Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Limanowej

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak zrealizować skup złomu z odbiorem w Limanowej?

W bardzo podobny sposób – skorzystaj z naszych usług, podkreśl to, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Limanowej, a my wyślemy Ci przybliżoną wycenę oraz listę placówek. Jednak w przypadku realizacji transportu złomu musisz pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze: minimum logistyczne – zazwyczaj najmniejszą ilością przewożoną do skupu złomu w Limanowej jest 0,5 Mg (ton). W nietypowych przypadkach – jeśli Twoja lokalizacja znajduje się na trasie danego pojazdu transportowego – możliwa jest realizacja wywozu lżejszych ładunków, jednak to już wymaga osobnego ustalenia. Dodatkowo materiały muszą być posegregowane i prawidłowo zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo ekipy zajmującej się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Limanowej będzie zagrożone – firma może odmówić współpracy bądź podwyższyć koszty usługi. Jeśli chodzi o kwestie formalne: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą oddać wypełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który zabiera odpady do skupu złomu stalowego w Limanowej. Osoby prywatne muszą jedynie okazać dowód tożsamości. Jeśli potrzebujesz wsparcia w realizacji odbioru złomu – rozpocznij współpracę z WasteMaster! Nasze usługi zauważalnie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Sprzedaż złomu a kwestie formalne

Aby uniknąć kar finansowych, należy przestrzegać określonych wytycznych formalnych. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub posiadaczem gospodarstwa rolnego (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź bieżącą ewidencję odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Kary za brak rejestrowania produkowanych odpadów potrafią być naprawdę duże - nawet do miliona złotych! Osoby fizyczne nie muszą prowadzić ewidencji w BDO, jednak są - jak wszyscy producenci złomu - zobligowani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność w razie inspekcji. Także osoby prywatne powinny otrzymać od skupów złomu w Limanowej Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to najczęściej przedsiębiorcy i wielkie firmy produkują odpady metalowe - z tego powodu należy mieć w pamięci wszystkie formalności. Im większy podmiot, tym rośnie kara za niedopilnowanie formalności!

Skup złomu w Limanowej - co opłaca się wiedzieć?

Wszyscy producenci złomu są zobligowani prawnie do utylizowania swoich odpadów. Zakazuje się wyrzucania odpadów metalowych w losowe miejsca - grozi za to kara do 5 tys. złotych. Dlatego najbardziej właściwym rozwiązaniem jest wywózka swoich odpadów do skupu złomu w Limanowej. Warto doprecyzować, czym jest ta w zasadzie złom. Są to stare materiały metalowe, które przeznacza się do składowania oraz recyklingu. Więc jeśli posiadasz tego rodzaju odpady - nie wahaj się - zawieź je jak najszybciej do skupu złomu stalowego w Limanowej, który nie dość, że przywróci śmieciom świetność, to jeszcze za nie zapłaci! Warto podkreślić, że wyróżniamy różne rodzaje skupów złomu w Limanowej - te skupujące stal oraz te skupujące metale kolorowe. Stal to inaczej surowce w większości zbudowane z żelaza lub stopy stali, składające się z kilku procent węgla. Z kolei metalami kolorowymi nazywamy miedź, mosiądz, aluminium, cynk i inne nieżelazne materiały. Chcesz wiedzieć więcej na temat złomu? Zachęcamy do lektury - z niej dowiesz się wszystkiego!

Jakie wyróżniamy kategorie złomu?

Złom stalowy dzielimy na poszczególne kategorie, które są zależne od jego wymiarów oraz procentowej ilości zanieczyszczeń. Ponadto wyróżniamy złom wsadowy i niewsadowy. Do pierwszego typu zaliczamy wszystkie odpady, które są gotowe do użycia w procesie stalowniczym, bez uprzedniego przygotowywania. Złomem wsadowym jest np. blacha, złom do cięcia, gruby złom wsadowy czy grube wióry stalowe. Z kolei niewsadowy wymaga wcześniejszego przygotowania do obróbki w skupie złomu w Limanowej. Do tej kategorii możemy zaliczyć cienkie blachy poamortyzacyjne, niewielkie konstrukcje stalowe, czy szyny kolejowe. Warto znać oznaczenia wykorzystywane w skupach złomu stalowego w Limanowej, ponieważ uprości to odczytywanie, chociażby oferty w placówce. Zatem metale wsadowe określa się literą „W” i liczbą oznaczającą klasę, żeliwo „ZZ”, a niewsadowy – literą „N”. Ponadto isnieje także stal poprodukcyjna niewsadowa, w której po numerze również występuje litera, jak np. N-1N – czyli złom blaszany poprodukcyjny do grubości 6 mm

Jak wygląda cennik skupu złomu w Limanowej?

Cennik skupu złomu w Limanowej jest zależny od bardzo wielu czynników. Głównie typ, który zawozisz do skupu ma znaczenie, ale także masa oraz zawartość czy stopień zanieczyszczenia Twoich odpadów. Ze względu na to, że skupy zarabiają na sprzedaży przetworzonych metali np. do hut, najbardziej opłaca się im skupowanie złomu wsadowego. Zatem jest on sporo droższy od złomu niewsadowego. Według cenników skupu złomu w Limanowej, które zgromadziliśmy w naszej bazie, wynika, że najbardziej opłacalnym do sprzedaży materiałem jest stal wsadowa poprodukcyjna o oznaczeniu 7N - można za nią dostać 1400 zł/t netto. Także materały żeliwne są wyjątkowo opłacalne. Najmniej zyskamy na materiałach takich jak: cienkie wióry stalowe, blaszki poamortyzacyjne (N10), które osiągają cenę 1100 zł/t netto. Oprócz wcześniej wymienionych czynników na cenę skupu złomu w Limanowej wpływa także Twoja lokalizacja - kwoty potrafią być bardzo zróżnicowane w skali Polski, jak i województw. Dodatkowo wszystko jest zależne od Londyńskiej Giełdy Metali, która jest tym czynnikiem na rynku, który może wpłynąć zarówno na obniżkę cen skupu złomu w Limanowej, jak i ich podwyższenie. Jeśli potrzebujesz indywidualnej wyceny swoich odpadów - zwróć się do WasteMaster! Nasi eksperci z pewnością Ci pomogą!

Materiały, które przyjmie od Ciebie skup złomu stalowego w Limanowej

W związku z tym, że wymieniamy dwie odmiany skupów złomu w Limanowej, możemy wyróżnić odrębne kategorie samego surowca. Stal, żeliwo oraz metale kolorowe. Żeliwo to inaczej wysokowęglowa stal, która składa się z dużej ilości węgla, w związku z czym jest niezwykle cenna. Do skupu złomu stalowego w Limanowej możesz wywieźć wszystkie stalowe puszki, dachówki, profile, konstrukcje, instalacje elektryczne, a nawet trakcje kolejową czy tory. Najczęściej to duże zakłady przemysłowe, produkcyjne, firmy budowlane oraz warsztaty samochodowe wytwarzają tego rodzaju odpady. Są to nieliczeprzykłady tego, co możesz wywieźć do skupu złomu stalowego w Limanowej - jest bardzo prawdopodobne, że Twój odpad nie został wymieniony. W razie wszelkich wątpliwości warto nawiązać kontakt z WasteMaster - za darmo udzielimy Ci potrzebnych wskazówek. Jednak nie wszystko może zostać zabrane przez skup złomu stalowego w Limanowej - odpady pokryte niebezpiecznymi substancjami, olejami, toksynami nie zostaną odebrane.

W jaki sposób najszybciej znajdziesz skup złomu w Limanowej?

Najszybciej i najefektywniej wyszukasz skup złomu stalowego w Limanowej z pomocą WasteMaster! Wystarczy zgłosić się do nas, udzielić informacji o posiadanym złomie i Twoich preferencjach, a my zajmiemy się wszystkim! Najczęściej ustalenie konkretnej ceny sprzedaży odpadów metalurgicznych lub skupowania złomu z dojazdem do klienta w Limanowej pochłania wiele czasu. Nie tylko trzeba znać okoliczny rynek zajmujący się tymi odpadami, ale i potrzeba dużo energii, żeby znaleźć te najkorzystniejsze ceny. Aby oszczędzić Ci zachodu, proponujemy współpracę z WasteMaster – nasi specjaliści nie tylko wycenią Twój złom, ale i stworzą listę takich placówek, z których opłaci Ci się skorzystać. Zachęcamy do kontaktu - za pomocą rozmowy telefonicznej, formularza zgłoszeniowego lub zwyczajnie użyj naszej aplikacji. Podziel się informacjami na temat odpadu, preferencjami dotyczącymi cen skupu złomu w Limanowej, a Twój Opiekun Klienta wprowadzi Twoje zlecenie do aplikacji, z której w niedługim czasie pozyska wykaz interesujących ofert. Jeśli chcesz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji – nie ma problemu! Wówczas Opiekun Klienta, zastępując niedoskonały algorytm, skieruje do Ciebie najlepsze oferty. We wszystkich przypadkach ostateczna decyzja należy do Ciebie! Pamiętaj, że wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze skupy złomu z odbiorem w Limanowej kompletnie za darmo!

Recykling złomu

Co się dzieje ze złomem, który ląduje w skupie? Jest on sortowany, strzępiony, pozbawiony zostanie elementów niestalowych oraz płucze się go z resztek zawartości, a także bada się szczegółowo jego zawartość i potencjalne zastosowanie. Dostarczone do skupu złomu w Limanowej odpady są oddawane do stalowni lub hut, gdzie są przekształcane w najróżniejsze przedmioty. Cienkie blaszki samochodowe, rury i belki do budowania mostów i innych konstrukcji, produkcja rur, a nawet pralek – i to można wyprodukować ze stali i stali nierdzewnej. Przekazując materiały metalowe do skupu złomu w Limanowej redukujesz, chociażby zużycie energii potrzebnej do wydobycia i przekształcenia danych metali. Dbaj o planetę i zarabiaj z WasteMaster! Zgłoś się do nas po bezpłatną wycenę i porady – wystarczy zadzwonić!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Bardzo rzetelne usługi. Dzięki nim pozbyłam się kilku ton skrzepów stalowych! Nie sądziłam, że to się uda tak niewielkim kosztem!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Wyszukałam mobilny skup złomu w w Limanowej, dzięki specjalistom z WasteMaster. Naprawdę są profesjonalni i solidni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem bardzo zadowolona! Nigdy wcześniej nie zutylizowałam moich stalowych śrub do felg, w tak niedługim czasie. Polecam organizować odbiór złomu z WasteMaster!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Kieruję składowiskiem złomu i do niedawna, nie odnotowałam żadnych znaczących zysków. Tak było, zanim zaczęliśmy działać z WasteMaster. Dzięki ich poleceniom zyskaliśmy sporo nowych klientów i możemy powiększyć nasz zakład!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem pod ogromnym wrażeniem! Wyszukanie składowiska złomu w w Limanowej, wycena i przygotowanie ofert, całkowicie bezpłatnie? Nie wierzyłem, dopóki nie przekonałem się sam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Obawiałem się, że będzie problem z realizacją odbioru starych części stalowych, jednak WasteMaster udało się zorganizować wywózkę do najbliższego skupu złomu - naprawdę z nimi zaoszczędziłem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna usługa - naprawdę polecam spróbować. Przede wszystkim tym, którzy są "zieloni" jeśli chodzi o rynek odpadowy.

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon