Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Sulechowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Odpady opakowaniowe w Sulechowie - co to takiego?

Dość łatwo zgadnąć, że odpady opakowaniowe w Sulechowie to odpady, które kiedyś były wykorzystywane jako miejsca do przechowywania jakiś materiałów lub po prostu zużyte opakowania. Są one powszechnie występującym odpadem, w związku z czym, UE wprowadziła przepisy mające na celu podniesienie procentowej liczby odpadów opakowaniowych w Sulechowie, które będą ulegać recyklingowi. W 2029 roku, 69% wszystkich śmieci tego typu, ma zostać przetwarzane i wtórnie wykorzystywane. Dlatego, że odpady opakowaniowe w Sulechowie pojawiają się w zasadzie we wszystkich dużych branżach, takich jak, chociażby przemysł spożywczy, ważne jest, aby kłaść duży nacisk na kwestie recyklingu. Obecna sytuacja klimatyczna, powstawanie wysp śmieci na Oceanie Spokojnym - to wszystko powoduje, że odpady opakowaniowe w Sulechowie muszą być przerabiane na inne przedmioty. Także dla firmy samej w sobie, opłacalnym przedsięwzięciem jest organizacja odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Sulechowie - dzięki temu można oczyścić przestrzeń zakładu pracy i możemy zapobiec ewentualnym incydentom z udziałem tych pozostałości. Warto przeczytać nasz tekst do końca, możesz się z niego dowiedzieć bardzo praktycznych wskazówek - zachęcamy do lektury!

Miejsca produkcji odpadów opakowaniowych w Sulechowie

Jak już wyżej zostało wspomniane - odpady opakowaniowe w Sulechowie występują bardzo powszechnie w wielu różnych branżach. Głównie spotyka się je w firmach kurierskich, centrach logistycznych, hurtowniach, galeriach handlowych czy miejscach wysyłki paczek zagranicznych. Oprócz tego, dużą ilość rodzajów odpadów opakowaniowych w Sulechowie produkuje się w przemyśle spożywczym, hipermarketach, aptekach lub też placówkach gastronomicznych. Możemy się z nimi zetknąć na co dzień - jednak wciąż należy je segregować, nawet w naszych prywatnych mieszkaniach!

Oznaczenia numeryczne odpadów opakowaniowych w Sulechowie

Wszelkie dokumenty, które są Ci niezbędne do legalnego transportu np. odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Sulechowie, korzystają z systemu kodów odpadów. Został on wprowadzony w zgodzie z ustawami unijnymi, za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Ów ustwa zawiera cały spis oznaczeń numerycznych odpadów. Poszczególne cyfry zawierają informacje na temat źródła powstania, specyfiki i rodzaju danej pozostałości. Dla odpadów opakowaniowych w Sulechowie powstała grupa numerów 15 01. Obejmuje ona m.in. pozostałości z tektury, szkła, metalu, kartonu, a również opakowania po szkodliwych substancjach niebezpiecznych (jak np. środki ochrony roślin). Aby zobrazować to, jak wyglądają kody na odpady opakowaniowe w Sulechowie należy przywołać przykład: 15 01 11*. Owy numer oznacza opakowania metalowe, które są zanieczyszczone szkodliwymi substancjami porowatymi, czyli np. azbestem.

Jak wyglądają formalności w kontekście odpadów opakowaniowych w Sulechowie?

Sprawy formalne w kontekście zarządzania i odbioru odpadów opakowaniowych w Sulechowie wyglądają różnie w zależności od tego, ile odpadów produkujemy. Właściciele firm i osoby posiadające gospodarstwo rolne większe niż 75 ha, są bezwzgldnie zobowiązane do prowadzenia aktualnego konta w BDO. Jednak jeśli mówimy o Karcie Ewidencji Odpadowej - dla różnych poziomów produkcji np. odpadów opakowaniowych zmieszanych w Sulechowie kwestie formalne wyglądają inaczej. Szczegółowe informacje (biorące pod uwagę wytwarzanie także odpadów niebezpiecznych) znajdziesz na naszym blogu: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak zawsze, w przypadku realizowania odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Sulechowie musisz oddać KPO kierowcy, który zabiera Twoje śmieci. Jest to dokument, który umożliwia zgodny z prawem przewóz do placówki utylizującej. Jeśli czujesz się zagubiony - nie martw się - zadzowoń do WasteMaster, gdzie udielimy Ci darmowych konsultacji!

Cena usług WasteMaster

Nie przewidujemy opłat za udzielane przez nas usługi. Nie zapłacisz zatem ani za Opiekuna Klienta, ani za konsultacje, ani za wycenę i pomoc w realizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Sulechowie. Dlaczego? Ponieważ naszym głównym celem jest zwiększenie optymalizacji gospodarowania odpadami w polskich biznesach. Im szybciej znajdziesz właściwą firmę - tym szybciej przekażesz jej pozostałości, a ona je przerobi i przekaże z powrotem do obiegu. Co więcej, nasi specjaliści starają się wyszukiwać jak najbliższe firmy odbierające odpady opakowaniowe w Sulechowie i w ten sposób wspierać lokalne biznesy. Z nami, właściciele przedsiębiorstw zaoszczędzą czas, sfunkcjonalizują zarządzanie odpadami w swoich firmach i co najistotniejsze - pozbędą się kłopotu w krótkim czasie. Nasze wsparcie w kwestiach formalnych również jest bezpłatne - każdemu możemy pomóc odszukać się w zawiłościach BDO!

Rodzaje recyklingu odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Sulechowie

Wyróżniamy parę typów recyklingu odpadów opakowaniowych w Sulechowie. Pierwszym z nich jest materiałowy, który polega na przetworzeniu odpadu w nowy przedmiot. Za przykład może posłużyć karton po napoju, który w placówce jest skupowany, rozwłókniany, a później odzyskuje się z niego papier, aluminium i plastik. Wszystkie te surowce są przekazywane dalej i produkuje się z nich różne przedmioty. Następnym recyklingiem jest recykling organiczny, polegający na gromadzeniu tektury oraz kartonów i późniejszym biometanizowaniu ich. Tak wytwarza się neutralny kompost i metan. Kolejnym sposobem przetwarzania odpadów opakowaniowych w Sulechowie jest recykling mechaniczny, który opiera się na niszczeniu np. szklanych butelek i przetapianiu ich na całkiem nowe. Ostatnim typem recyklingu, jest recykling chemiczny, który obejmuje swoim zakresem głównie plastik. Potrzebujesz wsparcia w realizacji utylizacji swoich odpadów? Zadzwoń do WasteMaster - pomożemy Ci bez pobierania opłat!

Z jakich materiałów wytwarza się odpady opakowaniowe w Sulechowie?

Odpady opakowaniowe w Sulechowie są produkowane z najróżniejszych materiałów. Czy to z tworzyw sztucznych (najczęściej typu PET), kartonu, metali, papieru, tekstyliów, styropianu czy drewna. Oczywiście nie wszystkie z wymienionych materiałów są bardzo niebezpieczne dla środowiska naturalnego, jednak każdy z nich mógłby być przetworzony w ramach recyklingu. Ponadto wyróżniamy odpady opakowaniowe zmieszane w Sulechowie oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Sulechowie. Jakie są między nimi różnice? Te pierwsze są nieposortowanymi pozostałościami, które zostały przywiezione do placówki zajmującej się recyklingiem. Czyli np. ładunek zawierający tonę kartonu i plastiku. Z kolei odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Sulechowie stanowią ten rodzaj pozostałości, który jest zbudowany z kilku rodzajów surowców. Soki kartonowe są często przywoływane jako przykład: są zbudowane nie tylko z tektury, ale i od wewnętrznej strony z warstwy aluminiowej i polietylenu. Takie pozostałości są dużo trudniejsze w późniejszej obróbce, jednak wciąż są poddawane recyklingowi.

Jak zorganizować odbiór odpadów opakowaniowych w Sulechowie?

WasteMaster może Cię wesprzeć w szybkiej i sprawnej organizacji odbioru odpadów opakowaniowych w Sulechowie. Jak to robimy? Za pomocą naszej innowacyjnej aplikacji i grupy ekspertów, mających wieloletnie doświadczenie na rynku odpadowym! Zgłoś się do nas poprzez formularz ofertowy lub za pomocą rozmowy telefonicznej, podaj nam dokładne dane na temat swoich pozostałości oraz wymagań co do odbioru odpadów opakowaniowych w Sulechowie i to wszystko. Nasi eksperci wycenią Twoje odpady, a także dzięki naszej aplikacji, stworzą listę firm zajmujących się odbiorem odpadów opakowaniowych w Sulechowie, z których opłaca się skorzystać. Możesz także spróbować użyć naszej aplikacji samodzielnie - wówczas sam zamieszczasz zlecenie, zdjęcia i dane. Następnie przypisany z góry Opiekun Klienta zajmuje się sortowaniem zgłoszeń i wybieraniem najbardziej pasujących ofert od firm zewnętrznych. W ten sposób na Twoje kontro trafiają tylko cenne oferty. Za każdym razem to Ty decydujesz o tym, z której możliwości chcesz skorzystać - my, jako firma nie zobowiązujemy Cię do niczego!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Szczerze polecam - sprawnie załatwiłem organizację wywozu kartonów, tektury i zużytej folii bąbelkowej z mojej hurtowni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wartościowa obsługa - jestem pod wrażeniem! Wszystko mi wytłumaczono, a i na koniec nawet znaleziono dla mnie firmę, która zajmuje się utylizacją odpadów opakowaniowych, butelek, kartonów, szklanych słoików, i to blisko mojego zakładu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Musiałam się pozbyć dużych ilości zużytych tubek po pastach - zupełnie nie wiedziałam, jak sobie z tym poradzić! Po jednym telefonie do WasteMaster nie tylko wiedziałam, co zrobić z moimi odpadami wielomateriałowymi począć, ale nawet miałam już wybraną określoną firmę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem głębokozaskoczony, że tak wartościowa usługa jest bezpłatna! Naprawdę warto skorzystać i spróbować - mi zaoszczędzili bardzo dużo czasu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Są bardzo godni zaufania. Dzięki nim, moja firma nie musi płacić żadnych kar, a odpady opakowaniowe, stara tektura i kartony, lądują szybko w najbardziej opłacalnym skupie w okolicy!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon