Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Strzegomiu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Gdzie znajdziesz firmy odbierające odpady medyczne w Strzegomiu?

WasteMaster jest przydatnym narzędziem służącym do znajdowania najkorzystniejszych firm odbierających medyczne w Strzegomiu. Skontaktuj się z naszymi konsultantami (formularz lub rozmowa przez telefon) lub użyj aplikacji. Twój Opiekun Klienta doda Twoje ogłoszenie w aplikacji, w której będzie gromadził zainteresowane podmioty, transportujące takie pozostałości. Później na wcześniej podaną skrzynkę mailową, wyśle Ci wycenę, a po krótkim czasie listę firm odbierających odpady medyczne w Strzegomiu. Jeśli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej innowacyjnej aplikacji – również jest taka opcja. Znajdziesz ją na naszej platformie, ale nie musisz jej instalować – wystarczy otworzyć ją z poziomu wyszukiwarki! Zamieść ogłoszenie, zamieść zdjęcie – a przypisany do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty. Usługi dostarczane przez WasteMaster są całkowicie darmowe – a decyzja, z której oferty skorzystasz – absolutnie autonomiczna! My jedynie pokazujemy osiągalne opcje oraz wspieramy w ustaleniu terminu realizacji odbioru odpadów medycznych w Strzegomiu.

Definicja i rodzaje odpadów medycznych

Polskie prawo głosi, że wszystkie pozostałości powstałe w wyniku działań o charakterze zdrowotnym i w związku z badaniami naukowymi z zakresu nauk medycznych, to odpady medyczne. Najczęściej dzieli się tę grupę śmieci na trzy grupy. Odpady medyczne zakaźne są nośnikami zaraźliwych drobnoustrojów oraz bakterii. Są to np. amputowane kończyny, organy, pojemniki na krew, podpaski, pieluchomajtki, czy też resztki jedzenia, ubrań po chorych z oddziałów zakaźnych. Następna grupa - odpadów niebezpiecznych (niezakaźnych) - to wszelakie chemikalia, amalgamaty dentystyczne oraz leki cytostatyczne i cytotoksyczne (służące do leczenia nowotworów). Firmy odbierające odpady medyczne w Strzegomiu określają je jako te pozostałości, które nie stanowią zagrożenia zakażeniem. Ostatnią grupą są śmieci nieniebezpieczne, czyli pozostałe. Możemy do nich zaliczyć przyrządy chirurgiczne, zabiegowe oraz te pozostałości, których nie możemy zaliczyć do poprzednich kategorii. Znając powyższą kategoryzację pozostałości, nie powinieneś mieć problemów z przygotowaniem śmieci do odbioru i utylizacji odpadów medycznych w Strzegomiu.

Formalności a odbiór odpadów medycznych w Strzegomiu

W związku z unijnymi dyrektywami, a także przepisami w Polsce, wszyscy producenci odpadów muszą wypełniać konkretne dokumenty, świadczące o legalności zarządzania pozostałościami. Dotyczy to zwłaszcza przedsiębiorców, który wytwarzają o wiele więcej śmieci w związku ze swoją działalnością niż osoby prywatne. Zatem jeśli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów - musisz pamiętać o regularnym rejestrowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to monitorowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli realizujesz odbiór odpadów medycznych w Strzegomiu musisz pamiętać także o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, zabierającemu Twoje śmieci. Należy także uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności działań podczas kontroli policyjnej. Wszystkie podane dokumenty wykorzystują tzw. kody odpadów. Określają one rodzaj, źródło powstania, a także specyfikę danego odpadu. Dla pozostałości medycznych kody można znaleźć w grupie nr 18 (np. narzędzia chirurgiczne to 18 01 01). Pełny katalog odpadów jest w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych w Strzegomiu?

Niestety, dlatego, że pozostałości medyczne są najczęściej zaliczane do szkodliwych i niebezpiecznych - nie jest możliwe ich przetworzenie. Jedyne co zostaje w takim momencie to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych w Strzegomiu. Możemy to osiągnąć za pomocą paru sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przekształcania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza technika opiera się na spalaniu śmieci w specjalnych piecach, osiągających temperaturę do 1100°C. Następna - autoklawowanie - polega na wrzuceniu np. zużytych strzykawek w maszynie parowej, która zabija wszelkie bakterie i drobnoustroje. Po autoklawowaniu odpady mogą trafić na wysypisko, gdyż są całkowicie zneutralizowane. Przetwarzanie mikrofalowe to metoda polegająca na niszczeniu, topieniu odpadów i poddawaniu ich wpływowi mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega głównie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w organizacji utylizacji odpadów medycznych w Strzegomiu - skontaktuj się z WasteMaster - nasi specjaliści Cię nie zawiodą!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Strzegomiu - jak to zrobić?

Z WasteMaster z pewnością uda Ci się wyszukać najbardziej opłacalną ofertę odbioru odpadów medycznych w Strzegomiu! Nasi eksperci specjalizują się w wyszukiwaniu najtrafniejszych firm! Nasza spółka współpracuje tylko z profesjonalistami - możesz nam uwierzyć, że jakość usług będzie na wysokim poziomie! Nie pracujemy z podmiotami niezarejestrowanymi w BDO - tylko z legalnymi biznesami! Zgłoś się do nas za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, zadzwoń do nas lub użyj naszej aplikacji. Udziel nam informacji o swoich pozostałościach, a także preferencjach dotyczących utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Strzegomiu, a my zajmiemy się resztą! Na Twojej skrzynce mailowej, dosłownie w 15 minut, znajdziesz wycenę, a po krótkim oczekiwaniu wykaz firm utylizujących odpady medyczne w Strzegomiu, z których warto korzystać! Nie zapominaj jednak o zasadach bezpieczeństwa - w razie niedopełnienia jakichkolwiek zabezpieczeń, firma wywozowa może zrezygnować z wykonania usługi. Kolejną istotną sprawą jest Karta Przekazania Odpadu. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gospodarstwa - musisz ją wypełnić i oddać kierowcy samochodu zabierającego Twoje śmieci. Nie wiesz, gdzie znaleźć firmy odbierające odpady medyczne w Strzegomiu? Zadzwoń do nas - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Jak przechowywać odpady medyczne?

Nie można spalać samodzielnie pozostałości medycznych, zabrania się również składowania takich surowców na składowiskach. Obowiązkiem każdego producenta takich śmieci, jest prawidłowe przechowywanie ułatwiające utylizację odpadów medycznych w Strzegomiu w placówce docelowej. Za nieprzestrzeganie przepisów w tym zakresie grożą nam bolesne grzywny. Firma odbierająca odpady medyczne w Strzegomiu może przyjąć tylko właściwie zabezpieczony ładunek. Do każdej kategorii pozostałości przypisany jest określony kolor worka lub pojemnika do składowania. Dla zakaźnych jest to czerwony, dla niebezpiecznych żółty, a dla reszty niebieski, czarny lub zielony. Również temperatura i okres składowania od momentu zużycia jest ważny w kontekście odbioru odpadów medycznych w Strzegomiu. W zależności od substancji, pozostałości mogą stawać się coraz bardziej zaraźliwe w związku z upływem czasu czy wzrostem temperatury. Wszystkie wytyczne są zawarte w ustawie Ministra Klimatu - zachęcamy do przeanalizowania danego dokumentu. Jednak w ramach ciekawostki warto wspomnieć, że odpady zakaźne mogą być przechowywane w temperaturze do 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich współpracowników oraz ekipy wywożącej śmieci do placówki utylizującej odpady medyczne w Strzegomiu - pamiętaj o zabezpieczeniach!

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Strzegomiu

Nie jest łatwo podać szacunkową kwotę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Strzegomiu, ponieważ wszystko jest zależne od Twojego indywidualnego przypadku. To, jaki typ odpadu posiadasz, a także jego masa oraz Twoja lokalizacja – to trzy czynniki, które najbardziej wpływają na kształt cennika. W tym wypadku pojawia się dodatkowa kategoryzacja: na odpady medyczne oraz weterynaryjne, jednak przedsiębiorstwa wywozowe często wprowadzają własny podział (np. ten ze względu na specyfikę, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są mniej kosztowne w utylizacji niż weterynaryjne – jest to związane z ich powszechnością i sprawdzonymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie transakcji, eksperci z WasteMaster stworzyli cennik utylizacji odpadów medycznych w Strzegomiu, który pokazuje, że pozostałości medyczne osiągają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią dobić nawet do 150 zł. Za każdy nadprogramowy kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli regularnie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Strzegomiu, opłacaln inwestycją abonament na odbiór tego rodzaju śmieci. Kolejnym ważnym czynnikiem jest Twoje umiejscowienie – im dalej się znajdujesz od placówki utylizującej – tym wzrośnie cena. Jeśli jesteś zainteresowany dokładną wyceną – zgłoś się do WasteMaster – nasi eksperci posiadają wiele lat doświadczenia!

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji odpadów medycznych w Strzegomiu

Posiadasz klinikę? A może lecznicę weterynaryjną? Jeśli tak, to na pewno regularnie wytwarzasz mnóstwo kilogramów pozostałości medycznych. Co z nimi zrobić? Jak je składować? Jak przeprowadzić utylizację odpadów medycznych w Strzegomiu? Przeczytaj podany wpis do końca, a poznasz odpowiedzi na zadane pytania! Warto podkreślić, że podmioty produkujące śmieci tego rodzaju, to nie tylko szpitale i przychodnie. Także wyróżnione wcześniej lecznice weterynaryjne, branża beauty, instytucje diagnostyczne, salony kosmetyczne, czy nawet fryzjerskie wytwarzają pozostałości medyczne. Wszystko to, co jest związane z dbaniem o ciało (nieistotne czy ludzkie, czy zwierzęce) może przenosić szkodliwe drobnoustroje i bakterie. We właściwych warunkach odpady medyczne mogą stać się realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia człowieka. Względy epidemiologiczne (zwłaszcza w czasach, kiedy przypadki Covid-19 możemy jeszcze spotkać) są bardzo ważne w kontekście utylizacji odpadów medycznych w Strzegomiu. Jeśli jesteś zainteresowany podniesionym tematem - zachęcamy do lektury!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem warto skorzystać z pomocy WasteMaster. Zdzwoniłam się z konsultantami, którzy wszystko mi wyjaśnili i ogólnie wszystko przebiegało według informacji na stronie. Bardzo solidna firma!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto użyć ich aplikacji - jest naprawdę fajna i łatwa w obsłudze. Zainstalowałam ją na telefon i mogłam na bieżąco kontrolować spływające ogłoszenia. Polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto skorzystać - wyszukali dla mnie placówkę utylizującą odpady medyczne w Strzegomiu, z którą podpisałem umowę na roczny abonament!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Innowacyjna aplikacja, a jednocześnie bardzo łatwa w obsłudze. Polecam ją mocno - bardzo pomaga w szukaniu firm odbierających odpady medyczne w Strzegomiu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Szczerze polecam - nigdy w tak krótkim czasie nie znalazłem tak opłacalnych ofert od placówek utylizujących odpady medyczne w Strzegomiu!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon