Katowice - recykling ubrań i tekstyliów | WasteMaster

Recykling tekstyliów w Katowicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Posiadasz ubrania i buty, których już nie już nie nosisz? Możesz przekazać te rzeczy na skup odpadów tekstylnych w Katowicach za pośrednictwem aplikacji WasteMaster. Oferujemy Ci rozwiązanie, które w bardzo prosty sposób pozwoli Ci rozwiązać ten kłopot. Jednak na początek mamy dla Ciebie małą dawkę wiedzy. Dowiesz się między innymi jak definiuje się odpady tekstylne, ponieważ wiele osób ma z tym pewną trudność.

Do grupy odpadów tekstylnych zalicza się ubrania i nie tylko. W tej kategorii uwzględnia także różnego rodzaju ścierki, które służyły wcześniej do wycierania kurzu lub mycia podłóg. Co więcej, odpady tekstylne to również torby, buty, firany, zasłony, materiały z samochodów, a także różnego typu pokrycia podłogowe na przykład wykładziny. Warto również podkreślić fakt, że grupa ta nieustannie się powiększa, ponieważ wciąż powstają nowe przedmioty produkowane z użyciem tekstyliów. Odpady tekstylne dzielą się na trzy grupy, a dokładnie odpady czyste, zabrudzone i medyczne. Do pierwszej podkategorii zalicza się ubrania, buty, zasłony oraz pozostałe tekstylia zarówno domowe, jak i poprodukcyjne. Natomiast odpady tekstylne zabrudzone potrzebują przeprowadzenia odkażenia chemicznego lub biologicznego. Uwzględnia się tutaj zatem wykładziny, dywany i tekstylne materiały samochodów. Ostatnia grupa odpadów, czyli tekstylne odpady medyczne są bardzo interesującą podkategorią. Jest to związane z tym, że jako jedyne z tej grupy nie podlegają pod usługę recyklingu ubrania w Katowicach. Ze względu na pochodzenie stanowią one odpady tekstylne, ale należy je oddawać do odbioru nie w ramach recyklingu odzieży w Katowicach. Specjalistyczne firmy działające w branży nie zabiorą także odpadów, które zanieczyszczono chlorem.

Ile czasu potrzeba na wykonanie usługi jaką jest recykling ubrań w Katowicach?

Czas, w którym recykling odpadów tekstylnych w Katowicach zostanie wykonany, zależy od wielu różnych elementów. W tym przypadku liczy się przede wszystkim lokalizacja oraz ilość odpadu. Nie bez znaczenia jest również dostępność transportu. Należy również pamiętać o elementach, na które nie ma się wpływu, czyli sytuacjach losowych. Jednakże najczęściej transport realizowany jest w ciągu 14 dni od dnia, w którym nastąpiło zamówienie usługi. Musisz mieć jednak na uwadze to, że wyróżnione wyżej okoliczności mogą doprowadzić do wydłużenia okresu oczekiwania na odbiór odpadów tekstylnych.

Jak kształtują się koszty związane z recyklingiem odpadów tekstylnych w Katowicach? Co warto wiedzieć o odpłatności za recykling tekstyliów w Katowicach?

Nie jest łatwo odpowiedzieć na takie pytanie, ponieważ ceny za recykling tekstyliów w Katowicach uzależnione są od wielu różnych czynników. Na koszt skupu odpadów tekstylnych w Katowicach wpływa w dużym stopniu lokalizacja, czyli miejsce odbioru odpadu. Co więcej, ważna jest też ilość odpadu pozbawiona zanieczyszczeń. Jednak praktyka pokazuje, że cena odbioru tony takiego odpadu potrafi kształtować się na poziomie 600 złotych i więcej.

Jakie są minima logistyczne dla recyklingu odzieży w Katowicach?

Wiele firm stosuje własne limity dotyczące odpadów dlatego najlepiej zamieścić ogłoszenie w naszej aplikacji, a nasz Opiekun klienta zweryfikuje czy możemy zaproponować usługę recyklingu tekstyliów w Katowicach na wskazaną ilość odpadu. Warto wskazać, iż większość firm przyjmuje za minimum logistyczne 1 tonę.

Jak realizuje się usługę recyklingu ubrań w Katowicach za pomocą narzędzia WasteMaster?

Zagadnienia techniczne związane z usługą recyklingu odzieży w Katowicach należą do przypisanego do Ciebie Opiekuna Klienta. Pracownik naszej firmy zajmie się określeniem najistotniejszych kwestii, a przede wszystkim terminu odbioru odpadu, a także wymagań technicznych i logistycznych. W rezultacie Twoje zaangażowanie będzie zmniejszone do minimalnego poziomu. W tym przypadku proces odbioru odpadów tekstylnych realizowany jest zgodnie z określonymi warunkami. Co więcej, może on odbyć się za pomocą kontenera, busa czy samochodu ciężarowego w zależności od sytuacji i ilości odpadu.

Czy dodanie zapytania o usługę recyklingu ubrań w Katowicach w aplikacji WasteMaster jest płatne?

Nie pobieramy żadnych opłat za umieszczenie w naszej aplikacji zapytania na recykling odzieży w Katowicach. Również zaangażowanie w proces poszukiwania najlepszych ofert naszego Opiekuna klienta jest bezpłatne.

Na czym polega prawidłowe zamawianie usługi recyklingu odpadów tekstylnych w Katowicach za pomocą aplikacji WasteMaster?

Od samego początku naszej działalności postawiliśmy sobie za główny cel zaprojektowanie rozwiązania, które będzie w maksymalny sposób upraszczało mechanizm zamawiania usług odbioru odpadów. Zatem proponujemy naszym użytkownikom dwie drogi, które pozwolą zamówić usługę recyklingu ubrań w Katowicach. Pierwszą możliwością, która umożliwi zamówienie usługi, jaką jest recykling tekstyliów w Katowicach jest kontakt telefoniczny z przedstawicielem naszej organizacji. Opiekun Klienta pozyska od Ciebie potrzebne dane, a więc lokalizację odpadu i jego ilość. Z kolei Ty z pewnością rozwiejesz wszelkie swoje wątpliwości i otrzymasz niezbędną wiedzę. Potem dostaniesz od Opiekuna Klienta najatrakcyjniejsze dla Ciebie oferty. W sytuacji, gdy wyrazisz taka wolę, konsultant złoży za Ciebie zamówienie. Specjalistycznych firm działających w tej branży wyszukasz też za pośrednictwem witryny internetowej mamodpad. W górnej części tej witryny umieszczono formularz, który trzeba wypełnić. Po podaniu wymaganych danych wystarczy wcisnąć przycisk „Szukaj usługi”, a w odpowiedzi pojawią się propozycje, które spełnią wpisane przez Ciebie kryteria. Jest to system, który nie tylko pomoże Ci znaleźć interesującą firmę, ale także oszczędzić cenny czas.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Jakie tekstylia można oddać do utylizacji?
19-09-2022
Jakie tekstylia można oddać do utylizacji?

Tekstylia – co zaliczamy do tego typu wyrobów? Jakie tekstylia można oddać do utylizacji? Tekstylia to wszelkie surowce, z których można wyprodukować tkaniny. Jak wiadomo te po ...

Więcej -->
Jak utylizować tekstylia?
19-09-2022
Jak utylizować tekstylia?

Recykling tekstyliów to temat, który zyskuje na czasie, ponieważ każdy z nas generuje odpady tekstylne. Warto sobie uświadomić, że sama uprawa bawełny kosztuje wiele tysięcy lit...

Więcej -->
Co zalicza się do tekstyliów?
18-09-2022
Co zalicza się do tekstyliów?

Każdy z nas posiada w domu tekstylia. Przykłady tego typu wyrobów możemy znaleźć niemal wszędzie, również we własnym domu czy mieszkaniu: zasłony, pościel, poduszki, ręczniki, d...

Więcej -->
Jak segregować tekstylia?
18-09-2022
Jak segregować tekstylia?

Każdy z nas ma w swoim domu tekstylia. Co zaliczamy do tego typu wyrobów? Jak je segregować? Już podpowiadamy! Do tekstyliów zaliczamy wszelkie materiały, z których jesteśmy w s...

Więcej -->
Co to znaczy wyroby tekstylne?
17-09-2022
Co to znaczy wyroby tekstylne?

Każdy z nas w swoim domu posiada różne tekstylia. Przykłady można byłoby mnożyć: ubrania, dywaniki, ręczniki, zasłony, pościel, akcesoria typu torebki, wstążki, gumki. Ale czym ...

Więcej -->
Co to jest odpad tekstylny?
17-09-2022
Co to jest odpad tekstylny?

Odpady tekstylne to wszelkie przedmioty wykonane z tkaniny lub dzianiny, które nie nadają się do użytkowania (a więc odpadem tekstylnym nie będzie odzież używana! chyba że już b...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Musiałem zutylizować parę ton bawełnianych i lnianych opakowań, jednak nie byłem pewien, gdzie najbardziej opłaca się to zrobić. Dzięki WasteMaster szybko znalazłem odpowiedni skup i wiem, że recykling tej odzieży przebiegł w zgodzie z ekologią.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster mój skup odpadów tekstylnych zaczął przynosić zyski! Nowi klienci wciąż się pojawiają, a ja mogę skupić się na rozwoju biznesu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zdecydowanie polecam korzystać z aplikacji od WasteMaster - nie musiałam jej nawet pobierać na telefon! Z jej pomocą znalazłam sporo skupów odpadów tekstylnych w Katowicach i w końcu mam szansę wyboru!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Musiałem pozbyć się kilku ton odpadów celulozowych z mojego zakładu, jednak nie byłem pewien, gdzie najlepiej oddać taki ładunek. Zatelefonowałem do WasteMaster i wszystko się rozjaśniło - nie dość, że wycenili moje śmieci, to jeszcze znaleźli dobry punkt recyklingu tekstyliów w Katowicach!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam, co zrobić z toną jutowych worków, więc zwróciłam się do konsultantów z WasteMaster. Nie dość, że wszystko mi wytłumaczyli, to jeszcze znaleźli kilka skupów odpadów tekstylnych w Katowicach. Polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Czy wszystkie tekstylia podlegają utylizacji?
20-09-2022
Czy wszystkie tekstylia podlegają utylizacji?

Branża odpadowa cały czas się rozwija, szukając nowych sposobów na utylizację oraz recykling. Jednym z bardziej problematycznych tematów są tekstylia. Czy wszystkie materiały po...

Więcej -->
Recykling odpadów ze szwalni – co zrobić ze ścinkami materiałów?
20-09-2022
Recykling odpadów ze szwalni – co zrobić ze ścinkami materiałów?

Prowadzisz szwalnię i przyszedł moment, że nie wiesz, co zrobić z tymi wszystkimi ścinkami materiałów? Czy możesz je po prostu wyrzucić do kontenera? Kto przyjmuje tego typu odp...

Więcej -->
Utylizacja i recykling tekstyliów a BDO – co warto wiedzieć?
19-09-2022
Utylizacja i recykling tekstyliów a BDO – co warto wiedzieć?

Odpady tekstylne to jedne z pierwszych rodzajów odpadu, jakie człowiek zaczął produkować. W dzisiejszych czasach udoskonaliliśmy sposoby na ich utylizację, a także wiemy, w jaki...

Więcej -->
Od czego zależy wartość odpadów tekstylnych?
13-09-2022
Od czego zależy wartość odpadów tekstylnych?

Ludzkość produkuje ogromne ilości odpadów tekstylnych. Tapicerki, ubrania, torebki, ręczniki, gumki do włosów, pościel, dywany, meble – to tylko jedne z wielu tekstyliów, które ...

Więcej -->
Recykling ubrań i tekstyliów – o czym warto wiedzieć?
05-02-2022
Recykling ubrań i tekstyliów – o czym warto wiedzieć?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do skupu odpadów tekstylnych? Przy oddawaniu do skupu odpadów tekstylnych, zgodnie z ustawą o odpadach, niezbędne jest wystawie dokumen...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon