Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Przasnyszu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych w Przasnyszu?

Niestety, w związku z tym, że pozostałości medyczne są najczęściej zaliczane do toksycznych i niebezpiecznych - nie jest możliwe ich przetworzenie. Jedyne co pozostaje w takim momencie to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych w Przasnyszu. Można to osiągnąć za pomocą paru sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przekształcania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza z technik opiera się na spalaniu odpadów w specjalnych piecach, mogących osiągnąć temperaturę do 1100°C. Kolejna - autoklawowanie - polega na umieszczeniu np. zużytych strzykawek w maszynie parowej, która zabija wszelkie bakterie i wirusy. Po autoklawowaniu śmieci mogą trafić na wysypisko, gdyż są w całości zneutralizowane. Przetwarzanie mikrofalowe to technika polegająca na niszczeniu, roztapianiu odpadów i poddawaniu ich wpływowi mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega głównie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji utylizacji odpadów medycznych w Przasnyszu - zadzwoń do WasteMaster - nasi eksperci Cię nie zawiodą!

Jakie kwestie formalne należy spełnić, aby zrealizować odbiór odpadów medycznych w Przasnyszu?

Przepisy w Polsce wymagają od producentów odpadów spełnienia konkretnych warunków formalnych. Jeżeli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów, musisz pamiętać o okresowym wypełnianiu i rejestrowaniu odpadów w BDO. W razie braku posiadania konta w systemie Bazy Danych Odpadowych grozi nam spora grzywna - sięgająca nawet do miliona złotych! Wszystko to ma służyć maksymalnej kontroli nad masami produkowanych śmieci oraz transparentności ich utylizacji. Jeśli realizujesz odbiór odpadów medycznych w Przasnyszu, pamiętaj o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Niezbędną czynnością jest także uzupełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi świadectwo legalności w czasie kontroli. W większości, pozostałości tego rodzaju są produkowane przez przedsiębiorstwa i zakłady pracy, w związku z czym, osoby fizyczne schodzą na dalszy plan. Wszystkie wyżej wymienione dokumenty posługują się oznaczeniami numerycznymi wprowadzonymi mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Znajduje się w nim cały katalog odpadów, do którego polecamy zajrzeć. Przykładem takiego oznaczenia numerycznego odpadu mogą być narzędzia chirurgiczne oznaczane numerami 18 01 01.

Utylizacja odpadów medycznych w Przasnyszu - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Przasnyszu jest bardzo ważna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa cywilizacyjnego. Nie zapominaj, że są to zazwyczaj pozostałości niebezpieczne, które faktycznie zagrażają zdrowiu populacji! Z tego powodu, koniecznym jest abyś nie lekceważył zasad bezpieczeństwa dotyczących przekazywania i składowania takich pozostałości. Nie tylko szpitale czy kliniki je wytwarzają. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, lecznice dla zwierząt, instytucje diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których spotykamy się z odpadami medycznymi. Dbanie o ciało, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą wytwarzać tego typu śmieci. Pamiętaj, że przed wyprodukowaniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Przasnyszu nie może minąć zbyt dużo czasu. W określonych warunkach drobnoustroje wspaniale się rozwijają i generują spore zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż spotykanych przypadków zachorowań na koronawirusa, powinniśmy to mieć szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany powyższym tematem? Zapraszamy do czytania!

Jak wygląda cennik utylizacji odpadów medycznych w Przasnyszu?

Utylizacja i odbiór odpadów medycznych w Przasnyszu jest wyceniana w bardzo indywidualny sposób. Na samym początku warto wspomnieć, że droższe jest utylizowanie odpadów weterynaryjnych - medyczne ze względu na swoją popularność są nawet o 50 zł tańsze. Zazwyczaj przedziały cenowe to 50-100 zł za odpady medyczne i 50-150 zł za pozostałości z lecznic dla zwierząt. Typ Twojej pozostałości ma duże znaczenie, to ile masz danych śmieci, a także do jakiej masy odpadów się zobowiązałeś. Jeśli przekroczysz umówiony limit, to za każdy nieprzewidziany kilogram musisz dopłacić dodatkowo ok. 6 zł. W kontekście odbioru odpadów medycznych w Przasnyszu także to, gdzie się znajdujesz ma duże znaczenie - im dalej znajdujesz się od firmy transportowej - tym wzrośnie cena na rachunku do zapłaty. Często blisko dużych miast ceny są tańsze, jednak nie jest to niezmienna zasada. Trzeba jeszcze nadmienić o abonamencie. Jeżeli cyklicznie wywozisz tego typu odpady, opłacenie miesięcznej stałej stawki za odbiór jest zdecydowanie wygodną opcją. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji całego procesu - zgłoś się do nas - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Jak przechowywać odpady medyczne?

Nie można spalać samodzielnie pozostałości medycznych, zabrania się również składowania takich surowców na składowiskach. Obowiązkiem każdego producenta takich śmieci, jest prawidłowe przechowywanie ułatwiające utylizację odpadów medycznych w Przasnyszu w miejscu docelowym. Za nieprzestrzeganie przepisów w tym zakresie grożą nam wysokie grzywny. Firma odbierająca odpady medyczne w Przasnyszu może przyjąć tylko prawidłowo zabezpieczony ładunek. Do każdej kategorii pozostałości przypisany jest określony kolor worka lub pojemnika do przechowywania. Dla zakaźnych jest to czerwony, dla niebezpiecznych żółty, a dla reszty niebieski, czarny lub zielony. Także temperatura i czas składowania od momentu zużycia jest ważny w kontekście odbioru odpadów medycznych w Przasnyszu. W zależności od danego materiału, pozostałości mogą stwarzać coraz większe zagrożenie zakażenia w związku z upływem czasu czy zwiększającą się temperaturą. Wszystkie przepisy są zawarte w ustawie Ministra Klimatu - zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem. Jednak w ramach ciekawostki warto wspomnieć, że odpady zakaźne mogą być trzymane w temperaturze do 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Dbaj o bezpieczeństwo swoich współpracowników oraz ekipy wywożącej śmieci do placówki utylizującej odpady medyczne w Przasnyszu - pamiętaj o zabezpieczeniach!

Gdzie znajdziesz firmy odbierające odpady medyczne w Przasnyszu?

WasteMaster jest użytecznym narzędziem służącym do znajdowania najkorzystniejszych firm odbierających medyczne w Przasnyszu. Skontaktuj się z nami (formularz lub rozmowa przez telefon) lub użyj aplikacji. Twój Opiekun Klienta zamieści Twoje ogłoszenie w aplikacji, w której będzie gromadził zainteresowane firmy, transportujące takie pozostałości. Następnie na wcześniej podaną skrzynkę mailową, prześle Ci wycenę, a po krótkim czasie listę firm odbierających odpady medyczne w Przasnyszu. Jeśli wolisz samodzielnie użyć naszej nowoczesnej aplikacji – również jest taka opcja. Znajdziesz ją na naszej stronie, ale nie musisz jej instalować – wystarczy otworzyć ją z poziomu przeglądarki! Zamieść ogłoszenie, zamieść zdjęcie – a przypisany do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbardziej trafne oferty. Usługi świadczone przez WasteMaster są całkowicie darmowe – a decyzja, z której oferty skorzystasz – absolutnie autonomiczna! My jedynie pokazujemy dostępne opcje oraz wspieramy w ustaleniu terminu realizacji odbioru odpadów medycznych w Przasnyszu.

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Przasnyszu - jak to zrobić?

Z WasteMaster na pewno uda Ci się znaleźć najbardziej opłacalną ofertę odbioru odpadów medycznych w Przasnyszu! Nasi eksperci specjalizują się w wyszukiwaniu najtrafniejszych firm! Nasza spółka pracuje tylko z profesjonalistami - możesz być pewien, że jakość usług będzie na wysokim poziomie! Nie pracujemy z firmami nieobecnymi w BDO - tylko z legalnymi biznesami! Zgłoś się do nas za pośrednictwem formularza ofertowego, zadzwoń do nas lub skorzystaj z naszej aplikacji. Udziel nam danych o swoich śmieciach, a także preferencjach dotyczących utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Przasnyszu, a nam pozostaw resztę! Na Twoim mailu, dosłownie w 15 minut, znajdziesz wycenę, a po niedługim oczekiwaniu wykaz firm utylizujących odpady medyczne w Przasnyszu, z których opłaca się korzystać! Nie zapominaj jednak o zasadach bezpieczeństwa - w razie niedotrzymania tego obowiązku, firma wywozowa może zrezygnować z wykonania usługi. Kolejną ważną kwestią jest Karta Przekazania Odpadu. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gospodarstwa - musisz ją uzupełnić i oddać kierowcy pojazdu zabierającego Twoje śmieci. Nie jesteś pewien, gdzie znaleźć firmy odbierające odpady medyczne w Przasnyszu? Zadzwoń do nas - pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Definicja i rodzaje odpadów medycznych

Polskie prawo głosi, że wszelkie pozostałości powstałe w wyniku działań o charakterze zdrowotnym i w związku z badaniami naukowymi z zakresu nauk medycznych, to odpady medyczne. Najczęściej dzieli się tę grupę śmieci na trzy kategorie. Odpady medyczne zakaźne są nośnikami zaraźliwych drobnoustrojów oraz wirusów. Są to np. amputowane części ciała, organy, pojemniki na krew, podpaski, pieluchomajtki, czy też resztki jedzenia, ubrań po pacjentach z oddziałów zakaźnych. Kolejna grupa - odpadów niebezpiecznych (niezakaźnych) - to wszystkie chemikalia, amalgamaty dentystyczne oraz specyfiki cytostatyczne i cytotoksyczne (służące do leczenia nowotworów). Firmy odbierające odpady medyczne w Przasnyszu określają je jako te pozostałości, które nie stanowią zagrożenia zakażeniem. Ostatnią grupą są śmieci nieniebezpieczne, czyli pozostałe. Możemy do nich zaliczyć przyrządy chirurgiczne, zabiegowe oraz te pozostałości, których nie da się zaliczyć do wcześniejszych kategorii. Znając powyższą kategoryzację pozostałości, nie powinieneś mieć problemów z przygotowaniem śmieci do odbioru i utylizacji odpadów medycznych w Przasnyszu.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster utylizowałem odpady medyczne w Przasnyszu po raz pierwszy, ale nie żałuję. Szybko odpowiedzieli na moje zapytania, ich wycena była dokładna, a lista ofert kompletna. Polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że w tak niedługim czasie zrealizują swoje usługi! Uzupełniłem formularz w sprawie cennika utylizacji odpadów medycznych i już w zaledwie kwadrans otrzymałem odpowiedź z wyceną!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Musiałam wyrzucić sporo zużytych wenflonów i innych akcesoriów po pacjentach, ale nie miałam czasu, żeby się zająć szukaniem odpowiedniej firmy utylizującej odpady medyczne w Przasnyszu. Całe szczęście natrafiłam na WasteMaster i moje kłopoty rozwiązałam szybko i bezpłatnie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Polecam korzystanie z WasteMaster! Z ich pomocą udało mi się pozbyć dziesiątek kilogramów odpadów pooperacyjnych, a także przyrządów chirurgicznych - zorganizowali wszystko za darmo!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Polecam korzystanie z WasteMaster! Dzięki nim udało mi się pozbyć dziesiątek kilogramów odpadów pooperacyjnych, a także przyrządów chirurgicznych - zorganizowali wszystko za darmo!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon