Toruń - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Toruniu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Złom stalowy na sprzedaż w Toruniu

Posiadany w dowolnej ilości złom stalowy wymaga zagospodarowania. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, można przekazać ten odpad do wyspecjalizowanych jednostek, zajmujących się pozyskiwaniem surowców wtórnych. Przed podjęciem tej decyzji, warto sprawdzić cennik skupu złomu w Toruniu. To podstawowa informacja, za pomocną której można zawrzeć korzystną transakcję sprzedaży. Bardzo szybko zmieniające się ceny skupu złomu w Toruniu mogą pozytywnie zaskoczyć osoby gromadzące te odpady. Uruchamiając stworzony przez nas formularz internetowy, można szybko i efektywnie poznać bieżącą wartość cenową odpadów złomowych stalowych.
Ceny
Złom stalowy cienki/blachy (N10) 1,02 zł netto
Złom stalowy gruby (N2) 1,12 zł netto
Złom stalowy gruby (N7) 1,15 zł netto
Złom stalowy gruby (W2) 1,15 zł netto
Złom stalowy gruby (W7) 1,20 zł netto
Złom stalowy gruby (W5) 1,24 zł netto
Złom stalowy poprodukcyjny (W7N) 1,26 zł netto
Żeliwo 1,36 zł netto
Warunki współpracy

Jakie części i elementy konstrukcji można przekazać do skupu złomu stalowego w Toruniu?

Firmy prowadzące skup złomu stalowego w Toruniu przyjmują różne elementy, a w przede wszystkim fragmenty konstrukcji stalowych, blachy, instalacje grzewcze, garnki, puszki aluminiowe, kable i części samochodowe.

Jak prezentuje się proces związany z zamawianiem usługi odbioru złomu w Toruniu za pośrednictwem aplikacji WasteMaster?

Ze względu na to, że złom stalowy w Toruniu dzieli się na wiele grup, oferujemy dwie możliwe drogi związane z zamawianiem usługi. Jedną z możliwości jest kontakt telefoniczny z naszym konsultantem. Sposób ten polecany jest w szczególności osobom, które nie są przekonane, jakim dokładnie typem odpadu dysponują. Przedstawiciel naszej firmy udzieli pomocy w wielu ważnych aspektach. Pomoże on w identyfikacji złomu, a także opublikuje ogłoszenie. Poprowadzi Cię również przez kolejne kroki. Oferujemy też drugą metodę, która polega na użyciu strony internetowej, na której się obecnie znajdujemy, czyli mamodpad lub aplikacji WasteMaster. Wystarczy założyć konto i umieścić ogłoszenie dotyczące odpadu. Natomiast wspomniana wyżej witryna internetowa wpłynie na sprawne umieszczenie ogłoszenia w aplikacji, dzięki temu zminimalizuje poświęcony czas. W odpowiedzi na to działanie konsultant wyszuka najlepszych ofert, które spełnią Twoje potrzeby. Warto zauważyć, że usługa ta jest bezpłatna.

Jak przedstawia się cena złomu w Toruniu?

Cena złomu zależy od tego, jaki dokładnie rodzaj odpadu jest przekazywany do skupu. W sytuacji, gdy nie masz pewności, jeśli chodzi o to, jaki złom posiadasz, zawsze możesz nawiązać kontakt telefoniczny z naszym konsultantem, który z pewnością pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Najdroższy z tej kategorii jest tak zwany złom stalowy wsadowy. W tym przypadku możesz uzyskać kwotę na poziomie 1 zł za kg odpadu. Z kolei znacznie niższe stawki dotyczą elementów takich jak pręty i blachy do cięcia. Tutaj wartości zaczynają się od poziomu 0,80 zł za kg. Najtańszym rozwiązaniem są wióry stalowe. Warto zauważyć, że zaprezentowane przez nas ceny obowiązywały za okres styczeń 2022 rok.

Jakie kody odpadów złomu stalowego w Toruniu stosuje się w systemie BDO?

Klasyfikacja odpadów złomu stalowego w rejestrze BDO uzależniona jest, od tego, w jaki sposób postał odpad. Kod 02 01 10 dotyczy odpadów metalowych. Cała grupa 02 to odpady pochodzące z rolnictwa, sadownictwa, upraw hydroponicznych, rybołówstwa, leśnictwa, łowiectwa i przetwórstwa żywności. Z kolei w grupie 12 pod nazwą odpady z kształtowania i fizycznej, a także mechanicznej obróbki powierzchni metali oraz tworzyw sztucznych jest kod 12 01 02, który dotyczy odpadów z toczenia i piłowania żelaza i jego stopów. Złom stalowy ukrywa się również pod kodem 15 01 04. Dotyczy on opakowań z metali. Odpady te znajdują się również w grupie 16, czyli nieujęte w innych grupach. Przydziela się tam kody 16 01 04, a więc zużyte lub nienadające się do użytkowania pojazdy oraz 16 01 17, czyli metale żelazne. Natomiast w grupie 17 dotyczącej odpadów z remontów, budów, i demontażu obiektów do określenia złomu stalowego służy kod 17 04 05, czyli żelazo i stal, a także 17 04 07, a więc mieszaniny metali. Wyróżnia się też grupę 19, a dokładniej kod 19 10 01, czyli odpady żelaza i stali oraz 19 12 02, metale żelazne. W klasyfikacji BDO uwzględnia się również grupę 20, czyli odpady komunalne i kod 20 01 40, a więc metale.

Co należy zrobić, aby skutecznie przygotować odpady do odbioru złomu stalowego w Toruniu?

Bardzo przydatnym działaniem będzie zapoznanie się w pierwszej kolejności z podziałem odpadu. Proces ten uprości przeprowadzenie dokładnej segregacji odpadów. Co więcej, łatwiejszy będzie również załadunek i późniejsze ważenie złomu. Odpady powinny być również magazynowane w jednym miejscu. Zadbaj również o maksymalne oczyszczenie odpadów z zanieczyszczeń. Dzięki temu niewielka część zostanie odliczona podczas ważenia.

Czy regulamin wymaga przyjęcia oferty od WasteMaster?

Nie wymagamy akceptacji oferty od narzędzia WasteMaster. Opublikowanie zapytania w naszym systemie do niczego nie zobowiązuje. Ostateczna decyzja w tym zakresie należy do Ciebie. Dlatego, dzięki naszemu rozwiązaniu możesz sprawdzić ofertę rynku nieodpłatnie.

W jakich okolicznościach wzrasta cena złomu stalowego w Toruniu?

Ceny złomu stalowego w Toruniu uzależnione są od wielu różnych czynników i zmiennych. Dla polskich cen duże znaczenie ma sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali. Co więcej, wśród innych czynników przyczyniających się do zwiększenia ceny złomu stalowego zalicza się silny kurs złotego, a także rosnący popyt na surowce wtórne. Ważne jest to, że wartości bardzo szybko się zmieniają, zdarza się, że dzieje się tak kilka razy w ciągu dnia. Wpływają na to również zdarzenia losowe.

Jaką dokumentację wymagają przepisy prawa, jeśli chodzi o odbiór odpadów złomu stalowego w Toruniu?

Zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty prawne dostają potwierdzenie przeprowadzenia transakcji przekazania odpadu do skupu złomu w Toruniu. Istotne jest to, że firmy muszą dodatkowo wystawić KPO, czyli Kartę Przekazania Odpadu w systemie BDO. Pamiętaj o tym, że normy prawa wymagają, aby KPO było wystawione osobno dla każdego przyjmowanego kodu odpadu. Osoby fizyczne potrzebują natomiast wyłącznie dokument tożsamości i otrzymują od przyjmującego Formularz Przyjęcia Odpadu, czyli w skrócie FPO. Dokument ten uwzględnia takie informacje jak: imię i nazwisko osoby przekazującej odpad, dane adresowe, a także numer dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Jaki jest podział odpadów złomu stalowego w Toruniu?

Odpady złomu stalowego w Toruniu dzieli się ze względu na miejsce powstawania. Ta klasyfikacja pozwala wyróżnić następujące rodzaje odpadów złomu stalowego: • odpady produkcyjne – odpady powstające przez produkcję stali, a także w wyniku przeróbki mechanicznej bądź plastycznej, • odpady poamortyzacyjne - są to obiekty, które uległy zużyciu, zniszczeniu lub uszkodzeniu oraz urządzenia, maszyny, konstrukcje i wyroby podlegające likwidacji bądź wymianie. Wykorzystuje się również inny podział złomu stalowego. Co więcej, jest on znacznie częściej używany w praktyce. Pozwala on wydzielić złom stalowy: • wsadowy – czyli złom przygotowany natychmiastowego wykorzystania podczas procesu stalowniczego. Ma on konkretne rozmiary i masę, a także nie może przekroczyć dopuszczanego poziomu zanieczyszczenia. Istotnym elementem jest też konkretny skład chemiczny. Dzięki temu można użyć odpadu jako wsad w wytapianiu stali. Złom stalowy dzieli się na klasy od W1 do W17. Jest też słom strzępiony. • niewsadowy – czyli złom, którego nie da się bezpośrednio wykorzystać w procesie stalowniczym. W tym przypadku ważne jest to, że przed wykorzystaniem złom poddaje się przerobowi ręcznemu bądź mechanicznemu. Dzięki temu odpad zyskuje właściwy wymiar, ciężar, a także zostaje skutecznie oczyszczony z zanieczyszczeń. W rezultacie może spełnić przyjęte normy. Istotne jest też to, że w tym przypadku również wyróżnia się klasy, a mianowicie od N1 do N7, a także klasę N10, czyli niesort.

Jakie są najważniejsze atuty wynikające ze sprzedaży złomu stalowego w Toruniu?

W Polsce coraz większe znaczenie przykłada się do tematu segregacji odpadów. W tym kontekście szczególne znaczenie ma procedura związana z recyklingiem odpadów. Największą zaletą tego procesu jest to, że przedmioty, które w powszechniej opinii powinny już pójść na śmieci, zyskują nowe życie. Dzięki temu można oszczędzić energię i zasoby naturalne, których ilość jest niestety ograniczona. Złom stalowy jest bardzo chętnie przyjmowany przez firmy prowadzące skupu, ponieważ charakteryzuje się dobrymi właściwościami i łatwo można go poddać pod recykling. Polega to na przetopieniu materiałów w piecach hutniczych do pożądanej formy. Dlatego stawki złomu stalowego od dłuższego czasu kształtują się na wysokim poziomie. Sam odpad jest niezwykle chętnie odbierany i skupowany. Wyróżnione atuty są najważniejszymi korzyściami wynikającymi ze sprzedaży złomu stalowego.

Za jaki odpady można uzyskać najwyższe ceny złomu stalowego?

Najlepsze ceny złomu stalowego można otrzymać w przypadku odpadów, które zaliczane są do złomu wsadowego. W tym przypadku stawki zaczynają się od kwoty 1 zł za kg. Co więcej, przedmioty z blach i pręty do cięcia również są wartościowe, ale stawki są niższe niż za złom wsadowy. Kształtują się one na poziomie 0,80 zł za kg. Z kolei najmniej można otrzymać za złom zaliczany do grupy wióry stalowe.

Jakie elementy mają wpływ na cenę złomu stalowego w Toruniu?

Cena złomu stalowego w Toruniu zależy od różnych kwestii, gdyż bez wątpienia jest to złożony temat. Po pierwsze wartości różnią się w zależności od lokalizacji. W dużych miastach są one dużo wyższe niż w małych miejscowościach. Nie bez znaczenia jest również ilość odpadu. Z pewnością wyższą stawkę wynegocjujesz, gdy dysponujesz dużą ilością odpadu. Indywidualną cenę ustalisz już przy ilości kilkaset kilogramów odpadu. Wysokości ceny jest różna w zależności od wielkości organizacji skupującej odpady. Większe przedsiębiorstwa mogą zagwarantować wyższą stawkę, gdyż dostarczają złom bezpośrednio do huty. Natomiast mniejsze firmy są tylko ogniwem pośrednim, dlatego mogą naliczyć duże marże. Jest jednak druga strona tego medalu. Małe organizacje chętniej przyjmą niewielkie ilości odpadu.

Czy opublikowanie ogłoszenia dotyczącego odpadów złomu stalowego w narzędziu WasteMaster wiąże się z ponoszeniem jakichkolwiek opłat?

Dodanie zapytania w naszym systemie jest darmowe. Co więcej, nie poniesiesz również żadnego wydatku za pomoc konsultanta. Dlatego warto skorzystać z naszego rozwiązania. Dzięki temu nic nie tracisz, a wiele możesz zyskać.

Jak przebiega realizacja usługi odbioru złomu w Toruniu?

Po wyborze odpowiedniej organizacji oferującej skup złomu w Toruniu wysłana zostanie do Ciebie wiadomość mailowa, która będzie stanowiła potwierdzenie złożenia zamówienia na skup złomu. Co więcej, przedsiębiorstwo odpowiedzialne za wykonanie zamówienia również otrzyma wszelkie niezbędne informacje. Następnie przedstawiciel naszej firmy poprowadzi Cię przez kolejne kroki. Ustali on głownie termin odbioru i pojazd realizujący transport. W praktyce w zależności od ilości złomu stosuje się różne pojazdy, a mianowicie samochody ciężarowe, kontenery i busy. Po tym, jak złom zostanie odebrany, organizacja przetransportuje go do swojej siedziby, a następnie przeprowadzi ważenie.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Chciałem pozbyć się różnych akumulatorów, jakie miałem w zakładzie. Przy pomocy aplikacji szybko znalazłem rzetelny skup i dostałem satysfakcjonującą kwotę za złom.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nasza firma recyklingowa nie działa długo, dlatego cieszę się, że mogliśmy się wypromować w aplikacji. Jesteśmy przekonani, że znajdujemy się w prestiżowym gronie i klienci zwrócą na nas uwagę.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wystawianie ofert w WasteMaster jest bardzo proste! Miałam do sprzedaży parę grup odpadów i myślałam, że zajmie mi to sporo czasu. Tymczasem już w parę minut miałam wszystko przygotowane. Chętni na zakup też się szybko znaleźli.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wystawianie ofert w WasteMaster jest bardzo proste! Miałam do sprzedaży parę grup odpadów i myślałam, że zajmie mi to sporo czasu. Tymczasem już w parę minut miałam wszystko przygotowane. Chętni na zakup też się szybko znaleźli.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Im więcej gromadziliśmy od [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat