Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Słupcy

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak wygląda cennik utylizacji odpadów medycznych w Słupcy?

Utylizacja i odbiór odpadów medycznych w Słupcy jest wyceniana w bardzo indywidualny sposób. Na samym początku należy wspomnieć, że droższe jest neutralizowanie odpadów weterynaryjnych - medyczne ze względu na swoją powszechność są nawet o 50 zł tańsze. Najczęściej przedziały cenowe to 50-100 zł za odpady medyczne i 50-150 zł za pozostałości z lecznic dla zwierząt. Rodzaj Twojej pozostałości ma wielkie znaczenie, to ile posiadasz danych śmieci, a także do ilu kilogramów się zobowiązałeś. Jeśli przekroczysz określony limit, to za każdy nieprzewidziany kilogram musisz zapłacić dodatkowo ok. 6 zł. W kontekście odbioru odpadów medycznych w Słupcy także to, gdzie się znajdujesz ma wielkie znaczenie - im dalej znajdujesz się od firmy transportowej - tym wzrośnie cena na rachunku do zapłaty. Często blisko dużych miast ceny są niższe, jednak nie jest to niezmienna zasada. Warto jeszcze wspomnieć o abonamencie. Jeżeli regularnie wywozisz tego rodzaju odpady, opłacenie miesięcznej niezmiennej stawki za odbiór jest zdecydowanie opłacalną opcją. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji całego procesu - zgłoś się do nas - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Definicja i rodzaje odpadów medycznych

Polskie przepisy głoszą, że wszelkie pozostałości powstałe w wyniku działań o charakterze zdrowotnym i w związku z badaniami naukowymi wchdzących w zakres nauk medycznych, to odpady medyczne. Najczęściej dzieli się tę grupę śmieci na trzy kategorie. Odpady medyczne zakaźne są nośnikami zaraźliwych drobnoustrojów oraz wirusów. Są to np. amputowane części ciała, organy, pojemniki na krew, podpaski, pieluchomajtki, czy też resztki jedzenia, ubrań po pacjentach z oddziałów zakaźnych. Następna grupa - odpadów niebezpiecznych (niezakaźnych) - to wszystkie chemikalia, amalgamaty dentystyczne oraz leki cytostatyczne i cytotoksyczne (służące do zwalczania nowotworów). Firmy odbierające odpady medyczne w Słupcy określają je jako te śmieci, które nie stanowią zagrożenia zakażeniem. Ostatnią grupą są śmieci nieniebezpieczne, czyli pozostałe. Możemy do nich zaliczyć przyrządy chirurgiczne, zabiegowe oraz te pozostałości, których nie da się zaliczyć do wcześniejszych kategorii. Znając powyższą kategoryzację pozostałości, nie powinieneś mieć kłopotów z przygotowaniem śmieci do odbioru i utylizacji odpadów medycznych w Słupcy.

W jakich warunkach przechowywać odpady medyczne?

Na samym początku warto zaznaczyć, że w Polsce zabrania się utylizacji odpadów medycznych w Słupcy na własną rękę (czy też w spalarniach zwykłych śmieci komunalnych) oraz składowania na składowiskach. Za praktyki tego rodzaju grożą bolesne kary. W związku ze swoimi specyficznymi właściwościami należy przechowywać odpady medyczne we właściwych warunkach. W zasadzie w każdym przypadku przekazujemy je firmom odbierającym odpady medyczne w Słupcy, dlatego muszą być podwójnie dobrze zabezpieczone – tak, aby nie zagrażać personelowi, który zabiera nasze śmieci. Zatem odpady zakaźne trzeba wrzucić do worków lub pojemników o czerwonym kolorze, niebezpieczne do żółtych, a resztę do opakowania o innym kolorze (najczęściej jest to niebieski, czarny lub zielony). Także warunki czasowego składowania mają znaczenie w kwestii odbioru odpadów medycznych w Słupcy. Niektóre substancje są dużo bardziej niebezpieczne po upływie pewnego okresu czasu, a inne źle znoszą większe temperatury. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom – zerknij do ustawy dotyczącej przechowywania pozostałości. Zgodnie z nią odpady zakaźne z konkretnych grup mogą być przechowywane w temperaturze do 18 stopni przed dobę, a w temperaturze do 10 stopni – do 72 godzin. Miej na uwadze powyższe zastrzeżenia – w ten sposób zapobiegasz rozprzestrzenianiu się potencjalnych chorób i możesz bez problemów oddawać śmieci do punktów utylizacji odpadów medycznych w Słupcy.

Utylizacja odpadów medycznych w Słupcy – co warto wiedzieć?

Gdzie produkowane są odpady medyczne? W jaki sposób je przechowywać? Jak nie narazić się mając do czynienia z tego typu pozostałościami? Powyższy tekst powstał, aby rozjaśnić nieco kwestie śmieci związanych z medycyną. Odpady medyczne powstają w placówkach, które w jakimś stopniu związane są ze zdrowiem, branżą beauty, lecznictwem, czy zwierzętami. Zatem nie tylko szpitale i kliniki mogą produkować tego typu śmieci. Placówki dentystyczne, salony kosmetyczne, lecznice weterynaryjne, a nawet zakłady fryzjerskie mogą wytwarzać odpady tego typu. W związku z tym, że bardzo często są to substancje skażone, mogące rozsiewać drobnoustroje – odpady pochodzące z dziedzin medycznych i paramedycznych – z czasem stające się coraz większym zagrożeniem dla zdrowia lub życia – są kwalifikowane jako toksyczne lub wysokiego ryzyka. Z tej przyczyny, koniecznie musisz zrealizować utylizację odpadów medycznych w Słupcy. Jest to ważne tym razem nie ze względów ekologicznych, ale przede wszystkim epidemiologicznych. Pandemia COVID-19 dobitnie pokazała, że higiena jest bardzo istotna w kontekście globalnego zdrowia. Zatem utylizacja odpadów medycznych w Słupcy jest zdecydowanym krokiem w stronę dbania o zdrowie populacji. Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób najszybciej pozbyć się swoich śmieci? Czytaj do końca!

Formalności a odbiór odpadów medycznych w Słupcy

W związku z unijnymi dyrektywami, a także przepisami w Polsce, wszyscy wytwórcy odpadów muszą wypełniać określone dokumenty, świadczące o legalności zarządzania pozostałościami. Dotyczy to głównie przedsiębiorców, który produkują o wiele więcej śmieci w związku ze swoją działalnością niż osoby prywatne. Zatem jeśli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów - musisz pamiętać o regularnym ewidencjonowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to monitorowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli organizujesz odbiór odpadów medycznych w Słupcy musisz pamiętać także o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, zabierającemu Twoje śmieci. Należy także wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności działań podczas kontroli policyjnej. Wszystkie powyższe dokumenty używają tzw. kodów odpadów. Oznaczają one rodzaj, źródło powstania, a także charakterystykę danego odpadu. Dla pozostałości medycznych kody można znaleźć w grupie nr 18 (np. narzędzia chirurgiczne to 18 01 01). Pełny katalog odpadów znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Sposoby utylizacji odpadów medycznych w Słupcy

W nawiązaniu do tego, że odpady medyczne często stanowią zagrożenie dla zdrowia populacji, ciężko wyobrazić sobie ich recykling. Najbardziej właściwą opcją jest przeprowadzenie ich neutralizacji i utylizacji. Możemy wymienić następujące sposoby utylizacji odpadów medycznych w Słupcy: obróbkę termiczną, autoklawowanie, przetwarzanie za pomocą promieniowania mikrofalowego oraz dezynfekcję chemiczną. Obróbka termiczna to po prostu spalanie pozostałości medycznych w specjalnie do tego przystosowanych piecach, osiągających do 1100°C. Autoklawowanie wymaga użycia maszyn parowych, które pod wpływem temperatury niszczą wszelkie drobnoustroje. Z kolei technika mikrofal łączy się z całkowitą destrukcją śmieci i końcowym zneutralizowaniem ich toksycznego działania. Dezynfekcja chemiczna jest najszybszym zabiegiem, po którym nieszkodliwe śmieci można przewieźć na wysypisko. Nie wiesz jak się zabrać za #*#realizację|organizację#*# utylizacji odpadów medycznych w Słupcy? Skontaktuj się z nami - udzielimy Ci bezpłatnego wsparcia!

Jak najprościej zamówić odbiór odpadów medycznych w Słupcy?

W najszybszy sposób możesz zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w Słupcy z pomocą WasteMaster. Nasi eksperci zawodowo zajmują się wyszukiwaniem najlepszych ofert w okolicy, a nasza spółka współpracuje z godnymi zaufania podmiotami realizującymi utylizację odpadów medycznych w Słupcy. Zgłoś się do nas za pomocą formularza ofertowego lub rozmowy telefonicznej (i numer i formularz znajdziesz na naszej stronie), czy też skorzystaj z naszej aplikacji. Podaj dane na temat odpadu, typ, masę oraz kategorię – a my zrobimy resztę. Nasi pracownicy umieszczą w aplikacji Twoje zlecenie, także po krótkim czasie wyślą na adres mailowy wycenę odpadów. Bardzo ważne w kontekście organizacji utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Słupcy jest przestrzeganie zasad przechowywania i oznaczania odpadów. W razie wszelkich niedociągnięć firma zewnętrzna może naliczyć dodatkowe opłaty, czy też odmówić zabrania śmieci. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów – nie zapomnij o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który będzie zabierał Twoje śmieci. Dostarczony odpad musi znajdować się w worku, który zawiera kod odpadu, Twoje dane oraz datę rozpoczęcia i skończenia użytkowania.

Jak wyszukać najkorzystniejsze firmy odbierające odpady medyczne w Słupcy?

Nasza firma może Ci pomóc w sprawnym wyszukaniu najkorzystniejszych firm odbierających medyczne w Słupcy. Wystarczy nawiązać kontakt z naszymi pracownikami - czy to za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, czy rozmowy telefonicznej. Podziel się opisem swojego odpadu, a nasi specjaliści go wycenią i dodadzą do naszej aplikacji. Po zebraniu najbardziej wartościowych ogłoszeń, zostaną do Ciebie wysłane wykazy z najlepszymi firmami odbierającymi odpady medyczne w Słupcy. Istnieje również opcja samodzielnego skorzystania z aplikacji WasteMaster - wyszukaj ją na naszej platformie, zamieść zlecenie, a Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty odbioru odpadów medycznych w Słupcy. To, z której placówki chcesz ostatecznie skorzystać, jest absolutnie Twoją indywidualną decyzją. Ponadto za pomoc w wyszukaniu firm utylizujących nie zapłacisz ani złotówki.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam użyć apki od WasteMaster - naprawdę przyśpieszyła odbiór odpadów medycznych z mojej kliniki!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Według mnie opłaca się używać aplikacji od WasteMaster - nie musiałem jej nawet ściągać. A, i warto dodać, że konsultanci wyjątkowo szybko wycenili moje narzędzia i odpady chirurgiczne - naprawdę polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że w tak niedługim czasie zrealizują swoje usługi! Uzupełniłem formularz w sprawie cennika utylizacji odpadów medycznych i już w kilka minut otrzymałem odpowiedź z wyceną!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem miło zaskoczona! Bez płacenia otrzymałam od WasteMaster precyzyjną wycenę utylizacji odpadów medycznych w Słupcy, a także wykaz ofert placówek, które zajmują się transportem śmieci z klinik. Polecam mocno!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo cenna usługa, z pewnością do niej wrócę, ponieważ zajęli się moim przypadkiem wyjątkowo starannie i rzetelnie!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon