Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Ożarowie Mazowieckim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakie mamy typy recyklingu odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Ożarowie Mazowieckim?

W placówkach firm zajmujących się recyklingiem odpadów opakowaniowych w Ożarowie Mazowieckim możemy wymienić parę rodzajów tego procesu: recykling materiałowy, organiczny, mechaniczny oraz chemiczny. Pierwszy z nich polega na tym, że z przywiezionego odpadu produkuje się inne materiały. Za przykład można podać przywołany wyżej karton po soku - w placówce przetwarzającej jest on rozwłókniany, a pozyskany papier, aluminium i plastik, oddaje się do dalszej obróbki. Recykling organiczny oparty jest na biometanizowaniu kartonów, tektury etc. Pod wpływem substancji chemicznych, wytwarzany jest z nich kompost oraz odzyskuje się metan. Recykling mechaniczny to z kolei niszczenie odpadów opakowaniowych w Ożarowie Mazowieckim, takich jak szkło i przerabianiu ich np. na nowe słoiki. Ostatni typ dotyczy głównie plastików typu PET. Jak sam możesz zauważyć, nawet opakowanie może *#powrócić|zostać zwrócone światu i powrócić#*# do obiegu. Z WasteMaster masz szansę na szybką i wygodną organizację utylizacji swoich śmieci - nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Oznaczenia numeryczne odpadów opakowaniowych w Ożarowie Mazowieckim

Wszystkie dokumenty, które są Ci niezbędne do zgodnego z prawem transportu np. odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Ożarowie Mazowieckim, wykorzystują system kodów odpadów. Został on wprowadzony w zgodzie z ustawami unijnymi, mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Ów dokument zawiera cały katalog oznaczeń numerycznych pozostałości. Poszczególne cyfry zawierają informacje na temat źródła wytworzenia, specyfiki i rodzaju danej pozostałości. Dla odpadów opakowaniowych w Ożarowie Mazowieckim powstała grupa numerów 15 01. Zawiera w sobie m.in. odpady z tektury, szkła, metalu, kartonu, a także opakowania po szkodliwych substancjach niebezpiecznych (jak np. środki owadobójcze). Aby zobrazować to, jak wyglądają kody na odpady opakowaniowe w Ożarowie Mazowieckim należy przywołać przykład: 15 01 11*. Ten numer oznacza opakowania metalowe, które są zanieczyszczone toksycznymi substancjami porowatymi, czyli np. azbestem.

Z czego składają się odpady opakowaniowe w Ożarowie Mazowieckim?

Zazwyczaj spotykane odpady opakowanie w Ożarowie Mazowieckim składają się z (#(plastików|tworzyw sztucznych typu PET#*#, kartonu, tektury, metali, elementów drewianych, styropianu czy też tekstyliów. W nierównym stopniu stanowią one zagrożenie dla środowiska, jednak należy pamiętać, że nawet neutralne pozostałości mogą zostać przetworzone i wykorzystane ponownie. Warto zaznaczyć, że wyróżnia się klika rodzajów pozostałości z tej grupy: chociażby odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Ożarowie Mazowieckim czy odpady opakowaniowe zmieszane w Ożarowie Mazowieckim. Te ostatnie są po prostu nieposortowanymi śmieciami, które dostarczono do punktów recyklingu. Muszą one zostać posortowane i oczyszczone przed właściwym przetwarzaniem. Z kolei odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Ożarowie Mazowieckim charakteryzują się tym, że są złożone z wielu różnych materiałów. Np. kartony po napojach, są w większości skonstruowane z tektury, ale i polietylenu oraz aluminium. Takie materiały są trudniejsze w przeróbce, jednak wciąż nadają się do recyklingu.

Czym są odpady opakowaniowe w Ożarowie Mazowieckim?

Odpady opakowaniowe w Ożarowie Mazowieckim, jak sama nazwa wskazuje, są to zużyte lub wykorzystane opakowania. Jest to kłopot, z którym stykamy się na co dzień – chociażby robiąc zakupy. Jednak problem z odpadami opakowaniowymi w Ożarowie Mazowieckim mają zakłady produkcyjne, przemysł spożywczy, ale i możemy się z nimi spotkać np. w branży gastronomicznej. Zatem ten typ pozostałości jest doskonale widoczny, nie tylko dla pracowników i właścicieli firm, ale i dla zwykłych konsumentów. W kwestii ekologii również stanowią one ogromne wyzwanie. Z tego powodu, Unia Europejska wprowadziła ustawy o corocznym zwiększaniu procenta odpadów opakowaniowych w Ożarowie Mazowieckim, które podlegają recyklingowi. Zgodnie z tymi ustawami, do 2029 roku, procent przekształcanych pozostałości opakowaniowych ma osiągnąć 69%. Ma to oczywiście związek z kryzysem klimatycznym, któremu świat musi stawić czoło – sporą częścią tzw. wysp śmieci na morzach, stanowią właśnie plastikowe opakowania. Dla właścicieli przedsiębiorstw również jest to udogodnienie – dzięki opcji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Ożarowie Mazowieckim, mogą oczyścić przestrzeń w swoim miejscu pracy, a także przyczynić się do powiększenia procentu przetwarzanych śmieci. Chcesz dowiedzieć się więcej – przeczytaj poniższy tekst do końca!

Gdzie produkuje się tego typu pozostałości?

Odpady opakowaniowe w Ożarowie Mazowieckim wytwarza się w wielu branżach. Głównie są to firmy produkcyjne, magazyny, centra logistyczne, sklepy i hurtownie. Trzeba wspomnieć także o punktach aptecznych, wszelkiego rodzaju miejscach, w których odbiera się lub wysyła przesyłki, zarówno te krajowe, jak i zagraniczne. Ponadto centra handlowe, hipermarkety, a także punkty gastronomiczne. Osoby prywatne zazwyczaj wyrzucają swoje odpady opakowaniowe w Ożarowie Mazowieckim, do zwykłych śmieci komunalnych. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej segregacji – z pewnością ułatwi to pracę sortowni.

Kwestie formalne w przypadku odpadów opakowaniowych w Ożarowie Mazowieckim

W zależności od tego, ile odpadów opakowaniowych zmieszanych w Ożarowie Mazowieckim posiadasz oraz ile roczne produkujesz pozostałości niebezpiecznych, tak będą wyglądać kwestie formalne. Zerknij do naszego bloga i dowiedz się więcej - https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak niezmiennie, wszyscy właściciele przedsiębiorstw i rolnicy posiadający powyżej 75 ha ziem, muszą prowadzić konto w BDO. W zależności od masy wytworzonych pozostałości, muszą lub też nie są zobowiązani do uzupełniania Kartę Ewidencji Odpadowej. I raz jeszcze: we wszystkich przypadkach realizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Ożarowie Mazowieckim muszą przekazać KPO kierowcy, który wywozi Twoje pozostałości. Ten druk zapewnia firmie zewnętrznej, legalny przewóz do swojej placówki, więc jest bardzo istotny. Jeśli potrzebujesz wsparcia w sprawach formalnych lub chcesz znaleźć najkorzystniejszą usługę odbioru odpadów opakowaniowych w Ożarowie Mazowieckim - zgłoś się do nas!

Koszt usługi od WasteMaster

Ile zapłacisz za organizację odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Ożarowie Mazowieckim? Z WasteMaster – absolutnie nic! Nasza oferta jest całkowicie darmowa. Nie zapłacisz za Opiekuna Klienta ani za konsultacje, ani za używanie aplikacji. Tak chcemy zachęcić przedsiębiorców do korzystania z naszych usług. Dzięki naszej aplikacji możesz zaoszczędzić naprawdę sporo czasu i w dodatku często wyszukać podmioty oferujące niższe ceny. Dzięki temu, że pomożemy Ci w realizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Ożarowie Mazowieckim, sukcesywanie możemy optymalizować cały rynek odpadowy w kraju. Nasi specjaliści skupiają się na lokalnych firmach, co dodatkowo pomaga niewielkim, lokalnym biznesom. Im szybciej uda Ci się wywieźć odpady – tym szybciej będą one przetworzone i sprzedane. Ta branża musi się odznaczać efektywnością, gdyż w innym wypadku przestanie być rentowna. Z tego powodu WasteMaster, jako darmowa aplikacja, stara się uprościć życie przedsiębiorcom, ale i skupić na szerszych działaniach, optymalizujących cały system.

Realizacja odbioru odpadów opakowaniowych w Ożarowie Mazowieckim

Dzięki WasteMaster uda Ci się szybko i wygodnie zorganizować odbiór odpadów opakowaniowych w Ożarowie Mazowieckim! Wystarczy, że nawiążesz z nami kontakt, czy to za pośrednictwem rozmowy telefonicznej, czy poprzez formularz zgłoszeniowy. Udziel nam informacji o swoich odpadach, a także podziel się swoimi preferencjami dotyczącymi odbioru odpadów opakowaniowych w Ożarowie Mazowieckim. Dzięki *#*doświadczeniu naszych specjalistów|wiedzy naszych doświadczonych specjalistów*#, będziemy mogli dokonać dokładnej wyceny Twoich pozostałości oraz stworzyć listę najbardziej opłacalnych firm oferujących usługę wywozu w okolicy. Jeżeli zdecydujesz się na samodzielne korzystanie z naszej aplikacji - jest taka możliwość. Znajdź ją na naszej stronie, dodaj zlecenie, zdjęcie oraz charakterystykę, a przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta, skieruje do Ciebie najbardziej opłacalne ogłoszenia dotyczące odbioru odpadów opakowaniowych w Ożarowie Mazowieckim. Miej w pamięci, że nasze usługi mają być dla Ciebie jedynie wskazówką - nie wpływamy na decyzje naszych użytkowników, po prostu dostarczamy im wielu możliwości!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dobrze, że udało mi się ich znaleźć w internecie - byłam naprawdę zaskoczona, że nie pobierają opłat. Dzięki nim znalazłam firmę odbierającą odpady opakowaniowe, która została moim stałym partnerem do współpracy. Szczerze ich polecam!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Skorzystałam z aplikacji WasteMaster i mogę ją szczerze polecić! Pozbyłam się swoich odpadów opakowaniowych szybciej niż przewidywałam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Musiałam wyrzucić spore ilości zużytych tubek po pastach - totalnie nie wiedziałam, jak sobie z tym poradzić! Po jednym telefonie do WasteMaster nie tylko dowiedziałam się, co zrobić z moimi odpadami wielomateriałowymi począć, ale nawet miałam już wybraną konkretną firmę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam tę firmę, ze względu na ich profesjonalne podejście do klienta - pomogli mi nawet z BDO i innymi formalnościami, które normalnie stanowiły dla mnie przeszkodę nie do pokonania!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Na pewno polecę kolegom z branży - ich aplikacja jest naprawdę użyteczna:)

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon