Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Strzelinie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Czym są odpady opakowaniowe w Strzelinie?

Odpady opakowaniowe w Strzelinie, jak sama nazwa mówi, są to zużyte lub wykorzystane opakowania. Jest to kłopot, z którym stykamy się na co dzień – chociażby w sklepie. Jednak problem z odpadami opakowaniowymi w Strzelinie mają fabryki produkcyjne, przemysł spożywczy, ale i możemy się z nimi spotkać np. w placówkach gastronomicznych. Zatem ten typ pozostałości jest bardzo widoczny, nie tylko dla pracujących i właścicieli przedsiębiorstw, ale i dla zwykłych konsumentów. W kontekście ekologii również stanowią one spore wyzwanie. Z tego powodu, Unia Europejska wprowadziła ustawy o corocznym powiększaniu się procenta odpadów opakowaniowych w Strzelinie, które ulegają recyklingowi. Zgodnie z tymi ustawami, do 2029 roku, procent przekształcanych pozostałości opakowaniowych ma osiągnąć 69%. Ma to oczywiście związek z globalnym kryzysem klimatycznym, któremu świat musi stawić czoło – sporą częścią tzw. wysp śmieci na oceanach, stanowią właśnie opakowania z tworzyw sztucznych. Dla właścicieli przedsiębiorstw również jest to udogodnienie – dzięki opcji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Strzelinie, mogą oczyścić przestrzeń w swoim miejscu pracy, a także przyczynić się do powiększenia procentu przetwarzanych śmieci. Chcesz dowiedzieć się więcej – przeczytaj poniższy tekst do końca!

Miejsca produkcji odpadów opakowaniowych w Strzelinie

Jak już wcześniej zostało nadmienione - odpady opakowaniowe w Strzelinie występują wyjątkowo powszechnie w wielu różnych branżach. Najczęściej spotyka się je w firmach kurierskich, centrach logistycznych, hurtowniach, galeriach handlowych czy miejscach wysyłki paczek międzynarodowych. Oprócz tego, wiele rodzajów odpadów opakowaniowych w Strzelinie produkuje się w przemyśle spożywczym, hipermarketach, aptekach lub też punktach gastronomicznych. Możemy się z nimi zetknąć na co dzień - jednak wciąż należy je segregować, nawet w naszych prywatnych mieszkaniach!

Ile kosztują usługi od WasteMaster?

Usługi świadczone przez WasteMaster są kompletnie bezpłatne. Świadczymy nieodpłatne konsultacje w kwestii BDO, darmową pomoc Opiekuna Klienta, nie zapłacisz także za używanie naszej aplikacji. Zależy nam głównie na satysfakcji klienta, któremu udało się zrealizować z nami odbiór odpadów opakowaniowych z firmy w Strzelinie. Nasz cel to optymalizacja gospodarki odpadowej w polskich przedsiębiorstwach. Skrócenie całego procesu sprzedaży i kupna pozostałości, sprawi, że przetworzone odpady szybciej trafią z powrotem do obiegu. Ponadto, wpieramy okoliczne firmy odbierające odpady opakowaniowe w Strzelinie i pokazujemy naszym użytkownikom, w jaki sposób zarządzać pozostałościami. Nawet nasze wsparcie w kwestiach formalnych jest skoncentrowane na przyśpieszeniu procesu pozbycia się śmieci. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej - zadzwoń!

Jak wyglądają formalności w kontekście odpadów opakowaniowych w Strzelinie?

Sprawy formalne w kontekście zarządzania i odbioru odpadów opakowaniowych w Strzelinie wyglądają różnie w zależności od tego, ile pozostałości produkujemy. Przedsiębiorcy i osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha, są bezwzgldnie zobowiązane do prowadzenia ewidencji w BDO. Jednak jeśli mówimy o Karcie Ewidencji Odpadowej - dla różnych poziomów produkcji np. odpadów opakowaniowych zmieszanych w Strzelinie sprawa wygląda inaczej. Dokładne informacje (uwzględniające wytwarzanie także odpadów niebezpiecznych) znajdziesz na naszym blogu: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak zawsze, w przypadku realizowania odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Strzelinie musisz przekazać KPO kierowcy, który zabiera Twoje śmieci. Jest to dokument, który umożliwia legalny przewóz do placówki utylizującej. Jeśli czujesz się zagubiony - nie martw się - zadzowoń do WasteMaster, gdzie udielimy Ci darmowych konsultacji!

Realizacja odbioru odpadów opakowaniowych w Strzelinie

Dzięki WasteMaster uda Ci się szybko i wygodnie zorganizować odbiór odpadów opakowaniowych w Strzelinie! Wystarczy, że się z nimi skontaktujesz, czy to poprzez rozmowę telefoniczną, czy poprzez formularz ofertowy. Udziel nam danych o swoich odpadach, a także podziel się swoimi preferencjami dotyczącymi odbioru odpadów opakowaniowych w Strzelinie. Dzięki *#*doświadczeniu naszych specjalistów|wiedzy naszych doświadczonych specjalistów*#, będziemy mogli dokonać dokładnej wyceny Twoich śmieci oraz stworzyć listę najbardziej opłacalnych firm oferujących usługę transportu w okolicy. Jeżeli zdecydujesz się na samodzielne korzystanie z naszej aplikacji - jest taka możliwość. Znajdź ją na naszej platformie, zamieść zlecenie, zdjęcie oraz opis, a przypisany do Ciebie Opiekun Klienta, skieruje do Ciebie najbardziej opłacalne ogłoszenia dotyczące odbioru odpadów opakowaniowych w Strzelinie. Miej w pamięci, że nasze usługi są dla Ciebie jedynie wskazówką - nie wpływamy na decyzje naszych użytkowników, po prostu dostarczamy im wielu możliwości!

Z jakich materiałów wytwarza się odpady opakowaniowe w Strzelinie?

Odpady opakowaniowe w Strzelinie są produkowane z bardzo różnych materiałów. Czy to z plastików (najczęściej typu PET), kartonu, metali, papieru, tekstyliów, styropianu czy drewna. Rzecz jasna, nie wszystkie z wymienionych surowców są bardzo niebezpieczne dla środowiska przyrodniczego, jednak każdy z nich może być przekształcony w ramach recyklingu. Ponadto wyróżniamy odpady opakowaniowe zmieszane w Strzelinie i odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Strzelinie. Czym się różnią od siebie? Te pierwsze są nieposortowanymi pozostałościami, które zostały przywiezione do placówki zajmującej się recyklingiem. Czyli np. ładunek zawierający kilkaset kilogramów kartonu i plastiku. Z drugiej strony odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Strzelinie stanowią ten typ pozostałości, który jest zbudowany z kilku rodzajów surowców. Soki kartonowe są często przywoływane jako przykład: składają się nie tylko z tektury, ale i od wewnątrz z warstwy aluminiowej i polietylenu. Takie odpady są dużo cięższe w późniejszej obróbce, jednak wciąż są przetwarzane w ramach recyklingowi.

Rodzaje recyklingu odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Strzelinie

Wyróżniamy parę typów recyklingu odpadów opakowaniowych w Strzelinie. Pierwszy z nich jest nazywany materiałowym i polega na przetworzeniu odpadu w nowy przedmiot. Za przykład może posłużyć karton po napoju, który w placówce jest skupowany, rozwłókniany, a później uzyskuje się z niego papier, aluminium i polietylen. Wszystkie te surowce są przekazywane dalej i produkuje się z nich najrozmaitsze przedmioty. Kolejnym recyklingiem jest ten organiczny, który polega na gromadzeniu tektury oraz kartonów i późniejszym biometanizowaniu ich. Tak wytwarza się neutralny kompost i metan. Kolejnym sposobem przekształcania odpadów opakowaniowych w Strzelinie jest recykling mechaniczny, który opiera się na niszczeniu np. szklanych butelek i przetapianiu ich nowe przedmioty. Ostatnim typem recyklingu, jest recykling chemiczny, który obejmuje swoim działaniem głównie tworzywa sztuczne. Potrzebujesz wsparcia w realizacji utylizacji swoich odpadów? Zgłoś się do WasteMaster - pomożemy Ci za darmo!

Kody odpadów opakowaniowych w Strzelinie

Wszystkie wcześniej wymienione dokumenty, powiązane z odpadami opakowaniowymi wielomateriałowymi w Strzelinie i innymi, korzystają z systemu kodów odpadów. Został on wprowadzony w zgodzie z unijnymi zarządzeniami i polega na tym, że wszystkie wyprodukowane pozostałości dostają swój unikatowy numer. Oznacza on miejsce wytworzenia, typ i ewentualną charakterystykę pozostałości. W naszym prawie katalog pozostałości znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku. Odpady opakowaniowe zmieszane w Strzelinie, a także inne rodzaje z tej kategorii, kryją się pod numerami z grupy 15 01. W tej grupie mieszczą się pozostałości zbudowane ze szkła, zawierające niebezpieczne substancje, opakowania po środkach owadobójczych, z tektury etc. Aby zobrazować powyższe zagadnienie, należy podać choćby pojedynczy przykład: 15 01 11* - oznaczają opakowania z metali, zawierające niebezpieczne substancje porowate (np. azbest). Całość oznaczeń numerycznych dotyczących odpadów opakowaniowych w Strzelinie znajduje się na naszym blogu – zapraszamy do odwiedzenia!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster, znacznie przyśpieszyłem proces szukania i wybierania konkretnej firmy, która zajmie się moimi zmieszanymi odpadami opakowaniowymi w Strzelinie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem opłaca się korzystać z WasteMaster - wyszukali dla mnie dużo tańsze oferty odbioru odpadów opakowaniowych w Strzelinie niż myślałam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem zadowolony - znaleźli dla mnie solidną firmę, która nie zdarła ze mnie ostatniego grosza. Polecam realizować wywóz odpadów opakowaniowych w Strzelinie przy pomocy od WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto korzystać z usług tej firmy! Bardzo mi pomogli z szukaniem odpowiedniej firmy odbierającej odpady opakowaniowe zmieszane w Strzelinie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W sprawach utylizacji odpadów opakowaniowych w Strzelinie jestem amatorką, dlatego poradziłam się konsultantów z WasteMaster. Już wiem co i jak, a w dodatku otrzymałam od nich dokładną wycenę i to w niewiele ponad kwadrans!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon