasie ciężarówki transportowej – możliwa jest realizacja wywozu lżejszych ładunków, jednak to już wymaga osobnego ustalenia. Ponadto materiały muszą być posortowane i prawidłowo zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo ekipy zajmującej się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Ostrzeszowie będzie zachwiane – firma może odmówić współpracy bądź zwiększyć koszty usługi. Jeśli chodzi o kwestie formalne: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą oddać uzupełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który zabiera odpady do skupu złomu stalowego w Ostrzeszowie. Osoby fizyczne muszą jedynie okazać dowód tożsamości. Jeśli potrzebujesz wsparcia w organizacji odbioru złomu – rozpocznij współpracę z WasteMaster! Nasze usługi zauważalnie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Jak najszybciej znajdziesz skup złomu w Ostrzeszowie?

Skup złomu w Ostrzeszowie najszybciej wyszukasz przy pomocy WasteMaster! Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy, rozmowę telefoniczną lub użyj naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel informacji o swoich odpadach i wymaganiach co do skupu złomu stalowego w Ostrzeszowie. Podaj przedziały cenowe, ewentualnie czy interesuje Cię opcja odbioru złomu etc. Nasi specjaliści są bardzo doświadczeni w poruszaniu się po rynku odpadowym, więc śmiało możesz im powierzyć swoje zlecenie! Aby oszczędzić Ci wysiłku długotrwałych poszukiwań skupu złomu z dojazdem do klienta w Ostrzeszowie warto zgłosić się do WasteMaster. Po podaniu danych, nasi pracownicy prześlą Ci wycenę Twojego złomu i dodadzą Twoje zlecenie do aplikacji - po krótkim czasie prześlą Ci wyniki poszukiwań, tj. listę skupów, z których opłaca się korzystać. Jeśli wolisz użyć aplikacji samodzielnie - istnieje też taka opcja! Otwórz naszą stronę (na której również znajdziesz numer do konsultanta oraz formularz wycenowy), wejdź w aplikację, którą możesz obsługiwać nawet z poziomu przeglądarki - i dodaj ogłoszenie wraz ze zdjęciem. Twój osobisty Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najlepsze oferty spośród, których możesz swobodnie wybierać. W każdym przypadku nasze usługi są darmowe i nie zobowiązują Cię do konkretnych decyzji. Naszym zadaniem jest jedynie dostarczyć Ci możliwości wyboru spośród licznych skupów z odbiorem w Ostrzeszowie!

Skup złomu w Ostrzeszowie - co musisz wiedzieć?

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że wyrzucanie złomu w losowe miejsca jest zabronione. Za takie działania grożą grzywny rzędu 5 tys. złotych. Tak wysokie grzywny są nakładane głównie po to żeby odstraszyć od zakładania dzikich wysypisk. Szczególnie złom - czyli wszelkie materiały metalurgiczne, które nie nadają się już do użytku i można je przekazać do punktu recyklingu - może wyrządzić dużą krzywdę, zarówno człowiekowi, jak i naturze. Zatem jeśli posiadasz takie odpady, najlepszym rozwiązaniem byłoby wywiezienie ich do skupu złomu w Ostrzeszowie. Istnieje kilka rodzajów takich placówek, w zależności od tego, jakie metale przekształcają. Wyróżniamy skup złomu stalowego w Ostrzeszowie i placówki skupujące metale kolorowe. W pierwszym z wymienionych możemy pozostawić wszelkie materiały stalowe i stopy stalowe - muszą zawierać dużo żelaza i do 2% węgla. Do skupów metali kolorowych możemy wywieźć wszelkie metale nieżelazne - miedź, mosiądz, aluminium etc. Jeżeli ekologia jest dla Ciebie mniej ważna, to warto podkreślić, że za praktycznie każdy materiał dostarczony do skupu złomu w Ostrzeszowie możesz otrzymać gotówkę! Chcesz się dowiedzieć, co jest najbardziej opłacalnym odpadem do sprzedaży? A może chciałbyś wiedzieć więcej o recyklingu złomu? Jeśli tak, to zachęcamy do czytania!

Materiały, które przyjmie od Ciebie skup złomu stalowego w Ostrzeszowie

W związku z tym, że wymieniamy dwie odmiany skupów złomu w Ostrzeszowie, możemy wyróżnić odrębne kategorie samego materiału. Stal, żeliwo lub metale kolorowe. Żeliwo to inaczej wysokowęglowa stal, która zawiera bardzo dużo węgla, w związku z czym jest bardzo cenna. Do skupu złomu stalowego w Ostrzeszowie możesz zawieźć wszelkie stalowe puszki, dachówki, profile, konstrukcje, instalacje elektryczne, a nawet trakcje kolejową czy tory. Zazwyczaj to duże zakłady przemysłowe, produkcyjne, przedsiębiorstwa budowlane oraz warsztaty samochodowe wytwarzają tego rodzaju odpady. Są to wybraneprzykłady tego, co możesz wywieźć do skupu złomu stalowego w Ostrzeszowie - jest bardzo prawdopodobne, że Twój odpad nie został wymieniony. W razie wszelkich wątpliwości warto skontaktować się z WasteMaster - bezpłatnie udzielimy Ci potrzebnych wskazówek. Jednak nie wszystko może zostać zabrane przez skup złomu stalowego w Ostrzeszowie - materiały pokryte niebezpiecznymi substancjami, olejami, toksynami nie zostaną odebrane.

Co może powstać w ramach recyklingu złomu?

W momencie, kiedy Twoje odpady trafią do skupu złomu w Ostrzeszowie są one sortowane i oczyszczane. Określa się ich skład, strzępi się je, płucze z zanieczyszczeń i usuwa materiały niestalowe. Po tych wszystkich zabiegach przygotowuje się je do sprzedaży i wywozi do hut czy stalowni. W ramach recyklingu powstają surowce, z których można wyprodukować rury, cienkie blachy samochodowe, belki wchodzące w skład konstrukcji mostów, czy nawet elementy pralek. Wszystko to powstaje ze stali regularnej i nierdzewnej. Miej na uwadze, to że po sprzedaniu swoich pozostałości do skupu złomu w Ostrzeszowie, ograniczasz wydobycie metali i redukujesz energię, którą wykorzystuje się do ich obróbki. Dbasz o planetę i przy okazji zarabiasz! Żeby oszczędzić jak maksymalnie dużo czasu zgłoś się do WasteMaster - pomożemy Ci całkowicie bezpłatnie!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

WasteMaster pomogło mi w znalezieniu najbliższego skupu złomu w okolicy! Jestem naprawdę usatysfakcjonowana i polecam!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Korzystam z WasteMaster cyklicznie i zawsze mam to same zdanie: porządna firma i warto korzystać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie żałuję, że skorzystałam z aplikacji WasteMaster. Jest bardzo intuicyjna i nie musiałam nic pobierać. Z jej pomocą dowiedziałam się jak wyglądają cenniki w skupach złomu i znalazłam ten najbardziej opłacalny!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Mój partner prowadzi składowisko złomu w w Ostrzeszowie, a ja nim zarządzam. Pod wpływem opinii innych zaczęliśmy współpracę z WasteMaster i niemal natychmiast wzrosła liczb klientów chcących utylizować blachy i inne metale właśnie u nas. Polecam szczerze!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że ich usługi będą tak profesjonalne - w końcu są bezpłatne. Jednak spróbowałem, przekonałem się i nie zawiodłem się! Nigdy nie wyszukałem tak szybko, tak korzystnego skupu złomu w Ostrzeszowie, który przyjąłby moje wióry stalowe.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Komunikatywny konsultant poinformował mnie, gdzie najbliżej znajdę składowisko złomu w w Ostrzeszowie, w którym faktycznie nie przepłacę. Jestem naprawdę zadowolona z tej usługi!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Super sprawa! Znaleźli dla mnie skup złomu, w którym otrzymałem najlepszą stawkę za tory kolejowe. Kilka ton i niespodziewanie duży zysk! Polecam gorąco!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon