Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych we Włodawie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych we Włodawie - jak to zrobić?

Z WasteMaster z pewnością uda Ci się wyszukać najkorzystniejszą ofertę odbioru odpadów medycznych we Włodawie! Nasi eksperci specjalizują się w wyszukiwaniu najtrafniejszych firm! Nasza spółka pracuje tylko z profesjonalistami - możesz nam uwierzyć, że jakość usług będzie na wysokim poziomie! Nie pracujemy z podmiotami nieobecnymi w BDO - tylko z legalnymi biznesami! Zgłoś się do nas za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, zadzwoń do nas lub skorzystaj z naszej aplikacji. Udziel nam informacji o swoich pozostałościach, a także preferencjach dotyczących utylizacji i odbioru odpadów medycznych we Włodawie, a nam pozostaw resztę! Na Twoim mailu, dosłownie w 15 minut, znajdziesz wycenę, a po krótkim oczekiwaniu wykaz firm utylizujących odpady medyczne we Włodawie, z których opłaca się korzystać! Pamiętaj jednak o zasadach bezpieczeństwa - w razie niedotrzymania tego obowiązku, firma wywozowa może zrezygnować z wykonania usługi. Kolejną ważną kwestią jest Karta Przekazania Odpadu. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz ją uzupełnić i oddać kierowcy pojazdu zabierającego Twoje śmieci. Nie wiesz, gdzie znaleźć firmy odbierające odpady medyczne we Włodawie? Skontaktuj się z nami - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych we Włodawie?

Niestety, dlatego, że pozostałości medyczne są najczęściej zaliczane do szkodliwych i niebezpiecznych - nie jest możliwy ich recykling. Jedyne co pozostaje w takiej sytuacji to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych we Włodawie. Można to osiągnąć za pomocą paru sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przetwarzania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza z technik opiera się na spalaniu śmieci w specjalnych piecach, osiągających temperaturę do 1100°C. Kolejna - autoklawowanie - polega na wrzuceniu np. zużytych strzykawek w urządzeniu parowym, zabijającym wszelkie bakterie i wirusy. Po autoklawowaniu odpady mogą trafić na wysypisko, ponieważ są całkowicie zneutralizowane. Przetwarzanie mikrofalowe to metoda polegająca na niszczeniu, roztapianiu odpadów i poddawaniu ich wpływowi mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega głównie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji utylizacji odpadów medycznych we Włodawie - skontaktuj się z WasteMaster - nasi specjaliści Cię nie zawiodą!

Czym są odpady medyczne?

Zgodnie z ustawą rządową, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym oraz prowadzeniem badań naukowych w zakresie medycyny. Jednak czym konkretnie są odpady medyczne? Na podstawie informacji pochodzących z firm odbierających odpady medyczne we Włodawie możemy wyróżnić kilka kategorii tych śmieci, ze względu na swoje właściwości. Możemy wymienić odpady medyczne zakaźne (mogące przenosić choroby), niebezpieczne (niebędące zakaźnymi), a także nieniebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanego rodzaju takie musimy zastosować zasady przechowywania i utylizacji. Aby zobrazować zróżnicowanie w obrębie omawianej kategorii odpadowej, należy podać odpowiednie przykłady. Do pierwszego rodzaju, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, narządy, pojemniki na krew, skażone pieluchomajtki, podpaski, pozostałości posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei odpady niebezpieczne to wszelakie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (stosowane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu dentystycznego. Pozostałe odpady to np. narzędzia chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do poprzednich kategorii. Zatem jeśli posiadasz tego rodzaju śmieci – pamiętaj o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych we Włodawie!

Utylizacja odpadów medycznych we Włodawie – co warto wiedzieć?

Gdzie powstają odpady medyczne? Jak je przechowywać? Jak nie narazić się mając do czynienia z tego rodzaju pozostałościami? Poniższy tekst powstał, aby rozjaśnić nieco kwestie śmieci związanych z medycyną. Odpady medyczne powstają w instytucjach, które w jakimś stopniu zajmują się zdrowiem, branżą beauty, lecznictwem, czy opieką nad zwierzętami. Zatem nie tylko szpitale i kliniki mogą produkować tego typu śmieci. Placówki dentystyczne, salony kosmetyczne, lecznice weterynaryjne, a nawet zakłady fryzjerskie mogą produkować odpady tego rodzaju. W związku z tym, że niezwykle często są to substancje skażone, mogące przenosić drobnoustroje – śmieci pochodzące z dziedzin medycznych i paramedycznych – z czasem stające się coraz większym zagrożeniem dla zdrowia lub życia – są kwalifikowane jako toksyczne lub wysokiego ryzyka. Z tego powodu, koniecznie musisz zrealizować utylizację odpadów medycznych we Włodawie. Jest to istotne tym razem nie ze względów ekologicznych, ale głównie epidemiologicznych. Pandemia COVID-19 dobitnie pokazała, że higiena jest bardzo istotna w kontekście globalnej odporności. Zatem utylizacja odpadów medycznych we Włodawie jest stanowczym krokiem w stronę dbania o zdrowie cywilizacji. Chciałbyś się dowiedzieć, w jaki sposób najsprawniej pozbyć się swoich śmieci? Czytaj dalej!

Gdzie znajdziesz firmy odbierające odpady medyczne we Włodawie?

WasteMaster jest użytecznym narzędziem służącym do znajdowania najsolidniejszych firm odbierających medyczne we Włodawie. Skontaktuj się z naszymi konsultantami (formularz lub rozmowa przez telefon) lub użyj aplikacji. Twój Opiekun Klienta doda Twoje ogłoszenie w aplikacji, w której będzie gromadził zainteresowane podmioty, transportujące takie pozostałości. Później na wcześniej podaną skrzynkę mailową, prześle Ci wycenę, a po krótkim czasie listę firm odbierających odpady medyczne we Włodawie. Jeśli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej innowacyjnej aplikacji – również jest taka opcja. Znajdziesz ją na naszej platformie, ale nie musisz jej pobierać – wystarczy otworzyć ją z poziomu przeglądarki! Zamieść ogłoszenie, zamieść zdjęcie – a przypisany do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty. Usługi dostarczane przez WasteMaster są całkowicie darmowe – a decyzja, z której oferty skorzystasz – w 100% autonomiczna! My jedynie pokazujemy osiągalne opcje oraz wspieramy w ustaleniu terminu realizacji odbioru odpadów medycznych we Włodawie.

Formalności a odbiór odpadów medycznych we Włodawie

W związku z unijnymi dyrektywami, a także przepisami w Polsce, wszyscy producenci odpadów muszą wypełniać określone dokumenty, świadczące o transparentności w zarządzaniu pozostałościami. Dotyczy to głównie przedsiębiorców, który produkują o wiele więcej odpadów w związku ze swoją działalnością niż osoby fizyczne. Zatem jeśli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi - musisz pamiętać o regularnym ewidencjonowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to monitorowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli realizujesz odbiór odpadów medycznych we Włodawie musisz pamiętać także o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, wywożącemu Twoje śmieci. Należy także uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem na legalność działań podczas kontroli policyjnej. Wszystkie powyższe dokumenty używają tzw. kodów odpadów. Określają one rodzaj, źródło powstania, a także charakterystykę danego odpadu. Dla pozostałości medycznych kody znajdują się w grupie nr 18 (np. narzędzia chirurgiczne to 18 01 01). Cały katalog odpadów znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Cennik utylizacji odpadów medycznych we Włodawie

Nie jest łatwo określić szacunkową cenę za utylizację i odbiór odpadów medycznych we Włodawie, ponieważ wszystko jest zależne od Twojego konkretnego przypadku. To, jaki typ odpadu posiadasz, a także jego masa oraz Twoja lokalizacja – to trzy elementy, które najbardziej wpływają na kształt cennika. W tym przypadku pojawia się dodatkowa kategoryzacja: na odpady medyczne oraz weterynaryjne, jednak firmy wywozowe często wprowadzają własny podział (np. ten ze względu na właściwości, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są tańsze w utylizacji niż weterynaryjne – jest to związane z ich powszechnością i wypracowanymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie przeprowadzonych transakcji, eksperci z WasteMaster stworzyli cennik utylizacji odpadów medycznych we Włodawie, który pokazuje, że pozostałości medyczne osiągają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią dobić nawet do 150 zł. Za każdy nadprogramowy kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli regularnie realizujesz odbiór odpadów medycznych we Włodawie, bardziej opłacalny jest abonament na odbiór tego rodzaju śmieci. Kolejnym ważnym czynnikiem jest Twoja lokalizacja – im dalej się znajdujesz od instytucji utylizującej – tym wzrośnie cena. Jeśli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną – skontaktuj się z WasteMaster – nasi eksperci posiadają wiele lat doświadczenia!

W jakich warunkach przechowywać odpady medyczne?

Na samym początku warto podkreślić, że w Polsce zakazuje się utylizacji odpadów medycznych we Włodawie na własną rękę (czy też w spalarniach zwykłych odpadów komunalnych) oraz składowania na składowiskach. Za działania tego rodzaju grożą wysokie kary. W związku ze swoimi specyficznymi właściwościami należy przechowywać odpady medyczne we właściwych warunkach. W zasadzie w każdym przypadku przekazujemy je firmom odbierającym odpady medyczne we Włodawie, dlatego muszą być podwójnie dobrze zabezpieczone – tak, aby nie zagrażać personelowi, który zabiera nasze śmieci. Zatem odpady zakaźne trzeba wrzucić do worków lub pojemników o czerwonym kolorze, niebezpieczne do żółtych, a resztę do opakowania o innym kolorze (zazwyczaj jest to niebieski, czarny lub zielony). Także warunki tymczasowego składowania mają znaczenie w kontekście odbioru odpadów medycznych we Włodawie. Niektóre substancje są dużo bardziej niebezpieczne po upływie pewnego okresu czasu, a inne źle znoszą większe temperatury. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim współpracownikom – zajrzyj do ustawy dotyczącej przechowywania odpadów. Zgodnie z nią odpady zakaźne z poszczególnych grup mogą być przechowywane w temperaturze do 18 stopni przed dobę, a w temperaturze do 10 stopni – do 72 godzin. Miej na uwadze powyższe zastrzeżenia – w ten sposób zapobiegasz rozprzestrzenianiu się potencjalnych chorób i możesz bez problemów przekazywać śmieci do punktów utylizacji odpadów medycznych we Włodawie.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Mimo że, usługa jest darmowa - bardzo ją polecam. Dzięki cierpliwemu konsultantowi znalazłem perfekcyjną firmę odbierającą odpady medyczne we Włodawie - polecam ich mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo wartościowa usługa, z pewnością do niej wrócę, ponieważ zajęli się moim przypadkiem wyjątkowo starannie i rzetelnie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Jestem miło zaskoczona! Bez płacenia otrzymałam od WasteMaster precyzyjną wycenę utylizacji odpadów medycznych we Włodawie, a także listę ofert placówek, które wywożą takie śmieci z klinik. Polecam serdecznie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Szczerze polecam - nigdy tak szybko nie znalazłem tak korzystnych ofert od placówek utylizujących odpady medyczne we Włodawie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałam, że w tak krótkim czasie pozbędę się nieczystości z mojego gabinetu weterynaryjnego! Polecam szukać firm odbierających odpady medyczne we Włodawie we współpracy WasteMaster!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon