Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Definicja i rodzaje odpadów medycznych

Polskie prawo głosi, że wszelkie pozostałości powstałe w wyniku działań o charakterze zdrowotnym i w związku z badaniami naukowymi wchdzących w zakres nauk medycznych, to odpady medyczne. Zazwyczaj dzieli się tę grupę śmieci na trzy grupy. Odpady medyczne zakaźne są nośnikami zaraźliwych drobnoustrojów oraz bakterii. Są to np. amputowane kończyny, organy, pojemniki na krew, podpaski, pieluchomajtki, czy też pozostałości jedzenia, ubrań po chorych z oddziałów zakaźnych. Kolejna grupa - odpadów niebezpiecznych (niezakaźnych) - to wszystkie chemikalia, amalgamaty dentystyczne oraz leki cytostatyczne i cytotoksyczne (służące do zwalczania nowotworów). Firmy odbierające odpady medyczne w Jelczu-Laskowicach określają je jako te pozostałości, które nie stanowią zagrożenia zarażenia. Ostatnią grupą są odpady nieniebezpieczne, tzw. pozostałe. Możemy do nich zaliczyć przyrządy chirurgiczne, zabiegowe oraz te pozostałości, których nie możemy zaliczyć do wcześniejszych kategorii. Znając powyższą kategoryzację pozostałości, nie powinieneś mieć problemów z przygotowaniem śmieci do odbioru i utylizacji odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach.

Kwestie formalne a odbiór odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach

Jako producent odpadów medycznych w Polsce, musisz się dostosować do panujących przepisów. Służą one zwiększeniu kontroli nad produkcją szkodliwych materiałów oraz tym, czy są we właściwy sposób utylizowane. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub należysz do wyżej wymienionej grupy rolników – pamiętaj o uzupełnianiu Bazy Danych Odpadowych. Ważnym jest, abyś pamiętał o plinowaniu terminów i regularnie ewidencjonował swoje pozostałości. Za nieprowadzenie BDO może grozić kara nawet do 1 mln złotych! Oprócz tego należy uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która w razie kontroli odpowiednich służb jest dokumentem uprawomacniającym Twoje działania. W razie organizowania odbioru odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach pamiętaj o KPO – jest to druk umożliwiający legalny przewóz pozostałości. Trzeba dodać, że wszystkie podane dokumenty (a także oznaczenia na workach z odpadami) korzystają z systemu kodów odpadowych. Zostały one wprowadzone w zgodzie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Przykładowym kodem może być ten na 18 01 01 – oznaczający narzędzia chirurgiczne, zabiegowe oraz ich resztki. Wszystkie kody znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku dotyczącego katalogu odpadów.

Jak wyszukać najkorzystniejsze firmy odbierające odpady medyczne w Jelczu-Laskowicach?

Nasza firma może Ci pomóc w szybkim wyszukaniu najbardziej opłacalnych firm odbierających medyczne w Jelczu-Laskowicach. Wystarczy nawiązać kontakt z naszymi pracownikami - czy to za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, czy rozmowy telefonicznej. Podziel się opisem swojego odpadu, a nasi specjaliści go wycenią i dodadzą do naszej aplikacji. Po zebraniu najbardziej wartościowych ogłoszeń, zostaną do Ciebie wysłane wykazy z najlepszymi firmami odbierającymi odpady medyczne w Jelczu-Laskowicach. Istnieje również możliwość samodzielnego użycia aplikacji WasteMaster - wyszukaj ją na naszej stronie, dodaj zlecenie, a Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty odbioru odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach. To, z której firmy chcesz ostatecznie skorzystać, jest absolutnie Twoją indywidualną decyzją. Dodatkowo za pomoc w wyszukaniu firm utylizujących nie zapłacisz ani grosza.

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach?

Niestety, w związku z tym, że odpady medyczne są często zaliczane do toksycznych i niebezpiecznych - nie jest możliwy ich recykling. Jedyne co zostaje w takiej sytuacji to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach. Możemy to osiągnąć za pomocą paru sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przetwarzania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza technika opiera się na spalaniu odpadów w specjalnych piecach, mogących osiągnąć temperaturę do 1100°C. Kolejna - autoklawowanie - polega na umieszczeniu np. zużytych strzykawek w maszynie parowej, która zabija wszelkie bakterie i drobnoustroje. Po autoklawowaniu śmieci mogą trafić na wysypisko, gdyż są w całości zneutralizowane. Przetwarzanie mikrofalowe to metoda polegająca na niszczeniu, roztapianiu odpadów i poddawaniu ich działaniu mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega jedynie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w organizacji utylizacji odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach - skontaktuj się z WasteMaster - nasi eksperci Cię nie zawiodą!

Jak najprościej zamówić odbiór odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach?

W najszybszy sposób możesz zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach ze wsparciem od WasteMaster. Nasi eksperci od lat zajmują się wyszukiwaniem najlepszych ofert w okolicy, a nasza firma współpracuje z godnymi zaufania podmiotami realizującymi utylizację odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (i numer i formularz znajdziesz na naszej stronie), czy też skorzystaj z aplikacji WasteMaster. Podaj charakterystykę odpadu, typ, masę oraz kategorię – a my zajmiemy się resztą. Nasi pracownicy umieszczą w aplikacji Twoje zlecenie, także po krótkim czasie prześlą na adres mailowy wycenę odpadów. Bardzo istotne w kontekście realizacji utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach jest przestrzeganie przepisów dotyczących przechowywania i oznaczania odpadów. W razie wszelkich odstępstw od umowy firma zewnętrzna może naliczyć nadprogramowe opłaty, czy też odmówić wywozu śmieci. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów – pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który będzie zabierał Twoje śmieci. Dostarczony odpad musi znajdować się w worku, który zawiera kod odpadu, Twoje dane oraz datę rozpoczęcia i skończenia użytkowania.

Jak wygląda cennik utylizacji odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach?

Utylizacja i odbiór odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach jest wyceniana w niezwykle indywidualny sposób. Na samym początku warto wspomnieć, że droższe jest neutralizowanie odpadów weterynaryjnych - medyczne ze względu na swoją popularność są nawet o 50 zł tańsze. Najczęściej przedziały cenowe to 50-100 zł za odpady medyczne i 50-150 zł za weterynaryjne. Typ Twojej pozostałości ma duże znaczenie, to ile posiadasz danych śmieci, a także do jakiej masy odpadów się zobowiązałeś. Jeśli przekroczysz umówiony limit, to za każdy nieprzewidziany kilogram musisz zapłacić dodatkowo ok. 6 zł. W kontekście odbioru odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach także Twoja lokalizacja ma duże znaczenie - im dalej znajdujesz się od firmy wywozowej - tym więcej będziesz musiał zapłacić. Często blisko dużych miast ceny są niższe, jednak nie jest to niezmienna zasada. Trzeba jeszcze wspomnieć o abonamencie. Jeżeli regularnie wywozisz tego rodzaju odpady, opłacenie miesięcznej stałej stawki za odbiór jest zdecydowanie wygodną opcją. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w organizacji całego procesu - skontaktuj się z nami - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Jak przechowywać odpady medyczne?

Zakazuje się samodzielnego spalania pozostałości medycznych, zabrania się również składowania takich surowców na składowiskach. Obowiązkiem każdego producenta takich śmieci, jest prawidłowe przechowywanie ułatwiające utylizację odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach w miejscu docelowym. Za nieprzestrzeganie prawa w tym zakresie grożą nam bolesne grzywny. Firma odbierająca odpady medyczne w Jelczu-Laskowicach może przyjąć tylko właściwie zabezpieczony ładunek. Do każdej kategorii pozostałości przypisany jest konkretny kolor worka lub pojemnika do składowania. Dla zakaźnych jest to czerwony, dla niebezpiecznych żółty, a dla pozostałych niebieski, czarny bądź zielony. Także temperatura i okres składowania od momentu zużycia jest ważny w kontekście odbioru odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach. W zależności od substancji, pozostałości mogą stawać się coraz bardziej zaraźliwe w związku z upływem czasu czy zwiększającą się temperaturą. Wszystkie przepisy są zawarte w ustawie Ministra Klimatu - zachęcamy do przeanalizowania danego dokumentu. Jednak dla zainteresowanych, warto wspomnieć, że odpady zakaźne mogą być trzymane w temperaturze do 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Dbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz ekipy wywożącej śmieci do placówki utylizującej odpady medyczne w Jelczu-Laskowicach - pamiętaj o zabezpieczeniach!

Utylizacja odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach jest bardzo istotna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa epidemiologicznego. Pamiętaj, że są to zazwyczaj odpady niebezpieczne, które realnie zagrażają zdrowiu populacji! Z tej przyczyny, koniecznym jest abyś nie lekceważył zasad bezpieczeństwa dotyczących przekazywania i składowania takich pozostałości. Nie tylko szpitale czy przychodnie je wytwarzają. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, lecznice dla zwierząt, instytucje diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których spotykamy się z odpadami medycznymi. Dbanie o ciało, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą wytwarzać tego rodzaju śmieci. Miej na uwadze, że przed wyprodukowaniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Jelczu-Laskowicach nie może minąć zbyt dużo czasu. W określonych warunkach drobnoustroje wspaniale się rozwijają i generują poważne zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż spotykanych przypadków zachorowań na koronawirusa, musimy mieć to szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany powyższym tematem? Zapraszamy do czytania!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Prowadzę duży gabinet stomatologiczny i z powodu obłożenia nie mam kiedy zająć się sprawą utylizacji odpadów medycznych, dlatego zdecydowałam się współpracować z WasteMaster - i jestem naprawdę usatysfakcjonowana!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster utylizowałem odpady medyczne w Jelczu-Laskowicach po raz pierwszy, więc nie sądziłem, że będę aż tak zadowolony. Sprawnie odpowiedzieli na moje zapytania, ich wycena była precyzyjna, a lista ofert zadowalająca. Polecam serdecznie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że w tak niedługim czasie zrealizują swoje usługi! Wysłałem formularz w sprawie cennika utylizacji odpadów medycznych i już w zaledwie kwadrans otrzymałem odpowiedź z wyceną!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że darmowa aplikacja może mi tak ułatwić parcę! Dzięki niej znalazłem naprawdę dużo interesujących ofert od firm odbierających odpady medyczne w Jelczu-Laskowicach!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że uda mi się tak szybko pozbyć pzoostałości z punktu szczepień. Dzięki WasteMaster znalazłem bardzo solidną firmę odbierającą odpady medyczne w Jelczu-Laskowicach!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon