Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Serocku

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak najefektywniej zorganizować odbiór makulatury w Serocku?

Najefektywniejszą metodą organizacji odbioru makulatury w Serocku, jest skorzystanie z pomocy WasteMaster! Nasi eksperci doskonale znają realia rynkowe i poruszają się sprawnie w dziedzinach dotyczących zarządzania odpadami. A Ty bezpłatnie możesz użyć ich wiedzy i doświadczenia! Zadzwoń do naszych konsultantów, zgłoś się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego albo samodzielnie użyj naszej aplikacji. Każda z powyższych dróg służy do przekazania informacji o posiadanym odpadzie oraz Twoich osobistych preferencji dotyczących odbioru makulatury w Serocku. Współpracujemy jedynie z profesjonalnymi placówkami, które działają w zgodny z prawem i ekologiczny sposób. Jeśli masz więcej pytań dotyczących realizacji wywozu do skupu makulatury w Serocku - zadzwoń do nas!

Co przyjmie skup makulatury w Serocku?

Skup makulatury w Serocku przyjmie oczywiście przedmioty papierowe. Ale czy wszystkie? Warto dowiedzieć się, co konkretnie możemy pozostawić w takiej placówce, zanim podejmiemy decyzję, z której z nich chcemy skorzystać. Przykładami odpadów, które weźmie od nas skup makulatury w Serocku są: kartony, tektury, makulatury opakowaniowe, papier kredowy, ścinki drukarskie etc. Z kolei nie zostaną przyjęte elementy zatłuszczone, zaolejone, papiery nasączone niebezpiecznymi substancjami, woskowane lub spleśniałe. Materiał musi być odpowiedniej jakości!

Co warto wiedzieć o makulaturze w Serocku - najważniejsze informacje

Makulatura jest wyjątkowo powszechnie występującym typem odpadu - spotykamy się z nią na co dzień, często ją zbieramy, a także staramy się nie marnować papieru etc. Jednak czym w istocie jest makulatura? Jest to pozostałość będąca zużytymi lub zniszczonymi materiałami papierniczymi, które można przetworzyć w procesie recyklingu w taki sposób, aby mogły zostać raz jeszcze wykorzystane. Jeśli posiadasz niewielkie ilości starych gazet, kartonów czy tektury - możesz je zwyczajnie wyrzucić do kosza "na papier" lub zawieźć do PSZOK-u, jednak w przypadku kiedy masz hurtowe ilości tego odpadu, koniecznie oddaj je do skupu makulatury w Serocku. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ statystyczna osoba w Polsce zużywa rocznie ok. 143 kg papieru. Zatem siódemka osób może zużytkować ok. tonę materiałów papierowych. Jeżeli całą tonę wywieźlibyśmy do skupu makulatury w Serocku, można by z niej odzyskać ok. 900 kg papieru. Szacuje się, że taka liczba odpowiada mniej więcej 13-14 drzewom. Tak niewielki gest jest w stanie zredukować w widoczny sposób wyręb lasów - nawet w skali lokalnej! Chciałbyś wiedzieć więcej o recyklingu? A może nie wiesz, jak zrealizować odbiór makulatury w Serocku? Czytaj do dalej, a dowiesz się wszystkiego!

Kwestie formalne a utylizacja makulatury

Przepisy w Polsce obligują wytwórców odpadów do konkretnej dokumentacji utylizacji swoich śmieci. Jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo lub jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi - koniecznie miej w pamięci bieżące uzupełnianie BDO. Ponadto musisz oddać Kartę Przekazania Odpadu członkowi ekipy wywozowej, który zajmuje się Twoim odbiorem makulatury w Serocku. Osoby fizyczne nie muszą wypełniać tego typu obowiązków, jednak powinny uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności przeprowadzonej ze skupem transakcji. Osoby fizyczne powinny także otrzymać z placówki Formularz Przekazania Odpadu. Każdy z wyżej wymienionych druków operuje kodami odpadów (wprowadzonych za pomocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku). Grupa kodów, do której przynależy makulatura jest oznaczana numerem 3. Przykładem takiego oznaczenia numerycznego może być kod na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury: 03 03 07. Pozostałe oznaczenia znajdują się w wyżej wymienionym dokumencie prawnym lub na naszej platformie.

Gdzie oddać makulaturę w Serocku? Jak znaleźć najkorzystniejsze placówki?

Zużyty papier oddajemy oczywiście do skupu makulatury w Serocku. Ale czy w każdym skupie są te same ceny? Oczywiście, że nie - te placówki ze sobą konkurują, również koszty utrzymania takiej papierni są różne w zależności od lokalizacji, co wpływa bez wątpienia na cenę. Jak zatem znaleźć najbardziej opłacalny skup odpadów makulatury w Serocku? Ponownie polecamy skorzystać ze wsparcia od WasteMaster. Jak już wcześniej zostało powiedziane - możesz do nas zadzwonić lub wysłać formularz zgłoszeniowy - i numer i formularz znajdziesz na naszej stronie internetowej w interesującej Cię usłudze. Udziel nam informacji o swoich papierach, określ swoje wymagania cenowe lub lokalizacyjne i... to wszystko! Nasi specjaliści zajmą się wyceną Twoich odpadów oraz wyszukają najtrafniejsze skupy makulatury w Serocku! Całość danych zostanie przesłana na Twoją skrzynkę mailową. W ten sposób otrzymasz przekrojowe dane na temat interesujących Cię skupów makulatury w Serocku. Jeśli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji - istnieje taka możliwość. Znajdź ją na naszej stronie, pobierz na telefon albo wyświetl w przeglądarce i to tyle! Twój indywidualny Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najlepsze oferty i pomoże Ci w sfinalizowaniu transakcji. Na Twoje konto zaczną spływać interesujące oferty utylizacji makulatury w Serocku, a Ty dowolnie możesz wybrać tę, która Ci będzie najbardziej odpowiadać. W ten prosty i bezpłatny sposób, nie będziesz zmuszony do tracenia czasu na szukanie dobrych placówek.

Co dobrze wiedzieć o recyklingu makulatury w Serocku?

Aby dopełnić wiedzy o makulaturze, warto wiedzieć więcej o jej utylizacji i recyklingu. Po odebraniu od klienta, makulatura jest przechowywana w papierni, a następnie segregowana na poszczególne rodzaje. Następnie odbywa się rozwłóknianie na poszczególne włókna oraz dokonuje się odbarwienia. Kolejnym etapem jest usuwanie zanieczyszczeń oraz zagęszczanie masy celulozowej. Kolejny raz następuje proces odbarwienia, bielenia oraz nasycania właściwymi związkami chemicznymi. W ten sposób wytwarza się papier na gazety, ręczniki papierowe, tekturę falistą, kartony opakowaniowe. Szacuje się, że odzyskany w ten sposób materiał można przetwarzać jeszcze 6-7 razy, zanim przestanie być zdatny do użytkowania. Masz sporo makulatury? Pamiętaj o kwestiach ekologicznych i zawoź ją do skupów! Jeśli wciąż nie wiesz gdzie najlepiej oddać makulaturę w Serocku – skontaktuj się z WasteMaster. Bezpłatnie znajdziemy dla Ciebie najlepsze placówki!

Typy makulatury?

Skoro już wiesz, co mniej więcej można zostawić w skupie odpadów makulatury w Serocku, warto także wiedzieć, jakie typy wyróżniamy w obrębie tego odpadu. Jest to dość ważna kwestia, ponieważ wpływa to na ostateczną cenę w skupie. Im wyższa klasa odpadów papierowych - tym wyższa cena w skupie makulatury w Serocku. Ogólnie wyróżnia się 54 odmiany, które dla uproszczenia dzielimy na 4 podstawowe rodzaje. Zazwyczaj skupy makulatury w Serocku nie uwzględniają tej klasyfikacji, wprowadzają autorską etc. Jednak w kontekście ceny, warto znać te podstawowe informacje. Zatem makulaturę można podzielić na: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli różne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Im wyższy rodzaj - tym większa cena! Jednak w WasteMaster opracowaliśmy nieco inny podział. Ma on być maksymalnie jasny i przejrzysty dla odbiorców. Zatem dzielimy te odpady na: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety, tekturę falistą i karton, tekturę litą i inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z pochodzącą z sortowni i segregacji. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu - nasze konsultację również są za darmo!

Co kształtuje ceny skupu makulatury w Serocku?

Ceny skupu makulatury w Serocku są wyjątkowo zróżnicowane. W zależności od tego, jaką masę papieru posiadasz, jakiego jest rodzaju i jakości oraz jaka jest Twoja lokalizacja - tak będzie się kształtować jej wysokość. Nie we wszystkich województwach ceny wyglądają tak samo - jest to zależne od lokalnego rynku oraz kosztów utrzymania skupów i papierni. Zazwyczaj w dużych aglomeracjach miejskich najbardziej się opłaca sprzedawać makulaturę, jednak nie jest to niezmienna zasada. Przykładem materiału, który dość dobrze się sprzedaje w skupie są czasopisma i gazety - po ok. 0,20 zł/kg netto. Najtańsze prawie zawsze są kartony ok. 0,15 zł/kg netto - czasem trzeba do nich dopłacać. W związku z obecną sytuacją gospodarczo-ekonomiczną oraz kryzysem energetycznym, może się zdarzyć, że skupy raczej będą przyjmować za darmo papier lub nawet żądać niewielkiej opłaty za przywiezione kartony. Z tego powodu, należy monitorować cenniki na bieżąco. Dlatego podwójnie warto skorzystać z naszych usług - gwarantujemy precyzyjną wycenę odpadów!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Zaskakująca jakość, jak na darmowe usługi. Moim zdaniem warto skorzystać ze współpracy z WasteMaster, ja dzięki nim znalazłam skup makulatury, z którym zaczęłam regularnie pracować!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Polecam gorąco - te usługi to wielki skarb dla przedsiębiorców!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W moim zakładzie wytwarzamy codziennie mnóstwo ścinek papierowych, których muszę się regularnie pozbywać. Dzięki WasteMaster wyszukałam firmę odbierającą makulaturę, która wykonuje za mnie ten obowiązek!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki ich aplikacji udało mi się znaleźć rzetelną firmę odbierającą makulaturę w Serocku. Jeśli chce być pewna, że wybrałam najtaniej - dzwonię do WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałem, jak się zabrać do organizacji odbioru makulatury w Serocku, robiłem to pierwszy raz! A do zutylizowania miałem kilka ton ścinek poprodukcyjnych i drukarskich. Jednak całe szczęście znalazłem WasteMaster, dzięki ich aplikacji firma wywozowa znalazła się szybko! Jestem pod wrażeniem!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon