Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Kiełczowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Kiełczowie

Nie jest łatwo podać szacunkową cenę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Kiełczowie, ponieważ wszystko jest zależne od Twojego konkretnego przypadku. To, jaki rodzaj odpadu posiadasz, a także jego masa oraz Twoja lokalizacja – to trzy elementy, które najbardziej wpływają na kształt kwot w cennikach. W tym przypadku pojawia się dodatkowa kategoryzacja: na odpady medyczne oraz weterynaryjne, jednak przedsiębiorstwa wywozowe często wprowadzają własny podział (np. ten ze względu na specyfikę, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są mniej kosztowne w utylizacji niż weterynaryjne – jest to związane z ich powszechnością i wypracowanymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie przeprowadzonych transakcji, eksperci z WasteMaster opracowali cennik utylizacji odpadów medycznych w Kiełczowie, który pokazuje, że pozostałości medyczne sięgają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią dobić nawet do 150 zł. Za każdy nadprogramowy kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli cyklicznie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Kiełczowie, opłacaln inwestycją abonament na odbiór tego rodzaju śmieci. Kolejnym ważnym czynnikiem jest Twoja lokalizacja – im dalej się znajdujesz od instytucji utylizującej – tym wzrośnie cena. Jeśli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną – zgłoś się do WasteMaster – nasi eksperci posiadają lata doświadczenia!

Jakie kwestie formalne należy spełnić, aby zrealizować odbiór odpadów medycznych w Kiełczowie?

Prawo polskie wymaga od producentów odpadów spełnienia konkretnych warunków formalnych. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów, musisz pamiętać o okresowym wypełnianiu i ewidencjonowaniu odpadów w BDO. W razie nieprowadznia konta w systemie Bazy Danych Odpadowych grozi nam wysoka grzywna - sięgająca nawet do miliona złotych! Wszystko to ma służyć maksymalnej kontroli nad masami produkowanych śmieci oraz legalności ich utylizacji. Jeśli organizujesz odbiór odpadów medycznych w Kiełczowie, pamiętaj o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Niezbędną czynnością jest także wypełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód podczas inspekcji. W większości, śmieci tego rodzaju są produkowane przez przedsiębiorstwa i zakłady pracy, w związku z czym, osoby fizyczne schodzą na dalszy plan. Wszystkie wyżej wymienione dokumenty posługują się oznaczeniami numerycznymi wprowadzonymi za pomocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Znajduje się w nim cały katalog odpadów, do którego odsyłamy. Przykładem takiego kodu odpadu mogą być narzędzia chirurgiczne oznaczane numerami 18 01 01.

Przykłady i kategorie odpadów medycznych

Zgodnie z przepisami panującymi w Polsce, odpady medyczne to pozostałości, które powstały w wyniku działań o charakterze zdrowotnym i w toku badań naukowych. Zasadniczo możemy podzielić odpady na trzy kategorie: odpady zakaźne, niebezpieczne oraz nieniebezpieczne. Pierwsze z wymienionych mogą przenosić zaraźliwe drobnoustroje i wirusy. Przykładem takich pozostałości są amputowane części ciała, narządy, pojemniki na krew, pieluchy, podpaski czy resztki po posiłkach chorych z oddziałów zakaźnych. Śmieci niebezpieczne są to materiały niezakaźne, jednak wciąż stanowiące zagrożenie. Firmy odbierające odpady medyczne w Kiełczowie zaliczamy do tej kategorii wszelkie chemikalia, amalgamat stomatologiczny, a także medykamenty cytostatyczne i cytotoksyczne, które są wykorzystywane w terapiach onkologicznych. Do ostatniej z grup możemy zaliczyć narzędzia chirurgiczne i zabiegowe oraz inne materiały niezaliczane do wcześniejszych grup. Mając na uwadze podział tych pozostałości, pamiętaj o tym, aby możliwie jak najszybciej zutylizować odpady medyczne w Kiełczowie!

Firmy odbierające odpady medyczne w Kiełczowie - jak je znaleźć?

WasteMaster pomoże Ci wyszukać firmy odbierające medyczne w Kiełczowie całkowicie za darmo! Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub rozmowy telefonicznej - a nasi konsultanci dodadzą w Twoim imieniu zlecenie do naszej aplikacji - po uprzedniej wycenie. Po tym, jak już spłyną do nich oferty od firm odbierających odpady medyczne w Kiełczowie, prześlą ich wykaz na Twoją skrzynkę mailową. Jeżeli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji - również jest taka szansa! Znajdź ją na naszej stronie (znajduje się tam również numer do konsultanta oraz formularz do wyceny), a następnie zamieść zlecenie wraz z charakterystyką i zdjęciem. Przypisany do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się sortowaniem zgłoszeń i w ten sposób na Twoim koncie znajdziesz jedynie trafne oferty odbioru odpadów medycznych w Kiełczowie. To naprawdę jest takie łatwe! Nie musisz nic płacić, a ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie.Skontaktuj się z nami i pozbądź się swoich odpadów tak szybko, jak tylko się da!

W jakich warunkach przechowywać odpady medyczne?

Na samym początku warto zaznaczyć, że w Polsce zabrania się utylizacji odpadów medycznych w Kiełczowie na własną rękę (czy też w spalarniach zwykłych śmieci komunalnych) oraz składowania na składowiskach. Za działania tego rodzaju grożą bolesne kary. W związku ze swoimi szkodliwymi właściwościami należy przechowywać odpady medyczne we właściwych warunkach. W zasadzie w każdym przypadku oddajemy je firmom odbierającym odpady medyczne w Kiełczowie, więc z tego powodu muszą być podwójnie dobrze zabezpieczone – w taki sposób, aby nie zagrażać personelowi, który wywozi nasze śmieci. Zatem odpady zakaźne musimy wrzucić do worków lub pojemników o czerwonym kolorze, niebezpieczne do żółtych, a pozostałe do opakowania o innym kolorze (zazwyczaj jest to niebieski, czarny lub zielony). Także warunki czasowego składowania mają znaczenie w kontekście odbioru odpadów medycznych w Kiełczowie. Niektóre substancje stają się dużo bardziej niebezpieczne po upływie określonego czasu, a inne źle znoszą wyższe temperatury. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim współpracownikom – zerknij do ustawy dotyczącej przechowywania pozostałości. Zgodnie z nią odpady zakaźne z konkretnych grup mogą być przechowywane w temperaturze do 18 stopni przed dobę, a w temperaturze do 10 stopni – do 72 godzin. Miej na uwadze powyższe zastrzeżenia – w ten sposób zapobiegasz rozsiewaniu potencjalnych chorób i możesz bez problemów oddawać śmieci do punktów utylizacji odpadów medycznych w Kiełczowie.

W jaki sposób odbywa się utylizacja odpadów medycznych w Kiełczowie?

Po przetransportowaniu* ładunku do firmy zajmującej się utylizacją odpadów medycznych w Kiełczowie, w zależności od typu pozostałości wybierana jest jedna z czterech strategii neutralizacji. Pierwszą z nich jest obróbka termiczna – śmieci zostają spalone w specjalistycznych piecach w temperaturze sięgającej do 1100 stopni Celsjusza. Kolejną metodą jest autoklawowanie, które polega na tym, że np. skażone strzykawki umieszczane są w urządzeniu parowym, który pod wpływem wysokiej temperatur zabija wszelkie drobnoustroje. Po tym zabiegu odpady medyczne mogą trafić na składowisko śmieci, ponieważ są w całości neutralne. Kolejną metodą jest przetwarzanie mikrofalowe, które opiera się na mechanicznym zniszczeniu substancji zakaźnych i poddaniu ich wpływowi mikrofal. Ostatnią techniką utylizacji odpadów medycznych w Kiełczowie jest dezynfekcja chemiczna. Niestety ze względu na toksyczne właściwości odpadów z tej grupy, recykling nie jest osiągalny. Aby przyśpieszyć cały proces odbioru i transportu do odpowiedniej firmy, zgłoś się do WasteMaster – bezpłatnie zorganizujemy dla Ciebie cały proces!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Kiełczowie

Najłatwiej wyszukasz ofertę odbioru odpadów medycznych w Kiełczowie z WasteMaster! Pracownicy naszej spółki mają lata doświadczenia w wyszukiwaniu korzystnych ofert, a w dodatku są specjalistami z zakresu rynku odpadowego. Dodatkowo - współpracujemy tylko z profesjonalistami i firmami zrejestrowanymi w BDO! Mimo iż, nasze usługi są darmowe, działamy w zgodnie z prawem i staramy się pomóc wszystkim użytkownikom! Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz ofertowy - możesz także skorzystać z naszej aplikacji - udziel nam informacji o Twoich odpadach medycznych, a my zajmiemy się resztą. Dopasujemy ogłoszenia do Twoich preferencji i całość, włącznie z wyceną odpadów, przekażemy na podaną wcześniej skrzynkę mailową. Wyjątkowo ważną kwestią w kontekście utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Kiełczowie jest przestrzeganie wyżej wymienionych zasad przechowywania śmieci niebezpiecznych. W razie jakichkolwiek kłopotów czy stworzenia sytuacji zagrażającej życiu, firma wywozowa może się wycofać. Dodatkowo jeśli posiadasz firmę lub gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) musisz uzupełnić Kartę Przekazania Odpadu - dokument umożliwiający zgodny z prawem transport pozostałości. Potrzebujesz pomocy z utylizacją odpadów medycznych w Kiełczowie? Zgłoś się do WasteMaster - świadczymy całkowicie darmowe usługi!

Utylizacja odpadów medycznych w Kiełczowie - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Kiełczowie jest bardzo istotna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa cywilizacyjnego. Nie zapominaj, że są to zazwyczaj pozostałości niebezpieczne, które realnie zagrażają zdrowiu populacji! Z tego powodu, koniecznym jest abyś nie lekceważył zasad bezpieczeństwa dotyczących przekazywania i składowania takich pozostałości. Nie tylko szpitale czy przychodnie je produkują. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, gabnety weterynaryjne, instytucje diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których spotykamy się z odpadami medycznymi. Healthcare, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą produkować tego rodzaju śmieci. Miej na uwadze, że przed wyprodukowaniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Kiełczowie nie może minąć zbyt dużo czasu. W określonych warunkach drobnoustroje wspaniale się rozwijają i generują poważne zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż spotykanych przypadków zachorowań na koronawirusa, powinniśmy to mieć szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany powyższym zagadnieniem? Zachęcamy do czytania!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Wypróbowałem WasteMaster z polecenia. Jestem bardzo zadowolony, obsługa jest na najwyższym poziomie. Dzięki nim znalazłem idealną firmę utylizującą odpady medyczne w Kiełczowie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę spory gabinet dentystyczny i z powodu obłożenia nie mam kiedy zająć się sprawą utylizacji odpadów medycznych, dlatego zdecydowałam się współpracować z WasteMaster - i jestem naprawdę usatysfakcjonowana!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że w tak niedługim czasie zrealizują swoje usługi! Uzupełniłem formularz w sprawie cennika utylizacji odpadów medycznych i już w kilka minut otrzymałem odpowiedź z wyceną!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem bardzo cenna usługa. Znaleźli dla mnie szybko firmę odbierającą odpady medyczne w Kiełczowie. Polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem pozytywnie zaskoczona! Bez płacenia otrzymałam od WasteMaster dokładną wycenę utylizacji odpadów medycznych w Kiełczowie, a także listę ofert placówek, które wywożą takie śmieci z klinik. Polecam serdecznie!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon