Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Kamiennej Górze

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Kwestie formalne a odbiór odpadów medycznych w Kamiennej Górze

Jako producent odpadów medycznych w Polsce, musisz się dostosować do panujących przepisów. Służą one zmaksymalizowaniu kontroli nad produkcją szkodliwych materiałów oraz tym, czy są w odpowiedni sposób utylizowane. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub należysz do wcześniej wymienionej grupy rolników – nie zapomnij o uzupełnianiu Bazy Danych Odpadowych. Istotnym jest, abyś pamiętał o plinowaniu terminów i regularnie ewidencjonował swoje pozostałości. Za brak prowadzenia BDO może grozić kara nawet do 1 mln złotych! Oprócz tego warto uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która w razie kontroli odpowiednich służb jest dokumentem uprawomacniającym Twoje działania. W razie organizowania odbioru odpadów medycznych w Kamiennej Górze pamiętaj o KPO – jest to druk umożliwiający legalny przewóz pozostałości. Trzeba dodać, że wszystkie powyższe dokumenty (a także oznaczenia na workach z odpadami) korzystają z systemu kodów odpadowych. Zostały one wprowadzone w zgodzie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Przykładowym kodem może być ten na 18 01 01 – oznaczający przyrządy chirurgiczne, zabiegowe oraz ich resztki. Wszystkie kody znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku zawierającemu pełny katalog odpadów.

Firmy odbierające odpady medyczne w Kamiennej Górze - jak je znaleźć?

WasteMaster pomoże Ci znaleźć firmy odbierające medyczne w Kamiennej Górze całkowicie za darmo! Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub rozmowy telefonicznej - a nasi konsultanci dodadzą w Twoim imieniu ogłoszenie do naszej aplikacji - po wcześniejszej wycenie. Po tym, jak już pojawią się oferty od firm odbierających odpady medyczne w Kamiennej Górze, prześlą ich wykaz na Twój adres mailowy. Jeżeli preferujesz samodzielnie użyć naszej aplikacji - również jest taka możliwość! Znajdź ją na naszej platformie (znajdziesz tam również numer do konsultanta oraz formularz do wyceny), a następnie dodaj zlecenie wraz z opisem i zdjęciem. Przypisany do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się moderacją zgłoszeń i w ten sposób na Twoim koncie znajdziesz jedynie trafne oferty odbioru odpadów medycznych w Kamiennej Górze. To naprawdę jest takie łatwe! Nic nie zapłacisz, a ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie.Skontaktuj się z nami i pozbądź się swoich odpadów tak szybko, jak tylko się da!

Przechowywanie odpadów medycznych

Zakazuje się samodzielnego utylizowania śmieci tego typu, a także przetransportowywania ich na nielegalne składowiska. Każdy wytwórca takich śmieci i klient firm odbierających odpady medyczne w Kamiennej Górze musi zadbać o prawidłowe przechowywanie pozostałości. W przeciwnym razie może nam grozić poważne niebezpieczeństwo. Jeśli chcemy oddać śmieci do punktu utylizacji odpadów medycznych w Kamiennej Górze muszą być one właściwie zabezpieczone. Dla pozostałości zakaźnych przeznaczony został pojemnik lub worek o barwie czerwonej, dla niebezpiecznych kolor żółty, a dla reszty worek niebieski, zielony lub czarny. Jeśli chodzi o kwestię przechowywania przed odbiorem odpadów medycznych w Kamiennej Górze warto także pamiętać o zachowaniu konkretnej temperatury, która ma wpływ na czas składowania odpadów w naszym miejscu pracy. Dla śmieci zakaźnych jest to 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Całość wytycznych dotyczących przechowywania odpadów medycznych znajdziesz w ustawie Ministra Klimatu, do której polecamy zajrzeć. W razie wszelkich wątpliwości zachęcamy do konsultacji z naszymi ekspertami z WasteMaster!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Kamiennej Górze

Najprościej znajdziesz ofertę odbioru odpadów medycznych w Kamiennej Górze z WasteMaster! Eksperci z naszej spółki mają wieloletnie doświadczenie w wyszukiwaniu korzystnych ofert, a w dodatku są specjalistami z zakresu rynku odpadowego. Dodatkowo - współpracujemy tylko z profesjonalistami i firmami ewidencjonowanymi w BDO! Mimo iż, nasze usługi są bezpłatne, działamy w świetle prawa i staramy się pomóc wszystkim użytkownikom! Zadzwoń do nas lub wyślij formularz ofertowy - możesz także skorzystać z naszej aplikacji - udziel nam danych o Twoim odpadzie medycznym, a my zajmiemy się wszystkim. Dopasujemy oferty do Twoich preferencji i całość, także z wyceną odpadów, przekażemy na podaną wcześniej skrzynkę e-mailową. Wyjątkowo ważną kwestią w kontekście utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Kamiennej Górze jest przestrzeganie wyżej wymienionych zasad przechowywania śmieci niebezpiecznych. W razie jakichkolwiek problemów czy stworzenia sytuacji zagrażającej życiu, firma wywozowa może się wycofać. Dodatkowo jeśli jesteś przedsiębiorcą lub gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) musisz uzupełnić Kartę Przekazania Odpadu - dokument umożliwiający zgodny z prawem transport pozostałości. Potrzebujesz pomocy z utylizacją odpadów medycznych w Kamiennej Górze? Zgłoś się do WasteMaster - świadczymy całkowicie darmowe usługi!

Czym są odpady medyczne?

Według ustawy rządowej, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym oraz prowadzeniem badań naukowych z zakresu medycyny. Jednak czym konkretnie są odpady medyczne? Na podstawie danych pochodzących z firm odbierających odpady medyczne w Kamiennej Górze możemy wyróżnić kilka grup tych śmieci, ze względu na swoją specyfikę. Możemy wyodrębnić odpady medyczne zakaźne (mogące przenosić choroby), niebezpieczne (ale niezakaźne), a także inne niż niebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanego rodzaju takie musimy zastosować zasady składowania i utylizacji. Aby zobrazować zróżnicowanie w obrębie omawianej kategorii odpadowej, należy podać odpowiednie przykłady. Do pierwszej grupy, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, organy, pojemniki na krew, skażone pieluchomajtki, podpaski, pozostałości posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei śmieci niebezpieczne to wszelkie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (używane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu stomatologicznego. Pozostałe odpady to np. narzędzia chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do poprzednich kategorii. Zatem jeśli posiadasz tego rodzaju śmieci – pamiętaj o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Kamiennej Górze!

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych w Kamiennej Górze?

Niestety, dlatego, że odpady medyczne są często zaliczane do szkodliwych i niebezpiecznych - nie jest możliwy ich recykling. Jedyne co zostaje w takim momencie to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych w Kamiennej Górze. Można to osiągnąć za pomocą paru sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przekształcania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza z technik opiera się na spalaniu odpadów w specjalnych piecach, mogących osiągnąć temperaturę do 1100°C. Kolejna - autoklawowanie - polega na umieszczeniu np. zużytych strzykawek w maszynie parowej, która zabija wszelkie bakterie i drobnoustroje. Po autoklawowaniu odpady mogą trafić na wysypisko, gdyż są całkowicie zneutralizowane. Przetwarzanie mikrofalowe to technika polegająca na niszczeniu, topieniu odpadów i poddawaniu ich wpływowi mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega głównie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w organizacji utylizacji odpadów medycznych w Kamiennej Górze - zadzwoń do WasteMaster - nasi eksperci Cię nie zawiodą!

Jak wygląda cennik utylizacji odpadów medycznych w Kamiennej Górze?

Utylizacja i odbiór odpadów medycznych w Kamiennej Górze jest wyceniana w bardzo indywidualny sposób. Na samym początku należy wspomnieć, że droższe jest neutralizowanie odpadów weterynaryjnych - medyczne ze względu na swoją powszechność są nawet o 50 zł tańsze. Najczęściej przedziały cenowe to 50-100 zł za odpady medyczne i 50-150 zł za weterynaryjne. Typ Twojej pozostałości ma wielkie znaczenie, to ile masz danych śmieci, a także do ilu kilogramów się zobowiązałeś. Jeśli przekroczysz określony limit, to za każdy dodatkowy kilogram musisz dopłacić dodatkowo ok. 6 zł. W kontekście odbioru odpadów medycznych w Kamiennej Górze także to, gdzie się znajdujesz ma duże znaczenie - im dalej znajdujesz się od firmy wywozowej - tym więcej będziesz musiał zapłacić. Często w okolicach dużych miast ceny są niższe, jednak nie jest to niezmienna zasada. Warto jeszcze wspomnieć o abonamencie. Jeżeli regularnie wywozisz tego rodzaju odpady, opłacenie miesięcznej niezmiennej stawki za odbiór jest zdecydowanie opłacalną opcją. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w organizacji całego procesu - skontaktuj się z nami - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Utylizacja odpadów medycznych w Kamiennej Górze – co warto wiedzieć?

Gdzie produkowane są odpady medyczne? W jaki sposób je przechowywać? Jak nie narazić się mając do czynienia z tego rodzaju pozostałościami? Powyższy tekst powstał, aby rozjaśnić nieco kwestie śmieci związanych z medycyną. Odpady medyczne powstają w instytucjach, które w jakimś stopniu zajmują się zdrowiem, branżą beauty, lecznictwem, czy opieką nad zwierzętami. Zatem nie tylko szpitale i kliniki mogą wytwarzać tego typu śmieci. Gabinety dentystyczne, salony kosmetyczne, lecznice dla zwierząt, a nawet zakłady fryzjerskie mogą wytwarzać odpady tego rodzaju. W związku z tym, że bardzo często są to substancje skażone, mogące przenosić drobnoustroje – odpady pochodzące z dziedzin medycznych i paramedycznych – z czasem stające się coraz większym zagrożeniem dla zdrowia lub życia – są kwalifikowane jako niebezpieczne lub wysokiego ryzyka. Z tej przyczyny, koniecznie musisz zrealizować utylizację odpadów medycznych w Kamiennej Górze. Jest to istotne tym razem nie ze względów ekologicznych, ale przede wszystkim epidemiologicznych. Pandemia COVID-19 dobitnie pokazała, że higiena jest bardzo istotna w kontekście globalnego zdrowia. Zatem utylizacja odpadów medycznych w Kamiennej Górze jest stanowczym krokiem w stronę dbania o zdrowie cywilizacji. Chciałbyś się dowiedzieć, w jaki sposób najsprawniej pozbyć się swoich śmieci? Czytaj dalej!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem warto skorzystać z usług WasteMaster. Skontaktowałam się z konsultantami, którzy wszystko mi wyjaśnili i ogólnie wszystko przebiegało według informacji na stronie. Bardzo rzetelna firma!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie liczyłem na to, że uda mi się tak sprawnie pozbyć odpadów z punktu szczepień. Dzięki WasteMaster znalazłem bardzo solidną firmę odbierającą odpady medyczne w Kamiennej Górze!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Super sprawa! Ogarnęłam z nimi wycenę w dosłownie kilka minut. A wykaz placówek utylizujących i odbierających odpady medyczne miałam na swoim mailu w parę chwil później! Naprawdę polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo cenna usługa, z pewnością jeszcze z niej skorzystam, ponieważ zajęli się moim przypadkiem bardzo starannie i rzetelnie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Mimo że, usługa jest darmowa - bardzo ją polecam. Dzięki cierpliwemu konsultantowi znalazłem doskonałą firmę odbierającą odpady medyczne w Kamiennej Górze - polecam ich bardzo!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon