Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Darłowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych w Darłowie?

Niestety, dlatego, że pozostałości medyczne są najczęściej zaliczane do szkodliwych i niebezpiecznych - nie jest możliwe ich przetworzenie. Jedyne co zostaje w takiej sytuacji to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych w Darłowie. Możemy to osiągnąć za pomocą kilku sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przekształcania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza z technik opiera się na spalaniu śmieci w specjalnych piecach, osiągających temperaturę do 1100°C. Kolejna - autoklawowanie - polega na wrzuceniu np. zużytych strzykawek w maszynie parowej, która zabija wszelkie bakterie i drobnoustroje. Po autoklawowaniu śmieci mogą trafić na wysypisko, ponieważ są w całości zneutralizowane. Przetwarzanie mikrofalowe to technika polegająca na niszczeniu, roztapianiu odpadów i poddawaniu ich wpływowi mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega głównie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w organizacji utylizacji odpadów medycznych w Darłowie - skontaktuj się z WasteMaster - nasi eksperci Cię nie zawiodą!

Jakie kwestie formalne należy spełnić, aby zrealizować odbiór odpadów medycznych w Darłowie?

Przepisy w Polsce wymagają od producentów odpadów spełnienia konkretnych warunków formalnych. Jeżeli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha ziemi, musisz pamiętać o regularnym wypełnianiu i ewidencjonowaniu odpadów w BDO. W razie nieprowadznia konta w systemie Bazy Danych Odpadowych grozi nam wysoka grzywna - mogąca sięgnąć nawet do miliona złotych! Całość ma służyć zwiększeniu kontroli nad masami produkowanych śmieci oraz transparentności ich utylizacji. Jeśli organizujesz odbiór odpadów medycznych w Darłowie, pamiętaj o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Konieczną czynnością jest także wypełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi świadectwo legalności w czasie kontroli. W większości, śmieci tego rodzaju są produkowane przez przedsiębiorstwa i zakłady pracy, w związku z czym, osoby prywatne schodzą na dalszy plan. Każdy wymieniony wyżej dokument posługuje się oznaczeniami numerycznymi wprowadzonymi za pomocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Znajduje się w nim cały katalog odpadów, do którego odsyłamy. Przykładem takiego oznaczenia numerycznego odpadu mogą być narzędzia chirurgiczne oznaczane numerami 18 01 01.

Czym są odpady medyczne?

Zgodnie z ustawą rządową, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym oraz prowadzeniem badań naukowych w zakresie medycyny. Jednak czym konkretnie są odpady medyczne? Na podstawie informacji pochodzących z firm odbierających odpady medyczne w Darłowie możemy wymienić kilka kategorii tych śmieci, ze względu na swoje właściwości. Możemy wyodrębnić odpady medyczne zakaźne (mogące przenosić choroby), niebezpieczne (niebędące zakaźnymi), a także nieniebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanej kategorii takie musimy zastosować zasady przechowywania i utylizacji. Aby zobrazować zróżnicowanie w obrębie omawianej grupy odpadowej, należy podać odpowiednie przykłady. Do pierwszego rodzaju, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, organy, pojemniki na krew, skażone pieluchomajtki, podpaski, pozostałości posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei śmieci niebezpieczne to wszelkie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (stosowane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu stomatologicznego. Pozostałe odpady to np. przyrządy chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do wcześniejszych kategorii. Zatem jeśli masz tego rodzaju śmieci – nie zapomnij o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Darłowie!

W jakich warunkach przechowywać odpady medyczne?

Na samym początku warto zaznaczyć, że w Polsce zabrania się utylizacji odpadów medycznych w Darłowie na własną rękę (czy też w spalarniach zwykłych śmieci komunalnych) oraz składowania na składowiskach. Za praktyki tego rodzaju grożą bolesne kary. W związku ze swoimi szkodliwymi właściwościami należy przechowywać odpady medyczne w odpowiednich warunkach. W zasadzie w każdym przypadku oddajemy je firmom odbierającym odpady medyczne w Darłowie, więc z tego powodu muszą być podwójnie dobrze zabezpieczone – w taki sposób, aby nie zagrażać personelowi, który wywozi nasze śmieci. Zatem odpady zakaźne trzeba wrzucić do worków lub opakowań o czerwonym kolorze, niebezpieczne do żółtych, a resztę do opakowania o innym kolorze (zazwyczaj jest to niebieski, czarny lub zielony). Także warunki tymczasowego składowania mają znaczenie w kontekście odbioru odpadów medycznych w Darłowie. Niektóre substancje stają się dużo bardziej niebezpieczne po upływie określonego czasu, a inne źle znoszą wyższe temperatury. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom – zerknij do ustawy dotyczącej przechowywania pozostałości. Według niej odpady zakaźne z poszczególnych grup mogą być składowane w temperaturze do 18 stopni przed dobę, a w temperaturze do 10 stopni – do 72 godzin. Miej na uwadze powyższe zastrzeżenia – w ten sposób zapobiegasz rozprzestrzenianiu się potencjalnych chorób i możesz bez problemów oddawać śmieci do punktów utylizacji odpadów medycznych w Darłowie.

Utylizacja odpadów medycznych w Darłowie - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Darłowie jest bardzo ważna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa epidemiologicznego. Nie zapominaj, że są to zazwyczaj odpady niebezpieczne, które faktycznie zagrażają zdrowiu populacji! Z tej przyczyny, koniecznym jest abyś zachował wszelkie zasady bezpieczeństwa dotyczące przekazywania i składowania takich odpadów. Nie tylko szpitale czy przychodnie je wytwarzają. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, gabnety weterynaryjne, instytucje diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których możesz się spotkać z odpadami medycznymi. Dbanie o ciało, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą produkować tego typu śmieci. Pamiętaj, że przed wytworzeniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Darłowie nie może minąć zbyt wiele czasu. W określonym środowisku drobnoustroje świetnie się rozwijają i generują spore zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż zdarzających się przypadków zachorowań na koronawirusa, musimy mieć to szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany powyższym tematem? Zapraszamy do czytania!

Jak najprościej zamówić odbiór odpadów medycznych w Darłowie?

W najprostszy sposób możesz zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w Darłowie z pomocą WasteMaster. Nasi eksperci od lat zajmują się wyszukiwaniem najlepszych ofert w okolicy, a nasza firma współpracuje z godnymi zaufania podmiotami realizującymi utylizację odpadów medycznych w Darłowie. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza ofertowego lub rozmowy telefonicznej (i numer i formularz znajduje się na naszej stronie), czy też skorzystaj z naszej aplikacji. Podaj dane na temat odpadu, rodzaj, masę oraz kategorię – a my zrobimy resztę. Nasi specjaliści umieszczą w aplikacji Twoje zlecenie, także po krótkim czasie prześlą na adres mailowy wycenę odpadów. Bardzo istotne w kontekście organizacji utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Darłowie jest przestrzeganie zasad przechowywania i oznaczania odpadów. W razie wszelkich odstępstw od umowy firma zewnętrzna może naliczyć nadprogramowe opłaty, czy też odmówić zabrania śmieci. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów – pamiętaj o wypełnieniu i zwróceniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który będzie zabierał Twoje pozostałości. Dostarczony odpad musi znaleźć się w worku, który posiada kod odpadu, Twoje dane oraz datę rozpoczęcia i skończenia użytkowania.

Co wpływa na wygląd cennika utylizacji odpadów medycznych w Darłowie?

Dlatego, że każdy przypadek jest niezwykle indywidualny, trudno jest precyzyjnie wycenić utylizację i odbiór odpadów medycznych w Darłowie. Zazwyczaj rozróżnia się śmieci z tej grupy na odpady medyczne i weterynaryjne. Cenowo, te pierwsze można umieścić w przedziale cenowym od 50 do 100 zł z za transport. Z kolei weterynaryjne są już trochę droższe - mogą dosięgnąć nawet do 150 zł za ładunek. Dodatkową informację informację może stanowić fakt, że za każdy nieprzewidziany kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli chodzi o sam odbiór odpadów medycznych w Darłowie, musisz mieć na uwadze to, że im dalej znajdujesz się od siedziby firmy wywozowej, tym prawdopodobnie zwiększy się cena. Korzystną opcją dla osób regularnie wywożących takie śmieci ze swoich zakładów pracy, jest abonament odbioru odpadów medycznych. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z naszymi konsultantami! Oferujemy dokładną wycenę kompletnie za darmo!

Firmy odbierające odpady medyczne w Darłowie - jak je znaleźć?

WasteMaster pomoże Ci znaleźć firmy odbierające medyczne w Darłowie całkowicie za darmo! Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub rozmowy telefonicznej - a nasi pracownicy dodadzą w Twoim imieniu zlecenie do naszej aplikacji - po uprzedniej wycenie. Po tym, jak już spłyną do nich oferty od firm odbierających odpady medyczne w Darłowie, prześlą ich listę na Twój adres mailowy. Jeżeli preferujesz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji - również jest taka możliwość! Znajdź ją na naszej stronie (znajduje się tam również numer do pracownika oraz formularz do wyceny), a następnie zamieść zlecenie wraz z charakterystyką i zdjęciem. Przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się moderacją zgłoszeń i w ten sposób na Twoim koncie znajdziesz jedynie trafne oferty odbioru odpadów medycznych w Darłowie. To naprawdę jest takie łatwe! Nic nie zapłacisz, a ostateczna decyzja zawsze będzie należeć do Ciebie.Skontaktuj się z nami i pozbądź się swoich odpadów tak szybko, jak to możliwe!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Gigantyczna oszczędność czasu! Naprawdę mogłam się skupić na zarządzaniu moim gabinetem kosmetycznym, a nie odpadami! Warto było skorzystać!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Mimo że, usługa jest darmowa - bardzo ją polecam. Dzięki uprzejmemu konsultantowi znalazłem doskonałą firmę odbierającą odpady medyczne w Darłowie - polecam ich mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że w tak niedługim czasie zrealizują swoje usługi! Uzupełniłem formularz w sprawie cennika utylizacji odpadów medycznych i już w kilka minut otrzymałem odpowiedź z wyceną!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster utylizowałem odpady medyczne w Darłowie po raz pierwszy, ale nie żałuję. Sprawnie odpowiedzieli na moje zapytania, ich wycena była dokładna, a lista ofert zadowalająca. Polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam użyć apki od WasteMaster - rzeczywiście przyśpieszyła odbiór odpadów medycznych z mojej kliniki!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon