Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Czym są odpady medyczne?

Zgodnie z ustawą rządową, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym oraz przeprowadzaniem badań naukowych z zakresu medycyny. Jednak czym właściwie są odpady medyczne? Na podstawie informacji pochodzących z firm odbierających odpady medyczne w Aleksandrowie Kujawskim możemy wymienić kilka grup tych śmieci, ze względu na swoje właściwości. Możemy wyodrębnić odpady medyczne zakaźne (mogące przenosić choroby), niebezpieczne (ale niezakaźne), a także inne niż niebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanej kategorii takie musimy zastosować zasady składowania i utylizacji. Aby pokazać zróżnicowanie w obrębie omawianej kategorii odpadowej, należy podać adekwatne przykłady. Do pierwszej grupy, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, organy, pojemniki na krew, skażone pieluchomajtki, podpaski, resztki posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei śmieci niebezpieczne to wszelkie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (używane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu stomatologicznego. Reszta odpadów to np. przyrządy chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do wcześniejszych kategorii. Zatem jeśli masz tego rodzaju śmieci – pamiętaj o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim!

Gdzie znajdziesz firmy odbierające odpady medyczne w Aleksandrowie Kujawskim?

WasteMaster jest przydatnym narzędziem służącym do wyszukiwania najsolidniejszych firm odbierających medyczne w Aleksandrowie Kujawskim. Skontaktuj się z nami (formularz lub rozmowa przez telefon) lub użyj aplikacji. Twój Opiekun Klienta zamieści Twoje ogłoszenie w aplikacji, w której będzie gromadził zainteresowane podmioty, wywożące takie pozostałości. Później na wcześniej podaną skrzynkę mailową, wyśle Ci wycenę, a po krótkim czasie listę firm odbierających odpady medyczne w Aleksandrowie Kujawskim. Jeśli preferujesz samodzielnie użyć naszej nowoczesnej aplikacji – również jest taka opcja. Znajdziesz ją na naszej platformie, ale nie musisz jej instalować – wystarczy otworzyć ją z poziomu przeglądarki! Dodaj ogłoszenie, zamieść zdjęcie – a przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbardziej trafne oferty. Usługi świadczone przez WasteMaster są całkowicie darmowe – a decyzja, z której firmy skorzystasz – w 100% autonomiczna! My jedynie pokazujemy dostępne opcje oraz wspieramy w ustaleniu terminu realizacji odbioru odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim.

W jakich warunkach przechowywać odpady medyczne?

Na samym początku warto zaznaczyć, że w Polsce zakazuje się utylizacji odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim w sposób samodzielny (czy też w spalarniach zwykłych odpadów komunalnych) oraz składowania na składowiskach. Za działania tego rodzaju grożą bolesne kary. W związku ze swoimi szkodliwymi właściwościami należy przechowywać odpady medyczne we właściwych warunkach. W zasadzie w każdym przypadku przekazujemy je firmom odbierającym odpady medyczne w Aleksandrowie Kujawskim, dlatego muszą być podwójnie dobrze zabezpieczone – tak, aby nie zagrażać personelowi, który zabiera nasze śmieci. Zatem odpady zakaźne musimy wrzucić do worków lub pojemników o czerwonym kolorze, niebezpieczne do żółtych, a pozostałe do opakowania o innym kolorze (zazwyczaj jest to niebieski, czarny lub zielony). Także warunki tymczasowego składowania mają znaczenie w kwestii odbioru odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim. Niektóre substancje są dużo bardziej niebezpieczne po upływie określonego czasu, a inne źle znoszą większe temperatury. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom – zerknij do ustawy dotyczącej przechowywania pozostałości. Zgodnie z nią odpady zakaźne z konkretnych grup mogą być przechowywane w temperaturze do 18 stopni przed dobę, a w temperaturze do 10 stopni – do 72 godzin. Pamiętaj o powyższych zastrzeżeniach zastrzeżenia – w ten sposób zapobiegasz rozprzestrzenianiu się potencjalnych chorób i możesz bez problemów przekazywać śmieci do punktów utylizacji odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim.

Kwestie formalne a odbiór odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim

Jako wytwórca odpadów medycznych w Polsce, musisz się dostosować do panujących przepisów. Służą one zmaksymalizowaniu kontroli nad produkcją toksycznych materiałów oraz tym, czy są we właściwy sposób utylizowane. Zatem jeśli prowadzisz firmę lub należysz do wcześniej wymienionej grupy rolników – nie zapomnij o uzupełnianiu Bazy Danych Odpadowych. Ważnym jest, abyś pamiętał o plinowaniu terminów i regularnie ewidencjonował swoje śmieci. Za brak prowadzenia BDO może grozić grzywna nawet do 1 mln złotych! Oprócz tego należy uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która w razie kontroli odpowiednich służb stanowi dokument uprawomocniający Twoje działania. W razie realizowaniu odbioru odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim pamiętaj o KPO – jest to dokument umożliwiający legalny transport pozostałości. Warto dodać, że wszystkie podane dokumenty (a także oznaczenia na workach z odpadami) wykorzystują system kodów odpadowych. Zostały one powołane do funkcjonowania w zgodzie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Przykładowym kodem może być ten na 18 01 01 – oznaczający przyrządy chirurgiczne, zabiegowe oraz ich resztki. Wszystkie kody możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku zawierającemu pełny katalog odpadów.

Utylizacja odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim jest bardzo istotna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa cywilizacyjnego. Pamiętaj, że są to zazwyczaj pozostałości niebezpieczne, które faktycznie zagrażają zdrowiu populacji! Z tego powodu, koniecznym jest abyś zachował wszelkie zasady bezpieczeństwa dotyczące przekazywania i składowania takich pozostałości. Nie tylko szpitale czy kliniki je wytwarzają. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, gabnety weterynaryjne, instytucje diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których spotykamy się z odpadami medycznymi. Healthcare, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą produkować tego typu śmieci. Miej na uwadze, że przed wytworzeniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim nie może minąć zbyt wiele czasu. W określonym środowisku drobnoustroje wspaniale się rozwijają i generują poważne zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż zdarzających się przypadków zachorowań na koronawirusa, powinniśmy to mieć szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany podanym zagadnieniem? Zachęcamy do czytania!

Co wpływa na wygląd cennika utylizacji odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim?

W związku z tym, że każdy przypadek jest niezwykle indywidualny, ciężko jest precyzyjnie wycenić utylizację i odbiór odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim. Najczęściej rozróżnia się śmieci z tej kategorii na odpady medyczne i weterynaryjne. Cenowo, te pierwsze można umieścić w przedziale cenowym od 50 do 100 zł z za transport. Z kolei weterynaryjne są już nieco droższe - mogą dosięgnąć nawet do 150 zł za ładunek. Dodatkową informację informację może stanowić fakt, że za każdy nieprzewidziany kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli chodzi o sam odbiór odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim, musisz pamiętać o tym, że im dalej jesteś od siedziby firmy wywozowej, tym prawdopodobnie zwiększy się cena. Korzystną opcją dla osób cyklicznie wywożących takie śmieci ze swoich zakładów pracy, jest abonament odbioru odpadów medycznych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszymi konsultantami! Oferujemy dokładną wycenę całkowicie za darmo!

Jak najprościej zamówić odbiór odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim?

W najszybszy sposób możesz zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim z pomocą WasteMaster. Nasi eksperci zawodowo zajmują się wyszukiwaniem najlepszych ofert w okolicy, a nasza spółka współpracuje z godnymi zaufania podmiotami realizującymi utylizację odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza ofertowego lub rozmowy telefonicznej (i numer i formularz znajdziesz na naszej stronie), czy też skorzystaj z naszej aplikacji. Podaj charakterystykę odpadu, rodzaj, masę oraz kategorię – a my zrobimy resztę. Nasi specjaliści umieszczą w aplikacji Twoje zlecenie, a po krótkim czasie wyślą na skrzynkę mailową wycenę odpadów. Bardzo ważne w kontekście organizacji utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim jest przestrzeganie przepisów dotyczących przechowywania i oznaczania odpadów. W razie wszelkich odstępstw od umowy firma zewnętrzna może naliczyć dodatkowe opłaty, czy też odmówić wywozu śmieci. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów – nie zapomnij o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który będzie zabierał Twoje pozostałości. Dostarczony odpad musi znaleźć się w worku, który posiada kod odpadu, Twoje dane oraz datę rozpoczęcia i skończenia użytkowania.

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim?

Niestety, w związku z tym, że odpady medyczne są najczęściej zaliczane do szkodliwych i niebezpiecznych - nie jest możliwy ich recykling. Jedyne co pozostaje w takim momencie to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim. Można to osiągnąć za pomocą paru sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przetwarzania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza z technik opiera się na spalaniu odpadów w specjalnych piecach, osiągających temperaturę do 1100°C. Następna - autoklawowanie - polega na wrzuceniu np. zużytych strzykawek w urządzeniu parowym, zabijającym wszelkie bakterie i drobnoustroje. Po autoklawowaniu odpady mogą trafić na wysypisko, ponieważ są w całości zneutralizowane. Przekształcanie mikrofalowe to metoda polegająca na niszczeniu, topieniu odpadów i poddawaniu ich wpływowi mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega głównie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji utylizacji odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim - zadzwoń do WasteMaster - nasi specjaliści Cię nie zawiodą!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Cenna usługa, z pewnością jeszcze kiedyś do niej wrócę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Musiałam się pozbyć wielu kilogramów odpadów po pacjentach z oddziału onkologicznego, dlatego cieszę się, że znalazłam WasteMaster. Zorganizowali dla mnie abonament na odbiór odpadów medycznych w Aleksandrowie Kujawskim i dzięki temu szybko i sprawnie pozbyłam się problemu, a pacjenci mogą dochodzić do siebie w przyjaznych warunkach!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem - 10/10. Nie dość, że bezpłatnie zajęli się utylizacją odpadów medycznych z mojej lecznicy, to jeszcze pomogli mi z wypełnieniem BDO!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cenna usługa, z pewnością jeszcze kiedyś tutaj wrócę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam mocno! Odkąd udało mi się znaleźć WasteMaster w intenercie, tylko z nimi organizuję wywózkę brudnych kombinezonów i maseczek po personelu mojego szpitala. Opłaca się szukać firm odbierających odpady medyczne w Aleksandrowie Kujawskim przez ich aplikację!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon