Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Ząbkowicach Śląskich

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co zrobić z odpadami opakowaniowymi w Ząbkowicach Śląskich?

Odpady opakowaniowe w Ząbkowicach Śląskich to jak sama nazwa podpowiada, pozostałości, które są wykorzystanymi pojemnikami, opakowaniami lub torbami do przechowywania. Możemy je spotkać na każdym kroku - nawet jako konsumenci produktów spożywczych czy osoby korzystające z firm kurierskich. W związku z tym, że odpady opakowaniowe w Ząbkowicach Śląskich występują bardzo powszechnie - konieczna była odpowiedź prawna na takie ilości śmieci. UE przegłosowała ustawę według, której do 2029 roku, aż 69% wszystkich opakowań, ma podlegać recyklingowi. Jest to słuszne działanie, zwłaszcza w momencie, gdy zwrócimy uwagę na narastający kryzys klimatyczny czy powiększające się na Pacyfiku wyspy śmieci. Dlatego tak istotnym jest, aby odpady opakowaniowe w Ząbkowicach Śląskich (głównie te plastikowe) były oddawane do odpowiednich instytucji, które zajęłyby się ich przetwarzaniem. Dla samych firm, organizacja odbioru odpadów opakowaniowych w Ząbkowicach Śląskich również jest ważna. W ten sposób można zgodnie z prawem pozbyć się swoich pozostałości, a także zmniejszyć zagrożenie wypadków w zakładzie pracy. Chciałbyś dowiedzieć się, jak w najszybszy sposób zrealizować wywózkę odpadów opakowaniowych w Ząbkowicach Śląskich? Czytaj do końca!

Koszt usługi od WasteMaster

Ile zapłacisz za organizację odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Ząbkowicach Śląskich? Z WasteMaster – absolutnie nic! Nasza oferta jest całkowicie darmowa. Nie uiścisz opłaty za Opiekuna Klienta ani za konsultowanie się z naszymi ekspertami, ani za używanie aplikacji. W ten sposób chcemy zachęcić przedsiębiorców do korzystania z naszej oferty. Dzięki naszej aplikacji możesz oszczędzić naprawdę dużo czasu i w dodatku często znaleźć podmioty oferujące niższe ceny. Dzięki temu, że pomożemy Ci w realizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Ząbkowicach Śląskich, stopniowo możemy optymalizować cały rynek odpadowy w kraju. Nasi eksperci skupiają się na lokalnych firmach, co jest dodatkowym wsparciem dla niewielkich biznesów. Im sprawniej uda Ci się wywieźć pozostałości – tym szybciej będą one przetworzone i sprzedane. Ta branża musi się charakteryzować efektywnością, gdyż w innym wypadku przestanie być opłacalna. Dlatego WasteMaster, jako bezpłatna aplikacja, stara się ułatwić życie przedsiębiorcom, ale i skupić na szerzej zakrojonych działaniach, optymalizujących cały system.

Jak wyglądają kody na odpady opakowaniowe w Ząbkowicach Śląskich?

Każdy z wyżej wymienionych dokumentów korzysta z systemu kodów odpadów. Jest to system oznaczeń numerycznych, wprowadzony za dyrektywami unijnymi, które w krótkim ciągu liczb zawierają informację o tym, w jakim miejscu odpad powstał, jaka jest jego specyfika i typ. Zatem jeśli zamierzasz legalnie oddać odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Ząbkowicach Śląskich to bezwarunkowo musisz umieć posługiwać się kodami. Są one w całości zawarte w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, a najistotniejsze z odpadów opakowaniowych w Ząbkowicach Śląskich wyszukasz również w blogu na naszej stronie. Dla tego rodzaju pozostałości powstała grupa nr 15 01. Można w niej znaleźć oznaczenia odpadów opakowaniowych w Ząbkowicach Śląskich z tektury, szkła, kartonu lub składających się z toksycznych substancji. Za przykład takiego kodu odpadu, może posłużyć 15 01 11* - oznacza on opakowania z metali, które posiadają niebezpieczne materiały porowate, takie jak np. azbest.

Skład odpadów opakowaniowych w Ząbkowicach Śląskich

Najczęściej odpady opakowaniowe w Ząbkowicach Śląskich składają się z plastików typu PET, kartonów, tektury, ale i metali, drewna, tekstyliów czy też styropianu. Nie wszystkie są równie szkodliwe dla środowiska, jednak każdy z nich może służyć jako źródło materiałów dla nowych produktów. W ramach tej grupy odpadów możemy wyróżnić także odpady opakowaniowe zmieszane w Ząbkowicach Śląskich, które są zwyczajnie nieposegregowane. Oprócz nich są także odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Ząbkowicach Śląskich, składające się z wielu różnych materiałów. Dobrym przykładem może być karton po napoju: jest on w większej części zbudowany z tektury, ale nie w całości. Zawiera także polietylen oraz związki glinu. Recykling odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Ząbkowicach Śląskich jest o wiele bardziej czasochłonny niż niewielomateriałowych śmieci, jednak wciąż jest możliwy.

Rodzaje recyklingu odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Ząbkowicach Śląskich

Wyróżniamy parę typów recyklingu odpadów opakowaniowych w Ząbkowicach Śląskich. Pierwszy z nich jest nazywany materiałowym i polega na przetworzeniu odpadu w nowy przedmiot. Przykładem może być karton po napoju, który w firmie zewnętrznej jest skupowany, rozwłókniany, a później uzyskuje się z niego papier, aluminium i plastik. Wszystkie te materiały są przekazywane dalej i produkuje się z nich najrozmaitsze przedmioty. Kolejnym recyklingiem jest ten organiczny, polegający na składowaniu tektury oraz kartonów i następne biometanizowaniu ich. Tak powstaje neutralny kompost i metan. Kolejnym sposobem przekształcania odpadów opakowaniowych w Ząbkowicach Śląskich jest recykling mechaniczny, który opiera się na mechanicznej destrukcji np. szklanych butelek i przetapianiu ich na całkiem nowe. Ostatnim typem recyklingu, jest recykling chemiczny, który obejmuje swoim zakresem głównie tworzywa sztuczne. Potrzebujesz wsparcia w organiazacji utylizacji swoich odpadów? Zgłoś się do WasteMaster - pomożemy Ci bez pobierania opłat!

Jak wyglądają formalności w kontekście odpadów opakowaniowych w Ząbkowicach Śląskich?

Sprawy formalne w kontekście gospodarowania i odbioru odpadów opakowaniowych w Ząbkowicach Śląskich wyglądają inaczej w zależności od tego, ile odpadów produkujemy. Właściciele firm i osoby mające gospodarstwo rolne większe niż 75 ha, są bezwzgldnie zobowiązane do prowadzenia ewidencji w BDO. Jednak jeśli mówimy o Karcie Ewidencji Odpadowej - dla różnych poziomów produkcji np. odpadów opakowaniowych zmieszanych w Ząbkowicach Śląskich kwestie formalne wyglądają inaczej. Szczegółowe informacje (biorące pod uwagę wytwarzanie także odpadów niebezpiecznych) możesz znaleźć na naszym blogu: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak niezmiennie, w przypadku realizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Ząbkowicach Śląskich musisz oddać KPO kierowcy, który wywozi Twoje śmieci. Jest to dokument, który umożliwia legalny przewóz do placówki utylizującej. Jeśli potrzebujesz pomocy - nie martw się - wykonaj telefon do WasteMaster, gdzie udielimy Ci darmowych konsultacji!

Miejsca produkcji odpadów opakowaniowych w Ząbkowicach Śląskich

Jak już wyżej zostało wspomniane - odpady opakowaniowe w Ząbkowicach Śląskich występują wyjątkowo powszechnie w wielu zróżnicowanych branżach. Najczęściej spotyka się je w przedsiębiorstwach kurierskich, logistycznych, hurtowniach, galeriach handlowych czy miejscach wysyłki paczek zagranicznych. Oprócz tego, dużą ilość rodzajów odpadów opakowaniowych w Ząbkowicach Śląskich produkuje się w przemyśle spożywczym, hipermarketach, aptekach lub też placówkach gastronomicznych. Stykamy się z nimi na co dzień - jednak wciąż należy je segregować, nawet w naszych prywatnych domach!

Odbiór odpadów opakowaniowych w Ząbkowicach Śląskich

Najprostszym sposobem na zrealizowanie odbioru odpadów opakowaniowych w Ząbkowicach Śląskich jest skorzystanie z pomocy WasteMaster. Nawiąż z nami kontakt za pomocą formularza do wyceny odpadów lub rozmowy telefonicznej – wszystko znajdziesz na naszej platformie. Udziel nam danych o Twoich preferencjach co do odbioru odpadów opakowaniowych w Ząbkowicach Śląskich, ich ilości i specyfice, a nasi specjaliści dobiorą dla Ciebie najlepsze możliwe oferty. Po krótkim czasie prześlą Ci na adres mailowy wycenę pozostałości, a potem listę najbardziej opłacalnych firm oferujących odbiór odpadów opakowaniowych w Ząbkowicach Śląskich. Możesz także skorzystać z naszej aplikacji, która również znajduje się na witrynie WasteMaster. Wystarczy zamieścić ogłoszenie, dodać zdjęcie, informacje o adresie, a z góry przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się przekierowaniem na Twoje konto najbardziej trafnych ofert. Warto podkreślić, że WasteMaster nie wpływa na decyzje swoich klientów – to, na jaką firmę się zdecydujesz, zależy tylko od Ciebie!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam!!! Wszystko zorganizowałam tak szybko jak nigdy wcześniej, dzięki WasteMaster *#*rzeczywiście|realnie#(# zaoszczędziłam sobie zachodu!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłem pewien, co zrobić z moimi starymi pudełkami i pojemnikami z tworzywa typu PET. Przesłałem formularz zgłoszeniowy, w parę minut już miałem na mailu odpowiedź, no i po chwili wiedziałem, gdzie najlepiej je wywieźć!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam!!! Wszystko zrealizowałam tak szybko jak nigdy, dzięki WasteMaster *#*rzeczywiście|realnie#(# zaoszczędziłam sobie pracy!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Świetna sprawa, na pewno jeszcze kiedyś skorzystam z ich apki - polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że udało mi się ich znaleźć w sieci! Dzięki pomocy otrzymanej od WasteMaster, wiedziałem ile dokładnie mogą zarządać firmy zewnętrzne za recykling moich tekturowych toreb. Dzięki temu, nikt nie może mnie naciągnąć!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon