Ciecze odpadowe - Czyszczenie zbiorników przemysłowych | WasteMaster

Czyszczenie zbiorników przemysłowych w Katowicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Definicje odpadów ciekłych w Katowicach

Prawo Wodne rozróżnia rozdział na ściek i odpad ciekły w Katowicach. Jest to o tyle ważne, o ile powyższe ciecze nie mogą trafić do tych samych miejsc po wyprodukowaniu. Ściek wchodzi w skład odpadu ciekłego w Katowicach jednak może być wpuszczony do kanalizacji. Są to ciekłe odchody, pozostałości po bytowaniu człowieka, po jego działalności gospodarczej, po chłodzeniu urządzeń. Te substancje mogą znaleźć się w ścieku. Jednak odpady ciekłe to także związki niebezpieczne, pozostałości po przetwarzaniu ropy etc. Zatem są to płyny, które muszą się znaleźć w konkretnych zbiornikach, a nie kanalizacji.

Czyszczenie zbiorników przemysłowych w Katowicach - podstawowe informacje

Gałąź przemysłu produkuje większość odpadów w Polsce. Również ta część gospodarki produkuje najwięcej odpadów ciekłych w Katowicach. Są one przechowywane w specjalnych zbiornikach przypominających szamba. Właśnie tam spływa ten niebezpieczny odpad - w ten sposób nie zagraża innym i ułatwia pracę zakładu. Jednak trzeba pamiętać o cyklicznym opróżnianiu i czyszczeniu zbiorników przemysłowych w Katowicach, które w razie przepełnienia stanowią znaczące zagrożenie. Mycie zbiorników przemysłowych w Katowicach jest bardzo trudne. Każdy zbiornik jest inny, znajdą się takie położone wysoko, ale i te, które znajdują się pod ziemią. Służby, których celem jest wyczyszczenie zbiornika przemysłowego w Katowicach muszą się liczyć z tym, że narażają zdrowie, więc muszą mieć odpowiedni sprzęt, czy olinowanie. Metoda niwelowania zanieczyszczeń również ma znaczenie. Najczęściej jest to metoda hydrodynamiczna, polegająca na zmieszaniu wody z detergentem i spłukaniu brudu pod wysokim ciśnieniem. Za pomocą tej metody oczyścimy zbiornik z: • żywicy • smaru, oleju, • substancji ropopochodnych, • lakierów, farb, • tłuszczu, • gum, • szlamu, porostów, • betonu.

Etapy czyszczenia zbiornika przemysłowego w Katowicach

Pierwszym etapem jest zamówienie firmy zajmującej się przewozem i skupem odpadów ciekłych w Katowicach. Następnie konkretny pracownik tego przedsiębiorstwa (zazwyczaj oferującego także czyszczenie zbiorników przemysłowych w Katowicach) przybywa do Twojego zakładu, żeby zrobić rekonesans. Wtedy monitoruje warunki w jakich jego ekipa myjąca zbiorniki przemysłowe w Katowicach będzie pracowała. Jakiej wielkości jest zbiornik, ile jest ciekłego odpadu w Katowicach, a na końcu pobiera również próbkę, tak, aby zbadać skład rezerwuaru. Następnie umówionego dnia przyjeżdża pojazd z cysterną oraz grupa sprzątająca.

Propozycja od WasteMaster

Jeśli szukasz firmy czyszczącej zbiornik przemysłowy w Katowicach - chętnie Ci pomożemy. WasteMaster oferuje darmową usługę wyceny Twojego odpadu i stworzenie listy trafnych ogłoszeń. Dzięki nam zaoszczędzisz czas i wyszukasz najkorzystniejszą firmę myjącą zbiorniki przemysłowe w Katowicach!

Odpady ciekłe w Katowicach - baza wiedzy

Śmieci dzielimy najczęściej na odpady stałe i odpady ciekłe w Katowicach. Te drugie są dość kłopotliwe - często pojawiają się trudności w ich klasyfikacji, przechowywaniu czy utylizacji. Oprócz ścieków, w skład odpadów ciekłych w Katowicach wchodzą także niebepieczne materały. Jednak nie wszystko może zostać wpuszczone do kanalizacji i przefiltrowane w oczyszczalni ścieków. Bardzo często ten rodzaj odpadu ma destrukcyjne wpływ na środowisko przyrodnicze, dlatego należy oddać go do skupu, gdzie zostanie poddany procesom utylizacyjnym.

Przykłady odpadów ciekłych w Katowicach i ich kody

W związku z ustawą Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020, odpady w Polsce dzielą się na kategorie, które mają określone oznaczenie. Odpady ciekłe w Katowicach znajdują się w różnych kategoriach: • odpady z przeróbki ropy naftowej, oczyszczania gazu ziemnego oraz pirolitycznej przeróbki węgla – o kodzie 05, • odpady z produkcji, przygotowania, obrotu i stosowania produktów przemysłu chemii organicznej – o kodzie 07, • odpady z produkcji, przygotowania, obrotu i stosowania powłok ochronnych (farb, lakierów, emalii ceramicznych), kitu, klejów, szczeliw i farb drukarskich – o kodzie 08, • odpady z przemysłu fotograficznego i usług fotograficznych – o kodzie 09, • oleje odpadowe i odpady ciekłych paliw (z wyłączeniem olejów jadalnych oraz grup o kodach 05, 12 i 19) – o kodzie 13, • odpady nieujęte w innych grupach (głównie odpady warsztatowe) – o kodzie 16; • odpady z instalacji i urządzeń służących zagospodarowaniu odpadów, z oczyszczalni ścieków oraz z uzdatniania wody pitnej i wody do celów przemysłowych – o kodzie 19.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Super obsługa, naprawdę szybko znaleźli dla mnie firmę oczyszczającą zbiorniki przemysłowe w Katowicach.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z pomocą konsultanta z Wastemaster znalazłam stałą firmę, która cyklicznie myje firmowe zbiorniki przemysłowe :)

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Zaolejone wody szybko i sprawnie wypompowane i wywiezione. Wastemaster naprawdę działa!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z Wastemaster zoszczędziłam dużo czasu i mam pewność, że wybrałam dobrze spośród wielu ofert.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Super sprawa! Za darmo znalazłem najlepszą z możliwych ofert!

Ocena 5/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat