Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Brzegu Dolnym

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Firmy odbierające odpady medyczne w Brzegu Dolnym - jak je znaleźć?

WasteMaster pomoże Ci znaleźć firmy odbierające medyczne w Brzegu Dolnym kompletnie za darmo! Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub rozmowy telefonicznej - a nasi konsultanci dodadzą w Twoim imieniu ogłoszenie do naszej aplikacji - po wcześniejszej wycenie. Po tym, jak już pojawią się oferty od firm odbierających odpady medyczne w Brzegu Dolnym, prześlą ich listę na Twój adres mailowy. Jeżeli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji - również jest taka szansa! Znajdź ją na naszej platformie (znajdziesz tam również numer do pracownika oraz formularz do wyceny), a następnie zamieść zlecenie wraz z charakterystyką i zdjęciem. Przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się moderacją zgłoszeń i w ten sposób na swoim koncie znajdziesz jedynie pasujące oferty odbioru odpadów medycznych w Brzegu Dolnym. To naprawdę jest takie łatwe! Nic nie zapłacisz, a ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie.Skontaktuj się z nami i pozbądź się swoich odpadów tak szybko, jak to możliwe!

Jak wygląda cennik utylizacji odpadów medycznych w Brzegu Dolnym?

Utylizacja i odbiór odpadów medycznych w Brzegu Dolnym jest wyceniana w niezwykle indywidualny sposób. Na samym początku warto wspomnieć, że droższe jest neutralizowanie odpadów weterynaryjnych - medyczne ze względu na swoją powszechność są nawet o 50 zł tańsze. Zazwyczaj przedziały cenowe to 50-100 zł za odpady medyczne i 50-150 zł za pozostałości z lecznic dla zwierząt. Typ Twojej pozostałości ma wielkie znaczenie, to ile posiadasz danych śmieci, a także do jakiej masy odpadów się zobowiązałeś. Jeśli przekroczysz określony limit, to za każdy dodatkowy kilogram musisz dopłacić dodatkowo ok. 6 zł. W kontekście odbioru odpadów medycznych w Brzegu Dolnym także to, gdzie się znajdujesz ma duże znaczenie - im dalej znajdujesz się od firmy wywozowej - tym więcej będziesz musiał zapłacić. Często blisko dużych miast ceny są niższe, jednak nie jest to niezmienna zasada. Warto jeszcze nadmienić o abonamencie. Jeżeli regularnie wywozisz tego typu odpady, opłacenie miesięcznej niezmiennej stawki za odbiór jest zdecydowanie wygodną opcją. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w organizacji całego procesu - skontaktuj się z nami - pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Sposoby utylizacji odpadów medycznych w Brzegu Dolnym

W nawiązaniu do tego, że pozostałości medyczne często zagrażają zdrowiu populacji, trudno wyobrazić sobie ich przetwórstwo i ponowne wykorzystanie. Najlepszą opcją jest zrealizowanie ich neutralizacji i utylizacji. Wyróżniamy następujące sposoby utylizacji odpadów medycznych w Brzegu Dolnym: obróbkę termiczną, autoklawowanie, przekształcanie za pomocą promieniowania mikrofalowego oraz dezynfekcję chemiczną. Przeróbka termiczna to zwyczajne spalanie odpadów medycznych w specjalnie do tego przystosowanych piecach, osiągających do 1100°C. Autoklawowanie wymaga wykorzystania maszyn parowych, które za pomocą temperatury neutralizują wszelkie drobnoustroje. Z kolei technika mikrofal łączy się z kompletną destrukcją śmieci i późniejszym zneutralizowaniem ich szkodliwego działania. Dezynfekcja chemiczna jest najprostszym zabiegiem, po którym neutralne śmieci można przewieźć na wysypisko. Nie wiesz jak się zabrać za #*#realizację|organizację#*# utylizacji odpadów medycznych w Brzegu Dolnym? Skontaktuj się z nami - udzielimy Ci darmowej pomocy!

Kwestie formalne a odbiór odpadów medycznych w Brzegu Dolnym

Jako producent odpadów medycznych w Polsce, musisz przestrzegać panujących przepisów. Służą one zmaksymalizowaniu kontroli nad produkcją szkodliwych materiałów oraz tym, czy są we właściwy sposób utylizowane. Zatem jeśli prowadzisz firmę lub należysz do wyżej wymienionej grupy rolników – pamiętaj o uzupełnianiu Bazy Danych Odpadowych. Istotnym jest, abyś pamiętał o dotrzymywaniu terminów i na bieżąco ewidencjonował swoje pozostałości. Za nieprowadzenie BDO może grozić kara nawet do miliona złotych! Oprócz tego warto uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która w razie kontroli odpowiednich służb jest dokumentem uprawomacniającym Twoje działania. W razie organizowania odbioru odpadów medycznych w Brzegu Dolnym pamiętaj o KPO – jest to druk umożliwiający legalny przewóz pozostałości. Trzeba dodać, że wszystkie powyższe dokumenty (a także oznaczenia na workach z odpadami) korzystają z systemu kodów odpadowych. Zostały one powołane do funkcjonowania w zgodzie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Przykładowym kodem może być ten na 18 01 01 – oznaczający przyrządy chirurgiczne, zabiegowe oraz ich resztki. Wszystkie kody znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku zawierającemu pełny katalog odpadów.

Przechowywanie odpadów medycznych

Zakazuje się samodzielnego utylizowania śmieci tego typu, a także wywożenia ich na nielegalne składowiska. Każdy producent takich pozostałości i klient firm odbierających odpady medyczne w Brzegu Dolnym musi zadbać o właściwe przechowywanie pozostałości. W przeciwnym razie może nam zagrozić poważne niebezpieczeństwo. Jeśli chcemy oddać śmieci do punktu utylizacji odpadów medycznych w Brzegu Dolnym muszą być one właściwie zabezpieczone. Dla pozostałości zakaźnych przeznaczony został pojemnik lub worek o barwie czerwonej, dla niebezpiecznych kolor żółty, a dla pozostałych worek niebieski, zielony lub czarny. Jeśli chodzi o kwestię przechowywania przed odbiorem odpadów medycznych w Brzegu Dolnym warto również pamiętać o zachowaniu odpowiedniej temperatury, która ma wpływ na czas składowania pozostałości w naszym zakładzie pracy. Dla śmieci zakaźnych jest to 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Całość wytycznych dotyczących przechowywania odpadów medycznych znajduje się w ustawie Ministra Klimatu, do której odsyłamy. W razie wszelkich wątpliwości zachęcamy do skonsultowania się z naszymi ekspertami z WasteMaster!

Jak najprościej zamówić odbiór odpadów medycznych w Brzegu Dolnym?

W najszybszy sposób możesz zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w Brzegu Dolnym z pomocą WasteMaster. Nasi eksperci zawodowo zajmują się wyszukiwaniem najbardziej opłacalnych ofert w okolicy, a nasza firma współpracuje z godnymi zaufania podmiotami realizującymi utylizację odpadów medycznych w Brzegu Dolnym. Zgłoś się do nas za pomocą formularza ofertowego lub rozmowy telefonicznej (i numer i formularz znajdziesz na naszej stronie), czy też skorzystaj z naszej aplikacji. Podaj charakterystykę odpadu, typ, masę oraz kategorię – a my zrobimy resztę. Nasi pracownicy umieszczą w aplikacji Twoje zlecenie, a po krótkim czasie wyślą na skrzynkę mailową wycenę odpadów. Bardzo istotne w kontekście realizacji utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Brzegu Dolnym jest przestrzeganie przepisów dotyczących przechowywania i oznaczania odpadów. W razie wszelkich odstępstw od umowy firma zewnętrzna może naliczyć dodatkowe opłaty, czy też odmówić wywozu śmieci. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów – pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który będzie zabierał Twoje śmieci. Dostarczony odpad musi znaleźć się w worku, który zawiera kod odpadu, Twoje dane oraz datę rozpoczęcia i zakończenia użytkowania.

Czym są odpady medyczne?

Według ustawy rządowej, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku działań o charakterze zdrowotnym oraz przeprowadzaniem badań naukowych w zakresie medycyny. Jednak czym właściwie są odpady medyczne? Na podstawie informacji pochodzących z firm odbierających odpady medyczne w Brzegu Dolnym możemy wyróżnić kilka grup tych śmieci, ze względu na swoją specyfikę. Możemy wyodrębnić odpady medyczne zakaźne (mogące przenosić choroby), niebezpieczne (ale niezakaźne), a także nieniebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanej kategorii takie musimy zastosować zasady składowania i utylizacji. Aby pokazać zróżnicowanie w obrębie omawianej grupy odpadowej, należy podać adekwatne przykłady. Do pierwszego rodzaju, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, organy, pojemniki na krew, skażone pieluchomajtki, podpaski, pozostałości posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei śmieci niebezpieczne to wszelkie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (używane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu dentystycznego. Reszta odpadów to np. przyrządy chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do wcześniejszych kategorii. Zatem jeśli posiadasz tego rodzaju śmieci – nie zapomnij o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Brzegu Dolnym!

Utylizacja odpadów medycznych w Brzegu Dolnym - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Brzegu Dolnym jest bardzo istotna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa cywilizacyjnego. Pamiętaj, że są to zazwyczaj odpady niebezpieczne, które realnie zagrażają zdrowiu populacji! Z tej przyczyny, koniecznym jest abyś nie lekceważył zasad bezpieczeństwa dotyczących przekazywania i składowania takich odpadów. Nie tylko szpitale czy kliniki je produkują. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, lecznice dla zwierząt, instytucje diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których możesz się spotkać z odpadami medycznymi. Dbanie o ciało, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą produkować tego typu śmieci. Pamiętaj, że przed wytworzeniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Brzegu Dolnym nie może minąć zbyt dużo czasu. W określonym środowisku drobnoustroje wspaniale się rozwijają i generują poważne zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż spotykanych przypadków zachorowań na koronawirusa, powinniśmy to mieć szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany podanym tematem? Zachęcamy do czytania!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Znajoma poleciła mi skorzystanie z WasteMaster i to był strzał w dziesiątkę! Oszczędziłam bez płacenia mnóstwo czasu i znalazłam wartościowe oferty od firm odbierających odpady medyczne w Brzegu Dolnym!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Musiałam wyrzucić sporo zużytych wenflonów i innych odpadów po pacjentach, ale nie miałam kiedy zająć się szukaniem właściwej firmy utylizującej odpady medyczne w Brzegu Dolnym. Całe szczęście znalazłam WasteMaster i moje problemy rozwiązałam szybko i za darmo!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem - 10/10. Nie dość, że bezpłatnie zajęli się utylizacją odpadów medycznych z mojej lecznicy, to jeszcze pomogli mi z wypełnieniem BDO!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że w tak niedługim czasie zrealizują swoje usługi! Wysłałem formularz w sprawie cennika utylizacji odpadów medycznych i już w zaledwie kwadrans otrzymałem odpowiedź z wyceną!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam wyszukiwanie firm utylizujących odpady medyczne w Brzegu Dolnym z WasteMaster - są naprawdę solidni i profesjonalni!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon