Czyszczenie zbiorników przemysłowych

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Czyszczenie zbiorników przemysłowych

Odpady ciekłe są produkowane głównie przez przemysł, który jest odpowiedzialny w Polsce za produkcję większości śmieci, na co dzień są przechowywanych w odpowiednich zbiornikach przemysłowych, które także wymagają czyszczenia. W wyniku czego ponownie powstają odpady takie jak chociażby osady ściekowe, czy po prostu ściek zanieczyszczony substancjami, które w zbiorniku się znajdowały. Mycie zbiorników przemysłowych to często bardzo trudne zadania, wymagające specjalistycznych narzędzi. Zbiornik zbiornikowi nierówny, dlatego ważne jest, aby ekipa czyszcząca zbiorniki przemysłowe nie tylko posiadała odpowiedni środek transportu do przewozu odpadów ciekłych, ale i np. odpowiednie olinowanie oraz pewne doświadczenie we wspinaczce. Pamiętajmy, że niektóre zbiorniki potrafią być bardzo strome i głębokie! W zależności od substancji znajdującej się w rezerwuarze, taka zostanie dobrana strategia mycia zbiorników przemysłowych. Przykładowo metoda hydrodynamiczna – polegająca na użyciu wody wraz ze środkiem czyszczącym pod bardzo wysokim ciśnieniem – będzie stosowana przy czyszczeniu zbiorników przemysłowych po: • żywicy • smarach, olejach, • substancjach ropopochodnych, • lakierach, farbach, • tłuszczach, • gumach, • szlamie, porostach, • betonie.

Kody i kategorie odpadów ciekłych

Odpady ciekłe określone w rozporządzeniu Ministra Klimatu z 2 stycznia 2020 roku, głównie mieszczą się następujących kategoriach: • odpady z przeróbki ropy naftowej, oczyszczania gazu ziemnego oraz pirolitycznej przeróbki węgla – o kodzie 05, • odpady z produkcji, przygotowania, obrotu i stosowania produktów przemysłu chemii organicznej – o kodzie 07, • odpady z produkcji, przygotowania, obrotu i stosowania powłok ochronnych (farb, lakierów, emalii ceramicznych), kitu, klejów, szczeliw i farb drukarskich – o kodzie 08, • odpady z przemysłu fotograficznego i usług fotograficznych – o kodzie 09, • oleje odpadowe i odpady ciekłych paliw (z wyłączeniem olejów jadalnych oraz grup o kodach 05, 12 i 19) – o kodzie 13, • odpady nieujęte w innych grupach (głównie odpady warsztatowe) – o kodzie 16; • odpady z instalacji i urządzeń służących zagospodarowaniu odpadów, z oczyszczalni ścieków oraz z uzdatniania wody pitnej i wody do celów przemysłowych – o kodzie 19.

Oferta WasteMaster

Jeżeli potrzebujesz przeprowadzić zabieg czyszczenia zbiorników przemysłowych – nie zwlekaj! Przepełnione rezerwuary mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji. Skorzystaj z aplikacji Waste Master, dzięki której znajdziesz najlepszych specjalistów, którzy podejmą się czyszczenia w Twoim zakładzie. Wystarczy parę kliknięć lub jeden telefon do konsultanta, a zostanie Ci zapewniona profesjonalna obsługa. Wszystko w sposób ekologiczny oraz jawny. Nie zastanawiaj się – zajrzyj do naszej aplikacji i zamów mycie swoich zbiorników przemysłowych już dziś!

Odpady ciekłe i czyszczenie zbiorników

Odpady powstające na skutek działalności gospodarczej człowieka, najprościej można podzielić na odpady ciekłe i stałe. Śmieci tego typu nie powstają jednak tylko w ramach pracy fabryk i zakładów przemysłowych – produkują je także warsztaty samochodowe, szpitale, magazyny czy firmy budowlane. Są to zazwyczaj odpady, nie nadające się do wyrzucenia po prostu na śmietnik, wymagające użycia specjalnych metod utylizacji. Zwłaszcza odpady ciekłe sprawiają przedsiębiorcom problem, ze względu na niebezpieczne właściwości lub trudność w przechowywaniu.

Czym są odpady ciekłe ?

Warto na początku zrobić rozróżnienie: czym jest ściek, a czym odpady ciekłe . Według art. 16 Prawa Wodnego, ściekiem jest ciecz zużyta na potrzeby gospodarcze, płynne odchody zwierzęce, woda służąca do chłodzenia maszyn, zanieczyszczona woda wykorzystywana w związku z działalnością hodowlaną, przemysłową i gospodarczą człowieka. Jednakże przede wszystkim ściek można oddać do oczyszczalni, po to by odzyskać oczyszczoną wodę. Odpady ciekłe natomiast obejmują swoim zakresem dużo więcej niż ścieki. Bo czy da się do nich zaliczyć oleje odpadowe, rozpuszczalniki, czy pozostałości po procesach petrochemicznych?

Jak odbywa się czyszczenie zbiornika przemysłowego ?

Firmy tego typu najpierw odbywają rekonesans np. w zakładzie przemysłowym – tak aby dobrać odpowiedni sprzęt oraz strategię czyszczenia – czasem wiąże się to z pracą na wielu metrach pod powierzchnią, dlatego dobranie właściwej metody jest tak istotne. Podczas takiej wizji lokalnej zostaje oszacowana ilość odpadów ciekłych , ich rodzaj oraz specyfika zbiornika. Następnie pobierane są próbki, w celu przeanalizowania odpadu, dzięki czemu dobrane zostają najlepsze zabezpieczenia. Po takim „śledztwie” ekipa podstawia pojazd ze zbiornikiem by odpompować ciekły odpad – a potem pozostaje już tylko (a może aż!) czyszczenie zbiornika przemysłowego . Odpady tego typu zazwyczaj zaliczane są do niebezpiecznych, więc głównie z tego powodu, profesja osoby myjącej zbiorniki przemysłowe jest zawodem wysokiego ryzyka. Po wykonaniu zlecenia ciecze zostają przekazane odpowiednim skupom do utylizacji – gdzie w zależności od składu odzyskuje się najcenniejsze składniki lub po prostu neutralizuje ciecz.
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontauj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

co to jest recykling - planeta ziemia na obrazku oraz znak recyklingu
15-05-2023
Co to jest recykling?

Recykling to proces polegający na przekształcaniu odpadów i  pozyskiwaniu z nich cennych materiałów, a następnie produkowaniu z pozyskanych surowców nowych produktów. Recyk...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Zdjęcie przedstawia warzywa na jutowej torbie z napisem "Recycle, Reuse, Reduce" i ma stanowić ilustracje do bloga o temacie: "Symbole na opakowaniach i ich znaczenie".
22-05-2023
Symbole na opakowaniach i ich znaczenie

Zazwyczaj, kupując produkty w supermarkecie, czy specjalistycznym sklepie, nie zwracamy uwagi na symbole znajdujące się na opakowaniach. Interesuje nas przecież sam produkt! Jed...

Więcej -->
Infografika przestawiająca hierarchię postępowania z odpadami - w koło wpisany jest etap recyklingu, wykorzystania ponownego i produkowania z odpadu nowych materiałów. Obrazki przedstawiają fabrykę, pojemniki na odpady oraz plastikowe butelki.
05-05-2023
Hierarchia postępowania z odpadami

W ciągu roku, każda z gospodarek europejskich produkuje niewyobrażalne ilości odpadów. Przykładowo, dane Głównego Urzędu Statystycznego z 2021 roku głoszą, że wyprodukowaliśmy o...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master