Skup przepracowanego oleju - Skup przepracowanego oleju | WasteMaster

Skup przepracowanego oleju w Warce

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak najlepiej zorganizować odbiór oleju przepracowanego w Warce?

Posiadasz sporo olejów silnikowych? A może przepracowanych olejów transformatorowych? Nie jesteś pewien co z nimi zrobić? Przeczytaj poniższy wpis do końca, a dowiesz się najważniejszych informacji! Przede wszystkim musisz wiedzieć, że prawo zobowiązuje Cię do przekazania takich odpadów do skupów przepracowanego oleju w Warce. Zabronione jest wylewanie cieczy tego rodzaju do śmieci czy rzeki. Są to materiały wysoce szkodliwe, które po prostu mogą zagrażać środowisku czy zdrowiu ludzi. Warto zaznaczyć, że są to czynności ścigane z ramienia Kodeksu Karnego. Za zanieczyszczenie środowiska w ten sposób grozi kara do 5 tys. złotych, ale i nawet do 5 lat więzienia. Zatem jedynym legalnym i etycznym rozwiązaniem jest przetransportowanie płynów do skupu przepracowanego oleju w Warce. Nie jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Oprócz znalezienia odpowiedniej placówki musisz dopełnić kilku formalności, ale i najczęściej skorzystać z usługi odbioru oleju przepracowanego w Warce. Doczytaj do końca - te informacje z pewnością Ci będą użyteczne!

Jakich kwestii formalnych musisz dopełnić?

Nie zapominaj, że zarówno firmy, jak i rolnicy dysponujący gospodarstwem większym niż 75 ha, muszą być zarejestrowani w BDO. Baza Danych Odpadowych służy kontrolowaniu ilości wytworzonych odpadów oraz monitorowaniu tego, w jaki sposób są utylizowane. Kolejną ważną rzeczą jest przekazanie KPO kierowcy, który zabiera Twoje przepracowane oleje. Tam zawierasz najważniejsze informacje o olejach, jego kod, ilość, rodzaj etc. Jeśli jesteś rolnikiem, który posiada niewielkie gospodarstwo – do odbioru oleju przepracowanego w Warce potrzebne jest jedynie oświadczenie o zwolnieniu z obowiązku prowadzenia konta w BDO. Kolejnym niezbędnym dokumentem jest KEO – Karta Ewidencji Odpadu, która jest Twoim dowodem na legalność procesu wywozu i utylizacji olejów. Jest to druk, który w razie kontroli należy pokazać odpowiedzialnym służbom.

Koszt usług WasteMaster

Ile zapłacisz za nasze usługi? Kompletnie nic! Innowacyjność naszych działań polega także na tym, że nie pobieramy opłat za pomoc, której Ci udzielimy. Reasumując: wycena Twojego przepracowanego oleju, znalezienie dla Ciebie skupów przepracowanego oleju w Warce, pomoc w obsłudze aplikacji, konsultacje telefoniczne czy wsparcie Opiekuna Klienta – to wszystko jest całkiem bezpłatne. Wynika to z naszych wewnętrznych celów – chcemy w jak najbardziej efektywny sposób uprościć klientom obrót odpadami. Jest to bardzo rozwinięta gałąź handlu w Polsce, dlatego wymaga ona nowoczesnych rozwiązań. Dzięki nam nie zmarnujesz czasu na szukanie skupów zużytych olejów, a także zyskasz pewność, że wybrałeś najlepiej, jak to było możliwe.

Oznaczenia olejów przepracowanych

Wcześniej już zostały wspomniane kody, które są niezbędne w prowadzeniu BDO, wypełnianiu KEO i KPO. Są to oznaczenia numeryczne, które mają na celu ułatwienie klasyfikacji odpadów oraz ich identyfikację. W Polsce dokumentem określającym kategorie odpadowe jest Rozporządzenie Ministra Środowiska ze I 2020, w którym to oleje otrzymały grupę nr 13. Poniżej zamieściliśmy kody, które przydadzą Ci się w momencie organizacji odbioru zużytego oleju w Warce: • 13 01* Odpadowe oleje hydrauliczne, • 13 02* Odpadowe oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe, • 13 03* Odpadowe oleje i ciecze stosowane jako elektroizolatory i nośniki ciepła, • 13 04* Oleje zęzowe, • 13 05* Odpady z odwadniania olejów w separatorach, • 13 07* Odpady paliw ciekłych, • 13 08* Odpady olejowe nieujęte w innych podgrupach.

Co WasteMaster może Ci zaoferować?

WasteMaster zajmuje się kompleksową organizacją m.in. odbioru oleju przepracowanego w Warce. Nie zapłacisz za wycenę Twojego odpadu, której dokonają nasi pracownicy. Nie zapłacisz także za listę ofert najbliższych skupów ani wsparcie Opiekuna Klienta. W oparciu o Twoje preferencje i zalecenia, znajdziemy dla Ciebie najtańsze skupy przepracowanego oleju w Warce. Zajmą się tym specjaliści, którzy sprawnie poruszają się po rynku odpadowym oraz znają realia tej konkretnej sfery - to nasza gwarancja właściwej wyceny Twoich olejów. Pomożemy również w kwestiach formalnych - pomożemy Ci z BDO, KEO czy KPO. Z nami nie musisz się zamartwiać realizacją odbioru zużytego oleju w Warce - wszystko zrobimy za Ciebie! Ty jedynie musisz podjąć decyzję, z którym skupem chcesz nawiązać współpracę.

W jaki sposób można zamówić odbiór oleju przepracowanego w Warce?

Zamówienie odbioru zużytego oleju w Warce może się odbyć na dwa sposoby. Z jednej strony możesz wykorzystać wariant telefonicznej lub skorzystania z naszej aplikacji. Jeśli wybierzesz pierwszą możliwość, musisz wyszukać interesującą Cię usługę na naszej stronie, tam znajdziesz numer do konsultanta. Podczas rozmowy telefonicznej musisz podać mu wszystkie najważniejsze informacje o Twoich olejach. On - Twój reprezentant - zamieści ogłoszenie zlecające usługę np. odbioru zużytego oleju w Warce na naszej aplikacji. Następnie poinformuje Cię o korzystnych ofertach, mając na uwadze Twoja korzyść. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne użycie aplikacji - musisz sam zamieścić ogłoszenie (aplikację znajdziesz pod tym linkiem: https://app.wastemaster.pl/). Następnie z góry przydzielony Opiekun Klienta będzie przekierowywał do Ciebie najlepsze oferty. W każdym z wymienionych przypadków będzie on także finalizował proces oraz ustalał termin przeprowadzenia usługi (w oparciu o Twoje preferencje oraz dyspozycyjność firmy wywozowej). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej usłudze realizacji odbioru zużytego oleju w Warce - skontaktuj się z WasteMaster!

Jakie rodzaje olejów wywozimy?

Nasza firma przetransportuje niemalże każdy rodzaj przepracowanego płynu. Dla ułatwienia podzieliliśmy je na następujące kategorie: oleje silnikowe, smarowe, przekładniowe, transformatorowe, maszynowe oraz hydrauliczne. Jeśli nie został wymieniony olej, który chcesz oddać do skupu olejów przepracowanych w Warce - nie martw się! Wystarczy z nami porozmawiać, rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości. Kolejnym elementem, który warto zapamiętać jest uszczelnienie beczek i mauzerów przed odbiorem oleju przepracowanego w Warce. Pamiętaj o bezpieczeństwie nie tylko w Twoim miejscu pracy, ale i pracowników firmy transportowej. Przed oddaniem odpadu musisz również dopełnić paru formalności, o których będzie mowa poniżej.

Co wpływa na cenę za litr oleju przepracowanego w Warce?

Niełatwo określić jak będzie dokładnie wyglądała cena za litr oleju przepracowanego w Warce. Na jej wysokość wpływa sporo zmiennych. Twoje oddalenie od miejsca skupu, ilość oleju, jego typ oraz to, w jakim stopniu jest zanieczyszczony i będzie wymagał oczyszczania. Także cena, jaką poda rafineria danemu skupowi, ma wpływ na jego wewnętrzny system cen. Przykładowo: za zanieczyszczony olej zapłacimy ok. 4 zł/kg, podczas gdy za czysty, silnikowy tylko 1 zł/kg. Rozbieżność jest widoczna. Należy pamiętać, że 1 l oleju to circa 0,8 kg. Chcesz uzyskać więcej informacji o cenach? Odwiedź naszą stronę (https://mamodpad.wastemaster.pl/cennik/skup-oleju-przepracowanego) lub zadzwoń do nas! Jeżeli jesteś osobą fizyczną musisz się liczyć z tym, że firmy transportowe raczej nie wezmą od Ciebie oleju. Dlatego jeśli chcesz przekazać do utylizacji olej silnikowy w Warce, warto zrobić research, czy okoliczne stacje paliw, PSZOK-i czy serwisy samochodowe go nie przyjmą. W razie wszelkich wątpliwości - skontaktuj się z nami. Nie trać czasu i zoptymalizuj swoją gospodarkę odpadową już dziś!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kto odbiera zużyty olej?
21-07-2022
Kto odbiera zużyty olej?

W Twoim warsztacie masz kilka beczek oleju silnikowego? Jeśli chcesz sprawnie i ekologicznie pozbyć się tego problemu, udaj się do skupu olejów przepracowanych. Miejsca tego typ...

Więcej -->
Kto odbiera przepracowany olej?
20-07-2022
Kto odbiera przepracowany olej?

Zużyty olej silnikowy lub hydrauliczny, w większych ilościach należy oddać do skupu. Małe ilości można zanieść w szczelnym opakowaniu do PSZOK-u, na stację benzynową lub do wars...

Więcej -->
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?
19-07-2022
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?

Nie wiesz gdzie oddać zużyty olej silnikowy? Czy można go wylać? Wyrzucić? Nic z tych rzeczy! Najlepszym miejscem do utylizacji oleju silnikowego będzie placówka skupu. Małe ilo...

Więcej -->
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?
17-07-2022
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?

W Twoim warsztacie zalega dużo zużytego oleju silnikowego i zastanawiasz się jak sobie z nim poradzić? Jak się go wyrzucić? A może gdzie wylewać olej tego typu? Już spieszymy z ...

Więcej -->
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
17-07-2022
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Zużyty olej silnikowy stanowi problem zwłaszcza w warsztatach samochodowych, które produkują duże ilości tej substancji. Czy można po prostu gdzieś go wylać? Wyrzucić? Nie, gdyż...

Więcej -->
Jak pozbyć się oleju silnikowego?
17-07-2022
Jak pozbyć się oleju silnikowego?

Zastanawiasz się gdzie oddać olej silnikowy? Jeśli posiadasz ilości na własny użytek – możesz udać się do PSZOK-u, na stację benzynową, czy do wybranego warsztatu. Pod żadnym po...

Więcej -->
Co zrobić z przepracowanym olejem?
16-07-2022
Co zrobić z przepracowanym olejem?

Czy można wylać stary olej? Wyrzucić go? Nie można go wylać. Jeśli posiadamy małe ilości tego złotego płynu można, odpowiednio go zabezpieczając, włożyć go do odpadów zmieszanyc...

Więcej -->
Czy olej silnikowy podlega pod GTU?
15-07-2022
Czy olej silnikowy podlega pod GTU?

Sprzedaż oleju przepracowanego a GTU – czy w tym wypadku należy dokonać oznaczenia kodem grup towarów i usług? Tak, jeśli dochodzi do sprzedaży towaru – nawet gdy jest to zużyty...

Więcej -->
Ile waży 200 l beczka z olejem?
14-07-2022
Ile waży 200 l beczka z olejem?

Aby odpowiedzieć na to pytanie warto podać, ile waży litr oleju silnikowego. Otóż ze względu na swoje właściwości – olej jest gęstszy od wody – litr tego płynu waży około 0,8 kg...

Więcej -->
Czy PSZOK przyjmuje zużyty olej silnikowy?
13-07-2022
Czy PSZOK przyjmuje zużyty olej silnikowy?

Jeśli posiadamy niewielką ilość oleju, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powinien go przyjąć. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie dana placówka nie jest przystosowa...

Więcej -->
Czy stacje benzynowe mają obowiązek przyjęcia zużytego oleju?
12-07-2022
Czy stacje benzynowe mają obowiązek przyjęcia zużytego oleju?

Zastanawiasz się gdzie oddać zużyty olej? Jest kilka miejsc, które mogą go od Ciebie przyjąć. Punkty PSZOK, niektóre punkty wymiany oleju, warsztaty oraz stacje benzynowe. Jedna...

Więcej -->
Gdzie sprzedać zużyty olej silnikowy?
11-07-2022
Gdzie sprzedać zużyty olej silnikowy?

Sprzedaż tego typu odpadów odbywa się w skupach zużytego oleju. Cena będzie zależeć od rodzaju i stopnia zanieczyszczenia cieczy. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, to za pomocą apli...

Więcej -->
Ile waży 1 litr oleju przepracowanego?
10-07-2022
Ile waży 1 litr oleju przepracowanego?

Litr przepracowanego oleju, ze względu na swoje właściwości, waży około 0,8 kg. Jest to cenna informacja, jeśli jesteśmy zainteresowani skupem przepracowanego oleju oraz jego ko...

Więcej -->
Jaka stawka VAT na olej przepracowany?
10-07-2022
Jaka stawka VAT na olej przepracowany?

Sprzedaż oleju przepracowanego a GTU – oznaczać czy nie oznaczać? W związku z tym, że kod grup towarów i usług jest przypisywany produktom, które sprzedajemy, trzeba oznaczyć zu...

Więcej -->
Ile kosztuje litr zużytego oleju silnikowego?
09-07-2022
Ile kosztuje litr zużytego oleju silnikowego?

W zależności od stopnia zanieczyszczenia i ilości, taką cenę otrzymamy. Głównie to od skupu oleju przepracowanego zależy cena za litr. Według cennika WasteMaster za kilogram prz...

Więcej -->
Kto skupuje olej przepracowany?
08-07-2022
Kto skupuje olej przepracowany?

Kiedy dysponujemy dużą ilością zużytego oleju, najlepiej oddać go do skupu olejów przepracowanych. Jeśli posiadamy go niewiele, można udać się do PSZOK-u, na stację benzynową lu...

Więcej -->
Jak oddać zużyty olej?
07-07-2022
Jak oddać zużyty olej?

Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym? Gdzie oddać zużyty olej hydrauliczny? Takich substancji nie można wylewać ani wyrzucać, dlatego istotnym jest, żeby oddać je odpowiednim ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić zużyty olej silnikowy?
06-07-2022
Gdzie wyrzucić zużyty olej silnikowy?

Chcesz wyrzucić przepracowany olej? W Polsce jest to nielegalny proceder, zagrażający środowisku naturalnemu. A może wolałbyś zapytać gdzie oddać zużyty olej? Już spieszę z odpo...

Więcej -->
Kto odbiera zużyty olej silnikowy?
05-07-2022
Kto odbiera zużyty olej silnikowy?

Gdzie oddać stary olej? Czy jest organizowany odbiór zużytego oleju? Jak się go pozbyć? Przepracowane płyny tego typu najlepiej oddać do skupu. Inne miejsca takie jak PSZOK, sta...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie mam czasu na monitorowanie cen za litr oleju przepracowanego w Warce, dlatego zainstalowałam aplikację WasteMaster. Dosłownie w każdej chwili mam dostęp do mojego ogłoszenia i mogę podglądać, jak wyglądają ceny skupu w mojej okolicy. Bardzo pomocne!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster zauważalnie podniosło poziom zarządzania mojej gospodarkę odpadową. Kilka chwil i mam na skrzynce mailowej listę firm oferujących odbiór oleju przepracowanego w Warce. Niesamowite!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Ważna jest dla mnie ekologiczna utylizacja oleju silnikowego - recykling jest dla kluczowy. Dzięki WasteMaster wyszukałam skup, który mi odpowiada i wiem, że do niego wrócę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Darmowe i profesjonalne usługi to prawdziwa rzadkość - jednak w przypadku WasteMaster wcale tak nie jest. Nie zapłaciłem ani grosza, a otrzymałem wartościową usługę organizacji odbioru oleju przepracowanego - naprawdę polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłem pewien, jak się zabrać za odbiór oleju przepracowanego w Warce. Znajomy powiedział mi o WasteMaster - i naprawdę jestem mu za to wdzięczny! Zorganizowali dla mnie rzetelny odbiór i mam pewność, że olej zostanie wykorzystany ponownie! Brak minusów!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
31-08-2022
Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Z pewnością chociaż raz w życiu każdy z nas, lub naszych najbliższych, zada sobie pytanie: „co zrobić ze zużytym olejem?”. Gdzie go oddać? Czy zajmują się tym specjalne podmioty...

Więcej -->
Gdzie utylizować olej silnikowy?
23-08-2022
Gdzie utylizować olej silnikowy?

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie jest utylizowany olej przepracowany? To nie jest żadna tajemnica, a pomimo tego wiele osób nadal nie wie, gdzie oddać stary olej silnikowy. Je...

Więcej -->
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2022
23-08-2022
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2022

Z pewnością wiele nie tylko osób fizycznych, lecz także firm, zastanawia się, gdzie oddać zużyty olej silnikowy. Warto przy tym pamiętać, że sprzedaż przepracowanego oleju przez...

Więcej -->
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?
16-08-2022
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?

Wielu właścicieli gospodarstw domowych, którzy wytwarzają stosunkowo niewielką liczbę oleju silnikowego, często mają zagwozdkę, co zrobić ze starym, wymienionym olejem samochodo...

Więcej -->
Gdzie oddać stary olej?
23-07-2022
Gdzie oddać stary olej?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie oddać zużyty olej samochodowy. Z pewnością nie zdają oni sobie sprawy z tego, jak łatwo można pozbyć się tego typu odpadu. Wystarczą tylko...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon