Czyszczenie zbiorników przemysłowych

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 080 220
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Odpady ciekłe są produkowane głównie przez przemysł, który jest odpowiedzialny w Polsce za produkcję większości śmieci, na co dzień są przechowywanych w odpowiednich zbiornikach przemysłowych, które także wymagają czyszczenia. W wyniku czego ponownie powstają odpady takie jak chociażby osady ściekowe, czy po prostu ściek zanieczyszczony substancjami, które w zbiorniku się znajdowały. Mycie zbiorników przemysłowych to często bardzo trudne zadania, wymagające specjalistycznych narzędzi. Zbiornik zbiornikowi nierówny, dlatego ważne jest, aby ekipa czyszcząca zbiorniki przemysłowe nie tylko posiadała odpowiedni środek transportu do przewozu odpadów ciekłych, ale i np. odpowiednie olinowanie oraz pewne doświadczenie we wspinaczce. Pamiętajmy, że niektóre zbiorniki potrafią być bardzo strome i głębokie!

Odpady ciekłe określone w rozporządzeniu Ministra Klimatu z 2 stycznia 2020 roku, głównie mieszczą się następujących kategoriach:

Jeżeli potrzebujesz przeprowadzić zabieg czyszczenia zbiorników przemysłowych – nie zwlekaj! Przepełnione rezerwuary mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji. Skorzystaj z aplikacji Waste Master, dzięki której znajdziesz najlepszych specjalistów, którzy podejmą się czyszczenia w Twoim zakładzie. Wystarczy parę kliknięć lub jeden telefon do konsultanta, a zostanie Ci zapewniona profesjonalna obsługa. Wszystko w sposób ekologiczny oraz jawny. Nie zastanawiaj się – zajrzyj do naszej aplikacji i zamów mycie swoich zbiorników przemysłowych już dziś!

Odpady powstające na skutek działalności gospodarczej człowieka, najprościej można podzielić na odpady ciekłe i stałe. Śmieci tego typu nie powstają jednak tylko w ramach pracy fabryk i zakładów przemysłowych – produkują je także warsztaty samochodowe, szpitale, magazyny czy firmy budowlane. Są to zazwyczaj odpady, nie nadające się do wyrzucenia po prostu na śmietnik, wymagające użycia specjalnych metod utylizacji. Zwłaszcza odpady ciekłe sprawiają przedsiębiorcom problem, ze względu na niebezpieczne właściwości lub trudność w przechowywaniu.

Warto na początku zrobić rozróżnienie: czym jest ściek, a czym odpady ciekłe . Według art. 16 Prawa Wodnego, ściekiem jest ciecz zużyta na potrzeby gospodarcze, płynne odchody zwierzęce, woda służąca do chłodzenia maszyn, zanieczyszczona woda wykorzystywana w związku z działalnością hodowlaną, przemysłową i gospodarczą człowieka. Jednakże przede wszystkim ściek można oddać do oczyszczalni, po to by odzyskać oczyszczoną wodę. Odpady ciekłe natomiast obejmują swoim zakresem dużo więcej niż ścieki. Bo czy da się do nich zaliczyć oleje odpadowe, rozpuszczalniki, czy pozostałości po procesach petrochemicznych?

Firmy tego typu najpierw odbywają rekonesans np. w zakładzie przemysłowym – tak aby dobrać odpowiedni sprzęt oraz strategię czyszczenia – czasem wiąże się to z pracą na wielu metrach pod powierzchnią, dlatego dobranie właściwej metody jest tak istotne. Podczas takiej wizji lokalnej zostaje oszacowana ilość odpadów ciekłych , ich rodzaj oraz specyfika zbiornika. Następnie pobierane są próbki, w celu przeanalizowania odpadu, dzięki czemu dobrane zostają najlepsze zabezpieczenia. Po takim „śledztwie” ekipa podstawia pojazd ze zbiornikiem by odpompować ciekły odpad – a potem pozostaje już tylko (a może aż!) czyszczenie zbiornika przemysłowego .
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

co wrzucamy do zielonego pojemnika - chłopak bezradnie rozkłada ręce i widać zielony pojemnik
08-06-2023
Co wrzucamy do zielonego pojemnika?

Do zielonego pojemnika wrzucamy szkło. Jest to jeden z kilku rodzajów odpadów zaliczanych do surowców wtórnych, które idealnie się nadają do odzysku. Jakie dokładnie materiały n...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Fotografia przedstawia liczne dokumenty, książki, notatki rozsypane na brązowym stole. Jest to ilustracja do bloga o tytule: "Zbieranie odpadów. Definicja pojęcia".
02-11-2023
Zbieranie odpadów. Definicja pojęcia

Zbieranie odpadów – ten temat nie brzmi na skomplikowany, zawsze warto wiedzieć więcej na ten temat. Jakie podmioty są uprawnione do zbierania odpadów? W jaki sposób to zbierani...

Więcej -->
Fotografia przedstawia zdjęcie rur ściekowych, który wypadają do morza. jest to fotografia do bloga o tytule: "Wpływ odpadów na środowisko".
28-10-2023
Wpływ odpadów na środowisko

Aby coraz lepiej i efektywniej dbać o nasze środowisko, zdecydowanie warto nieustannie dokształcać się w dziedzinie ekologii oraz recyklingu. Jednym z oczywistych elementów, któ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master