Skup złomu w Ostrzeszowie

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 080 220
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!
Ceny
Złom stalowy cienki/blachy (N10) 0,82 zł netto
Złom stalowy gruby (N2) 0,86 zł netto
Złom stalowy gruby (N7) 0,97 zł netto
Złom stalowy gruby (W2) 0,99 zł netto
Złom stalowy gruby (W7) 1,06 zł netto
Złom stalowy gruby (W5) 1,08 zł netto
Złom stalowy poprodukcyjny (W7N) 1,08 zł netto
Żeliwo 1,08 zł netto
Warunki współpracy

Najbardziej powszechnym podziałem złomu ze względu na to, jak łatwo możemy przekształcić dany materiał, jest ten na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich odznacza się tym, że nie musi być dodatkowo przekształcany przed sprzedaniem do huty lub stalowni. Jednak niewsadowy musi zostać przerobiony przez skup złomu w Ostrzeszowie, tak aby nadawał się do dalszej obróbki. Przykładami złomu wsadowego są grube blachy, wióry stalowe, złom do cięcia i ogólnie złom stalowy o sporej objętości. Z kolei odpady niewsadowe, które da się zostawić w skupie złomu stalowego w Ostrzeszowie to cienki blachy poamortyzacyjne, konstrukcje, niewielkie wióry stalowe czy szyny kolejowe. Aby łatwiej odczytywać cenniki w skupach złomu w Ostrzeszowie warto znać najpopularniejsze oznaczenia poszczególnych surowców. Złom niewsadowy oznaczamy literką "N", wsadowy "W", a żeliwny "ZZ". Ponadto każda litera ma do siebie przypisany numer - tj. klasa złomu. Za przykład może posłużyć niewsadowa poprodukcyjna blacha o grubości 6 mm - "N-1N".

Aby uniknąć kar finansowych, trzeba przestrzegać określonych przepisów. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub posiadaczem gruntów rolnych (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź aktualną ewidencję pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Kary za brak rejestrowania wytwarzanych odpadów potrafią być ogromne - nawet do miliona złotych! Osoby prywatne nie muszą prowadzić ewidencji w BDO, jednak są - jak wszyscy producenci złomu - zobligowani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność w razie inspekcji. Także osoby fizyczne powinny otrzymać od skupów złomu w Ostrzeszowie Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to najczęściej przedsiębiorcy i wielkie firmy wytwarzają odpady metalowe - z tego powodu należy mieć w pamięci wszystkie formalności. Im większy podmiot, tym rośnie kara za niedopełnienie formalności!

Warto zaznaczyć, że cenniki skupu złomu w Ostrzeszowie są wyjątkowo zmienne - muszą być monitorowane na bieżąco. Głównie wynika to z przyczyny, że skupy zarabiają na sprzedaży metali hutom i stalowniom, więc cena w skupie będzie zależna od aktualnego kształtu rynku. Wszystko zależy od Londyńskiej Giełdy Metali, jednak obecne kryzysy gospodarcze powodują gwałtowne zmiany w cenach skupu złomu w Ostrzeszowie. To, ile materiału dostarczysz do placówki, jakiego jest on rodzaju, jaką ma zawartość oraz czy jest zanieczyszczony - to wszystko ma wpływ na finalną cenę skupu złomu w Ostrzeszowie. Jeśli realizujesz wywózkę do placówki - bierz pod uwagę swoją lokalizację - im dalej od skupu się znajdujesz, tym kwota na rachunku będzie się rosła. Jednak, aby zobrazować cennik skupu złomu w Ostrzeszowie warto pokazać kilka przykładów. Najdroższe są metale wsadowe - stal wsadowa poprodukcyjna osiąga cenę 1400 zł/t netto, jeszcze więcej można zyskać za materiały żeliwne. Z kolei najmniej można zarobić na materiałach z N10 - blaszki, wióry stalowe etc. - za które możemy dostać 1100 zł/t netto. W razie jakichkolwiek wątpliwości - zachęcamy do kontaktu - oferujemy precyzyjną wycenę wszystkich metali!

W analogiczny sposób – skorzystaj z naszych usług, zaznacz, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Ostrzeszowie, a my wyślemy Ci przybliżoną wycenę oraz wykaz placówek. Jednak w przypadku realizacji odbioru złomu musisz mieć na uwadze przynajmniej kilka kwestii. Po pierwsze: minimum logistyczne – najczęściej najmniejszą ilością przewożoną do skupu złomu w Ostrzeszowie jest 0,5 Mg (ton). W specjalnych przypadkach – jeśli Twoja lokalizacja znajduje się na trasie ciężarówki transportowej – możliwa jest realizacja wywozu lżejszych ładunków, jednak to już wymaga osobnego ustalenia. Ponadto materiały muszą być posortowane i prawidłowo zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo ekipy zajmującej się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Ostrzeszowie będzie zachwiane – firma może odmówić współpracy bądź zwiększyć koszty usługi. Jeśli chodzi o kwestie formalne: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą oddać uzupełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który zabiera odpady do skupu złomu stalowego w Ostrzeszowie. Osoby fizyczne muszą jedynie okazać dowód tożsamości. Jeśli potrzebujesz wsparcia w organizacji odbioru złomu – rozpocznij współpracę z WasteMaster! Nasze usługi zauważalnie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Skup złomu w Ostrzeszowie najszybciej wyszukasz przy pomocy WasteMaster! Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy, rozmowę telefoniczną lub użyj naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel informacji o swoich odpadach i wymaganiach co do skupu złomu stalowego w Ostrzeszowie. Podaj przedziały cenowe, ewentualnie czy interesuje Cię opcja odbioru złomu etc. Nasi specjaliści są bardzo doświadczeni w poruszaniu się po rynku odpadowym, więc śmiało możesz im powierzyć swoje zlecenie! Aby oszczędzić Ci wysiłku długotrwałych poszukiwań skupu złomu z dojazdem do klienta w Ostrzeszowie warto zgłosić się do WasteMaster. Po podaniu danych, nasi pracownicy prześlą Ci wycenę Twojego złomu i dodadzą Twoje zlecenie do aplikacji - po krótkim czasie prześlą Ci wyniki poszukiwań, tj. listę skupów, z których opłaca się korzystać. Jeśli wolisz użyć aplikacji samodzielnie - istnieje też taka opcja! Otwórz naszą stronę (na której również znajdziesz numer do konsultanta oraz formularz wycenowy), wejdź w aplikację, którą możesz obsługiwać nawet z poziomu przeglądarki - i dodaj ogłoszenie wraz ze zdjęciem. Twój osobisty Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najlepsze oferty spośród, których możesz swobodnie wybierać. W każdym przypadku nasze usługi są darmowe i nie zobowiązują Cię do konkretnych decyzji. Naszym zadaniem jest jedynie dostarczyć Ci możliwości wyboru spośród licznych skupów z odbiorem w Ostrzeszowie!

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że wyrzucanie złomu w losowe miejsca jest zabronione. Za takie działania grożą grzywny rzędu 5 tys. złotych. Tak wysokie grzywny są nakładane głównie po to żeby odstraszyć od zakładania dzikich wysypisk. Szczególnie złom - czyli wszelkie materiały metalurgiczne, które nie nadają się już do użytku i można je przekazać do punktu recyklingu - może wyrządzić dużą krzywdę, zarówno człowiekowi, jak i naturze. Zatem jeśli posiadasz takie odpady, najlepszym rozwiązaniem byłoby wywiezienie ich do skupu złomu w Ostrzeszowie. Istnieje kilka rodzajów takich placówek, w zależności od tego, jakie metale przekształcają. Wyróżniamy skup złomu stalowego w Ostrzeszowie i placówki skupujące metale kolorowe. W pierwszym z wymienionych możemy pozostawić wszelkie materiały stalowe i stopy stalowe - muszą zawierać dużo żelaza i do 2% węgla. Do skupów metali kolorowych możemy wywieźć wszelkie metale nieżelazne - miedź, mosiądz, aluminium etc. Jeżeli ekologia jest dla Ciebie mniej ważna, to warto podkreślić, że za praktycznie każdy materiał dostarczony do skupu złomu w Ostrzeszowie możesz otrzymać gotówkę! Chcesz się dowiedzieć, co jest najbardziej opłacalnym odpadem do sprzedaży? A może chciałbyś wiedzieć więcej o recyklingu złomu? Jeśli tak, to zachęcamy do czytania!

W związku z tym, że wymieniamy dwie odmiany skupów złomu w Ostrzeszowie, możemy wyróżnić odrębne kategorie samego materiału. Stal, żeliwo lub metale kolorowe. Żeliwo to inaczej wysokowęglowa stal, która zawiera bardzo dużo węgla, w związku z czym jest bardzo cenna. Do skupu złomu stalowego w Ostrzeszowie możesz zawieźć wszelkie stalowe puszki, dachówki, profile, konstrukcje, instalacje elektryczne, a nawet trakcje kolejową czy tory. Zazwyczaj to duże zakłady przemysłowe, produkcyjne, przedsiębiorstwa budowlane oraz warsztaty samochodowe wytwarzają tego rodzaju odpady. Są to wybraneprzykłady tego, co możesz wywieźć do skupu złomu stalowego w Ostrzeszowie - jest bardzo prawdopodobne, że Twój odpad nie został wymieniony. W razie wszelkich wątpliwości warto skontaktować się z WasteMaster - bezpłatnie udzielimy Ci potrzebnych wskazówek. Jednak nie wszystko może zostać zabrane przez skup złomu stalowego w Ostrzeszowie - materiały pokryte niebezpiecznymi substancjami, olejami, toksynami nie zostaną odebrane.

W momencie, kiedy Twoje odpady trafią do skupu złomu w Ostrzeszowie są one sortowane i oczyszczane. Określa się ich skład, strzępi się je, płucze z zanieczyszczeń i usuwa materiały niestalowe. Po tych wszystkich zabiegach przygotowuje się je do sprzedaży i wywozi do hut czy stalowni. W ramach recyklingu powstają surowce, z których można wyprodukować rury, cienkie blachy samochodowe, belki wchodzące w skład konstrukcji mostów, czy nawet elementy pralek. Wszystko to powstaje ze stali regularnej i nierdzewnej. Miej na uwadze, to że po sprzedaniu swoich pozostałości do skupu złomu w Ostrzeszowie, ograniczasz wydobycie metali i redukujesz energię, którą wykorzystuje się do ich obróbki. Dbasz o planetę i przy okazji zarabiasz! Żeby oszczędzić jak maksymalnie dużo czasu zgłoś się do WasteMaster - pomożemy Ci całkowicie bezpłatnie!
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Ostrzeszowie, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Jaki złom opłaca się zbierać?
16-01-2023
Jaki złom opłaca się zbierać?

Niekiedy osoby prywatne, które chcą sobie nieco dorobić, zastanawiają się, jaki złom opłaca się zbierać. To zależy, czy mamy na myśli złom stalowy czy kolorowy. Pod względem cen...

Więcej -->
Ile kosztuje 1 kg złomu stalowego?
10-01-2023
Ile kosztuje 1 kg złomu stalowego?

Aktualnie (podawany stan na styczeń 2023) za 1 kg złomu stalowego cienkiego otrzymamy w okolicach 1 zł. Znacznie lepiej w zestawieniu wypada złom stalowy gruby – tutaj ceny zacz...

Więcej -->
Ile kosztuje tona złomu?
13-12-2022
Ile kosztuje tona złomu?

Obecnie za 1 tonę złomu grubego otrzymamy od 1100 zł w górę (stan na styczeń 2023). Nieco gorzej opłacany jest złom cienki oraz blachy, których ceny za 1 tonę zaczynają się od 1...

Więcej -->
Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Fotografia przedstawia robotników na złomowisku, w rogu kadru z lewej znajduje się ciężarówka załadowana odpadami. Jest to ilustracja do tekstu o tytule: "Jak wygląda transport złomu?".
26-10-2023
Jak wygląda transport złomu?

Jeśli prowadzisz złomowisko lub masz do czynienia ze złomem stalowym, czy metalami kolorowymi – ten tekst może Cię zainteresować! Jak przewozić złom, aby był to jak najbardziej ...

Więcej -->
Sprzedaż i skup złomu online
01-05-2023
Sprzedaż i skup złomu online

W dzisiejszych czasach większość usług oraz czynności można załatwić przez Internet. Dla niektórych niemal codziennością stały się zakupy czy załatwianie niektórych wniosków urz...

Więcej -->
Rodzaje złomu stalowego. Co jest najdroższe na złomie?
15-01-2023
Rodzaje złomu stalowego. Co jest najdroższe na złomie?

Zazwyczaj słowo „złom” nie kojarzy nam się z niczym konkretnym. Tymczasem okazuje się, że posiada on swoje konkretne rodzaje oraz klasy, z którymi możemy spotkać się w skupach. ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master