Piaseczno - Złom kabli | WasteMaster

Złom kabli w Piasecznie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Zapoznaj się z cenami skupu kabli w izolacji w Piasecznie

Poniżej został zamieszczony cennik skupu kabli w Piasecznie. Stworzyli go nasi eksperci w oparciu o teraźniejszy kształt rynku odpadowego w Polsce. Warto podkreślić, że ceny skupu kabli w Piasecznie nie są określone ostatecznie, ponieważ są zależne od wahań na rynku handlu np. metalami. Jeśli poniżej nie odnalazłeś swojego rodzaju okablowania albo masz pytania dotyczące skupu kabli w izolacji w Piasecznie – skontaktuj się z nami za pośrednictwem rozmowy telefonicznej lub formularza dostępnego na witrynie!
Ceny
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej (z wtyczkami, bez skrzynek bezpiecznikowych) 15,5 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej ze skrzynkami (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi) 15,0 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej zanieczyszczonej (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi i innymi elementami max. do 5% masy) 12,8 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki komputerowej (z wtyczkami) 13,2 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki AGD 13,2 zł netto
Złom kablowy przemysłowy 11,8 zł netto
Złom kablowy budowlany, instalacyjny, rozbiórkowy 10,9 zł netto
Złom kablowy sieciowy, złom kablowy skrętki komputerowej (RJ-ka) 11,8 zł netto
Złom kablowy budowlany + złom kablowy sieciowy (RJ) (50/50) 11,4 zł netto
Złom kablowy mix 36-37% (komputerowy + budowlany + sterowniczy + sieciowy inne) 10,5 zł netto
Złom kablowy mix komputerowy 28-31% CU (z wtyczkami, bez kabla stalowego, choinkowego - lampki led i żarówki, antenowego) 6,4 zł netto
Złom kablowy choinkowy (bez dorzutek typu ozdoby, bombki itp..) 0,0 zł netto
Warunki współpracy

Co sprzedasz najkorzystniej w skupie kabli w Piasecznie?

Najbardziej opłacalnym metalem do sprzedaży jest miedź. Ze względu na swoje unikatowe właściwości i łatwość przetwarzania, jest ona najbardziej pożądana na runku metali. Należy mieć na uwadze, że skupy kabli w izolacji w Piasecznie sprzedają później odzyskane materiały. Aby pokazać, jak bardzo opłacalnym metalem do sprzedaży jest miedź, warto porównać ją z dużo tańszym aluminium. Na złomie kabli miedzianych w Piasecznie za wiązki samochodowe moglibyśmy otrzymać od 11 do 14 zł/kg netto, a za pojedynczy kabel miedziany od 3 do 7 zł/kg netto. Jednak w przypadku okablowania aluminiowego są to kwoty od 1 do 3 zł/kg netto. Wynika to z mniejszej podatności tego metalu na przetwarzanie. Jak sam z pewnością zauważyłeś - różnica jest całkiem spora! Jeśli chcesz być przekonany co do ceny swojego okablowania - skontaktuj się z WasteMaster!

Rodzaje kabli w skupie w Piasecznie

Kable w skupie możemy podzielić ze względu na zawartość oraz zastosowanie. Jak już z pewnością zauważyłeś, główne metale wykorzystywane do produkowania okablowania to Cu i Al. Stąd wytworzyły się specjalistyczne skupy kabli miedzianych w Piasecznie oraz skupy kabli aluminiowych w Piasecznie. Oprócz tego wyróżniamy także różne zastosowania przewodów. Są to np. kable telekomunikacyjne, sieciowe, światłowodowe, energetyczne, sygnalizacyjne, budowlane, komputerowe czy specjalne. Są to wybrane specjalności. W nawiązaniu do nich, powstały również skupy kabli elektrycznych w Piasecznie i skupy kabli samochodowych w Piasecznie, zajmujących się wymienionymi w nazwie rodzajami przewodów. Pamiętaj o precyzyjnym określeniu swojego typu okablowania – od tego zależy kwota, którą uzyskasz!

W jaki sposób najkorzystniej zrealizować wywózkę kabli na złom w Piasecznie?

Czasami nie mamy szansy na samodzielny wywóz okablowania do np. skupu kabli miedzianych w Piasecznie. Czy to ze względu na masę naszych pozostałości, czy to z powodu braku odpowiedniego pojazdu. W takim wypadku najlepiej zorganizować odbiór przewodów z danej lokalizacji i wywóz do skupu kabli w izolacji w Piasecznie za pośrednictwem firmy z zewnątrz. W jaki sposób się do tego zabrać? Najlepiej za pomocą WasteMaster! Za darmo wyszukamy dla Ciebie placówki oferujące wywózkę do miejsc utylizacji oraz precyzyjnie wycenimy Twój odpad. Jedyne o czym musisz pamiętać, to o dokładnym opisie przewodów. Jest to istotne w kontekście realizacji przewozu na skup kabli w izolacji w Piasecznie - często firmy zastrzegają sobie tzw. minimum logistyczne. Zazwyczaj nie obsługują ładunków poniżej 200-300 kg. Dodatkowo, jeżeli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi, musisz pamiętać o zwróceniu kierowcy Karty Przekazania Odpadu - gwarancji legalnego przewozu śmieci do miejsc utylizacji.

Jakie formalności należy spełnić?

Jeśli chcesz tylko sprzedać swoje przewody do skupu kabli w izolacji w Piasecznie i tak musisz wypełnić kilka formalności. Jak już wyżej zostało wymienione, trochę inne zasady dotyczą przedsiębiorców i wybranych rolników. Oni muszą prowadzić bieżącą ewidencję w BDO, ponieważ do tego zobowiązują ich przepisy. Osoby fizyczne są z tego zwolnione, muszą jedynie uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej (podobnie jak przedsiębiorcy oraz rolnicy), która stanowi świadectwo legalnego sprzedania odpadów do np. skupu kabli samochodowych w Piasecznie. W zamian otrzymają Formularz Przekazania Odpadu, który jest dowodem sfinalizowania usługi. Wszystkie powyższe dokumenty wykorzystują system kodów wprowadzony przez Ministra Środowiska, dlatego warto znać niektóre z nich: 17 04 11 to przewód będący samodzielnym urządzeniem, a 17 04 10 to ten sam kabel, tylko o właściwościach niebezpiecznych. Więcej kodów znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Recykling miedzi na złomie kabli w Piasecznie - kto na nim zyska?

Praktycznie każdy! Ty, sprzedając swoje okablowanie do skupu kabli w Piasecznie otrzymujesz oczywisty zysk w postaci gotówki. Czy to tyle? Przeprowadzając tego typu transakcję, przyczyniasz się do zreadukowania wydobycia np. miedzi. Czyli zyskujesz podwójnie, a wraz z Tobą środowisko. Ponadto zyska również złom kabli miedzianych w Piasecznie - po wytworzeniu granulatu miedzi, uzyska gotówkę od kolejnych firm* w wyniku sprzedaży odzyskanego metalu. Zatem jest to kolejny argument za sprzedawaniem starego okablowania do skupów! WasteMaster bezpłatnie wyszuka dla Ciebie najkorzystniejsze oferty. Z naszą pomocą możesz zmaksymalizować swoje zyski i sprawnie pozbyć się przewodów - nie zwlekaj - skontaktuj się z nami!

Przyczyna zmienności cen w skupie kabli w Piasecznie

Jak już wcześniej zostało podkreślone: ceny na np. złomie kabli miedzianych w Piasecznie, są bardzo zmienne i trudno je precyzyjnie określić. Dlaczego tak jest? Cena przewodu w skupie zależy od jego ilości, rodzaju, ale i od obecnej sytuacji na rynku metali. W końcu najistotniejszymi materiałami zawartymi w okablowaniu są właśnie miedź i aluminium. Zatem w związku z sytuacją gospodarczą, inflacją, kryzysem energetycznym - ceny będą się nieustannie zmieniać. Przykładem może być cena za miedzianą wiązkę samochodową w 2021 - 16-16,50 zł/kg netto, podczas gdy w 2022 to już 11-14 zł/kg netto. Sytuacja na rynku jest przyczyną sporych zmian cen w skupach kabli. Jeśli nie chcesz zaprzątać sobie nią głowy - zadzwoń do nas - za darmo pomożemy Ci w wycenie kabli. Więcej o kosztach sprzedaży okablowania w skupie na blogu WasteMaster - https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/od-czego-zalezy-cena-skupu-kabla.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Same pozytywne odczucia. To nie pierwszy raz, jak współpracuję z WasteMaster przy organizacji wywozu do złomu kabli w Piasecznie. 5 na 5 punktów!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie musiałam instalować niczego na telefon, co jest dla nie dużym plusem. Sami wyszukali dla mnie trafny skup kabli aluminiowych w Piasecznie - a ja nie musiałam nic robić!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Znajomy polecił mi aplikację WasteMaster, ale nie byłem w 100% przekonany. Zadzwoniłem do konsultanta i w parę chwil otrzymałem na maila listę interesujących skupów kabli aluminiowych w Piasecznie. Zaskakujące!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę skup kabli w izolacji, który mógł się rozwinąć dopiero po rozpoczęciu współpracy z WasteMaster. Zyskałem całkiem sporo klientów!

Ocena 5/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat