Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Starych Babicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co zrobić z odpadami opakowaniowymi w Starych Babicach?

Odpady opakowaniowe w Starych Babicach to jak sama nazwa wskazuje, pozostałości, które są wykorzystanymi pojemnikami, opakowaniami lub torbami do przechowywania. Możemy je spotkać na każdym kroku - zawłaszcza jako konsumenci produktów spożywczych czy osoby zamaiwające przesyłki z firm kurierskich. W związku z tym, że odpady opakowaniowe w Starych Babicach występują niezwykle powszechnie - konieczna była odpowiedź prawna na takie ilości śmieci. Unia Europejska przegłosowała przepis, według którego do 2029 roku, aż 69% produkowanych opakowań, musi podlegać recyklingowi. To słuszne działanie, zwłaszcza jak zwrócimy uwagę na pogłębiający się kryzys klimatyczny czy powiększające się na Pacyfiku wyspy odpadów. Dlatego tak istotnym jest, aby odpady opakowaniowe w Starych Babicach (zwłaszcza te plastikowe) były oddawane do odpowiednich instytucji, które zajęłyby się ich recyklingiem. Dla samych firm, organizacja odbioru odpadów opakowaniowych w Starych Babicach również jest ważna. Dzięki temu można zgodnie z prawem pozbyć się swoich śmieci, a także zmniejszyć zagrożenie wypadków w zakładzie pracy. Chciałbyś dowiedzieć się, jak w najprostszy sposób zamówić wywózkę odpadów opakowaniowych w Starych Babicach? Czytaj do końca!

Z jakich materiałów wytwarza się odpady opakowaniowe w Starych Babicach?

Odpady opakowaniowe w Starych Babicach są produkowane z bardzo różnych materiałów. Czy to z tworzyw sztucznych (najczęściej typu PET), kartonu, metali, papieru, tekstyliów, styropianu czy drewna. Rzecz jasna, nie wszystkie z wymienionych materiałów są bardzo szkodliwe dla środowiska naturalnego, jednak każdy z nich może być przekształcony w ramach recyklingu. Dodatkowo wyróżniamy odpady opakowaniowe zmieszane w Starych Babicach i odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Starych Babicach. Czym się różnią od siebie? Te pierwsze są nieposortowanymi pozostałościami, które zostały dostarczone do placówki skupującej. Czyli np. ładunek zawierający kilkaset kilogramów kartonu i plastiku. Z drugiej strony odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Starych Babicach stanowią ten typ pozostałości, który jest skonstruowany z kilku rodzajów surowców. Soki kartonowe są często podawane jako przykład: są zbudowane nie tylko z tektury, ale i od wewnątrz z warstwy aluminiowej i polietylenu. Takie odpady są dużo trudniejsze w późniejszej obróbce, jednak wciąż są przetwarzane w ramach recyklingowi.

Formalności a odpady opakowaniowe w Starych Babicach

Jeśli mówimy o formalnościach w kontekście np. odbioru odpadów opakowaniowych w Starych Babicach sprawa może być przedstawiona dwojako. Oczywiście osoby prywatne nie muszą posiadać konta w BDO, ale właściciele firm i rolnicy posiadający powyżej 75 ha ziemi, już tak. Dodatkowo, w zależności od ilości produkcji np. odpadów opakowaniowych zmieszanych w Starych Babicach, pozostałości niebezpiecznych, możesz zostać uwolniony od obowiązku uzupełniania Karty Ewidencji Odpadowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na naszej witrynie internetowej: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak za każdym razem, jeśli organizujesz odbiór odpadów opakowaniowych z firmy w Starych Babicach, musisz wystawić KPO. Kartę Przekazania Odpadu należy oddać kierowcy, który zabiera nasze pzoostałości. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do konsultacji telefonicznej!

Cena usług WasteMaster

Nie przewidujemy opłat za świadczone przez nas usługi. Nie zapłacisz zatem ani za Opiekuna Klienta, ani za rozmowy konsultacyjne, ani za wycenę i pomoc w organizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Starych Babicach. Dlaczego? Ponieważ naszym głównym celem jest zwiększenie optymalizacji gospodarowania odpadami w polskich biznesach. Im szybciej znajdziesz właściwą firmę - tym szybciej oddasz jej pozostałości, a ona je przetworzy i sprzeda z powrotem do obiegu. Dodatkowo, nasi eksperci starają się wyszukiwać jak najbliższe firmy odbierające odpady opakowaniowe w Starych Babicach i w ten sposób pomagać w rozwoju lokalnym biznesom. Z nami, przedsiębiorcy zaoszczędzą czas, sfunkcjonalizują zarządzanie odpadami w swoich firmach i co najważniejsze - pozbędą się kłopotu w krótkim czasie. Nasze wsparcie w kwestiach formalnych również jest bezpłatne - każdemu możemy pomóc odnaleźć się w zawiłościach BDO!

Jak zorganizować odbiór odpadów opakowaniowych w Starych Babicach?

WasteMaster może Cię wesprzeć w szybkiej i sprawnej realizacji odbioru odpadów opakowaniowych w Starych Babicach. Jak to robimy? Za pomocą naszej nowatorskiej aplikacji i grupy ekspertów, posiadających lata doświadczenia na rynku odpadowym! Skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy lub za pomocą rozmowy telefonicznej, podaj nam dokładne dane na temat swoich śmieci oraz wymagań co do odbioru odpadów opakowaniowych w Starych Babicach i to wszystko. Nasi eksperci wycenią Twoje odpady, a także za pomocą naszej aplikacji, stworzą listę firm zajmujących się odbiorem odpadów opakowaniowych w Starych Babicach, z których warto skorzystać. Możesz także spróbować użyć naszej aplikacji na własną rękę - wówczas sam zamieszczasz zlecenie, zdjęcia i informacje. Następnie przydzielony z góry Opiekun Klienta zajmuje się sortowaniem zgłoszeń i wybieraniem najbardziej pasujących ofert od firm zewnętrznych. Dzięki temu na Twoje kontro trafiają tylko cenne oferty. Zawsze to Ty decydujesz o tym, z której opcji chcesz skorzystać - my, jako firma nie zobowiązujemy Cię do niczego!

Gdzie produkuje się tego typu pozostałości?

Odpady opakowaniowe w Starych Babicach wytwarza się w wielu branżach. Głównie są to firmy produkcyjne, magazyny, centra logistyczne, sklepy i hurtownie. Trzeba wspomnieć także o punktach aptecznych, wszelkiego typu miejscach, w których odbiera się lub wysyła paczki, zarówno te krajowe, jak i międzynarodowe. Dodatkowo centra handlowe, supermarkety, a także placówki gastronomiczne. Osoby fizyczne najczęściej wyrzucają swoje odpady opakowaniowe w Starych Babicach, do zwykłych śmieci komunalnych. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej segregacji – z pewnością ułatwi to procesy w sortowni.

Jakie mamy typy recyklingu odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Starych Babicach?

W siedzibach firm realizujących recykling odpadów opakowaniowych w Starych Babicach możemy wyróżnić parę typów tego procesu: recykling materiałowy, organiczny, mechaniczny oraz chemiczny. Pierwszy z nich polega na tym, że z dostarczonego odpadu produkuje się inne materiały. Za przykład można podać przywołany wyżej karton po napoju - w placówce przetwarzającej jest on rozwłókniany, a pozyskany papier, aluminium i plastik, oddaje się do dalszej przeróbki. Recykling organiczny polega na biometanizowaniu kartonów, tektury itd. Pod wpływem substancji chemicznych, wytwarzany jest z nich kompost oraz odzyskuje się metan. Recykling mechaniczny opiera się na niszczeniu odpadów opakowaniowych w Starych Babicach, takich jak szkło i przerabianiu ich np. na nowe słoiki. I w końcu recykling chemiczny dotyczy głównie tworzyw sztucznych typu PET. Jak sam możesz zauważyć, nawet opakowanie może *#powrócić|zostać zwrócone światu i powrócić#*# do obiegu. Z WasteMaster masz szansę na szybką i wygodną organizację utylizacji swoich śmieci - nie zwlekaj, skontaktuj się z nami!

Oznaczenia numeryczne odpadów opakowaniowych w Starych Babicach

Wszelkie dokumenty, które są Ci potrzebne do zgodnego z prawem transportu np. odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Starych Babicach, korzystają z systemu kodów odpadów. Wprowadzono go w zgodzie z dyrektywami unijnymi, mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Ów ustwa zawiera cały spis oznaczeń numerycznych odpadów. Poszczególne kody zawierają dane na temat źródła powstania, specyfiki i rodzaju danej pozostałości. Dla odpadów opakowaniowych w Starych Babicach zarezerwowano grupę numerów 15 01. Zawiera w sobie m.in. odpady z tektury, szkła, metalu, kartonu, a również opakowania po szkodliwych substancjach niebezpiecznych (jak np. środki owadobójcze). Aby pokazać, jak wyglądają kody na odpady opakowaniowe w Starych Babicach należy przywołać przykład: 15 01 11*. Ten numer jest odpowiednikiem opakowań metalowych, które są zanieczyszczone szkodliwymi substancjami porowatymi, czyli np. azbestem.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem opłaca się korzystać z WasteMaster - wyszukali dla mnie o wiele tańsze oferty odbioru odpadów opakowaniowych w Starych Babicach niż myślałam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zrealizowali dla mnie odbiór odpadów opakowaniowych z firmy w Starych Babicach, z którego jestem bardzo zadowolony, polecam ich z czystym sumieniem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Pomoca rzecz - zaoszczędziłem naprawdę dużo czasu i mam pewność, że drewniane skrzynie oddałem placówce, która działa w zgodzie z ekologią!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Doeniam WasteMaster za rzetelność, podali mi naprawdę dużo firm utylizujących odpady opakowaniowe, ale jak zrobiłam własny research to rzeczywiście się okazało, że wybrali dla mnie tylko najkorzystniejsze opcje!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie oczekiwałam tak dobrej jakości za bezpłatną usługę. Polecam WasteMaster - zajęli się naprawdę profesjonalnie moim przypadkiem!!!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon