Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Waliszewie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Makulatura w Waliszewie – co warto wiedzieć?

Na pewno zetknąłeś się w swoim życiu z makulaturą. Czy to w zakładzie pracy, czy to podczas porządkowania mieszkania. Makulatura to inaczej zniszczone lub niepotrzebne wyroby papiernicze, z których można wyprodukować taki sam lub inny materiał w ramach recyklingu. Jeśli dysponujesz małymi ilościami papieru, starymi gazetami etc. – można po prostu zawieźć je do PSZOK-u lub też wyrzucić do pojemnika na materiały papierowe. Jednak większe zakłady produkcyjne nie mogą skorzystać z takich możliwości. W ich wypadku należy wywieźć zużyty papier do najbliższego skupu makulatury w Waliszewie. Dobrym krokiem byłoby również zrealizowanie odbioru makulatury w Waliszewie, jeśli dany podmiot dysponuje naprawę dużymi ilościami papierów. Dlaczego w ogóle warto przekazywać zużyte materiały do skupów? Przyjmuje się, że 1000 kg makulatury to ok. 14 drzew. Przeciętny Polak zużywa w czasie roku ok. 143 kg papieru, zatem w przybliżeniu siódemka ludzi jest w stanie wytworzyć tonę odpadu papierowego, z którego można wyprodukować ok. 900 kg makulatury. Są to oczywiście przybliżone statystki, jednak warto mieć na uwadze, jak mała ilość osób jest w stanie uratować 14 drzew stosunkowo niewielkim wysiłkiem. Chcesz wiedzieć więcej o skupach makulatury w Waliszewie oraz kwestii recyklingu? Czytaj do końca!

Jakie dokumenty należy wypełnić?

Jeżeli chcesz uniknąć kar za nieprzepisowe utylizowanie makulatury, warto dowiedzieć się, jakie dokumenty musisz wypełnić. Jeżeli należysz do grupy właścicieli firm oraz rolników posiadających powyżej 75 ha - pamiętaj o cyklicznym uzupełnianiu ewidencji w BDO. Dodatkowo należy wypełnić i przekazać kierowcy KPO - jeśli realizujesz odbiór makulatury w Waliszewie. Osoby prywatne nie muszą tego robić, przy odbiorze muszą jedynie pokazać dowód tożsamości. Kolejną rzeczą, którą wszyscy powinni zrobić, jest wypełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód w razie inspekcji. Osoby fizyczne powinny uzyskać także od skupu Formularz Przekazania Odpadu. Wszelkie podane dokumenty posługują się systemem kodów, wprowadzonych mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogu odpadów. Grupa, do której przynależy makulatura, jest oznaczona numerem 3. Przykładowym kodem może być ten na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury - 03 03 07. Reszta oznaczeń numerycznych znajduje się w powyższym rozporządzeniu. Także w tym przypadku staramy się pomóc - konsultacje w sprawie formalności również są bezpłatne!

Co kształtuje ceny skupu makulatury w Waliszewie?

Ceny skupu makulatury w Waliszewie są wyjątkowo zróżnicowane. W zależności od tego, jaką masę papieru posiadasz, jakiego jest rodzaju i jakości oraz skąd organizujesz odbiór odpadu - tak będzie się kształtować jej wysokość. Nie wszędzie ceny wyglądają tak samo - jest to zależne od lokalnego rynku oraz kosztów utrzymania placówek skupujących i papierni. Zazwyczaj w dużych aglomeracjach miejskich najbardziej się opłaca sprzedawać makulaturę, jednak nie jest to niezmienna zasada. Przykładem materiału, który dość dobrze się sprzedaje w skupie są czasopisma i gazety - po ok. 0,20 zł/kg netto. Najtańsze prawie zawsze są kartony ok. 0,15 zł/kg netto - czasem trzeba do nich dopłacić. W związku z obecną sytuacją gospodarczo-ekonomiczną oraz kryzysem energetycznym, może się okazać, że skupy raczej będą przyjmować za darmo papier lub nawet żądać niewielkiej opłaty za przywiezione kartony. Z tego powodu, należy monitorować cenniki na bieżąco. Dlatego podwójnie warto skorzystać z naszych usług - gwarantujemy rzetelną wycenę odpadów!

Jakie materiały papierowe przyjmie skup makulatury w Waliszewie?

Skup makulatury w Waliszewie odbierze od Ciebie materiały papierowe, celulozowe - jednak co konkretnie? Przyjęte zostaną kartony, tektury, makulatura opakowaniowa, papier kredowy, ścinki drukarskie, ścinki poprodukcyjne itd. Są to tylko niektóre przykłady surowców, które przyjmie placówka utylizująca. Jednak warto podkreślić, że skup makulatury w Waliszewie nie przyjmie elementów drewnianych, pokrytych toksycznymi substancjami, zapleśniałego papieru, a także woskowanych np. ulotek lub zaolejonych kartonów. W zależności od tego, jakich materiałów dostarczymy, tak będą wyglądały koszty w skupie makulatury w Waliszewie - muszą one jednak być w zadowalającym stanie, posegregowane i prawidłowo zapakowane.

Jakie typy makulatury wyróżniamy?

Wcześniej już zostało wspomniane, jakie materiały możesz zostawić w placówkach skupujących odpady makulatury w Waliszewie, jednak warto oprócz tego znać podstawowe rodzaje makulatury. Jest to dość skomplikowana sprawa, ponieważ przyjmuje się, że istnieje 54 rodzajów makulatury, jednak dla ułatwienia stosuje się podział na 4 kategorie. Nie zawsze są one wyodrębnione w skupach makulatury w Waliszewie, jednak właśnie od konkretnego rodzaju zależy cena skupu makulatury. Im materiał jest "mocniejszy", tym droższy powinien być w skupie makulatury w Waliszewie. Zatem można wymienić następujące rodzaje: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli przeróżne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Jednak, aby jak najmocniej uprościć powyższą klasyfikację, w WasteMaster stworzyliśmy własny podział na: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety oraz czasopisma, tekturę falistą i karton, tekturę litą i inne makulatury służące do produkcji opakowań, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregacji. Jeżeli dysponujesz innymi odpadami - skontaktuj się z nami, z pewnością pomożemy Ci i w identyfikacji, i w wycenie!

Gdzie najlepiej oddawać makulaturę w Waliszewie?

Oczywistym jest, że makulaturę zawozimy do placówki skupującej odpady makulatury w Waliszewie. Jednak, jak znaleźć skup, w którym są najkorzystniejsze ceny? I w tym wypadku WasteMaster służy pomocą! Zadzwoń do nas lub prześlij formularz zgłoszeniowy (wszystkie dane wyświetlą się po kliknięciu w ofertę na stronie) i udziel nam najpotrzebniejszych informacji, a my zajmiemy się resztą! Nasi specjaliści wyszukają najbliższe punkty skupu makulatury w Waliszewie, a także określą prawdopobną wartość Twojego odpadu. Całość danych zostanie do Ciebie przesłana drogą mailową. Wybierając ten sposób korzystania z naszych usług, pamiętaj, że informacje, które nam przekazujesz są kluczowe. Jeśli zdecydujesz się na samodzielną obsługę aplikacji - również jest taka możliwość. Wystarczy otworzyć ją na poziomie przeglądarki (można także pobrać na telefon), wybrać swoją lokalizację, opisać odpad oraz zamieścić zdjęcie. Z góry przydzielony Opiekun Klienta będzie kierował do Ciebie najbardziej pasujące do Twoich wymagań ogłoszenia z zakresu makulatury w Waliszewie. W zależności od tego, czy jesteś zainteresowany najbliższymi skupami makulatury w Waliszewie, czy najwyższe ceny sprzedaży - tak zostanie zorganizowane wyszukiwanie. Całość naszych usług jest kompletnie darmowa, zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta i zoptymalizowaniu gospodarowania odpadami w Polsce. Nie marnuj czasu i wykorzystaj WasteMaster w wyszukaniu najbardziej opłacalnego skupu makulatury w Waliszewie!

Recykling makulatury w Waliszewie- co warto wiedzieć?

Z pewnością warto wiedzieć, co się dzieje z Twoim papierem po tym, jak go zawiozłeś do placówki utylizującej. Z jakiego powodu? Im większa świadomość konsumenta - tym trudniej jest go zwieść podczas dokonywania transakcji! Po przywiezieniu do skupu makulatury w Waliszewie, ładunek jest składowany i sortowany. W papierni odbywa się odbarwianie, rozwłóknianie i ponowne odbarwianie. Uzyskane włókna są czyszczone z zanieczyszczeń, a następnie uzyskaną masę zagęszcza się za pomocą różnych środków chemicznych. Pod koniec masę się bieli oraz nasyca różnymi związkami. W taki sposób możemy wyprodukować: papier na gazety, ręczniki papierowe, tekturę falistą czy kartony opakowaniowe. Szacuje się, że tak uzyskany materiał może zostać poddany recyklingowi 6-7 razy, zanim przestanie być zdatny do użytku. Robi wrażenie, prawda? Warto oddawać makulaturę do skupów. A jeśli wciąż się zastanawiasz, gdzie najlepiej oddać makulaturę w Waliszewie - skontaktuj się z nami - to nic nie kosztuje!

W jaki sposób najszybciej zorganizujesz odbiór makulatury w Waliszewie?

Najszybciej i najsprawniej zrealizujesz odbiór makulatury w Waliszewie z pomocą WasteMaster! Nasi wyspecjalizowani eksperci, w krótkim czasie wyszukają dla Ciebie najbliższe firmy oferujące tego typu rozwiązania. Bezpłatnie skorzystaj z naszej infolinii, formularza zgłoszeniowego lub aplikacji. Za pomocą tych narzędzi przekaż nam dane o swoich odpadach i wymaganiach dotyczących wywozu do skupu makulatury w Waliszewie. Nasze usługi są kompletnie darmowe, a dzięki nim masz szansę na znaczne skrócenie realizacji odbiory makulatury w Waliszewie. Współpracujemy tylko z profesjonalistami, więc możemy zagwarantować najwyższą jakość usług!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Na pewno jeszcze skorzystam! Znalazłam skup makulatury w Waliszewie, który nigdy nie przyszedłby mi do głowy! Oszczędziłam nie tylko czas, ale przede wszystkim pieniądze:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster wyszukałam opłacalny skup makulatury w Waliszewie. Współpracuję z nim już na stałe!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zaoszczędziłam dużo czasu, dzięki WasteMaster. Na ich aplikacji znalazłam dosłownie w kilka chwil interesujące skupy makulatury w Waliszewie! Polecam szczerze!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wyszukali dla mnie dobre skupy makulatury w Waliszewie, jestem bardzo zadowolony i wiem, że to nie jest moje ostatnie spotkanie z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Makulatura była zawsze problematyczna. Gdzie uda mi się dostać pieniądze za dostarczone kartony? Czy to w ogóle się opłaci? Dzięki WasteMaster nie mam już takich kłopotów. Jeden telefon i już wiem, gdzie podjechać z ładunkiem!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon