Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Zakroczymiu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Kody odpadów opakowaniowych w Zakroczymiu

Wszystkie wyżej wymienione druki, powiązane z odpadami opakowaniowymi wielomateriałowymi w Zakroczymiu i innymi, korzystają z systemu kodów odpadów. Został on pwoołany do funkcjonowania w zgodzie z unijnymi zarządzeniami i polega na tym, że wszystkie wyprodukowane pozostałości dostają swój unikatowy numer. Oznacza on miejsce wytworzenia, rodzaj i ewentualną specyfikę pozostałości. W polskim prawie katalog odpadów znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. Odpady opakowaniowe zmieszane w Zakroczymiu, a także inne rodzaje z tej kategorii, kryją się pod kodami z grupy 15 01. W tej kategorii mieszczą się pozostałości zbudowane ze szkła, zawierające toksyczne substancje, opakowania po środkach owadobójczych, z tektury etc. Aby zobrazować powyższe zagadnienie, warto podać choćby jeden przykład: 15 01 11* - są to opakowania z metali, zawierające niebezpieczne związki porowate (np. azbest). Całość kodów dotyczących odpadów opakowaniowych w Zakroczymiu znajdziesz na naszym blogu – zapraszamy do odwiedzenia!

Recykling odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Zakroczymiu

Recykling odpadów opakowaniowych w Zakroczymiu to między innymi recykling materiałowy, tj. skupia się on na tym, aby z pozostałości stworzyć nowe przedmioty. Przywołane wcześniej kartony są rozwłókniane i produkuje się z nich papier, a także aluminium i plastik. Następnie uzyskane materiały mogą posłużyć do dalszej produkcji. Recyklingowi materiałowemu podlegają również opakowania składające się z naturalnych składników – np. drewniane skrzynie. Wyróżnia się także recykling organiczny, który poprzez biometanizację przekształca kartony i tektury w kompost, a później z niego pozyskuje się metan. Z kolei recykling mechaniczny, jest stosowany w przypadku np. szklanych odpadów opakowaniowych w Zakroczymiu, które są kruszone i przetapiane w nowe pojemniki. Najbardziej skomplikowany jest recykling chemiczny, który jest skupiony na przetwarzaniu pozostałości plastikowych. Sam widzisz, jak efektywnie mogą zostać wykorzystane takie pozostałości. Jeśli zamierzasz się ich pozbyć jak najszybciej i bez żadnych kosztów – zpraszamy do WasteMaster – we wszystkim Cię wesprzemy!

Formalności a odpady opakowaniowe w Zakroczymiu

Jeśli mówimy o formalnościach w kontekście np. odbioru odpadów opakowaniowych w Zakroczymiu sprawa przedstawia się dwojako. Oczywiście osoby prywatne nie muszą prowadzić konta w BDO, ale właściciele firm i rolnicy posiadający powyżej 75 ha ziemi, już tak. Dodatkowo, w zależności od poziomu produkcji np. odpadów opakowaniowych zmieszanych w Zakroczymiu, pozostałości niebezpiecznych, możesz zostać uwolniony od obowiązku wypełniania Karty Ewidencji Odpadowej. Szczegółowe informacje wyszukasz na naszej witrynie internetowej: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak w każdym przypadku, jeśli organizujesz odbiór odpadów opakowaniowych z firmy w Zakroczymiu, musisz wystawić KPO. Kartę Przekazania Odpadu należy oddać prowadzącemu pojazd, który zabiera nasze śmieci. W razie wszelkich wątpliwości zachęcamy do konsultacji telefonicznej!

Gdzie produkuje się tego typu pozostałości?

Odpady opakowaniowe w Zakroczymiu wytwarza się w wielu branżach. Najczęściej są to firmy produkcyjne, magazyny, centra logistyczne, sklepy i hurtownie. Warto wspomnieć także o punktach aptecznych, wszelkiego rodzaju miejscach, w których odbiera się lub wysyła przesyłki, zarówno te krajowe, jak i międzynarodowe. Dodatkowo centra handlowe, supermarkety, a także punkty gastronomiczne. Osoby fizyczne zazwyczaj wyrzucają swoje odpady opakowaniowe w Zakroczymiu, do zwykłych śmieci komunalnych. Warto jednak pamiętać o właściwej segregacji – z pewnością ułatwi to pracę sortowni.

Z czego składają się odpady opakowaniowe w Zakroczymiu?

Zazwyczaj spotykane odpady opakowanie w Zakroczymiu składają się z (#(plastików|tworzyw sztucznych typu PET#*#, kartonu, tektury, metali, drewna, styropianu czy też tekstyliów. W różnym stopniu stanowią one zagrożenie dla środowiska, jednak należy pamiętać, że nawet neutralne pozostałości mogą zostać przekształcone i wykorzystane ponownie. Warto zaznaczyć, że wyróżnia się różne rodzaje pozostałości z tej kategorii: chociażby odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Zakroczymiu czy odpady opakowaniowe zmieszane w Zakroczymiu. Te drugie są po prostu nieposegregowaymi śmieciami, które dostarczono do punktów recyklingu. Będą one sortowane i oczyszczone przed właściwym przerabianiem. Z kolei odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Zakroczymiu charakteryzują się tym, że są zbudowane z wielu różnych surowców. Np. kartony po napojach, są w większości zbudowane z tektury, ale i polietylenu oraz aluminium. Takie odpady są trudniejsze w obróce, jednak wciąż nadają się do recyklingu.

Jak zorganizować odbiór odpadów opakowaniowych w Zakroczymiu?

WasteMaster może Cię wesprzeć w szybkiej i sprawnej realizacji odbioru odpadów opakowaniowych w Zakroczymiu. W jaki sposób? Za pomocą naszej nowatorskiej aplikacji i grupy ekspertów, posiadających lata doświadczenia na rynku odpadowym! Skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy lub za pomocą rozmowy telefonicznej, podaj nam dokładne dane na temat swoich śmieci oraz oczekiwań co do odbioru odpadów opakowaniowych w Zakroczymiu i to wszystko. Nasi eksperci wycenią Twoje odpady, a także za pomocą naszej aplikacji, skonstruują listę przedsiębiorstw zajmujących się odbiorem odpadów opakowaniowych w Zakroczymiu, z których warto skorzystać. Możesz także spróbować użyć naszej aplikacji na własną rękę - wówczas sam zamieszczasz ogłoszenie, zdjęcia i dane. Następnie przypisany z góry Opiekun Klienta zajmuje się moderowaniem zgłoszeń i wybieraniem najtrafniejszych ofert od firm zewnętrznych. W ten sposób na Twoje kontro będą trafiać tylko wartościowe opcje. Za każdym razem to Ty decydujesz o tym, z której możliwości chcesz skorzystać - WasteMaster nie zobowiązuje Cię do niczego!

Czym są odpady opakowaniowe w Zakroczymiu?

Odpady opakowaniowe w Zakroczymiu, jak sama nazwa mówi, są to stare bądź wykorzystane opakowania. Jest to kłopot, z którym mierzymy się na co dzień – chociażby w sklepie. Jednak problem z odpadami opakowaniowymi w Zakroczymiu mają zakłady produkcyjne, przemysł żywnościowy, ale i możemy się z nimi spotkać np. w branży gastronomicznej. Zatem ten typ pozostałości jest doskonale widoczny, nie tylko dla pracowników i właścicieli przedsiębiorstw, ale i dla zwykłych klientów. W kontekście ekologii również stanowią one ogromne wyzwanie. Z tej przyczyny, Unia Europejska wprowadziła ustawy o corocznym powiększaniu się procenta odpadów opakowaniowych w Zakroczymiu, które podlegają recyklingowi. Zgodnie z tymi ustawami, do 2029 roku, procent przetwarzanych pozostałości opakowaniowych ma sięgnąć do 69%. Ma to oczywisty związek z globalnym kryzysem klimatycznym, któremu świat musi stawić czoło – sporą częścią tzw. wysp śmieci na oceanach, stanowią właśnie plastikowe opakowania. Dla właścicieli przedsiębiorstw również jest to udogodnienie – dzięki usłudze odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Zakroczymiu, mogą oczyścić przestrzeń w swoim zakładzie pracy, a także przyczynić się do powiększenia procentu przetwarzanych śmieci. Chcesz dowiedzieć się więcej – doczytaj poniższy tekst do końca!

Cena usług WasteMaster

Nie przewidujemy pobierania opłat za świadczone przez nas usługi. Nie zapłacisz zatem ani za Opiekuna Klienta, ani za konsultacje, ani za wycenę i pomoc w realizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Zakroczymiu. Z jakiego powodu? Ponieważ naszym głównym celem jest zwiększenie optymalizacji gospodarowania odpadami w polskich biznesach. Im sprawniej znajdziesz właściwą firmę - tym szybciej oddasz jej pozostałości, a ona je przerobi i przekaże z powrotem do obiegu. Dodatkowo, nasi specjaliści starają się wyszukiwać jak najbliższe firmy odbierające odpady opakowaniowe w Zakroczymiu i w ten sposób pomagać w rozwoju lokalnym biznesom. Z nami, przedsiębiorcy zaoszczędzą czas, sfunkcjonalizują zarządzanie odpadami w swoich firmach i co najistotniejsze - pozbędą się problemu w niedługim czasie. Nasze wsparcie w sprawach formalnych również jest bezpłatne - każdemu pomożemy odszukać się w zawiłościach BDO!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że trafiłam na ich stronę w internecie. Usługi, których udzielają, naprawdę uprościły mi życie. Dzięki nim nie muszę się przejmować realizacją odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Zakroczymiu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zorganizowali dla mnie odbiór odpadów opakowaniowych z firmy w Zakroczymiu, z którego jestem bardzo zadowolony, polecam ich z czystym sumieniem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem warto skorzystać z aplikacji - jest bardzo przejrzysta i daje możliwość ciągłego kontrolowania spływających ofert!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wartościowa rzecz - pomogli mi ze wszystkim i to za darmo! Polecam bardzo!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

To duża satysfakcja - wyszukać pomocne narzędzie i móc je polecać innym. Więc i ja polecam usługi (a w szczególności konsultacje telefoniczne) od WasteMaster. Naprawdę mi pomogli!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon