Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Nasielsku

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Typy makulatury?

Skoro już wiesz, co mniej więcej można zostawić w skupie odpadów makulatury w Nasielsku, warto także mieć na uwadze to, jakie typy wyróżniamy w obrębie tego odpadu. Jest to dość istotna kwestia, ponieważ wpływa to na końcową cenę w skupie. Im wyższa klasa odpadów papierowych - tym wyższa cena w skupie makulatury w Nasielsku. Ogólnie wyróżnia się 54 odmiany, które dla uproszczenia dzielimy na 4 podstawowe rodzaje. Zazwyczaj skupy makulatury w Nasielsku nie uwzględniają tej klasyfikacji, wprowadzają autorską etc. Jednak w kontekście ceny, warto znać te podstawowe informacje. Zatem makulaturę można podzielić na: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli różne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Im wyższy rodzaj - tym większa cena! Jednak w WasteMaster opracowaliśmy nieco inny podział. Ma on być jak najjaśniejszy i przejrzysty dla odbiorców. Zatem dzielimy te odpady na: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety, tekturę falistą i karton, tekturę litą i inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregacji. W razie wszelkich pytań zachęcamy do kontaktu - nasze konsultację również są za darmo!

Gdzie oddać makulaturę w Nasielsku? Jak znaleźć najkorzystniejsze placówki?

Stary papier oddajemy oczywiście do skupu makulatury w Nasielsku. Ale czy każdy skup posiada takie same ceny? Oczywiście, że nie - te placówki ze sobą konkurują, również koszty utrzymania takiej papierni są różne w zależności od umiejscowienia, co wpływa bez wątpienia na cenę. Jak zatem znaleźć najbardziej opłacalny skup odpadów makulatury w Nasielsku? Ponownie polecamy skorzystać ze wsparcia od WasteMaster. Jak już wcześniej zostało wspomniane - możesz do nas zadzwonić lub przesłać formularz zgłoszeniowy - i numer i formularz znajdziesz na naszej platformie internetowej w interesującej Cię ofercie. Udziel nam informacji o swoich papierach, określ swoje wymagania cenowe lub lokalizacyjne i... to wszystko! Nasi specjaliści zajmą się wyceną Twoich odpadów oraz wyszukają najtrafniejsze skupy makulatury w Nasielsku! Całość danych zostanie przekazana na Twoją skrzynkę mailową. W ten sposób uzyskasz przekrojowe dane na temat interesujących Cię skupów makulatury w Nasielsku. Jeśli wolisz a własną rękę skorzystać z naszej aplikacji - istnieje taka opcja. Znajdź ją na naszej stronie, zainstaluj na telefon albo otwórz w przeglądarce i to tyle! Twój indywidualny Opiekun Klienta będzie kierował do Ciebie najlepsze oferty i pomoże Ci w dokończeniu transakcji. Na Twoje konto spłyną interesujące oferty utylizacji makulatury w Nasielsku, a Ty dowolnie możesz wybrać tę, która Ci będzie najbardziej odpowiadać. W ten prosty i bezpłatny sposób, nie będziesz zmuszony do tracenia czasu na szukanie dobrych placówek.

Co kształtuje ceny skupu makulatury w Nasielsku?

Ceny skupu makulatury w Nasielsku są bardzo zróżnicowane. W zależności od tego, jaką masę papieru posiadasz, jakiego jest rodzaju i jakości oraz jaka jest Twoja lokalizacja - tak będzie się kształtować jej wysokość. Nie we wszystkich województwach ceny wyglądają tak samo - jest to zależne od okolicznego rynku oraz kosztów utrzymania skupów i papierni. Zazwyczaj w dużych aglomeracjach miejskich najbardziej się opłaca sprzedawać makulaturę, jednak nie jest to niezmienna zasada. Przykładem materiału, który całkiem dobrze się sprzedaje w skupie są czasopisma i gazety - po ok. 0,20 zł/kg netto. Najtańsze prawie zawsze są kartony ok. 0,15 zł/kg netto - czasem trzeba do nich dopłacić. W związku z obecną sytuacją gospodarczo-ekonomiczną oraz kryzysem energetycznym, może się okazać, że skupy raczej będą przyjmować bezpłatnie papier lub nawet żądać niewielkiej opłaty za przywiezione kartony. Z tego powodu, należy monitorować cenniki na bieżąco. Dlatego podwójnie warto skorzystać z naszego wsparcia - gwarantujemy rzetelną wycenę odpadów!

Jak najefektywniej zorganizować odbiór makulatury w Nasielsku?

Najefektywniejszą metodą organizacji odbioru makulatury w Nasielsku, jest skorzystanie z pomocy WasteMaster! Nasi eksperci doskonale znają realia rynkowe i poruszają się sprawnie w dziedzinach dotyczących gospodarowania odpadami. A Ty za darmo możesz użyć ich wiedzy i doświadczenia! Wykonaj telefon do naszych konsultantów, zgłoś się za pomocą formularza zgłoszeniowego albo po prostu użyj naszej aplikacji. Każda z tych dróg służy do przekazania danych o posiadanym odpadzie oraz Twoich osobistych preferencji dotyczących odbioru makulatury w Nasielsku. Współpracujemy tylko z profesjonalnymi placówkami, które działają w zgodny z prawem i ekologiczny sposób. Jeśli masz więcej wątpliwości dotyczących realizacji wywozu do skupu makulatury w Nasielsku - skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje dotyczące makulatury w Nasielsku

Masz sporo makulatury? Nie wiesz, jak nią zarządzać, co z nią zrobić? Zapoznaj się z podanym tekstem i dowiedz się najważniejszych informacji! Czym właściwie jest makulatura? Są to zniszczone lub zużyte wyroby papiernicze, które przetwarza się w procesie recyklingu, tak aby wykorzystać je raz jeszcze. Jeśli posiadasz znikome ilości starych gazet lub kartonów - nie musisz ich od razu wywozić do skupu makulatury w Nasielsku, wystarczy oddać je do placowki typu PSZOK albo wyrzucić do pojemnika na papier. Jednak w momencie, kiedy posiadasz duże masy makulatury - niezbędny jest jej wywóz do odpowiedniej placówki. Warto także zastanowić się nad odbiorem makulatury w Nasielsku, w przypadku naprawdę dużych ładunków. Czy praca takiego skupu jest efektywna? Zdecydowanie! Średnio, szacuje się, że Polak produkuje rocznie 143 kg papierowych odpadów, zatem siódemka osób zużywa ok. tonę papieru. W skupie makulatury w Nasielsku z takiej ilości można wytworzyć ok. 900 kg nowego papieru. Zakłada się, że tona tego materiału to życie ok. 14 drzew. Czyli jeśli siódemka osób odda swoją makulaturę do skupu, może w ten sposób ocalić 13/14 drzew! Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej - w podanym tekście zawarliśmy wskazówki, jak znaleźć najlepsze skupy makulatury w okolicy!

Recykling makulatury w Nasielsku- w jaki sposób jest przeprowadzany?

Kolejnym niezwykle interesującym zagadnieniem jest proces recyklingu makulatury. Warto dowiedzieć się więcej o tym procesie, ponieważ dzięki niemu ratuje się wiele drzew. Po tym, jak odpady zostaną dostarczone do skupu makulatury w Nasielsku, są one składowane i sortowane. Następnie odbywa się odbarwianie, rozwłóknianie, a następnie barwienie po raz kolejny. Odzyskane w ten sposób włókna są oczyszczane z zabrudzeń i ponownie barwione, bielone oraz nasycane konkretnymi związkami chemicznymi. Później przekształca się tę masę celulozową na najróżniejsze przedmioty. Na nowy papier na czasopisma, ręczniki papierowe, tekturę falistą lub kartony opakowaniowe. Określa się, że tak odzyskany papier może zostać poddany od 6 do 7 razy recyklingowi, zanim stanie się niezdatny do użytku. Zatem jest to niezwykle wydajny proces, prawda? Jeśli wciąż się zastanawiasz gdzie oddać makulaturę w Nasielsku - nie zwlekaj! Skorzystaj z naszych usług i bezpłatnie zorganizuj wywózkę lub sprzedaż papieru do skupu!

Co trzeba wypełnić?

Aby legalnie sprzedać bądź wywieźć do skupu swoje odpady, należy wypełnić kilka formalności. Jest to związane z systemem zapobiegania zanieszczyczania środowiska i bezprawnego obrotu śmieciami. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów - koniecznie ewidencjonuj odpady w BDO. Za brak prowadzenia w tym systemie aktualnej ewidencji odpadowej grożą naprawdę wysokie kary. Dodatkowo, jeśli realizujesz odbiór makulatury w Nasielsku, musisz uzupełnić Kartę Przekazania Odpadu. Osoby prywatne są zwolnione z obu obowiązków, jednak muszą wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem na legalność przeprowadzonej transakcji. Powinny otrzymać również Formularz Przekazania Odpadu. Wszystkie powyższe dokumenty operują systemem kodów odpadów, który został wprowadzony mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska w 2020 roku. Grupa odpadów celulozowych oraz drewnianych otrzymała swoją odrębną kategorię - jest oznaczana numerem 3. Zatem przykładowy kod oznaczający mechanicznie wydzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury to 03 03 07. W razie jakichkolwiek wątpliwości - zadzwoń do nas! Pomagamy także w kwestiach formalnych.

Co weźmie od Ciebie skup makulatury w Nasielsku?

W skupie makulatury w Nasielsku zostaną przyjęte oczywiście materiały papierowe, celulozowe. Jednak co dokładnie? Wszystkie kartony, tektury, makulatura opakowaniowa, papier kredowy, ścinki drukarskie, poprodukcyjne etc. Wiedza, co konkretnie może przyjąć od nas dany skup, jest bardzo ważna, dlatego warto zwracać uwagę na typ materiału papierowego, którym dysponujemy, jednak o poszczególnych typach będzie mowa w dalszej części. Wartym odnotowania jest także to, czego nie możemy wywieźć do skupu makulatury w Nasielsku. Wszystkie zanieczyszczone, spleśniałe, zaolejone, woskowane, czy pokryte substancjami niebezpiecznymi materiały, nie zostaną przyjęte. Co do ceny - im lepszej jakości odpadem dysponujesz, tym większą cenę możesz uzyskać!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam serdecznie! Nie myślałam, że faktycznie się wywiążą ze swoich zobowiązań, a tu proszę! Zdecydowanie warto szukać skupów makulatury w Nasielsku z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster zutylizowałam (za naprawdę dobre pieniądze) kilka ton tektury! Polecam gorąco!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Teraz byłoby mi z pewnością trudniej, nie korzystać z pomocy WasteMaster - dzięki nim nie muszę nic robić. Sami realizują wycenę, wyszukują skupy makulatury w Nasielsku - jestem naprawdę zadowolony!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Oszczędziłam naprawdę dużo czasu! Wyszukali dla mnie naprawdę sporo opłacalnych skupów makulatury w Nasielsku!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałam, że darmowe usługi mogą być tak efektywne. Dosłownie w kilka minut przeprowadzili mi wycenę zużytego papieru kredowego, a po krótkim oczekiwaniu wysłali listę skupów makulatury w Nasielsku. Zaskakujące!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon