Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Radzyminie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Recykling makulatury w Radzyminie- co warto wiedzieć?

Z pewnością warto wiedzieć, co się dzieje z Twoim papierem po tym, jak go zawiozłeś do placówki utylizującej. Dlaczego? Im większa świadomość klienta - tym trudniej jest go zwieść podczas dokonywania transakcji! Po przywiezieniu do skupu makulatury w Radzyminie, ładunek jest składowany i sortowany. W papierni odbywa się odbarwianie, rozwłóknianie i kolejne odbarwianie. Uzyskane włókna są oczyszczane z zabrudzeń, a następnie uzyskaną masę zagęszcza się za pomocą różnych środków chemicznych. Pod koniec masę się bieli oraz nasyca różnymi związkami. W ten sposób możemy otrzymać: papier na gazety, ręczniki papierowe, tekturę falistą czy kartony opakowaniowe. Szacuje się, że tak uzyskany materiał może zostać poddany recyklingowi 6-7 razy, zanim przestanie być zdatny do użytku. Niesamowie, prawda? Warto oddawać makulaturę do skupów. A jeśli wciąż się zastanawiasz, gdzie najlepiej oddać makulaturę w Radzyminie - skontaktuj się z nami - to nic nie kosztuje!

Jakie dokumenty należy wypełnić?

Jeżeli chcesz uniknąć grzywien za nieprzepisowe utylizowanie makulatury, warto dowiedzieć się, jakie dokumenty musisz wypełnić. Jeżeli należysz do grupy właścicieli firm oraz rolników posiadających powyżej 75 ha - pamiętaj o regularnym uzupełnianiu ewidencji w BDO. Dodatkowo należy wypełnić i oddać kierowcy KPO - jeśli realizujesz odbiór makulatury w Radzyminie. Osoby prywatne nie muszą tego robić, przy odbiorze muszą jedynie pokazać dokument tożsamości. Kolejną rzeczą, którą wszyscy powinni zrobić, jest wypełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem w razie inspekcji. Osoby fizyczne powinny otrzymać także od skupu Formularz Przekazania Odpadu. Wszelkie podane dokumenty posługują się systemem kodów, wprowadzonych mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogu odpadów. Grupa, do której należy makulatura, jest oznaczona numerem 3. jako przykładowy kod, można podać ten na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury - 03 03 07. Reszta oznaczeń numerycznych znajduje się w powyższym rozporządzeniu. Także w tym przypadku staramy się pomóc - konsultacje w sprawie formalności również są bezpłatne!

Makulatura w Radzyminie – co warto wiedzieć?

Z pewnością zetknąłeś się w swoim życiu z makulaturą. Czy to w zakładzie pracy, czy to w czasie porządkowania mieszkania. Makulatura to inaczej zniszczone lub niepotrzebne wyroby papiernicze, z których można wytworzyć taki sam lub inny materiał w ramach recyklingu. Jeśli dysponujesz niewielkimi ilościami papieru, starymi gazetami etc. – można po prostu zanieść je do PSZOK-u lub też wyrzucić do pojemnika na materiały papierowe. Jednak większe zakłady pracy nie mogą skorzystać z takich możliwości. W ich wypadku należy wywieźć zużyty papier do najbliższego skupu makulatury w Radzyminie. Dobrym krokiem byłoby również zorganizowanie odbioru makulatury w Radzyminie, jeśli dany podmiot dysponuje naprawę dużymi ilościami papierów. Dlaczego w ogóle warto oddawać zużyte materiały do skupów? Przyjmuje się, że 1000 kg makulatury to ok. 14 drzew. Przeciętny Polak zużywa w czasie roku ok. 143 kg papieru, zatem w przybliżeniu siódemka ludzi jest w stanie wytworzyć tonę odpadu papierowego, z którego można wytworzyć ok. 900 kg makulatury. Są to oczywiście uśrednione statystki, jednak warto mieć na uwadze, jak niewielka ilość osób jest w stanie uratować 14 drzew stosunkowo niewielkim wysiłkiem. Chcesz dowiedzieć się więcej o skupach makulatury w Radzyminie oraz kwestii recyklingu? Czytaj dalej!

Cena skupu makulatury w Radzyminie

Jeśli chodzi o ceny skupu makulatury w Radzyminie są one bardzo zróżnicowane. Wszystko jest zależne od tego, ile makulatury posiadasz, jakiego jest typu oraz gdzie zamierzasz ją zutylizować. Wbrew pozorom, nie ma tak naprawdę jednolitych cen na terenie całego kraju. Zazwyczaj stawki są większe w okolicy dużych miast. Przykładowo: za kilogram gazet możemy uzyskać 0,20 zł/netto, najtańszym surowcem jest karton, jeżeli jest on zanieczyszczony, trzeba dodatkowo zapłacić za jego utylizację, a jeśli jest czysty, to możemy za niego otrzymać 0,15 zł/kg netto. Pod uwagę należy również wziąć obecne warunki ekonomiczno-gospodarcze, także przez kryzys energetyczny część skupów jest zmuszona do bezpłatnego lub nawet odpłatnego przyjmowania odpadów od klientów. Dlatego zanim podejmiesz współpracę, warto się zorientować, jak wygląda sytuacja w tej indywidualnej kwestii. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w wycenie swojego odpadu, zachęcamy do korzystania z doradztwa WasteMaster. Za darmo pomożemy Ci w wycenie makulatury!

Gdzie najlepiej oddawać makulaturę w Radzyminie?

Oczywistym jest, że makulaturę zawozimy do placówki skupującej odpady makulatury w Radzyminie. Jednak, jak wyszukać skup, w którym są najlepsze ceny? I w tym wypadku WasteMaster służy pomocą! Zadzwoń do nas lub wyślij formularz zgłoszeniowy (wszystkie dane wyświetlą się po kliknięciu w ofertę na stronie) i udziel nam najważniejszych informacji, a my zajmiemy się resztą! Nasi specjaliści wyszukają najbliższe punkty skupu makulatury w Radzyminie, a także określą szacunkową wartość Twojego odpadu. Całość danych zostanie do Ciebie przesłana drogą mailową. Wybierając ten sposób korzystania z naszych usług, miej na uwadze, że informacje, które nam przekazujesz są kluczowe. Jeśli zdecydujesz się na samodzielną obsługę aplikacji - również jest taka możliwość. Wystarczy otworzyć ją w przeglądarce (można także pobrać na telefon), wybrać swoją lokalizację, opisać odpad oraz dodać zdjęcie. Z góry przydzielony Opiekun Klienta będzie kierował do Ciebie najbardziej pasujące do Twoich wymagań ogłoszenia dotyczące makulatury w Radzyminie. W zależności od tego, czy interesują Cię najbliższe skupy makulatury w Radzyminie, czy najwyższe ceny sprzedaży - tak zostanie zorganizowane wyszukiwanie. Całość naszych usług jest kompletnie darmowa, zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta i zoptymalizowaniu gospodarki odpadowej w Polsce. Nie trać czasu i wykorzystaj WasteMaster w wyszukaniu najlepszego skupu makulatury w Radzyminie!

Jakie materiały przyjmie skup makulatury w Radzyminie?

Na samym początku warto podkreślić, jakie materiały przyjmie od nas skup makulatury w Radzyminie. Są to oczywiście surowce papierowe, ale czy tylko zużyte gazety? Zdecydowanie nie! Skupu odbiorą od nas m.in. kartony, tekturę falistą, litą i pozostałe rodzaje makulatur opakowaniowych, papier kredowy, gazety, ścinki drukarskie i poprodukcyjne oraz makulaturę z punktu typu PSZOK. Warto podkreślić, że w skupie makulatury w Radzyminie nie możemy zostawić żadnych zatłuszczonych lub zanieczyszczonych materiałów. Zatem papier nasączony niebezpiecznymi substancjami, zatłuszczony, woskowany, spleśniały czy zaolejony – z pewnością zostanie odrzucony.

W jaki sposób najszybciej zorganizujesz odbiór makulatury w Radzyminie?

Najszybciej i najsprawniej zorganizujesz odbiór makulatury w Radzyminie z pomocą WasteMaster! Nasi specjaliści, w krótkim czasie wyszukają dla Ciebie okoliczne firmy oferujące tego typu możliwości. Za darmo skorzystaj z naszej infolinii, formularza ofertowego lub aplikacji. Za pomocą tych narzędzi przekaż nam dane o swoich odpadach i wymaganiach dotyczących wywozu do skupu makulatury w Radzyminie. Nasze usługi są kompletnie darmowe, a dzięki nim masz szansę na znaczne skrócenie realizacji odbiory makulatury w Radzyminie. Współpracujemy tylko z zawodowcami, więc możemy zagwarantować wysoką jakość usług!

Jakie wymieniamy rodzaje makulatury?

Skoro już wiesz, jakie odpady makulatury w Radzyminie możemy zostawić w placówce utylizującej. Jednak oprócz tego, warto mieć podstawową wiedzę na temat jej rodzajów, ponieważ właśnie od niego zależy wielkość ceny skupu makulatury w Radzyminie. Ogólnie istnieją 54 odmiany makulatury, jednak dla uproszczenia dzieli się je na 4 podstawowe kategorie. W skupie odpadów makulatury w Radzyminie możemy wyodrębnić następujące typy pozostałości celulozowych: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli różne typy papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie torby, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Jest to dość złożony podział, dlatego w ramach naszych usług wyróżniamy: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), czasopisma i gazety, tekturę falistą i karton, tekturę litą oraz inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie, makulaturę z segregacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do rodzaju odpadów celulozowych, jakimi dysponujesz, zapraszamy do kontaktu z WasteMaster. Nasi eksperci pomogą Ci w precyzyjnej identyfikacji odpadów.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam, zwłaszcza zapracowanym właścicielom drukarni! Ich aplikacja jest bardzo użyteczna!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wartościowa usługa - nie myślałam, że można tak sprawnie zrealizować odbiór makulatury w Radzyminie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zarządzam placówką skupującą makulaturę w niewielkiej miejscowości. Nie było u nas, jakiegoś niesamowitego ruchu, bałam się, że trzeba będzie zamknąć działalność. Jednak po rozpoczęciu współpracy z WasteMaster wszystko się odwróciło. Jestem bardzo wdzięczna!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster mogę odetchnąć i nie marnować czasu na szukanie właściwego skupu makulatury w Radzyminie. W pełni im ufam - nigdy mnie nie zawiedli. Sprzedałam już za ich pośrednictwem, kilkaset kilogramów tektury litej!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster mogę odetchnąć i nie tracić czasu na szukanie odpowiedniego skupu makulatury w Radzyminie. W pełni im ufam - nigdy mnie nie zawiedli. Sprzedałam już za ich pośrednictwem, kilkaset kilogramów tektury litej!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon