Ciecze odpadowe - Czyszczenie zbiorników przemysłowych | WasteMaster

Czyszczenie zbiorników przemysłowych w Wieliczce

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Odpady ciekłe w Wieliczce a ścieki?

Według Prawa Wodnego ściek to zbiór cieczy typu: płynne odchody zwierząt, zużyta woda w wyniku bytowania człowieka i ta sama ciecz służąca do np. chłodzenia urządzeń w fabrykach. Są to przykładowe składowe ścieków, które mogą zostać spuszczone do kanalizacji. Odpady ciekłe w Wieliczce obejmują właśnie ścieki oraz inne płynne substancje będące rezultatem zazwyczaj działalności przemysłowej człowieka. Odpady ciekłe w Wieliczce są często niebezpieczne, a ich skład toksyczny - dlatego muszą być składowane w przystosowanych rezerwuarach oraz wywożone do odpowiednich skupów. Ponadto należy regularnie czyścić zbiorniki przemysłowe w Wieliczce, w których ciecze są składowane. Poniżej znajdują się przykładowe materiały zaliczane do odpadów ciekłych w Wieliczce : - odpady ropopochodne, - emulsje olejowe, - zaolejone wody, - płynne odpady szkodliwe, - oleje i substancje ciekłe niebezpieczne wytwarzane w warsztatach, - odpady ciekłych paliw, - wody zanieczyszczone w ramach przemysłu związanego z chemią organiczną, - płynne odpady z oczyszczalni ścieków etc.

Kody, kody, kody - jak oznaczać odpady ciekłe w Wieliczce?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 3 I 2020 roku, każdy odpad w Polsce posiada swoją kategorię, rodzaj, podgrupę. Jest to przydatne w systemie Baz Danych Odpadowych, który każdy przedsiębiorca powinien prowadzić (jeśli wytwarza odpady) i w skupach. Odpady ciekłe w Wieliczce nie mają swojej osobnej kategorii, ponieważ produkuje się je w ramach wielu gałęzi gospodarczych. Głównie przemysł wytwarza takie śmieci. Energetyka, petrochemia, oczyszczalnie ścieków, chemia organiczna - te branże produkują odpady ciekłe w Wieliczce. Niżej zamieszczona zostaje lista oznaczeń tych pozostałości: • 05 – odpady z przeróbki ropy naftowej, oczyszczania gazu ziemnego oraz pirolitycznej przeróbki węgla, • 07 – odpady z produkcji, przygotowania, obrotu i stosowania produktów przemysłu chemii organicznej, • 08 – odpady z produkcji, przygotowania, obrotu i stosowania powłok ochronnych (farb, lakierów, emalii ceramicznych), kitu, klejów, szczeliw i farb drukarskich, • 13 – oleje odpadowe i odpady ciekłych paliw (z wyłączeniem olejów jadalnych oraz grup o kodach 05, 12 i 19), • 16 – odpady nieujęte w innych grupach (głównie odpady warsztatowe), oleje silnikowe etc., • 19 – odpady z instalacji i urządzeń służących zagospodarowaniu odpadów, z oczyszczalni ścieków oraz z uzdatniania wody pitnej i wody do celów przemysłowych.

Ostatni etap

W związku z czyszczeniem zbiorników przemysłowych w Wieliczce wytwarzają się również ścieki. Najpopularniejszą metodą wykorzystywaną w tym procesie jest technika hydrodynamiczna. Woda, detergent, wysokie ciśnienie - to wszystko, czego używa. Ten odpad ciekły w Wieliczce również zostaje wywieziony do skupu. Skład płynu determinuje to, czy odpad będzie się nadawał do recyklingu. Aby być pewnym, że żadna dobra oferta Cię nie ominęła, zadzwoń do WasteMaster. Bez żadnych opłat oszacujemy cenę wykonania zleconej przez Ciebie usługi oraz przygotujemy listę ofertową. Ostatecznego wyboru dokonasz sam! Wypełnij formularz lub skorzystaj z usług konsultantów i pozbądź się swoich ciekłych odpadów!

Jak zorganizować mycie zbiorników przemysłowych w Wieliczce? Co zrobić z odpadami ciekłymi w Wieliczce?

Organizacja czyszczenia zbiorników przemysłowych w Wieliczce to bardzo ważny aspekt dbania o bezpieczeństwo pracowników oraz o dobre zarządzanie gospodarką odpadową. Przepełnione rezerwuary na odpady ciekłe w Wieliczce mogą stanowić realne zagrożenie dla środowiska pracy i środowiska przyrodniczego. W zależności od tego, jak toksyczna jest zawartość zbiornika oraz gdzie się znajduje - szkodliwość wycieku będzie się zwiększać i maleć. Dlatego tak znaczące jest zorganizowanie regularnego czyszczenia zbiorników przemysłowych w Wieliczce. Jak je przeprowadzić? Jak ekologicznie zutylizować odpady ciekłe w Wieliczce? Na te i inne kwestie znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście.

Czemu służy rekonesans przed myciem zbiornika przemysłowego w Wieliczce?

Przed właściwym czyszczeniem zbiornika przemysłowego w Wieliczce, musi nastąpić tzw. rekonesans. Wyznaczony członek personelu firmy, z której usług korzystamy, przyjedzie do naszej firmy po to, aby zebrać najistotniejsze informacje o przyszłym miejscu pracy. Musi się dowiedzieć ile masz odpadów ciekłych w Wieliczce, jakiego są rodzaju oraz jaki rezerwuar posiadasz - jak ciężko będzie się do niego dostać. Na koniec zabierze próbkę odpadu z rezerwuaru i to koniec. Dzięki tym danym ekipa czyszcząca zbiorniki przemysłowe w Wieliczce będzie wiedziała jakiej techniki myjącej użyć, jaką odzież ochronną wybrać na akcję, jakie olinowanie czy inny sprzęt. Są to podstawowe dane, bez których profesjonalne zespoły myjące zbiorniki przemysłowe w Wieliczce nie biorą się do roboty. Ważne jest również żebyś zapewnił komfortowe warunki pracy pracownikom firmy sprzątającej.

Odpady ciekłe w Wieliczce - jak się ich pozbyć?

Ważną sprawą w kontekście czyszczenia zbiorników przemysłowych w Wieliczce jest wypompowywanie cieczy z rezerwuarów. Nie można wylewać takich pozostałości np. do rzek, prawo surowo zabrania takich praktyk. Dlatego jedynym ekologicznym i słusznym sposobem na pozbycie się odpadów ciekłych w Wieliczce jest zorganizowanie ich wywozu oraz utylizacji w skupie. W tym celu trzeba skorzystać z usług przedsiębiorstw zajmujących się wypompowywaniem zawartości rezerwuaru, transportem odpadu do skupu i myciem zbiornika przemysłowego w Wieliczce. Cena jaką zapłacisz za tę usługę, będzie uzależniona od konkretnego cennika danego przedsiębiorstwa, masy odpadu, jego rodzaju oraz Twojej lokalizacji. Im dłuższa trasa kierowcy do skupu, tym bardziej koszt wywozu się zwiększy.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Kolega po fachu polecił mi aplikację Wastemaster. Nie sądziłam, że znalezienie firmy myjącej zbiorniki przemysłowe w Wieliczce może być tak proste!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Wielkie ułatwienie, zwłaszcza dla osób nie znających się na odpadach ciekłych i ich utylizacji.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Łatwa organizacja mycia zbiorników przemysłowych. Można na nich polegać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Szybko zorganizowałam opróżnianie zbiornika z emulsjami olejowymi. Warto skorzystać!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Wielkie ułatwienie, zwłaszcza dla osób nie znających się na odpadach ciekłych i ich utylizacji.

Ocena 5/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat