Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Ciechocinku

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Przechowywanie odpadów medycznych

Zabrania się samodzielnego utylizowania śmieci tego typu, a także wywożenia ich na nielegalne składowiska. Każdy producent takich pozostałości i klient firm odbierających odpady medyczne w Ciechocinku musi zadbać o prawidłowe przechowywanie pozostałości. W innym razie może nam zagrozić realne niebezpieczeństwo. Jeśli chcemy przekazać śmieci do punktu utylizacji odpadów medycznych w Ciechocinku muszą być one właściwie zabezpieczone. Dla śmieci zakaźnych przeznaczony został pojemnik lub worek o kolorze czerwonym, dla niebezpiecznych kolor żółty, a dla pozostałych worek niebieski, zielony lub czarny. Jeśli chodzi o sposób przechowywania przed odbiorem odpadów medycznych w Ciechocinku warto także pamiętać o zachowaniu konkretnej temperatury, która ma wpływ na czas składowania odpadów w naszym miejscu pracy. Dla śmieci zakaźnych jest to 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Całość informacji dotyczących przechowywania odpadów medycznych znajduje się w ustawie Ministra Klimatu, do której polecamy zajrzeć. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do konsultacji z naszymi ekspertami z WasteMaster!

Gdzie znajdziesz firmy odbierające odpady medyczne w Ciechocinku?

WasteMaster jest użytecznym narzędziem służącym do wyszukiwania najsolidniejszych firm odbierających medyczne w Ciechocinku. Skontaktuj się z nami (formularz lub rozmowa przez telefon) lub użyj aplikacji. Twój Opiekun Klienta doda Twoje ogłoszenie w aplikacji, w której będzie gromadził zainteresowane firmy, transportujące takie pozostałości. Później na wcześniej podaną skrzynkę mailową, prześle Ci wycenę, a po krótkim czasie listę firm odbierających odpady medyczne w Ciechocinku. Jeśli wolisz samodzielnie użyć naszej innowacyjnej aplikacji – również jest taka opcja. Znajdziesz ją na naszej stronie, ale nie musisz jej pobierać – wystarczy otworzyć ją z poziomu wyszukiwarki! Dodaj ogłoszenie, zamieść zdjęcie – a przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbardziej trafne oferty. Usługi świadczone przez WasteMaster są kompletnie darmowe – a decyzja, z której firmy skorzystasz – w 100% autonomiczna! My jedynie pokazujemy osiągalne opcje oraz pomagamy w ustaleniu terminu realizacji odbioru odpadów medycznych w Ciechocinku.

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Ciechocinku - jak to zrobić?

Z WasteMaster z pewnością uda Ci się znaleźć najbardziej opłacalną ofertę odbioru odpadów medycznych w Ciechocinku! Nasi eksperci zajmują się wyszukiwaniem najtrafniejszych firm od lat! Nasza spółka pracuje tylko z profesjonalistami - możesz być pewien, że jakość usług będzie na najwyższym poziomie! Nie pracujemy z podmiotami nieobecnymi w BDO - tylko z legalnymi biznesami! Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza ofertowego, zadzwoń do nas lub skorzystaj z naszej aplikacji. Udziel nam danych o swoich śmieciach, a także preferencjach dotyczących utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Ciechocinku, a my zajmiemy się resztą! Na Twoim mailu, dosłownie w 15 minut, znajdziesz wycenę, a po krótkim oczekiwaniu wykaz firm utylizujących odpady medyczne w Ciechocinku, z których opłaca się korzystać! Pamiętaj jednak o zasadach bezpieczeństwa - w razie niedotrzymania tego obowiązku, firma wywozowa może odmówić wykonania usługi. Kolejną ważną sprawą jest Karta Przekazania Odpadu. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz ją wypełnić i oddać kierowcy pojazdu zabierającego Twoje śmieci. Nie wiesz, gdzie znaleźć firmy odbierające odpady medyczne w Ciechocinku? Zadzwoń do nas - pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Formalności a odbiór odpadów medycznych w Ciechocinku

W związku z unijnymi dyrektywami, a także przepisami w Polsce, wszyscy producenci odpadów muszą wypełniać konkretne dokumenty, świadczące o transparentności w zarządzaniu pozostałościami. Dotyczy to głównie przedsiębiorców, który produkują o wiele więcej odpadów w związku ze swoją działalnością niż osoby fizyczne. Zatem jeśli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz pamiętać o bieżącym rejestrowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to monitorowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli organizujesz odbiór odpadów medycznych w Ciechocinku musisz pamiętać także o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, wywożącemu Twoje śmieci. Należy także uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności działań podczas kontroli policyjnej. Wszystkie podane dokumenty używają tzw. kodów odpadów. Oznaczają one rodzaj, źródło powstania, a także charakterystykę danego odpadu. Dla odpadów medycznych kody znajdują się w grupie nr 18 (np. przyrządy chirurgiczne to 18 01 01). Pełny katalog odpadów znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Definicja i rodzaje odpadów medycznych

Polskie prawo głosi, że wszystkie pozostałości powstałe w wyniku działań o charakterze zdrowotnym i w związku z badaniami naukowymi z zakresu nauk medycznych, to odpady medyczne. Zazwyczaj dzieli się tę grupę śmieci na trzy grupy. Odpady medyczne zakaźne będące nośnikami zaraźliwych drobnoustrojów oraz bakterii. Są to np. amputowane kończyny, organy, pojemniki na krew, podpaski, pieluchomajtki, czy też resztki jedzenia, ubrań po chorych z oddziałów zakaźnych. Kolejna grupa - odpadów niebezpiecznych (niezakaźnych) - to wszystkie chemikalia, amalgamaty dentystyczne oraz specyfiki cytostatyczne i cytotoksyczne (służące do zwalczania nowotworów). Firmy odbierające odpady medyczne w Ciechocinku określają je jako te pozostałości, które nie stanowią zagrożenia zakażeniem. Ostatnią grupą są śmieci nieniebezpieczne, tzw. pozostałe. Możemy do nich zaliczyć narzędzia chirurgiczne, zabiegowe oraz te pozostałości, których nie możemy zaliczyć do wcześniejszych kategorii. Znając powyższą kategoryzację pozostałości, nie powinieneś mieć problemów z przygotowaniem śmieci do odbioru i utylizacji odpadów medycznych w Ciechocinku.

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych w Ciechocinku?

Niestety, w związku z tym, że pozostałości medyczne są często zaliczane do toksycznych i niebezpiecznych - nie jest możliwe ich przetworzenie. Jedyne co pozostaje w takim momencie to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych w Ciechocinku. Można to osiągnąć za pomocą paru sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przekształcania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza z technik opiera się na spalaniu śmieci w specjalnych piecach, osiągających temperaturę do 1100°C. Kolejna - autoklawowanie - polega na umieszczeniu np. zużytych strzykawek w maszynie parowej, która zabija wszelkie bakterie i wirusy. Po autoklawowaniu śmieci mogą trafić na wysypisko, gdyż są całkowicie zneutralizowane. Przekształcanie mikrofalowe to metoda polegająca na niszczeniu, topieniu odpadów i poddawaniu ich wpływowi mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega jedynie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji utylizacji odpadów medycznych w Ciechocinku - zadzwoń do WasteMaster - nasi specjaliści Cię nie zawiodą!

Utylizacja odpadów medycznych w Ciechocinku – co warto wiedzieć?

Gdzie produkowane są odpady medyczne? W jaki sposób je przechowywać? Jak nie narazić się mając do czynienia z tego rodzaju pozostałościami? Poniższy tekst powstał, aby wyjaśnić nieco kwestie odpadów związanych z medycyną. Odpady medyczne powstają w instytucjach, które w jakimś stopniu zajmują się zdrowiem, branżą beauty, lecznictwem, czy zwierzętami. Zatem nie tylko szpitale i poradnie lecznicze mogą produkować tego typu śmieci. Gabinety dentystyczne, salony kosmetyczne, lecznice dla zwierząt, a nawet zakłady fryzjerskie mogą produkować odpady tego rodzaju. W związku z tym, że niezwykle często są to materiały skażone, mogące rozsiewać drobnoustroje – śmieci pochodzące z dziedzin medycznych i paramedycznych – z czasem stające się coraz większym zagrożeniem dla zdrowia lub życia – są kwalifikowane jako toksyczne lub wysokiego ryzyka. Z tej przyczyny, koniecznie musisz zorganizować utylizację odpadów medycznych w Ciechocinku. Jest to istotne tym razem nie ze względów ekologicznych, ale przede wszystkim epidemiologicznych. Pandemia COVID-19 dobitnie nam pokazała, że higiena jest bardzo istotna w kontekście globalnej odporności. Zatem utylizacja odpadów medycznych w Ciechocinku jest stanowczym krokiem w stronę dbania o zdrowie cywilizacji. Chciałbyś się dowiedzieć, w jaki sposób najszybciej pozbyć się swoich śmieci? Czytaj do końca!

Co wpływa na wygląd cennika utylizacji odpadów medycznych w Ciechocinku?

Dlatego, że każdy przypadek jest bardzo indywidualny, ciężko jest precyzyjnie wycenić utylizację i odbiór odpadów medycznych w Ciechocinku. Zazwyczaj rozróżnia się pozostałości z tej grupy na odpady medyczne i weterynaryjne. Cenowo, te pierwsze można umieścić w przedziale cenowym od 50 do 100 zł z za transport. Z kolei weterynaryjne są już nieco droższe - mogą dosięgnąć nawet do 150 zł za ładunek. Wartościową informacją jest fakt, że za każdy nadprogramowy kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeśli chodzi o sam odbiór odpadów medycznych w Ciechocinku, musisz pamiętać o tym, że im dalej jesteś od siedziby firmy wywozowej, tym prawdopodobnie zwiększy się wysokość ceny. Korzystną opcją dla osób cyklicznie wywożących takie śmieci ze swoich zakładów pracy, jest abonament odbioru odpadów medycznych. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami! Oferujemy precyzyjną wycenę kompletnie za darmo!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Według mnie warto korzystać z pomocy pracowników z WasteMaster - bez nich nigdy nie znalazłbym tylu ofert od firm odbierających odpady medyczne w Ciechocinku!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wypróbowałem WasteMaster z polecenia. Jestem niezwykle zadowolony, obsługa jest na bardzo wysokim poziomie. Dzięki nim znalazłem idealną firmę utylizującą odpady medyczne w Ciechocinku!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Według mnie opłaca się korzystać z pomocy pracowników z WasteMaster - bez nich nigdy nie trafiłbym na te wszystkie oferty od firm odbierających odpady medyczne w Ciechocinku!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Przydatna aplikacja, a jednocześnie bardzo łatwa w obsłudze. Polecam ją serdecznie - bardzo pomaga w szukaniu firm odbierających odpady medyczne w Ciechocinku!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Musiałam się pozbyć wielu kilogramów odpadów po pacjentach z oddziału onkologicznego, dlatego jestem zadowolona, że znalazłam WasteMaster. Zrealizowali dla mnie abonament na odbiór odpadów medycznych w Ciechocinku i dzięki temu w zaskakująco krótkim czasie pozbyłam się kłopotu, a pacjenci mogą dochodzić do siebie w przyjaznych warunkach!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon