Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Janowie Lubelskim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak zrealizować skup złomu z odbiorem w Janowie Lubelskim?

W bardzo podobny sposób – skorzystaj z naszych usług, podkreśl to, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Janowie Lubelskim, a my wyślemy Ci przybliżoną wycenę oraz wykaz placówek. Jednak w przypadku realizacji odbioru złomu musisz pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze: minimum logistyczne – najczęściej najmniejszą wartością przewożoną do skupu złomu w Janowie Lubelskim jest 0,5 Mg (ton). W specjalnych przypadkach – jeśli Twój adres znajduje się na trasie ciężarówki transportowej – możliwa jest realizacja wywozu mniejszych ładunków, jednak to już wymaga indywidualnego ustalenia. Ponadto materiały muszą być posortowane i właściwie zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo ekipy zajmującej się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Janowie Lubelskim będzie zagrożone – firma może odmówić współpracy bądź zwiększyć koszty usługi. Jeśli mowa o kwestiach formalnych: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą oddać wypełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który zabiera odpady do skupu złomu stalowego w Janowie Lubelskim. Osoby fizyczne muszą jedynie okazać dowód tożsamości. Jeśli potrzebujesz wsparcia w realizacji odbioru złomu – rozpocznij pracę z WasteMaster! Nasze usługi zauważalnie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Janowie Lubelskim?

Jeśli w Twoim miejscu pracy zalega dużo odpadów metalowych – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Prawo w Polsce zakazuje wyrzucania złomu w dowolne miejsca. Kary z tego tytułu mogą osiągnąć do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. przy rzece czy w osiedlowym śmietniku, może stać się powodem realnego zagrożenia zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia ludzkiego. Z tego powodu należy przekazywać swoje odpady do skupu złomu w Janowie Lubelskim, który zajmie się recyklingiem i zagospodarowaniem pozostałości. Złomem nazywamy tutaj wszelkie przedmioty metalurgiczne, które się zużyły i są przeznaczone do recyklingu. Wyróżniamy skupy złomu stalowego w Janowie Lubelskim oraz skupy metali kolorowych. Do pierwszego rodzaju należy zawozić materiały stalowe, czyli składające się w większej części z żelaza i do 2% węgla. Kolejny rodzaj skupów zajmuje się metalami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto zaznaczyć, że przekazywanie metali do skupu złomu w Janowie Lubelskim jest bardzo dobre zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej instytucji. Za określone materiały o konkretnej zawartości, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz wiedzieć więcej o powyższym zagadnieniu? A może interesuje Cię recykling złomu stalowego? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz!

Szukanie skupu złomu w Janowie Lubelskim z WasteMaster

Z naszą pomocą wyszukasz szybko i wygodnie najbardziej opłacalne skupy złomu stalowego w Janowie Lubelskim. Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy lub zadzwoń do naszych konsultantów. Możliwe jest także samodzielne skorzystanie z naszej innowacyjnej aplikacji. Dzięki tym metodom nie musisz marnować czasu na wybór najbardziej opłacalnego skupu. Podaj nam informacje o swoich odpadach, a nasi eksperci zorganizują wycenę oraz stworzą dla Ciebie listę skupów złomu z dojazdem do klienta w Janowie Lubelskim. Jeśli wolisz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka opcja. Znajdź ją na naszej platofrmie (tam także znajdują się numery i formularze zgłoszeniowe), otwórz w wyszukiwarce lub zainstaluj, dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. W kilka chwil Twój Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najtrafniejsze ogłoszenia od skupów złomu stalowego w Janowie Lubelskim. Twoim zadaniem jest tylko wybranie najkorzystniejszej Twoim zdaniem opcji. My jedynie chcemy pokazać Ci szeroki wybór skupów z odbiorem w Janowie Lubelskim i oszczędzamy Twój czas. Nasze usługi nie zobowiązują Cię do niczego i w dodatku są kompletnie bezpłatne!

Recykling złomu

Co się dzieje ze złomem, który trafia do skupu? Jest on sortowany, strzępiony, pozbawiony zostanie części niestalowych oraz płucze się go z resztek zawartości, a także bada się dokładnie jego zawartość i potencjalne zastosowanie. Przywożone do skupu złomu w Janowie Lubelskim odpady są przekazywane do stalowni lub hut, gdzie są przerabiane w najróżniejsze przedmioty. Cienkie blachy samochodowe, rury i belki do budowania mostów i innych konstrukcji, produkcja rur, a nawet pralek – i to wszystko ze stali i stali nierdzewnej. Przekazując materiały metalowe do skupu złomu w Janowie Lubelskim redukujesz, chociażby zużycie energii niezbędnej do wydobycia i przetworzenia danych metali. Zadbaj o planetę i zyskaj z WasteMaster! Zwróć do nas po bezpłatną wycenę i porady – wystarczy zadzwonić!

Sprzedaż złomu a kwestie formalne

Żeby uniknąć kar finansowych, należy przestrzegać określonych przepisów. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub posiadaczem gospodarstwa rolnego (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź aktualną ewidencję odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Grzywny za brak rejestrowania produkowanych odpadów potrafią być ogromne - nawet do miliona złotych! Osoby fizyczne nie muszą prowadzić ewidencji w BDO, jednak są - jak wszyscy wytwórcy złomu - zobowiązani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na zgodność z prawem w razie kontroli. Także osoby fizyczne powinny odebrać od skupów złomu w Janowie Lubelskim Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to w większości przedsiębiorcy i wielkie zakłady przemysłowe wytwarzają odpady metalowe - z tego powodu należy pamiętać o wszelkich formalnościach. Im większy podmiot, tym większa kara za niedopełnienie formalności!

Kategorie złomu

Oprócz tego, że istnieją różne rodzaje złomu, dzielone ze względu na swoją zawartość, to możemy jeszcze dokonać rozdziału, który będzie brał pod uwagę łatwość przekształcania. Zatem możemy wyróżnić złom wsadowy i niewsadowy. Złom wsadowy, to metale, które w zasadzie od razu nadają się do obróbki w procesie hutniczym, skup złomu w Janowie Lubelskim nie musi go w żaden sposób przygotowywać. Z kolei niewsadowy to ten, który musi zostać wstępnie przygotowany przed np. wysłaniem do huty. Złomem wsadowym są blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy lub wióry stalowe. Niewsadowy złom to np. cienkie blaszki poamortyzacyjne, cienkie wióry stalowe, niewielkie konstrukcje lub szyny kolejowe. Aby bezproblemowo poruszać się po cennikach w skupach złomu stalowego w Janowie Lubelskim należy wiedzieć, jak wyglądają oznaczenia poszczególnych typów odpadów metalowych. "W" czyli złom wsadowy, "ZZ" żeliwny, a "N" niewsadowy. Ponadto do każdej litery dodaje się cyfrę oznacającą klasę. Dodatkowa litera po numerze oznacza materiał poprodukcyjny - "N-1N" to niewsadowe blaszane odpady poprodukcyjne o grubości 6 mm.

Cennik skupu złomu w Janowie Lubelskim

Ceny skupu złomu w Janowie Lubelskim to dość skomplikowana kwestia, zależna od wielu czynników. Głównie to, ile odpadów metalowych dostarczysz na złom, się liczy. Kolejnym ważnym kryterium jest rodzaj złomu. Wsadowy zawsze będzie droższy od niewsadowego, ponieważ ten pierwszy nadaje się od razu do przeróbki w piecu hutniczym. Według cenników skupu złomu w Janowie Lubelskim, które skonstruowaliśmy na podstawie zapisanych transakcji – najdroższym materiałem stalowym jest stal wsadowa o oznaczeniu 7N – czyli poprodukcyjna – sięga do 1400 zł/t netto. Najtańsze są wióry stalowe, cienkie blachy poamortyzacyjne oznaczane N10, za które możemy otrzymać 1100 zł/t netto. Jednak oprócz ilości, rodzaju, stopnia zanieczyszczenia, także zewnętrzne elementy wpływają na wysokość cen skupu złomu w Janowie Lubelskim. Przekształcone metale są sprzedawane hutom i innym podmiotom jako surówki, więc w zależności od tego, jak wygląda popyt na metale oraz jaka jest sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali, taka będzie cena w skupie. Jeżeli realizujesz skupowanie złomu z dojazdem do klienta w Janowie Lubelskim, miej na uwadze to, że im dalej od placówki się znajdujesz, tym bardziej wzrośnie cena za usługi. Jeśli potrzebujesz dokładnej wyceny swoich odpadów – skontaktuj się z nami – nasi eksperci mają lata doświadczenia!

Co zostanie przyjęte w skupie złomu stalowego w Janowie Lubelskim?

Zanim przejdziemy do przywoływania przykładów odpadów, które możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Janowie Lubelskim, warto przyjrzeć się konkretnym kategoriom. Zasadniczo wyróżniamy trzy typy złomu: stalowy, żeliwny oraz kolorowy. Żeliwo jest wysokowęglowym stopem żelaza z węglem - zatem materiały żeliwne również możemy pozostawić w skupie złomu stalowego w Janowie Lubelskim. Zatem taka instytucja odbierze od Ciebie wszelkie materiały poprodukcyjne, konstrukcyjne, budowlane, samochodowe, ale nadające się do obróbki technicznej. W takim wypadku skup złomu stalowego w Janowie Lubelskim może przyjąć konkretne materiały: blachy, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki, profile ze stali, części maszyn, instalacji elektrycznych, a także elementy trakcji, szyn etc. Oczywiście są to nielicze odpady, które weźmie skup, jednak najważniejszą kwestią jest wiedza o zawartości swojego odpadu. Nie zapominajmy, że skup złomu w Janowie Lubelskim nie weźmie od Ciebie zanieczyszczonych elementów metalowych, pokrytych smarami, olejami lub substancjami niebezpiecznymi.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dobrze, że znalazłam WasteMaster - w ten sposób nie muszę marnować czasu na szukanie najbarzdiej opłacalnego skupu złomu w Janowie Lubelskim - mogę im powierzyć to zadanie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Szukałem najbliższego skupu złomu w w Janowie Lubelskim, jednak nie znajdowałem nic odpowiednio blisko. Dopiero po rozmowie z pracownikiem z WasteMaster, okazało się, że jest złomowisko niedaleko mnie, ma bardzo niezauważalną stronę internetową. Za to WasteMaster zauważalnie mi pomogło - polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Znaleźli dla mnie o wiele korzystniejsze skupy złomu niż myślałam. Gdyby nie to, że skorzystałam z ich usług, sporo bym straciła!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Ile kosztuje złom w w Janowie Lubelskim? Dzięki uprzejmemu Panu z infolinii wiem już wszystko na ten temat. Nawet pomógł mi z BDO! Polecam gorąco!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Ktoś pokazał mi WasteMaster i jestem mu za to bardzo wdzięczny! Cyklicznie korzystam z ich usług, tak aby mieć aktualne informacje, chociażby o tym, ile kosztuje złom w w Janowie Lubelskim. Odpowiadają na potrzeby ludzi!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wokół mojego warsztatu układały się tony złomu, którego nie miałem kiedy się pozbyć. Gdzieś usłyszałem o WasteMaster i postanowiłem ich wypróbować. Otrzymałem nie tylko odpowiedź na zapytanie, po ile jest złom gruby w w Janowie Lubelskim, ale i listę ofert, które są zrobione pode mnie. Opłacało się spróbować.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Kolega polecał mi WasteMaster i jestem mu za to bardzo wdzięczny! Cyklicznie korzystam z ich usług, tak aby być na bieżąco chociażby z tym, ile kosztuje złom w w Janowie Lubelskim. Odpowiadają na wymagania ludzi!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon