Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Chotomowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Cena usług WasteMaster

Nie przewidujemy opłat za świadczone przez nas usługi. Nie musisz płacić zatem ani za Opiekuna Klienta, ani za rozmowy konsultacyjne, ani za wycenę i wsparcie w organizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Chotomowie. Dlaczego? Ponieważ naszym głównym celem jest zwiększenie optymalizacji gospodarowania odpadami w polskich biznesach. Im sprawniej znajdziesz właściwą firmę - tym szybciej oddasz jej pozostałości, a ona je przetworzy i sprzeda z powrotem do obiegu. Dodatkowo, nasi specjaliści starają się wyszukiwać jak najbliższe firmy odbierające odpady opakowaniowe w Chotomowie i w ten sposób wspierać lokalne biznesy. Z nami, przedsiębiorcy zaoszczędzą czas, sfunkcjonalizują zarządzanie odpadami w swoich firmach i co najistotniejsze - pozbędą się kłopotu w krótkim czasie. Nasze wsparcie w kwestiach formalnych również jest darmowe - każdemu możemy pomóc odnaleźć się w zawiłościach BDO!

Realizacja odbioru odpadów opakowaniowych w Chotomowie

Dzięki WasteMaster szybko i sprawnie zorganizujesz odbiór odpadów opakowaniowych w Chotomowie! Wystarczy, że się z nimi skontaktujesz, czy to poprzez rozmowę telefoniczną, czy poprzez formularz zgłoszeniowy. Udziel nam danych o swoich pozostałościach, a także podziel się swoimi preferencjami dotyczącymi odbioru odpadów opakowaniowych w Chotomowie. Dzięki *#*doświadczeniu naszych specjalistów|wiedzy naszych doświadczonych specjalistów*#, będziemy mogli dokonać precyzyjnej wyceny Twoich śmieci oraz stworzyć listę najkorzystniejszych firm oferujących usługę wywozu w okolicy. Jeżeli wolisz samodzielnie korzystać z naszej aplikacji - jest taka możliwość. Wyszukaj ją na naszej stronie, zamieść zlecenie, zdjęcie oraz charakterystykę, a przypisany do Ciebie Opiekun Klienta, prześle do Ciebie najmocniej opłacalne oferty odbioru odpadów opakowaniowych w Chotomowie. Pamiętaj - nasze usługi mają być dla Ciebie jedynie pomocą - nie wpływamy na decyzje naszych użytkowników, po prostu dostarczamy im wielu możliwości wyboru!

Formalności a odpady opakowaniowe w Chotomowie

Jeśli chodzi o formalności w kontekście np. odbioru odpadów opakowaniowych w Chotomowie sprawa przedstawia się dwojako. Oczywiście osoby prywatne nie muszą prowadzić konta w BDO, ale właściciele firm i rolnicy mający powyżej 75 ha ziemi, już tak. Co więcej, w zależności od ilości produkcji np. odpadów opakowaniowych zmieszanych w Chotomowie, odpadków niebezpiecznych, możesz zostać zwolniony z obowiązku uzupełniania Karty Ewidencji Odpadowej. Szczegółowe informacje wyszukasz na naszej stronie internetowej: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak za każdym razem, jeśli organizujesz odbiór odpadów opakowaniowych z firmy w Chotomowie, musisz zwrócić KPO. Kartę Przekazania Odpadu należy oddać prowadzącemu pojazd, który zabiera nasze śmieci. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do konsultacji telefonicznej!

Jakie mamy typy recyklingu odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Chotomowie?

W siedzibach firm realizujących recykling odpadów opakowaniowych w Chotomowie możemy wymienić parę typów tego procesu: recykling materiałowy, organiczny, mechaniczny i chemiczny. Pierwszy z nich polega na tym, że z dostarczonego odpadu produkuje się inne materiały. Za przykład można podać przywołany wyżej karton po soku - w placówce przetwarzającej jest on rozwłókniany, a odzyskany papier, aluminium i plastik, oddaje się do dalszej obróbki. Recykling organiczny polega na biometanizowaniu kartonów, tektury etc. Pod wpływem związków chemicznych, produkowany jest z nich kompost oraz odzyskuje się metan. Recykling mechaniczny opiera się na niszczeniu odpadów opakowaniowych w Chotomowie, takich jak szkło i przerabianiu ich np. na nowe słoiki. Ostatni typ dotyczy głównie tworzyw sztucznych typu PET. Jak sam widzisz, nawet opakowanie może *#powrócić|zostać zwrócone światu i powrócić#*# do obiegu. Z WasteMaster masz szansę na szybką i wygodną organizację utylizacji swoich śmieci - nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Jak wyglądają kody na odpady opakowaniowe w Chotomowie?

Każdy z powyższych dokumentów korzysta z systemu kodów odpadów. Jest to system oznaczeń numerycznych, wprowadzony za dyrektywami unijnymi, które w krótkim ciągu cyfr zawierają informację o tym, w jakim miejscu odpad powstał, jaka jest jego specyfika i typ. Zatem jeśli zamierzasz legalnie oddać odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Chotomowie to koniecznie musisz umieć posługiwać się kodami. Są one wymienione w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, a najistotniejsze z odpadów opakowaniowych w Chotomowie znajdziesz również w blogu na naszej platformie. Dla tego rodzaju pozostałości przewidziana została grupa nr 15 01. Możemy w niej znaleźć kody odpadów opakowaniowych w Chotomowie z tektury, szkła, kartonu lub zawierających toksyczne substancje. Za przykład takiego kodu odpadu, może posłużyć 15 01 11* - oznacza on opakowania z metali, które posiadają niebezpieczne materiały porowate, takie jak np. azbest.

Gdzie produkuje się tego typu pozostałości?

Odpady opakowaniowe w Chotomowie produkuje się w wielu branżach. Najczęściej są to firmy produkcyjne, magazyny, centra logistyczne, sklepy i hurtownie. Trzeba wspomnieć także o punktach aptecznych, wszelkiego typu miejscach, w których odbiera się lub wysyła paczki, zarówno te krajowe, jak i zagraniczne. Dodatkowo centra handlowe, hipermarkety, a także placówki gastronomiczne. Osoby fizyczne zazwyczaj wyrzucają swoje odpady opakowaniowe w Chotomowie, do zwykłych odpadów komunalnych. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej segregacji – z pewnością ułatwi to procesy w sortowni.

Odpady opakowaniowe w Chotomowie - co to takiego?

Nietrudno zgadnąć, że odpady opakowaniowe w Chotomowie to odpady, które kiedyś były używane jako miejsca do przechowywania jakiś przedmiotów lub po prostu zużyte opakowania. Jako odpad, występują bardzo powszechnie, w związku z czym, UE wprowadziła przepisy mające na celu podniesienie procentowej ilości odpadów opakowaniowych w Chotomowie, które będą ulegać recyklingowi. W 2029 roku, 69% wszystkich śmieci tego typu, ma zostać przekształcone i wtórnie wykorzystywane. Dlatego, że odpady opakowaniowe w Chotomowie występują w zasadzie we wszystkich największych branżach, takich jak, np. przemysł spożywczy, ważne jest, aby kłaść duży nacisk na kwestie recyklingu. Aktualna sytuacja klimatyczna, powstawanie plam śmieci na Pacyfiku - to wszystko sprawia, że odpady opakowaniowe w Chotomowie muszą być przetrwarzane na inne przedmioty. Także dla samego przedsiębiorstwa, opłacalnym przedsięwzięciem jest organizacja odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Chotomowie - w ten sposób można oczyścić przestrzeń zakładu pracy i możemy zapobiec ewentualnym incydentom z udziałem tych pozostałości. Warto doczytać nasz wpis do końca, można się z niego dowiedzieć bardzo praktycznych wskazówek - zapraszamy do lektury!

Z czego składają się odpady opakowaniowe w Chotomowie?

Zazwyczaj spotykane odpady opakowanie w Chotomowie są zbudowane z (#(plastików|tworzyw sztucznych typu PET#*#, kartonu, tektury, metali, drewna, styropianu czy też tekstyliów. W różnym stopniu stanowią one zagrożenie dla środowiska, jednak należy pamiętać, że nawet neutralne pozostałości mogą zostać przekształcone i wykorzystane ponownie. Warto podkreślić, że wyróżnia się różne rodzaje pozostałości z tej grupy: chociażby odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Chotomowie czy odpady opakowaniowe zmieszane w Chotomowie. Te ostatnie są po prostu nieposortowanymi śmieciami, które dostarczono do punktów recyklingu. Będą one sortowane i oczyszczone przed właściwym przerabianiem. Z kolei odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Chotomowie charakteryzują się tym, że są złożone z wielu różnych materiałów. Np. kartony po sokach, są w większości skonstruowane z tektury, ale i plastiku oraz aluminium. Takie odpady są trudniejsze w obróce, jednak wciąż mogą zostać przekazane do recyklingu.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Świetna sprawa, z pewnością jeszcze kiedyś skorzystam z ich aplikacji - polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Skorzystałam z aplikacji WasteMaster i mogę ją polecić z czystym sumieniem! Pozbyłam się firmowych odpadów opakowaniowych szybciej niż myślałam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo polecam utylizować odpady opakowaniowe w Chotomowie z WasteMaster! Nie dość, że wycenili moje kartonowe pudła, to jeszcze wyszukali dla mnie firmę, która się nimi zajęła!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem głębokozaskoczony, że tak dobra usługa jest bezpłatna! Faktycznie warto skorzystać i spróbować - mi zaoszczędzili bardzo dużo czasu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam mocno! Obsługa na wysokim poziomie, a firma, z którą nawiązałem współpracę, została moim stałym partnerem biznesowym!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon