Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego tak ważna jest ich prawidłowa utylizacja. Ale gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odpady w laboratorium chemicznym: jak i gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Chyba każdy z nas zgodzi się, że odpady w laboratorium chemicznym mogą być niebezpieczne i pod żadnym pozorem nie powinny trafiać do zwykłych kontenerów na śmieci czy być wylewane do zlewu (oprócz paru wyjątków substancji, które są wskazane jako bezpieczne dla środowiska). W takim razie gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki i odpady w laboratorium chemicznym powinny być utylizowane przez wyspecjalizowane przedsiębiorstwa. Firmy te mają specjalne pozwolenia na świadczenie tego typu usług. Wszystko po to, aby cała transakcja mogła przebiec zgodnie z przepisami prawa, a przede wszystkim bezpiecznie.

Jeżeli szukasz fachowców, którzy zajmą się odbiorem chemikaliów laboratoryjnych i nie tylko, to świetnie trafiłeś. W takim razie WasteMaster to rozwiązanie stworzone dla Ciebie. Dzięki niemu nie będziesz się już musiał dłużej martwić, gdzie utylizować odczynniki chemiczne!

Wystarczy, że dodasz swój odpad w naszej aplikacji, a firma, która będzie chętna na odbiór chemikaliów laboratoryjnych, sama się do Ciebie odezwie. Możesz również zgłosić się telefoniczne do nas, żeby ustalić wszystkie szczegóły, a na pewno znajdziemy podwykonawcę, który spełni Twoje oczekiwania. Utylizacja płynów chemicznych jeszcze nigdy nie była tak prosta.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Odbiór chemikaliów laboratoryjnych: przygotowanie do transportu i utylizacji płynów chemicznych

Transport odpadów chemicznych powinien odbywać się z jak najwyższą starannością i dbałością o bezpieczeństwo. Nasi podwykonawcy oferują odpowiednie opakowania oraz pojazdy na tego typu odpady. Bez nich załadunek, przewóz a w końcu i sama utylizacja płynów chemicznych mogły by być bardzo groźne.

Transport odpadów niebezpiecznych musi spełniać wiele rygorystycznych wymogów, a firma, która oferuje tego typu usługę musi posiadać stosowne zezwolenia. Dlatego właśnie warto zaufać podmiotom, które zajmują się tym na co dzień i mają wieloletnie doświadczenie. Dzięki nim utylizacja płynów chemicznych jest i skuteczna, i bezpieczna.

Odbiór odpadów chemicznych a wpis do Bazy Danych Odpadowych

Warto nadmienić, że nasza firma obsługuje tylko podmioty, które mają wpis do BDO (Baza Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami). Takiego wpisu może dokonać tylko przedsiębiorstwo, a nie osoba fizyczna.

Wpis jest wymagany, aby jakikolwiek wyspecjalizowany podmiot mógł odebrać odpady. Nie radzimy próbować omijać przepisów: kary sięgają nawet do miliona złotych!

Jeśli prowadzisz firmę i wytwarzasz odpady, warto dokonać wpisu do BDO. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś i nie wiesz, jak się za to zabrać, nic straconego: nasz konsultant we wszystkim Ci pomoże! WasteMaster posiada w swojej ofercie taką usługę jak załatwienie wpisu do BDO oraz późniejsze prowadzenie ewidencji. Wystarczy zgłosić się do nas.

Copyright © 2022 Waste Master