Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Ciechocinku

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

W jaki sposób najszybciej znajdziesz skup złomu w Ciechocinku?

Najszybciej i najefektywniej znajdziesz skup złomu stalowego w Ciechocinku z pomocą WasteMaster! Wystarczy zgłosić się do nas, udzielić informacji o złomie, który posiadasz i Twoich preferencjach, a my zajmiemy się wszystkim! Najczęściej ustalenie określonej ceny sprzedaży odpadów metalurgicznych lub skupowania złomu z dojazdem do klienta w Ciechocinku pochłania sporo czasu. Nie tylko trzeba znać lokalny rynek zajmujący się tymi pozostałościami, ale i potrzeba dużo determinacji, żeby znaleźć te najkorzystniejsze ceny. Aby oszczędzić Ci wysiłku, proponujemy współpracę z WasteMaster – nasi specjaliści nie tylko wycenią Twój złom, ale i stworzą listę takich placówek, z których opłaci Ci się skorzystać. Skontaktuj się z nami za pomocą rozmowy telefonicznej, formularza zgłoszeniowego lub zwyczajnie użyj naszej aplikacji. Podziel się informacjami na temat odpadu, wymogami dotyczącymi cen skupu złomu w Ciechocinku, a Twój Opiekun Klienta wprowadzi Twoje ogłoszenie do aplikacji, z której w krótkim czasie pozyska wykaz ciekawych ofert. Jeśli chcesz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji – nie ma problemu! Wówczas Opiekun Klienta, zastępując nieprecyzyjny algorytm, przekieruje do Ciebie najlepsze oferty. W każdym przypadku ostateczna decyzja należy do Ciebie! Pamiętaj, że wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze skupy złomu z odbiorem w Ciechocinku kompletnie za darmo!

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Jeśli chodzi o formalności, wyróżniamy dwie grupy osób, które muszą je wypełniać. Przedsiębiorcy i rolnicy posiadający powyżej 75 ha ziemi oraz osoby prywatne. Pierwsza grupa jest bezwzględnie zobligowana do ewidencjonowania swojego złomu w systemie BDO. Za nieprowadzenie konta w Bazie Danych Odpadowych grożą naprawdę surowe kary – nawet do miliona złotych! A z drugiej strony, osoby fizyczne są zwolnione z tego obowiązku, muszą natomiast wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest poświadczeniem legalności danej transakcji. Oprócz tego, osoby fizyczne powinny dostać Formularz Przyjęcia Odpadu, który jest dowodem transakcji ze skupem złomu w Ciechocinku. Jednak zazwyczaj to firmy, warsztaty samochodowe, zakłady produkcyjne produkują najwięcej złomu stalowego. Z tego powodu miej na uwadze wszystkie powyższe dokumenty – w ten sposób masz możliwość legalnego prowadzenia oraz unikniesz kar!

Skup złomu z odbiorem w Ciechocinku

W ten sam sposób wyszukasz skup złomu z dojazdem do klienta w Ciechocinku. Prześlij zgłoszenie, zadzwoń do nas lub skorzystaj z aplikacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie czekaj - dzwoń! Konsultacje, które świadczymy również są bezpłatne! Jednak w kwestii transportu do skupu złomu w Ciechocinku musisz pamiętać o paru istotnych sprawach. Najważniejszym jest tzw. minimum logistyczne, które zazwyczaj wynosi 0,5 Mg (czyli pół tony). Jest to minimalna ilość, która jest opłacalna do transportu. Jeśli znajdujesz się na trasie pojazdu wywożącego odpady do skupu złomu stalowego w Ciechocinku - może te niewielkie ilości Twoich odpadów zostaną zabrane, jednak nie jest to opcja, na którą można śmiało liczyć. Wszystkie materiały muszą być właściwie zabezpieczone, w taki sposób żeby nie generować zagrożenia dla ekipy transportowej. Najlepiej aby złom został przez Ciebie posegregowany - może to wpłynąć na spadek kosztów. Jeśli chodzi o formalności dotyczące transportu do skupu złomu stalowego w Ciechocinku - jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha ziemi - musisz wypełnić Kartę Przekazania Odpadu i zwrócić ją kierowcy, który zabiera Twoje śmieci. Osoby fizyczne muszą jedynie pokazać dowód tożsamości. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości - zapraszamy do kontaktu!

Kategorie złomu

Oprócz tego, że wymieniamy różne rodzaje złomu, dzielone ze względu na swoją zawartość, to możemy jeszcze dokonać podziału, który będzie brał pod uwagę łatwość przetwarzania. Zatem możemy wyróżnić złom wsadowy i niewsadowy. Złom wsadowy, to metale, które w zasadzie od razu nadają się do przeróbki w procesie hutniczym, skup złomu w Ciechocinku nie musi go w żaden sposób przetwarzać. Z kolei niewsadowy to ten, który musi zostać wstępnie przygotowany przed np. wysłaniem do huty. Złomem wsadowym są grube blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy lub wióry stalowe. Niewsadowy złom to np. cienkie blaszki poamortyzacyjne, cienkie wióry stalowe, niewielkie konstrukcje lub szyny kolejowe. Aby bezproblemowo poruszać się po cennikach w skupach złomu stalowego w Ciechocinku należy wiedzieć, jak wyglądają oznaczenia poszczególnych typów odpadów metalowych. "W" czyli złom wsadowy, "ZZ" żeliwny, a "N" niewsadowy. Ponadto do każdej litery dodaje się numer oznaczający klasę. Nadprogramowa litera po numerze oznacza materiał poprodukcyjny - "N-1N" to niewsadowy złom blach poprodukcyjnych o grubości 6 mm.

Jak wygląda cennik skupu złomu w Ciechocinku?

Cennik skupu złomu w Ciechocinku jest zależny od licznych czynników. Głównie rodzaj, który zawozisz do skupu ma znaczenie, ale także masa oraz zawartość czy poziom zanieczyszczenia Twoich odpadów. Ze względu na to, że skupy zarabiają na sprzedaży przerobionych metali np. do hut, najbardziej opłaca się im skupowanie złomu wsadowego. Zatem jest on sporo droższy od złomu niewsadowego. Według cenników skupu złomu w Ciechocinku, które skatalogowaliśmy w naszej bazie, wynika, że najbardziej opłacalnym do sprzedaży materiałem jest stal wsadowa poprodukcyjna o oznaczeniu 7N - można za nią otrzymać 1400 zł/t netto. Także surowce żeliwne są bardzo opłacalne. Najtańsze z kolei są cienkie wióry stalowe, blaszki poamortyzacyjne (N10), które osiągają pułap 1100 zł/t netto. Oprócz wyżej wymienionych zmiennych na cenę skupu złomu w Ciechocinku wpływa także Twój adres - kwoty potrafią być bardzo zróżnicowane w skali Polski, jak i województwa. Dodatkowo wszystko zależy od Londyńskiej Giełdy Metali, która jest tym czynnikiem na rynku, który może wpłynąć zarówno na obniżkę cen skupu złomu w Ciechocinku, jak i ich podwyższenie. Jeśli potrzebujesz personalnej wyceny swoich odpadów - skontaktuj się z WasteMaster! Nasi specjaliści z pewnością Ci pomogą!

Jak wygląda recykling złomu?

Po tym, jak śmieci trafią już do skupu złomu w Ciechocinku, są one oczyszczane i segregowane. Pozbawia się je części niestalowych, strzępi, a także płucze się je z pozostałości, brudu. Kolejnym etapem jest zbadanie składu i określenie, do czego dany materiał będzie najlepszy. Następnie skupy złomu w Ciechocinku sprzedają poszczególne materiały do hut i stalowni, gdzie są przerabiane w np. cienkie blaszki samochodowe, rury, belki do budowy mostów, a nawet w części do pralek! Te materiały wytapiane są właśnie ze stali oraz stali nierdzewnej. Pamiętaj, że oddając tego rodzaju materiały do skupów, nie tylko zarobisz, ale i obniżysz wytwarzanie oraz wydobycie poszczególnych metali. To odważny krok w stronę chronienia środowiska! Jeśli potrzebujesz pomocy w organizacji całego procesu - zapraszamy do nas! Pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Skup złomu w Ciechocinku - co opłaca się wiedzieć?

Wszyscy wytwórcy złomu są zobligowani prawnie do utylizacji swoich odpadów. Zakazuje się wyrzucania odpadów metalowych w losowe miejsca - grozi za to grzywna do 5 tys. złotych. Dlatego najbardziej właściwym rozwiązaniem jest wywózka swoich śmieci do skupu złomu w Ciechocinku. Warto dookreślić, czym jest ta w zasadzie złom. Są to stare materiały metalowe, które przeznacza się do składowania oraz przetwarzania na nowe materiały. Więc jeśli posiadasz tego rodzaju odpady - nie wahaj się - wywieź je jak najszybciej do skupu złomu stalowego w Ciechocinku, który nie dość, że odda śmieciom świetność, to jeszcze za nie zapłaci! Warto podkreślić, że wyróżniamy różne rodzaje skupów złomu w Ciechocinku - te zajmujące się stalą oraz te składujące metale kolorowe. Stal to inaczej materiały w większości żelazne lub stopy stali, składające się z kilku procent węgla. Z kolei metalami kolorowymi nazywamy miedź, mosiądz, aluminium, cynk i inne nie zawierające żelaza materiały. Chcesz wiedzieć więcej na temat złomu? Zachęcamy do lektury - z niej dowiesz się wszystkiego!

Jakie materiały możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Ciechocinku?

Zasadniczo wyróżniamy trzy rodzaje złomu. Jest nimi złom stalowy, kolorowy oraz żeliwny. W zależności od posiadanego materiału, do takiego skupu złomu w Ciechocinku należy się udać. Jeśli chodzi o skup złomu stalowego w Ciechocinku, odbierze on materiały poprodukcyjne lub po prostu zużyte, ale nadające się do przeróbki technicznej. Dlatego, zanim udasz się do konkretnej placówki, zwróć uwagę, w jakim stanie są Twoje metale. Najczęściej są one dostarczane przez zakłady przemysłowe oraz warsztaty samochodowe, czy przedsiębiorstwa budowlane. Zatem skup złomu stalowego w Ciechocinku weźmie od Ciebie następujące materiały: wszelkie blachy i konstrukcje stalowe, stalowe dachówki, puszki, profile stalowe, części maszyn, czy instalacji elektrycznych lub kolejowych, trakcyjnych. Są to tylko wybrane elementy, które możesz zostawić w skupie. Najlepiej znać skład posiadanego odpadu – to niezwykle upraszcza sprawę! Warto jednak pamiętać, czego skup złomu w Ciechocinku nie odbierze. A będą to substancje niebezpieczne, wybuchowe oraz zanieczyszczone wszelkimi smarami, cementem, tworzywami sztucznymi, gumą etc.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Miałem do zutylizowania bardzo dużo złomu z autobusów i nie za bardzo wiedziałem, co zrobić z tym wszystkim. Wypełniłem formularz na witrynie WasteMaster i w parę chwil wiedziałem, ile kosztuje stal na złomie w w Ciechocinku. Dodatkowo otrzymałem wycenę moich śmieci i listę ofert, które pasują do moich wymagań. Jestem pod wrażeniem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Najbliższy skup złomu w w Ciechocinku, jest teraz moim ścisłym współpracownikiem i to dzięki WasteMaster! Naprawdę ułatwiają budowanie kontaktów w gałęzi handlowania odpadami!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Profesjonalna obsługa! Znaleźli najbliższy skup złomu w w Ciechocinku w zaledwie kilka chwil!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie *#*byłam pewna|wiedziałam*# co zrobić z moimi zużytymi przewodami, więc szybko zadzwoniłam do WasteMaster. Miły Pan Rafał wszystko mi wyjaśnił i wskazał najbliższy skup złomu w w Ciechocinku. Dziękuję!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że udało mi się z nimi współpracować! Faktycznie przykładają się do każdego zlecenia. A dzięki wsparciu od Pana Artura - znalazłam najlepszy skup złomu z dojazdem do klienta!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Świetna obsługa! Wiem wszystko o utylizacji moich karoserii oraz ile kosztuje złom w w Ciechocinku. Polecam każdemu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Skorzystałam z usług WasteMaster i się nie zawiodłam! Znam dobrze okolicę, więc wiedziałam, że w swojej liście skupów złomu zawarli wszystkie najlepsze opcje. Warto!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon