Skup przepracowanego oleju - Skup przepracowanego oleju | WasteMaster

Skup przepracowanego oleju w Czarnkowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Kwestie formalne a wywóz przepracowanego oleju

Podstawą, którą musi spełnić każdy właściciel przedsiębiorstwa oraz rolnik posiadający powyżej 75 ha jest prowadzenie regularnych ewidencji pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Powstała ona po to, aby nie dopuszczać do sytuacji, że władze nie wiedzą, ile kto produkuje śmieci i jak się ich pozbywa. Każdy z kolei, jest zobowiązany do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalną utylizację śmieci w razie kontroli przez wyznaczone służby. Aby móc swobodnie przekazać oleje firmie odbierającej przepracowany olej w Czarnkowie koniecznie trzeba uzupełnić Kartę Przekazania Odpadu. Zawarte w niej informacje pozwalają kierowcy firmy wywozowej na legalny transport do skupu. Każdy z tych formularzy wykorzystuje system oznaczeń kodami. Brzmi nieco zawile? W razie wszelkich pytań - nie wahaj się i zadzwoń do nas!

Propozycja od WasteMaster

Proponujemy pomoc na każdym etapie współpracy. Zrealizujemy odbiór oleju przepracowanego w Czarnkowie w całości za Ciebie! Za darmo wycenimy Twoje oleje w oparciu o opinie pracowników, bezpłatnie stworzymy listę potencjalnych ofert, zamieścimy ogłoszenie, udzielimy pomocy. Wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze skupy przepracowanego oleju w Czarnkowie. Nasi konsultanci są bardzo doświadczeni i znają meandry rynku odpadowego. Biorą pod uwagę w swoich wyliczeniach najróżniejsze czynniki, w tym właśnie sytuację w zakresie handlu odpadami. Ponadto oferujemy wsparcie w najróżniejszych czynnościach związanych z gospodarowaniem odpadami. Pomożemy Ci nawet z dopełnianiem formalności! Z nami nie musisz się martwić organizacją odbioru zużytego oleju w Czarnkowie - my się wszystkim zajmiemy!

Ile zapłacisz za usługi od WasteMaster?

Nasze usługi są całkowicie bezpłatne. Naszym celem jest usprawnienie gospodarki odpadowej w całej Polsce. Chcemy, aby obrót olejami i ich wywóz do skupu przepracowanego oleju np. W Czarnkowie działał jak najsprawniej. Brak pobierania opłat ma zachęcić użytkowników do korzystania z naszej aplikacji czy konsultacji z ekspertami. Zatem nie zapłacisz ani złotówki za wycenę swojego oleju, umieszczenie ogłoszenia w aplikacji, skonstruowanie listy ofert lub usługę Opiekuna Klienta. W ten sposób żadnym wkładem własnym przyśpieszysz utylizację pozostałości, a skupy szybciej otrzymają wpłaty, ładunki i też dużo szybciej przeprowadzą ewentualny recykling olejów. Z nami oszczędzisz czas i będziesz wiedział, że wybrałeś najlepiej spośród szeregu ofert!

Oznaczenia olejów przepracowanych

Wcześniej już zostały wspomniane kody, które są niezbędne w prowadzeniu BDO, wypełnianiu KEO i KPO. Są to oznaczenia numeryczne, które mają na celu ułatwienie klasyfikacji odpadów oraz ich identyfikację. W Polsce dokumentem określającym kategorie odpadowe jest Rozporządzenie Ministra Środowiska ze I 2020, w którym to przydziela olejom grupę nr 13. Poniżej zamieściliśmy kody, które przydadzą Ci się w momencie organizacji odbioru zużytego oleju w Czarnkowie: • 13 01* Odpadowe oleje hydrauliczne, • 13 02* Odpadowe oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe, • 13 03* Odpadowe oleje i ciecze stosowane jako elektroizolatory i nośniki ciepła, • 13 04* Oleje zęzowe, • 13 05* Odpady z odwadniania olejów w separatorach, • 13 07* Odpady paliw ciekłych, • 13 08* Odpady olejowe nieujęte w innych podgrupach.

Jakie rodzaje olejów wywozimy?

Nasza firma wywiezie niemalże każdy rodzaj przepracowanego płynu. Dla ułatwienia podzieliliśmy je na następujące typy: oleje silnikowe, smarowe, przekładniowe, transformatorowe, maszynowe oraz hydrauliczne. Jeśli nie został wymieniony olej, który chcesz oddać do skupu olejów przepracowanych w Czarnkowie - nie martw się! Wystarczy się z nami skontaktować, rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości. Kolejnym elementem, który warto zapamiętać jest zabezpiecznie beczek i mauzerów przed odbiorem oleju przepracowanego w Czarnkowie. Pamiętaj o bezpieczeństwie nie tylko w Twoim miejscu pracy, ale i pracowników firmy transportowej. Przed przekazaniem odpadu musisz również dopełnić kilku formalności, o których będzie mowa poniżej.

Odbiór oleju przepracowanego w Czarnkowie - jak zamówić usługę w WasteMaster?

Odbiór zużytego oleju w Czarnkowie możesz zamówić dwojako. Albo poprzez rozmowę telefoniczną albo poprzez naszą aplikację. Jeśli preferujesz porozmawiać z naszym konsultantem, znajdź interesującą Cię ofertę na naszej stronie, a po kliknięciu w nią wyświetli się numer. Zadzwoń, udziel najważniejszych informacji o odpadzie, podziel się swoimi preferencjami - i to tyle! Na podstawie uzyskanych informacji Opiekun Klienta dokona szacunkowego określenia ceny olejów oraz zamieści w Twoim imieniu ogłoszenie w aplikacji. Po krótkim czasie wyśle Ci listę z ofertami, a Ty sam podejmiesz decyzję. Jeśli wolisz sam skorzystać z aplikacji (https://app.wastemaster.pl/), wejdź w nią, zamieść ogłoszenie i czekaj aż Twój Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najlepsze propozycje od firm odbierających zużyty olej w Czarnkowie. Jeśli okaże się, że nasze oferty Ci nie odpowiadają - powiedz to nam! Nie musisz decydować się na nic wbrew woli, czasem wyszukanie odpowiedniego skupu oleju przepracowanego w Czarnkowie to dłuższy proces. W obu przypadkach, Twój Opiekun Klienta zajmie się dokończeniem Twojego zlecenia oraz ustaleniem terminu. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu!

Co wpływa na cenę za litr oleju przepracowanego w Czarnkowie?

Niełatwo określić jak będzie dokładnie wyglądała cena za litr oleju przepracowanego w Czarnkowie. Na jej wysokość wpływa sporo zmiennych. Twoje oddalenie od miejsca utylizacji, ilość oleju, jego rodzaj oraz to, w jakim stopniu jest zanieczyszczony i będzie wymagał filtracji. Także cena, jaką poda rafineria danemu skupowi, ma wpływ na jego wewnętrzny system cen. Przykładowo: za zanieczyszczony olej zapłacimy ok. 4 zł/kg, podczas gdy za czysty, silnikowy tylko 1 zł/kg. Rozbieżność jest widoczna. Warto pamiętać, że 1 l oleju to około 0,8 kg. Chcesz dowiedzieć się więcej o cenach? Odwiedź naszą stronę (https://mamodpad.wastemaster.pl/cennik/skup-oleju-przepracowanego) lub wykonaj do nas telefon! Jeżeli jesteś osobą fizyczną musisz się liczyć z tym, że firmy transportowe raczej nie odbiorą od Ciebie oleju. Dlatego jeśli chcesz oddać do utylizacji olej silnikowy w Czarnkowie, warto zrobić research, czy okoliczne stacje paliw, PSZOK-i czy warsztaty samochodowe go nie przyjmą. W razie jakichkolwiek wątpliwości - skontaktuj się z nami. Nie marnuj czasu i zoptymalizuj swoje zarządzanie gospodarką odpadową już dziś!

Jak najlepiej zorganizować odbiór oleju przepracowanego w Czarnkowie?

Posiadasz sporo olejów silnikowych? A może zużytych olejów transformatorowych? Nie jesteś pewien co z nimi zrobić? Przeczytaj poniższy tekst do końca, a dowiesz się wszystkiego! Przede wszystkim musisz wiedzieć, że prawo zobowiązuje Cię do przekazania takich odpadów do skupów przepracowanego oleju w Czarnkowie. Nielegalne jest wylewanie cieczy tego rodzaju do śmieci czy rzeki. Są to materiały wysoce szkodliwe, które po prostu mogą zagrażać środowisku czy zdrowiu ludzi. Warto podkreślić, że są to czynności ścigane z ramienia Kodeksu Karnego. Za zatruwanie środowiska w ten sposób grozi kara do 5 tys. złotych, ale i nawet do 5 lat więzienia. Zatem jedynym legalnym i etycznym rozwiązaniem jest wywiezienie płynów do skupu przepracowanego oleju w Czarnkowie. Nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Oprócz znalezienia odpowiedniej placówki musisz dopełnić szeregu formalności, ale i najczęściej użyć usługi odbioru oleju przepracowanego w Czarnkowie. Doczytaj do końca - te informacje z pewnością Ci się przydadzą!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kto odbiera zużyty olej?
21-07-2022
Kto odbiera zużyty olej?

W Twoim warsztacie masz kilka beczek oleju silnikowego? Jeśli chcesz sprawnie i ekologicznie pozbyć się tego problemu, udaj się do skupu olejów przepracowanych. Miejsca tego typ...

Więcej -->
Kto odbiera przepracowany olej?
20-07-2022
Kto odbiera przepracowany olej?

Zużyty olej silnikowy lub hydrauliczny, w większych ilościach należy oddać do skupu. Małe ilości można zanieść w szczelnym opakowaniu do PSZOK-u, na stację benzynową lub do wars...

Więcej -->
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?
19-07-2022
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?

Nie wiesz gdzie oddać zużyty olej silnikowy? Czy można go wylać? Wyrzucić? Nic z tych rzeczy! Najlepszym miejscem do utylizacji oleju silnikowego będzie placówka skupu. Małe ilo...

Więcej -->
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?
17-07-2022
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?

W Twoim warsztacie zalega dużo zużytego oleju silnikowego i zastanawiasz się jak sobie z nim poradzić? Jak się go wyrzucić? A może gdzie wylewać olej tego typu? Już spieszymy z ...

Więcej -->
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
17-07-2022
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Zużyty olej silnikowy stanowi problem zwłaszcza w warsztatach samochodowych, które produkują duże ilości tej substancji. Czy można po prostu gdzieś go wylać? Wyrzucić? Nie, gdyż...

Więcej -->
Jak pozbyć się oleju silnikowego?
17-07-2022
Jak pozbyć się oleju silnikowego?

Zastanawiasz się gdzie oddać olej silnikowy? Jeśli posiadasz ilości na własny użytek – możesz udać się do PSZOK-u, na stację benzynową, czy do wybranego warsztatu. Pod żadnym po...

Więcej -->
Co zrobić z przepracowanym olejem?
16-07-2022
Co zrobić z przepracowanym olejem?

Czy można wylać stary olej? Wyrzucić go? Nie można go wylać. Jeśli posiadamy małe ilości tego złotego płynu można, odpowiednio go zabezpieczając, włożyć go do odpadów zmieszanyc...

Więcej -->
Czy olej silnikowy podlega pod GTU?
15-07-2022
Czy olej silnikowy podlega pod GTU?

Sprzedaż oleju przepracowanego a GTU – czy w tym wypadku należy dokonać oznaczenia kodem grup towarów i usług? Tak, jeśli dochodzi do sprzedaży towaru – nawet gdy jest to zużyty...

Więcej -->
Ile waży 200 l beczka z olejem?
14-07-2022
Ile waży 200 l beczka z olejem?

Aby odpowiedzieć na to pytanie warto podać, ile waży litr oleju silnikowego. Otóż ze względu na swoje właściwości – olej jest gęstszy od wody – litr tego płynu waży około 0,8 kg...

Więcej -->
Czy PSZOK przyjmuje zużyty olej silnikowy?
13-07-2022
Czy PSZOK przyjmuje zużyty olej silnikowy?

Jeśli posiadamy niewielką ilość oleju, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powinien go przyjąć. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie dana placówka nie jest przystosowa...

Więcej -->
Czy stacje benzynowe mają obowiązek przyjęcia zużytego oleju?
12-07-2022
Czy stacje benzynowe mają obowiązek przyjęcia zużytego oleju?

Zastanawiasz się gdzie oddać zużyty olej? Jest kilka miejsc, które mogą go od Ciebie przyjąć. Punkty PSZOK, niektóre punkty wymiany oleju, warsztaty oraz stacje benzynowe. Jedna...

Więcej -->
Gdzie sprzedać zużyty olej silnikowy?
11-07-2022
Gdzie sprzedać zużyty olej silnikowy?

Sprzedaż tego typu odpadów odbywa się w skupach zużytego oleju. Cena będzie zależeć od rodzaju i stopnia zanieczyszczenia cieczy. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, to za pomocą apli...

Więcej -->
Ile waży 1 litr oleju przepracowanego?
10-07-2022
Ile waży 1 litr oleju przepracowanego?

Litr przepracowanego oleju, ze względu na swoje właściwości, waży około 0,8 kg. Jest to cenna informacja, jeśli jesteśmy zainteresowani skupem przepracowanego oleju oraz jego ko...

Więcej -->
Jaka stawka VAT na olej przepracowany?
10-07-2022
Jaka stawka VAT na olej przepracowany?

Sprzedaż oleju przepracowanego a GTU – oznaczać czy nie oznaczać? W związku z tym, że kod grup towarów i usług jest przypisywany produktom, które sprzedajemy, trzeba oznaczyć zu...

Więcej -->
Ile kosztuje litr zużytego oleju silnikowego?
09-07-2022
Ile kosztuje litr zużytego oleju silnikowego?

W zależności od stopnia zanieczyszczenia i ilości, taką cenę otrzymamy. Głównie to od skupu oleju przepracowanego zależy cena za litr. Według cennika WasteMaster za kilogram prz...

Więcej -->
Kto skupuje olej przepracowany?
08-07-2022
Kto skupuje olej przepracowany?

Kiedy dysponujemy dużą ilością zużytego oleju, najlepiej oddać go do skupu olejów przepracowanych. Jeśli posiadamy go niewiele, można udać się do PSZOK-u, na stację benzynową lu...

Więcej -->
Jak oddać zużyty olej?
07-07-2022
Jak oddać zużyty olej?

Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym? Gdzie oddać zużyty olej hydrauliczny? Takich substancji nie można wylewać ani wyrzucać, dlatego istotnym jest, żeby oddać je odpowiednim ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić zużyty olej silnikowy?
06-07-2022
Gdzie wyrzucić zużyty olej silnikowy?

Chcesz wyrzucić przepracowany olej? W Polsce jest to nielegalny proceder, zagrażający środowisku naturalnemu. A może wolałbyś zapytać gdzie oddać zużyty olej? Już spieszę z odpo...

Więcej -->
Kto odbiera zużyty olej silnikowy?
05-07-2022
Kto odbiera zużyty olej silnikowy?

Gdzie oddać stary olej? Czy jest organizowany odbiór zużytego oleju? Jak się go pozbyć? Przepracowane płyny tego typu najlepiej oddać do skupu. Inne miejsca takie jak PSZOK, sta...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Chciałem zorganizować odbiór zużytego oleju w Czarnkowie, bo nie miałem jak wywieźć tylu litrów zanieczyszczonych płynów oleistych. WasteMaster znalazło mi dobre oferty w zaledwie kilka godzin. Mogłem swobodnie wybrać interesujące mnie ogłoszenie - i to kompletnie bezpłatnie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Aplikacja od WasteMaster jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze. Nawet jeśli nie jesteśmy biegli w technologiach, to i tak nie powinna sprawiać problemów. Z jej pomocą dowiedziałem się, jaki jest wygląd cen za litr oleju przepracowanego w Czarnkowie. Bardzo użyteczne!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Za darmo zorganizowali dla mojego warsztatu odbiór oleju przepracowanego w Czarnkowie. Wiem, że zmarnowałabym mnóstwo czasu na szukanie dobrej oferty - a tutaj jego oszczędność mam za darmo!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że tak szybko zrealizuję wywóz moich zanieczyszczonych olejów do skupu przepracowanego oleju w Czarnkowie. WasteMaster naprawdę ułatwiło zarządzanie odpadami w moim warsztacie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Według mnie ich usługi są 5 na 5. Doskonała obsługa klienta, dzięki której natrafiłem na skup, który profesjonalnie zutylizował olej silnikowy w Czarnkowie - jednym słowem: warto!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
31-08-2022
Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Z pewnością chociaż raz w życiu każdy z nas, lub naszych najbliższych, zada sobie pytanie: „co zrobić ze zużytym olejem?”. Gdzie go oddać? Czy zajmują się tym specjalne podmioty...

Więcej -->
Gdzie utylizować olej silnikowy?
23-08-2022
Gdzie utylizować olej silnikowy?

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie jest utylizowany olej przepracowany? To nie jest żadna tajemnica, a pomimo tego wiele osób nadal nie wie, gdzie oddać stary olej silnikowy. Je...

Więcej -->
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2022
23-08-2022
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2022

Z pewnością wiele nie tylko osób fizycznych, lecz także firm, zastanawia się, gdzie oddać zużyty olej silnikowy. Warto przy tym pamiętać, że sprzedaż przepracowanego oleju przez...

Więcej -->
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?
16-08-2022
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?

Wielu właścicieli gospodarstw domowych, którzy wytwarzają stosunkowo niewielką liczbę oleju silnikowego, często mają zagwozdkę, co zrobić ze starym, wymienionym olejem samochodo...

Więcej -->
Gdzie oddać stary olej?
23-07-2022
Gdzie oddać stary olej?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie oddać zużyty olej samochodowy. Z pewnością nie zdają oni sobie sprawy z tego, jak łatwo można pozbyć się tego typu odpadu. Wystarczą tylko...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon