Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe we Wschowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skąd się biorą odpady opakowaniowe we Wschowie?

Odpady opakowaniowe we Wschowie są wytwarzane w bardzo wielu miejscach. Głównie wytwarza je przemysł spożywczy, przedsiębiorstwa kurierskie, zakłady logistyczne, hurtownie czy domy handlowe. A także placówki gastronomiczne, apteki, supermarkety lub też duże korporacje zajmujące się wysyłaniem swoich towarów. Odpady opakowaniowe we Wschowie otaczają nas na co dzień, chociażby podczas zakupów. Trzeba jednak pamiętać, że nawet w naszych własnych domach trzeba je w odpowiedni sposób segregować - jest to bardzo pomocne dla sortowni!

Jak wyglądają kody na odpady opakowaniowe we Wschowie?

Każdy z powyższych dokumentów korzysta z systemu kodów odpadów. Są to oznaczenia numeryczne, wprowadzone za dyrektywami unijnymi, które w krótkim ciągu liczb zawierają dane o tym, gdzie odpad powstał, jaka jest jego charakterystyka i rodzaj. Zatem jeśli chcesz legalnie oddać odpady opakowaniowe wielomateriałowe we Wschowie to bezwarunkowo musisz umieć używać tych kodów. Są one w całości zawarte w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, a najistotniejsze z odpadów opakowaniowych we Wschowie znajdziesz również w blogu na naszej platformie. Dla tego typu pozostałości przewidziana została grupa nr 15 01. Możemy w niej znaleźć kody odpadów opakowaniowych we Wschowie z tektury, szkła, kartonu lub zawierających toksyczne substancje. Za przykład takiego kodu odpadu, może posłużyć 15 01 11* - oznacza on opakowania z metali, które posiadają niebezpieczne materiały porowate, takie jak np. azbest.

Rodzaje recyklingu odpadów opakowaniowych wielomateriałowych we Wschowie

Wyróżniamy kilka typów recyklingu odpadów opakowaniowych we Wschowie. Pierwszy z nich jest nazywany materiałowym i polega na przetworzeniu pozostałości w nowy przedmiot. Za przykład może posłużyć karton po napoju, który w firmie zewnętrznej jest skupowany, rozwłókniany, a później uzyskuje się z niego papier, aluminium i plastik. Wszystkie te materiały są przekazywane dalej i produkuje się z nich najrozmaitsze przedmioty. Następnym recyklingiem jest ten organiczny, polegający na składowaniu tektury oraz kartonów i następne biometanizowaniu ich. Tak powstaje neutralny kompost i metan. Kolejnym sposobem przekształcania odpadów opakowaniowych we Wschowie jest recykling mechaniczny, który opiera się na niszczeniu np. szklanych butelek i przetapianiu ich na całkiem nowe. Ostatnim rodzajem recyklingu, jest recykling chemiczny, który obejmuje swoim działaniem głównie tworzywa sztuczne. Potrzebujesz wsparcia w realizacji utylizacji swoich odpadów? Zgłoś się do WasteMaster - pomożemy Ci za darmo!

Formalności a odpady opakowaniowe we Wschowie

Jeśli mówimy o formalnościach w kontekście np. odbioru odpadów opakowaniowych we Wschowie sprawa może być przedstawiona dwojako. Oczywiście osoby prywatne nie muszą posiadać konta w BDO, ale właściciele firm i rolnicy mający powyżej 75 ha ziemi, już tak. Dodatkowo, w zależności od poziomu produkcji np. odpadów opakowaniowych zmieszanych we Wschowie, odpadków niebezpiecznych, możesz zostać zwolniony z obowiązku wypełniania Karty Ewidencji Odpadowej. Szczegółowe informacje wyszukasz na naszej witrynie internetowej: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak w każdym przypadku, jeśli realizujesz odbiór odpadów opakowaniowych z firmy we Wschowie, musisz zwrócić KPO. Kartę Przekazania Odpadu należy oddać kierowcy, który zabiera nasze śmieci. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do konsultacji telefonicznej!

Koszt usługi od WasteMaster

Ile zapłacisz za organizację odbioru odpadów opakowaniowych z firmy we Wschowie? Z WasteMaster – kompletnie nic! Nasze usługi są kompletnie darmowe. Nie uiścisz opłaty za Opiekuna Klienta ani za konsultacje, ani za używanie aplikacji. Tak chcemy zachęcić przedsiębiorców do korzystania z naszej oferty. Dzięki naszej aplikacji możesz zaoszczędzić naprawdę dużo czasu i w dodatku często znaleźć podmioty oferujące lepsze ceny. Dzięki temu, że pomożemy Ci w realizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy we Wschowie, stopniowo możemy usprawnić cały rynek odpadowy w kraju. Nasi specjaliści skupiają się na lokalnych firmach, co jest dodatkowym wsparciem dla niewielkich biznesów. Im szybciej uda Ci się wywieźć odpady – tym szybciej będą one przetworzone i kupione. Ta branża musi się charakteryzować efektywnością, gdyż w innym wypadku przestanie być rentowna. Z tego powodu WasteMaster, jako bezpłatna aplikacja, stara się ułatwić życie przedsiębiorcom, ale i skupić na szerzej zakrojonych działaniach, optymalizujących system w sposób całościowy.

Z czego składają się odpady opakowaniowe we Wschowie?

Najczęściej spotykane odpady opakowanie we Wschowie składają się z (#(plastików|tworzyw sztucznych typu PET#*#, kartonu, tektury, metali, elementów drewianych, styropianu czy też materiału. W nierównym stopniu stanowią one niebezpieczeństwo dla środowiska, jednak należy pamiętać, że nawet niepozorne pozostałości mogą zostać przekształcone i wykorzystane ponownie. Warto podkreślić, że wyróżnia się klika rodzajów pozostałości z tej grupy: chociażby odpady opakowaniowe wielomateriałowe we Wschowie czy odpady opakowaniowe zmieszane we Wschowie. Te drugie są po prostu nieposegregowaymi śmieciami, które przewieziono do punktów recyklingu. Muszą one zostać posortowane i oczyszczone przed właściwym przetwarzaniem. Z kolei odpady opakowaniowe wielomateriałowe we Wschowie charakteryzują się tym, że są zbudowane z wielu różnych materiałów. Np. kartony po napojach, są w większości skonstruowane z tektury, ale i polietylenu oraz aluminium. Takie odpady są trudniejsze w przeróbce, jednak wciąż nadają się do recyklingu.

Realizacja odbioru odpadów opakowaniowych we Wschowie

Dzięki WasteMaster szybko i sprawnie zorganizujesz odbiór odpadów opakowaniowych we Wschowie! Wystarczy, że nawiążesz z nami kontakt, czy to poprzez rozmowę telefoniczną, czy poprzez formularz ofertowy. Udziel nam informacji o swoich pozostałościach, a także zdradź nam swoje preferencje dotyczące odbioru odpadów opakowaniowych we Wschowie. Dzięki *#*doświadczeniu naszych specjalistów|wiedzy naszych doświadczonych specjalistów*#, będziemy mogli dokonać precyzyjnej wyceny Twoich śmieci oraz stworzyć listę najkorzystniejszych firm oferujących usługę transportu w okolicy. Jeżeli wolisz samodzielnie korzystać z naszej aplikacji - jest taka możliwość. Znajdź ją na naszej stronie, dodaj zlecenie, zdjęcie oraz charakterystykę, a przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta, skieruje do Ciebie najmocniej opłacalne oferty odbioru odpadów opakowaniowych we Wschowie. Miej w pamięci, że nasze usługi mają być dla Ciebie jedynie pomocą - nie wpływamy na decyzje klientów, po prostu dostarczamy im wielu możliwości!

Czym są odpady opakowaniowe we Wschowie?

Odpady opakowaniowe we Wschowie, jak sama nazwa mówi, są to zużyte bądź wykorzystane opakowania. Jest to kłopot, z którym mierzymy się na co dzień – chociażby robiąc zakupy. Jednak problem z odpadami opakowaniowymi we Wschowie mają zakłady produkcyjne, przemysł spożywczy, ale i możemy się z nimi spotkać np. w branży gastronomicznej. Zatem ten typ pozostałości jest bardzo widoczny, nie tylko dla pracujących i właścicieli przedsiębiorstw, ale i dla zwykłych konsumentów. W kontekście ekologii również stanowią one spore wyzwanie. Z tego powodu, Unia Europejska zdecydowała się na wprowadzenie ustawy o corocznym powiększaniu się procenta odpadów opakowaniowych we Wschowie, które ulegają recyklingowi. Zgodnie z założeniami, do 2029 roku, procent przekształcanych pozostałości opakowaniowych ma sięgnąć do 69%. Ma to oczywisty związek z globalnym kryzysem klimatycznym, z którym świat musi się zmierzyć – sporą częścią tzw. wysp śmieci na oceanach, stanowią właśnie plastikowe opakowania. Dla przedsiębiorców również jest to udogodnienie – dzięki opcji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy we Wschowie, mogą uporządkować przestrzeń w swoim miejscu pracy, a także przyczynić się do powiększenia procentu przetwarzanych śmieci. Chcesz dowiedzieć się więcej – doczytaj poniższy tekst do końca!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Są zdecydowanie godni zaufania. Dzięki nim, moja firma nie musi płacić żadnych kar, a odpady opakowaniowe, stara tektura i kartony, lądują szybko w najlepszym skupie w okolicy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Gigantyczna oszczędność czasu i pieniędzy. Nie sądziłam, że znajdą mi tak korzystną ofertę wywozu stretchu, folii i aluminium do firmy utylizującej takie odpady opakowaniowe!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Zorganizowali dla mnie odbiór odpadów opakowaniowych z firmy we Wschowie, z którego jestem wyjątkowo zadowolony, polecam ich z czystym sumieniem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem głębokozaskoczony, że tak dobra usługa jest darmowa! Naprawdę warto skorzystać i spróbować - mi zaoszczędzili bardzo dużo czasu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Według mnie, korzystanie z aplikacji WasteMaster to sam zysk - nic nie płaciłam, a otrzymałam wartościową usługę i znaleziono dla mnie firmę odbierającą odpady opakowaniowe z firmy!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon