Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Ustce

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Ustce

Nie jest łatwo określić szacunkową cenę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Ustce, ponieważ wszystko jest uzależnione od Twojego konkretnego przypadku. To, jaki rodzaj odpadu posiadasz, a także jego masa oraz Twoja lokalizacja – to trzy elementy, które najbardziej wpływają na kształt cennika. W tym wypadku pojawia się dodatkowa kategoryzacja: na odpady medyczne oraz weterynaryjne, jednak przedsiębiorstwa wywozowe często wprowadzają indywidualny podział (np. ten ze względu na specyfikę, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są mniej kosztowne w utylizacji niż weterynaryjne – jest to powiązane z ich powszechnością i wypracowanymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie przeprowadzonych transakcji, eksperci z WasteMaster stworzyli cennik utylizacji odpadów medycznych w Ustce, który pokazuje, że pozostałości medyczne sięgają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią osiągnąć nawet do 150 zł. Za każdy nadprogramowy kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli regularnie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Ustce, bardziej opłacalny jest abonament na wywózkę tego rodzaju śmieci. Kolejnym ważnym czynnikiem jest Twoja lokalizacja – im dalej się znajdujesz od instytucji utylizującej – tym wzrośnie cena. Jeśli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną – skontaktuj się z WasteMaster – nasi eksperci posiadają lata doświadczenia!

Formalności a odbiór odpadów medycznych w Ustce

W nawiązaniu do unijnych dyrektyw, a także przepisów w Polsce, wszyscy wytwórcy odpadów muszą wypełniać określone dokumenty, świadczące o transparentności w zarządzaniu pozostałościami. Dotyczy to zwłaszcza przedsiębiorców, który produkują o wiele więcej odpadów w związku ze swoją działalnością niż osoby prywatne. Zatem jeśli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz pamiętać o regularnym rejestrowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to monitorowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli realizujesz odbiór odpadów medycznych w Ustce musisz pamiętać także o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, zabierającemu Twoje śmieci. Należy także uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności działań podczas inspekcji policyjnej. Wszystkie powyższe dokumenty wykorzystują tzw. kody odpadów. Określają one rodzaj, miejsce powstania, a także specyfikę danego odpadu. Dla pozostałości medycznych kody znajdują się w grupie nr 18 (np. narzędzia chirurgiczne to 18 01 01). Pełny katalog odpadów jest w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

W jaki sposób odbywa się utylizacja odpadów medycznych w Ustce?

Po przewiezieniu* ładunku do firmy zajmującej się utylizacją odpadów medycznych w Ustce, w zależności od typu pozostałości wybierana jest jedna z kilku technik neutralizacji. Pierwsza z nich to obróbka termiczna – śmieci zostają spalone w specjalnych piecach w temperaturze sięgającej do 1100 stopni Celsjusza. Inną metodą jest autoklawowanie, które polega na tym, że np. zakażone strzykawki umieszczane są w urządzeniu parowym, który pod wpływem wysokiej temperatur anihiluje wszelkie drobnoustroje. Po tym zabiegu odpady medyczne mogą trafić na wysypisko śmieci, ponieważ są w całości neutralne. Kolejną metodą jest przetwarzanie mikrofalowe, które opiera się na mechanicznym zniszczeniu materiałów zakaźnych i poddaniu ich wpływowi mikrofal. Ostatnią metodą utylizacji odpadów medycznych w Ustce jest dezynfekcja chemiczna. Niestety ze względu na toksyczne właściwości pozostałości z tej grupy, recykling jest niemożliwy. Aby przyśpieszyć cały proces odbioru i transportu do odpowiedniej firmy, skontaktuj się z WasteMaster – za darmo zorganizujemy dla Ciebie całość procesu!

Gdzie znajdziesz firmy odbierające odpady medyczne w Ustce?

WasteMaster jest przydatnym narzędziem służącym do znajdowania najsolidniejszych firm odbierających medyczne w Ustce. Skontaktuj się z nami (formularz lub rozmowa telefoniczna) lub użyj aplikacji. Twój Opiekun Klienta zamieści Twoje ogłoszenie w aplikacji, w której będzie gromadził zainteresowane firmy, transportujące takie pozostałości. Następnie na wcześniej podaną skrzynkę mailową, wyśle Ci wycenę, a po niedługim czasie listę firm odbierających odpady medyczne w Ustce. Jeśli wolisz samodzielnie użyć naszej nowoczesnej aplikacji – również jest taka możliwość. Znajdziesz ją na naszej stronie, ale nie musisz jej pobierać – wystarczy otworzyć ją z poziomu wyszukiwarki! Dodaj ogłoszenie, zamieść zdjęcie – a przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbardziej trafne oferty. Usługi świadczone przez WasteMaster są całkowicie darmowe – a decyzja, z której firmy skorzystasz – absolutnie autonomiczna! My jedynie pokazujemy osiągalne opcje oraz pomagamy w ustaleniu terminu realizacji odbioru odpadów medycznych w Ustce.

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Ustce

Najłatwiej znajdziesz ofertę odbioru odpadów medycznych w Ustce z WasteMaster! Pracownicy naszej spółki mają lata doświadczenia w wyszukiwaniu wartościowych ofert, a w dodatku są ekspertami z zakresu rynku odpadowego. Dodatkowo - współpracujemy tylko z profesjonalistami i firmami zrejestrowanymi w BDO! Mimo iż, nasze usługi są darmowe, działamy w zgodnie z prawem i staramy się pomóc wszystkim klientom! Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz ofertowy - możesz także skorzystać z naszej aplikacji - udziel nam informacji o Twoich odpadach medycznych, a my zajmiemy się wszystkim. Dopasujemy oferty do Twoich preferencji i całość, włącznie z wyceną odpadów, wyślemy na podaną wcześniej skrzynkę mailową. Niezwykle ważną kwestią w kontekście utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Ustce jest przestrzeganie wyżej wymienionych zasad składowania śmieci niebezpiecznych. W razie jakichkolwiek kłopotów czy stworzenia sytuacji zagrażającej życiu, firma wywozowa może się wycofać. Dodatkowo jeśli posiadasz firmę lub gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) musisz wypełnić Kartę Przekazania Odpadu - dokument umożliwiający legalny transport pozostałości. Potrzebujesz pomocy z utylizacją odpadów medycznych w Ustce? Zgłoś się do WasteMaster - świadczymy całkowicie darmowe usługi!

Czym są odpady medyczne?

Według ustawy rządowej, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku działań o charakterze zdrowotnym oraz przeprowadzaniem badań naukowych w zakresie medycyny. Jednak czym konkretnie są odpady medyczne? Na podstawie informacji pochodzących z firm odbierających odpady medyczne w Ustce możemy wyróżnić kilka grup tych śmieci, ze względu na swoje właściwości. Możemy wyodrębnić odpady medyczne zakaźne (mogące przenosić choroby), niebezpieczne (niebędące zakaźnymi), a także nieniebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanej kategorii takie musimy zastosować zasady przechowywania i utylizacji. Aby zobrazować zróżnicowanie w obrębie omawianej kategorii odpadowej, należy podać odpowiednie przykłady. Do pierwszego rodzaju, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, narządy, pojemniki na krew, skażone pieluchomajtki, podpaski, resztki posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei śmieci niebezpieczne to wszelakie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (stosowane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu dentystycznego. Reszta odpadów to np. przyrządy chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do poprzednich kategorii. Zatem jeśli posiadasz tego rodzaju śmieci – nie zapomnij o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Ustce!

Jak przechowywać odpady medyczne?

Nie można spalać samodzielnie pozostałości medycznych, zabrania się również składowania takich surowców na składowiskach. Obowiązkiem każdego producenta takich śmieci, jest odpowiednie przechowywanie ułatwiające utylizację odpadów medycznych w Ustce w placówce docelowej. Za nieprzestrzeganie prawa w tym zakresie grożą nam wysokie grzywny. Firma odbierająca odpady medyczne w Ustce może przyjąć tylko właściwie zabezpieczony ładunek. Do każdej kategorii pozostałości przypisany jest określony kolor worka lub pojemnika do składowania. Dla zakaźnych jest to czerwony, dla niebezpiecznych żółty, a dla reszty niebieski, czarny lub zielony. Również temperatura i okres składowania od momentu zużycia jest istotny w kontekście odbioru odpadów medycznych w Ustce. W zależności od danego materiału, pozostałości mogą stawać się coraz bardziej zaraźliwe w związku z upływem czasu czy wzrostem temperatury. Wszystkie wytyczne są zawarte w ustawie Ministra Klimatu - zachęcamy do przeanalizowania danego dokumentu. Jednak dla zainteresowanych, warto wspomnieć, że odpady zakaźne mogą być trzymane w temperaturze do 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich współpracowników oraz ekipy wywożącej śmieci do placówki utylizującej odpady medyczne w Ustce - nie zapomnij o zabezpieczeniach!

Utylizacja odpadów medycznych w Ustce – co warto wiedzieć?

Gdzie powstają odpady medyczne? Jak je przechowywać? Jak nie narazić się mając do czynienia z tego typu pozostałościami? Poniższy tekst powstał, aby rozjaśnić nieco kwestie śmieci związanych z medycyną. Odpady medyczne powstają w instytucjach, które w jakimś stopniu związane są ze zdrowiem, branżą beauty, lecznictwem, czy zwierzętami. Zatem nie tylko szpitale i poradnie lecznicze mogą wytwarzać tego typu śmieci. Gabinety dentystyczne, salony kosmetyczne, lecznice weterynaryjne, a nawet zakłady fryzjerskie mogą produkować odpady tego typu. W związku z tym, że niezwykle często są to substancje skażone, mogące rozsiewać drobnoustroje – śmieci pochodzące z dziedzin medycznych i paramedycznych – z czasem stające się coraz większym zagrożeniem dla zdrowia lub życia – są kwalifikowane jako niebezpieczne lub wysokiego ryzyka. Z tego powodu, koniecznie musisz zrealizować utylizację odpadów medycznych w Ustce. Jest to istotne tym razem nie ze względów ekologicznych, ale przede wszystkim epidemiologicznych. Pandemia COVID-19 dobitnie pokazała, że higiena jest bardzo istotna w kontekście globalnego zdrowia. Zatem utylizacja odpadów medycznych w Ustce jest zdecydowanym krokiem w stronę dbania o zdrowie populacji. Chciałbyś się dowiedzieć, w jaki sposób najsprawniej pozbyć się swoich śmieci? Czytaj do końca!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Profesjonalna firma oferująca usługi na wysokim poziomie. Na pewno jeszcze kiedyś skorzystam z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo prosta w obsłudze aplikacja - bez większych problemów znalazłam w niej firmy utylizujące odpady medyczne w Ustce!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam jak się zabrać za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Ustce, więc zadzwoniłam do WasteMaster. Uprzejmi konsultanci szybko mi pomogli i nawet wyszukali dużo korzystnych ofert! Jednym słowem - warto!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem niezwykle cenna usługa. Znaleźli dla mnie sprawnie firmę odbierającą odpady medyczne w Ustce. Warto!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Miałam do wyrzucenia sporo zużytych wenflonów i innych akcesoriów po pacjentach, ale nie miałam kiedy zająć się szukaniem właściwej firmy utylizującej odpady medyczne w Ustce. Całe szczęście znalazłam WasteMaster i moje kłopoty rozwiązałam szybko i bezpłatnie!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon