Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Złotoryi

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak wyszukać najkorzystniejsze firmy odbierające odpady medyczne w Złotoryi?

Nasza firma może Ci pomóc w szybkim wyszukaniu najbardziej opłacalnych firm odbierających medyczne w Złotoryi. Wystarczy skontaktować się z naszymi pracownikami - czy to poprzez formularz zgłoszeniowy, czy rozmowę telefoniczną. Podziel się charakterystyką swojego odpadu, a nasi specjaliści go wycenią i dodadzą do naszej aplikacji. Po zebraniu najbardziej wartościowych ogłoszeń, zostaną do Ciebie wysłane listy z najlepszymi firmami odbierającymi odpady medyczne w Złotoryi. Istnieje również opcja samodzielnego użycia aplikacji WasteMaster - wyszukaj ją na naszej stronie, dodaj zlecenie, a Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najpewniejsze oferty odbioru odpadów medycznych w Złotoryi. To, z której placówki chcesz ostatecznie skorzystać, jest całkowicie Twoją indywidualną decyzją. Dodatkowo za pomoc w znalezieniu firm utylizujących nie zapłacisz ani grosza.

Utylizacja odpadów medycznych w Złotoryi - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Złotoryi jest bardzo istotna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa epidemiologicznego. Nie zapominaj, że są to zazwyczaj pozostałości niebezpieczne, które faktycznie zagrażają zdrowiu populacji! Z tego powodu, koniecznym jest abyś zachował wszelkie zasady bezpieczeństwa dotyczące przekazywania i składowania takich odpadów. Nie tylko szpitale czy kliniki je wytwarzają. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, gabnety weterynaryjne, placówki diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których możesz się spotkać z odpadami medycznymi. Dbanie o ciało, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą produkować tego typu śmieci. Pamiętaj, że przed wyprodukowaniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Złotoryi nie może minąć zbyt wiele czasu. W określonych warunkach drobnoustroje świetnie się rozwijają i generują poważne zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż spotykanych przypadków zachorowań na koronawirusa, musimy mieć to szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany podanym tematem? Zachęcamy do czytania!

Kwestie formalne a odbiór odpadów medycznych w Złotoryi

Jako wytwórca odpadów medycznych w Polsce, musisz się dostosować do panujących przepisów. Służą one zwiększeniu kontroli nad produkcją toksycznych materiałów oraz tym, czy są we właściwy sposób utylizowane. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub należysz do wcześniej wymienionej grupy rolników – pamiętaj o uzupełnianiu Bazy Danych Odpadowych. Istotnym jest, abyś pamiętał o plinowaniu terminów i regularnie ewidencjonował swoje pozostałości. Za brak prowadzenia BDO może grozić kara nawet do 1 mln złotych! Oprócz tego warto uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która w razie kontroli odpowiednich służb jest dokumentem uprawomacniającym Twoje działania. W razie realizowaniu odbioru odpadów medycznych w Złotoryi pamiętaj o KPO – jest to dokument umożliwiający legalny przewóz pozostałości. Warto dodać, że wszystkie powyższe dokumenty (a także oznaczenia na pojemnikach z odpadami) korzystają z systemu kodów odpadowych. Zostały one powołane do funkcjonowania w zgodzie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Za przykładowy kod może pozłużyć ten na 18 01 01 – oznaczający narzędzia chirurgiczne, zabiegowe oraz ich resztki. Wszystkie kody znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku dotyczącego katalogu odpadów.

Definicja i rodzaje odpadów medycznych

Polskie przepisy głoszą, że wszystkie pozostałości powstałe w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym i w związku z badaniami naukowymi wchdzących w zakres nauk medycznych, to odpady medyczne. Zazwyczaj dzieli się tę grupę śmieci na trzy kategorie. Odpady medyczne zakaźne będące nośnikami zaraźliwych drobnoustrojów oraz bakterii. Są to np. amputowane części ciała, organy, opakowania na krew, podpaski, pieluchomajtki, czy też resztki jedzenia, ubrań po chorych z oddziałów zakaźnych. Kolejna grupa - odpadów niebezpiecznych (niezakaźnych) - to wszystkie chemikalia, amalgamaty dentystyczne oraz leki cytostatyczne i cytotoksyczne (służące do zwalczania nowotworów). Firmy odbierające odpady medyczne w Złotoryi określają je jako te pozostałości, które nie stanowią zagrożenia zakażeniem. Ostatnią grupą są śmieci nieniebezpieczne, tzw. pozostałe. Możemy do nich zaliczyć narzędzia chirurgiczne, zabiegowe oraz te pozostałości, których nie możemy zaliczyć do wcześniejszych kategorii. Znając powyższą kategoryzację pozostałości, nie powinieneś mieć kłopotów z przygotowaniem śmieci do odbioru i utylizacji odpadów medycznych w Złotoryi.

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Złotoryi

Nie jest łatwo podać szacunkową cenę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Złotoryi, ponieważ wszystko jest zależne od Twojego indywidualnego przypadku. To, jaki typ odpadu posiadasz, a także jego ilość oraz Twoje umiejscowienie – to trzy czynniki, które najmocniej wpływają na kształt kwot w cennikach. W tym przypadku pojawia się niewymieniana wcześniej kategoryzacja: na pozostałości medyczne oraz weterynaryjne, jednak firmy wywozowe często wprowadzają własny podział (np. ten ze względu na specyfikę, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są mniej kosztowne w utylizacji niż weterynaryjne – jest to związane z ich powszechnością i sprawdzonymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie przeprowadzonych transakcji, eksperci z WasteMaster opracowali cennik utylizacji odpadów medycznych w Złotoryi, który pokazuje, że pozostałości medyczne sięgają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią osiągnąć nawet do 150 zł. Za każdy dodatkowy kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli cyklicznie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Złotoryi, bardziej opłacalny jest abonament na wywózkę tego rodzaju śmieci. Kolejnym ważnym czynnikiem jest Twoja lokalizacja – im dalej się znajdujesz od placówki utylizującej – tym zwiększy się cena. Jeśli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną – zgłoś się do WasteMaster – nasi eksperci posiadają wiele lat doświadczenia!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Złotoryi - jak to zrobić?

Z WasteMaster z pewnością uda Ci się wyszukać najkorzystniejszą ofertę odbioru odpadów medycznych w Złotoryi! Nasi eksperci specjalizują się w wyszukiwaniu najtrafniejszych firm! Nasza spółka pracuje tylko z profesjonalistami - możesz być pewien, że jakość usług będzie na wysokim poziomie! Nie pracujemy z podmiotami nieobecnymi w BDO - tylko z legalnymi biznesami! Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza ofertowego, zadzwoń do nas lub skorzystaj z naszej aplikacji. Udziel nam danych o swoich śmieciach, a także preferencjach dotyczących utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Złotoryi, a my zajmiemy się resztą! Na Twoim mailu, dosłownie w 15 minut, znajdziesz wycenę, a po niedługim oczekiwaniu listę firm utylizujących odpady medyczne w Złotoryi, z których opłaca się korzystać! Pamiętaj jednak o zasadach bezpieczeństwa - w razie niedotrzymania tego obowiązku, firma wywozowa może zrezygnować z wykonania usługi. Kolejną istotną kwestią jest Karta Przekazania Odpadu. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gospodarstwa - musisz ją wypełnić i oddać kierowcy pojazdu zabierającego Twoje śmieci. Nie wiesz, gdzie znaleźć firmy odbierające odpady medyczne w Złotoryi? Zadzwoń do nas - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Jak przechowywać odpady medyczne?

Zakazuje się samodzielnego spalania pozostałości medycznych, zabrania się również składowania takich materiałów na składowiskach. Obowiązkiem każdego producenta takich śmieci, jest prawidłowe przechowywanie ułatwiające utylizację odpadów medycznych w Złotoryi w placówce docelowej. Za nieprzestrzeganie przepisów w tym zakresie grożą nam wysokie grzywny. Firma odbierająca odpady medyczne w Złotoryi może przyjąć tylko prawidłowo zabezpieczony ładunek. Do każdej grupy pozostałości przypisany jest konkretny kolor worka lub pojemnika do składowania. Dla zakaźnych jest to czerwony, dla niebezpiecznych żółty, a dla reszty niebieski, czarny lub zielony. Także temperatura i okres składowania od momentu wykorzystania jest ważny w kontekście odbioru odpadów medycznych w Złotoryi. W zależności od danego materiału, pozostałości mogą stwarzać coraz większe zagrożenie zakażenia w związku z upływem czasu czy wzrostem temperatury. Wszystkie wytyczne są zawarte w ustawie Ministra Klimatu - zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem. Jednak dla zainteresowanych, warto wspomnieć, że odpady zakaźne mogą być przechowywane w temperaturze do 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Dbaj o bezpieczeństwo swoich współpracowników oraz ekipy transportującej śmieci do placówki utylizującej odpady medyczne w Złotoryi - pamiętaj o zabezpieczeniach!

Sposoby utylizacji odpadów medycznych w Złotoryi

W nawiązaniu do tego, że odpady medyczne często zagrażają zdrowiu populacji, ciężko wyobrazić sobie ich recykling. Najbardziej właściwą opcją jest zrealizowanie ich neutralizacji i utylizacji. Możemy wymienić następujące sposoby utylizacji odpadów medycznych w Złotoryi: obróbkę termiczną, autoklawowanie, przetwarzanie za pomocą promieniowania mikrofalowego oraz dezynfekcję chemiczną. Obróbka termiczna to zwyczajne spalanie pozostałości medycznych w specjalnie do tego przystosowanych piecach, osiągających do 1100°C. Autoklawowanie wymaga wykorzystania maszyn parowych, które pod wpływem temperatury niszczą wszelkie drobnoustroje. Z kolei technika mikrofal łączy się z całkowitą destrukcją śmieci i końcowym zneutralizowaniem ich szkodliwego działania. Dezynfekcja chemiczna jest najprostszym zabiegiem, po którym neutralne śmieci można przetransportować na wysypisko. Nie wiesz jak się zabrać za #*#realizację|organizację#*# utylizacji odpadów medycznych w Złotoryi? Skontaktuj się z nami - udzielimy Ci darmowej pomocy!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Szczerze polecam - nigdy w tak krótkim czasie nie znalazłem tak korzystnych ofert od placówek utylizujących odpady medyczne w Złotoryi!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem pod wrażeniem - znaleźli dla mnie wartościowe firmy utylizujące odpady medyczne w Złotoryi i to całkowicie za darmo! I do tego pomogli mi we właściwym oznaczeniu moich śmieci!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo prosta w obsłudze aplikacja - bez większych problemów znalazłam w niej firmy utylizujące odpady medyczne w Złotoryi!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę spory gabinet stomatologiczny i z powodu obłożenia nie mam kiedy zająć się sprawą utylizacji odpadów medycznych, dlatego zdecydowałam się na współpracę z WasteMaster - i jestem bardzo zadowolona!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Niezmiernie polecam - nigdy w tak krótkim czasie nie znalazłem tak opłacalnych ofert od placówek utylizujących odpady medyczne w Złotoryi!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon