Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Co wrzucamy do zielonego pojemnika?

co wrzucamy do zielonego pojemnika - chłopak bezradnie rozkłada ręce i widać zielony pojemnik

Do zielonego pojemnika wrzucamy szkło. Jest to jeden z kilku rodzajów odpadów zaliczanych do surowców wtórnych, które idealnie się nadają do odzysku. Jakie dokładnie materiały należy umieszczać w zielonym pojemniku? Przykładowo możemy tam wrzucać:

  • różnokolorowe butelki,
  • czyste słoiki,
  • szklane probówki,
  • szklane opakowania po kosmetykach,
  • szklanki, szklane naczynia,
  • szklanych opakowań po olejach.

Musimy jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie materiały szklane mogą trafić do zielonego pojemnika. Muszą być one przede wszystkim czyste – każdy słoik, czy butelkę musimy przynajmniej opłukać przed włożeniem do pojemnika o zielonym kolorze – a także najlepiej by było, żeby odpad szklany był w całości. Niektóre gminy skupują także szkło w określonych kolorach – warto zatem zwracać na to uwagę podczas segregacji.

Nie możemy do tego rodzaju kubłów wrzucać ceramiki, kryształów, naczyń żaroodpornych, żarówek, strzykawek, termometrów, luster, a nawet szkła okularowego. Taka szczegółowa lista zakazów jest związana z tym, że podczas procesu recyklingu nie możemy wykorzystywać różnego rodzaju szkła – tylko to, z których  produkujemy opakowania, butelki, czy słoiki nadaje się do skruszenia i wyprodukowania nowego produktu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, co można wrzucać, a czego nie do poszczególnych kubłów na odpady – zajrzyj na naszego bloga o tytule: Jakie są kolory pojemników na śmieci i co oznaczają?

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Copyright © 2022 Waste Master